Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Jakość t-shirtów outdoorowych, zmiana rozmiarów, etc.

tatanka13

2005-05-20 12:15:09
81.168.162.76 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Sprawa dotyczy jakości t-shirtów oferowanych przez producentów outdoorowych. Ze swej strony mogę powiedzieć ze używałem bądź używam rzeczy takich marek jak Milo, Bergson i........... jeszcze starego Alpinusa. I w tym momencie musze powiedzieć że co jak co ale Alpinus daje rade (jako koszulka) i dawal jako firma przynajmniej jesli chodzi o t-shirty no i parę innych rzeczy tez by sie znalazło. Trochę denerwują mnie z tego wzgledu wypowiedzi ze Alpinus byl do bani. Wracając do tematu t-shirta Alpinusa mam od 3 lat i używam go do dzis w takim samym stopniu jak kiedyś (góry, miasto i inne sporty) i się trzyma no może kolor już nie ten ale... . Natomiast inne koszuliny jak Bergsony, Milo jakieś takie nieforemne, szwy poszły kolor potraciły przed upływem roku cóż .... to tylko koszulka z krótkim rękawkiem ale wychodzę z założenia że jak to ma być jednosezonówka to moża sobie na bazarku kupić za odpowiednio niska cenę a te z wyższej półki jakimi są przecież te oferowane przez znanieńsze firmy powinny służyć dłużej. Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś swoje typy t-shirtów? Jak się sprawuje Mammut? Co sądzicie o tym?

-------------------------------------------------------
<@T>

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2005-05-20 12:27:50
83.27.135.15 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

yyyy - a o jakich koszulkach piszesz? Z jakiego materiału? Czy dobrze mi się wydaje że 100% bawełny?

CIASTECZKO WRÓĆ! ['']

~rumcajs

2005-05-20 12:31:36
199.67.138.210 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

przydatność outdoorowa t-shirtów jest wątpliwa, więc ich nie kupuję, a jeśli jakieś używam to darmowe prezenty, do spania w zimę lub do brudnej roboty, bo mi ich nie szkoda
wsi na ulicy takowymi nie robię, zresztą żadna firma nie płaci mi za reklamowanie jej swoją klatą :)
najlepiej mi się sprawdziła bawełna w t-shircie salewy

zresztą to dziwny pomysł - kojarzy mi się z czapeczkami z marką samochodową, które dają na wiecach i festynach ludowych dla miłośników motoryzacji

... nemo me impune lacessit ...

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2005-05-20 12:39:00

Ja mam jedną zaprzyjaźnioną firmę której nazwę i logo reklamuję na tiszercie :) ale oprócz tego to na codzień - nawet pod garnitur tylko koszulki aktywne...
Jako pidżamy na zimne noce używam rhovylu...

cookies

tatanka13

2005-05-20 13:02:59

tak 100% bawełna, a co do przydatności outdoorowej to tez przecie jakis element wyposażenia w górki no i nie tylko, nie oddycha co prawa jak texy i inne dające również duzo ciepła w zimne dni ale jak już się kupi i łazi w tym wszędzie i jest to jeszcze sprzęt firmowany znanymi logami to w moim mniemaniu powinny przynosić radość właścicielowi - jak juz na coś pieniądze wydaję to chcę by to było dobre i wytrzymało przez jakiś dłuższy okres czasu i ta sytuacja analogicznie tyczy się innych rzeczy z branży outdoor. Co do wypowiedzi "~rumcajs " czasami logo firmy znajduje sie na plecach :-)

<@T>

~rumcajs

2005-05-20 13:07:52
199.67.138.210 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

plecy też mam okazałe!
:D

salvador

2005-05-20 13:11:25
84.10.103.198 Głosów: 0

w obronie bawelny powiem tylko tyle- slyszalemopinie iz latem warto miec ze soba nie tylko "aktywe" koszulki, ale i cos bawelnianego, a argument byl prosty i trafiajacy do rozumu - gdy jest bardzo goraco oddychajaca koszulka wyciaga z ciala wilgoc, natomiast bawelna przez to, ze jest mokra zapobiega temu a dodatkowo "przyjemnie" chlodzi.. ale to jedyny (obok "milego dotyku) plus bawelny... na miasto owszem,w gorki gorzej - z obnoszeniem sie firmami - kazdy robi tak jak lubi...

kauczukowa.republika.pl

Walter02

2005-05-20 13:30:02
193.0.242.20 Głosów: 0

tatanka13 napisała
"
rumcajs " czasami logo firmy znajduje sie na plecach :-)
"

ale wtedy rumcjas ubiera koszulke tył naprzód :)

tatanka13

2005-05-20 13:31:12

z tym obnoszeniem sie firmami to przesada bo to i loga nie sa wcale takie duze jesli chodzi o niektore firmy przynajmniej :-) no i jesli tak podchodzic do sprawy to nic by czlek nie nosil ni texa ni innego ustrojstwa bo kazdy produkt outdoor lub i nie (jak co niektórzy powiedzieli a propo t-shirtów) :-) ma jakas metke nalepke sugerujaca producenta no i idac dalej jak Adas w raju by nam pozostalo plasac

<@T>

~rumcajs

2005-05-20 13:34:07
199.67.138.20 Głosów: 0

ja odpruwam wszystkie loga i metki, zamazuję flamastrem, napis Mammut Extreme na plecach zasprajowałem czeroną farbą na gore-texie
kiepsko wygląda i gorzej oddycha, ale co mi tam :)

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2005-05-20 14:27:37

No właśnie - no logo - rulez!

A tak serio to kupiłem sobie kurtkę M&W między innymi dlatego, że nie miała krzykliwego logo - owszem duże, ale wyszyte czarną nitką na czarnym tle - kurtka też jest cała czarna :]
Chociaż wiem, że taki czerwony napis eXtream np. na plecach zapewnia lepsze właściwości termiczne...

ciastek mi się zachciało...

tatanka13

2005-05-20 14:47:32

co wiecej napis eXtream powoduje ze mamy wszedzie pierwszenstwo na niebezpiecznych trasach bo przecie ......... eXtremalny turysta :-) czyli taki pajak krzyzak znaczy niebezpieczny :-)

<@T>

sasq pajak/grappa.pl

2005-05-20 15:05:08
83.22.111.103 Głosów: 0

E no co wy....
ja właśnie postanowiłem zachwycony pomysłamie EuroMarku wytatuować sobie na plecach logo Alpinusa!!!
;-)

gumibearMarcin

2005-05-20 15:12:19
62.87.253.237 Głosów: 0

A jak kupilem kiedys szary polar alpinusa i na piersi mialem również szary napis z logiem tejże firmy to kolega stwierdzil eeeee napisu nie iwdac po co Ci taki no name:)
Znamie nowych czasów

Marek

Marek
2005-05-20 15:55:36
83.16.3.194 Głosów: 0

Koszulka nigdy nie "wyciąga" wilgoci z organizmu. Bawełniane raczej dają kiepski komfort zarówno latem jak i zimą. Co do napisów to syndrom zakompleksionych obywateli biednego kraju. W cywilizowanym świecie nikt nie odnosi się do tego tak jak u nas. Ja kupuję w góry tylko ciuchy o żywych i jaskrawych kolorach, duże logo również może być. W przypadku zaginięcia dużo łatwiej jest odnaleźć rannego lub zwłoki ubrane w kontrastujące kolory.

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2005-05-20 15:57:53
83.27.133.233 Głosów: 0

...zwłoki pod marką eXtream !)

Łużyn

Łużyn
2005-05-20 16:06:00
83.27.124.201 Głosów: 0

mam od lat paru polar M&W z serii eXpert - ludzie nawet nie wyobrażacie sobie jak to działa na osoby postronne! chwilami niewiele gorzej od plakietki gopru ;)

A tak przy okazji to mam paru kumpli z gopru, którzy w środku lata potrafią iść w gtx-owej kurtce z wielkim napisem GOPR. Myślę, że to poświęcenie warte jest zauważenia :D

Rafi

2005-05-20 16:25:35
83.17.101.134 Głosów: 0

Wracając do t-shirtów, to w czasach Alpinusa ja sam nie miałem bielizny termicznej i na postojach zmieniałem koszulke, wywieszając tą przepoconą na plecaku.
Muszę przyznać, że miałem bardzo dobrą opinię o tych koszulkach, wiele z nich i dziś ma się świetnie. Szczególny test przeszły po praniu, gdy rozłożone na trawie w samo południe utrzymały kolor, a FruitOTL nie.
No i wbrew panującej opini koszulki te nie składały się z bawełny i logo w różnych proporcjach. Akurat wzornictwo bazujące niejednokrotnie na jakichś motywach etnicznych itp podobało mi się. Jeszcze Alpin's miał fajne wzorki celtyckie i logo w kolorze koszulki, wiec z trudem zauważalne.
Nie kupuję produktów dla ich logo, ale też nie rezygnuję z zakupu upatrzonego produktu dlatego, że pomimo swoich właściwości ma logo w widocznym miejscu. Przesada w żadną stronę nie jest wskazana.

Kosmos

2005-05-20 16:32:32
83.25.201.60 Głosów: 0

Moją najnowszą koszulką, jest takowy model, hehe.

salvador

2005-05-20 16:35:50
84.10.103.198 Głosów: 0

nie mialem na mysli doslownego wyciagania wilgoci... raczej fakt, ze koszulka, ktora wilgoc odprowadza sprawia ze skora poci sie "bardizej"a w efekcie tracimy wiecej wody z organizmu..ale tak jak pisalem - to tylko byly luzne domniemania przy rownie luznej rozmowie, niepotwierdzone laboratoryjnie :)

kauczukowa.republika.pl
Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: b4288 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2