Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Kleszcze i namiot

wambli

2005-05-05 23:14:31
83.30.253.235 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Hej! Nic nie znalazłam na ten temat, więc może podpowiecie. W czasie ostatniej wyprawy plaga kleszczy oblazła namiot. Jak się ich pozbyć? Z tropiku, z moskiterii? Trzepanie nic nie daje - mocno się trzymają parszywki. Woda im krzywdy nie zrobi, a preparaty chemiczne mogą zniszczyć namiot. Pomocy!

-------------------------------------------------------
świat malowany deszczem

~łowca jeleni

2005-05-05 23:22:15
62.141.198.47 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

pensetą Kochanie..pensetą...:-)

Bren

2005-05-06 17:47:42
213.192.81.234 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Wziąść głodem, za 10 lat zdechną;) Pinsetą, spirytusem, spryskać jakimś azotoxem, wystawić kogoś apetycznego na żer to przedją na niego.

~KaWu

2005-05-06 18:12:34
83.22.32.31 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

SZkoda tylko ze takimi przyciagajacymi kleszce osobami jestem miedzy innymi ja. Na sobie mialem kleszcze juz chyba grobo ponad 10 razy ale takie powazne przypadkie zeby sie wkóły i zaczeły pic mi krew to mialem 4 razy. Trzeba odpowiednio je wyrwac w tedy pensetom. Do namiotu lgnom ale na bialym tropiku latwo jest je zlokalizowac gorzej jak wejda do sirodka. Moj pomysl jest taki choc nie wiem czy skuteczny to sprysakc namiot czyms w areaozolu... tylko czym.... moze kiedy mamy spirytusu pod dostakiem to mozemy nim lekko spryskac namiot moze to pomorze choc nie wiem co ze skotkami takiego experymentu :P

>>>sory za bledy jesli jakies zrobilem<<<

HAMMET

Administrator HAMMET
2005-05-06 18:31:00
83.22.102.99 Głosów: 0

KaWu.... jak sie spryska spirytusem, to tylko czekac na lokalnych degustatorów takich trunków:)

wambli

2005-05-06 19:32:29
62.233.185.138 Głosów: 0

a kleszczy było tyle nad Wartą pod Częstochową, na Jurze. Kleszcze mają 1-2 mm i trudno będzie z nimi walczyć przy pomocy pęsety.
Ale dzięki bardzo za rady. Dzis zabieram się za tropik.

świat malowany deszczem

HAMMET

Administrator HAMMET
2005-05-06 19:40:04
83.22.102.99 Głosów: 0

wambli...no prosze, nie wiedzialem ze kolo mnie tyle kelszczy (mieszkam ja Jurze)...strach z domu wychodzic :)

Bren

2005-05-07 00:07:15
213.192.81.234 Głosów: 0

1-2mm - podkarmić, jak urosną to będzie je łatwiej pościągać;) Spróbuj je jednak spryskać czymś owadobójczym, może wtedy same poodpadają.

wambli

2005-05-09 07:35:32
83.30.215.72 Głosów: 0

Hammet=> rozumiem, że mi nie wierzysz. Też bym nie uwierzyła ,że może ich być tyle. A jednak.

:(

~calvus

2005-05-09 07:47:25
81.15.226.6 Głosów: 0

Ja bym jednak optowal za pęsetą. Jeden do dwóch milimetrów to taki kleszczowy standard (dopóki czegoś nie skonsumują). Parę razy moja kobieta wyciągala ze mnie to cholerstwo (jeszcze na glodnego - a więc w takich wlaśnie rozmiarach). Należy toto spiralnym ruchem (w kierunku odwrotnym niż wskazówki zegara) wykręcić, razem z lebkiem i natychmiast rozgnieść końcówką pęsety (żeby nie mialo okazji znowu gdzieś wleźć). Tylko musisz się zaopatrzyć w dobre narządzie pracy i cierpliwość

wambli

2005-05-09 07:57:11
83.30.236.212 Głosów: 0

A Jurę znam i kocham i strasznie Ci zazdroszczę tak cudnego miejsca zamieszkania. :)

wambli

2005-05-09 08:05:48
83.30.236.212 Głosów: 0

Calvus=> znam to. Mam strasznie kleszczowego chłopaka- alergika i zawsze noszę pęsetkę przy sobie. Raz zawaliłam i wylądował w szpitalu.
A z innej beczki: dlaczego zawsze się piszę w którą stronę wyciągać kleszcza? Przecież ni mają gwintu.

~calvus

2005-05-09 08:15:09
81.15.226.6 Głosów: 0

W którą stronę - dokladnie nie mam pojęcia. Ja w życiu żadnego kleszcza nie wyciągnąlem (zewsze niestety byly na mnie, a nie na towarzyszach), ale moja kobieta uparcie tak twierdzi więc wierzę w jej doświadczenie

~Młody

2005-05-09 15:19:35
83.24.215.18 Głosów: 0

z tym kierunkiem to nie ma znaczenia żadnego ważne zeby ruchem obrotowym

~kleszcz

2006-07-28 12:27:31
89.171.79.162 Głosów: 0

Uważajcie na kleszcze!! Są bardzo groźne jeżeli są zakażone. Mogą przenosic kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) i boreliozę. KZM może byc choroba śmierltelną. Skoro macie tyle kleszczy wokół to radzę się zaszczepić - to najbardziej skuteczna forma ochrony.
Objawy chorobowe są podobne do grypy. Przy boreliozie jest wokół ugryzienia czerwony rumień.

I nie ma znaczenia w którą stronę sie wykręca kleszcza. Ważne aby wyszedł cały z główką. To jest najważniejsze!!

Można używać środków odstraszających - w spraju do psikania na skórę. Ale przed chorobą to nie zabezpieczy jak kleszcze jest zakażony i wpije się w skórę.

Uwaga na klescze!!

~kapoost

2006-07-28 12:41:08
195.117.148.151 Głosów: 0

KaWu - kup victorinoxa - załączona penseta jest idealna.
Też jestem lubiany przez kleszcze... mój rekord to ok. 29 na raz (na jednych manewrach akurat wsadziłem łapę w coś co wcześniej chyba było zającem)
Łapię to cholerstwo średnio na każdym wypadzie do lasu po jednym (w okresie kwietniowym i wrześniowym) a latem na co drugim/co trzecim...

Nie kręce kleszczem, bo za każdym razem gdy próbuje to muszę wydłubywać jakieś badziewie spod skóry. Moim zdaniem, najlepiej wychodzi jeśli się go lekko odchyli od skóry i wyciągnie po prostu.

~rumcajs

2006-07-28 13:08:20
199.67.138.83 Głosów: 0

dla niewprawionych w wyciąganiu jest sprzęcik do wyciągania kleszczy:
http://emermed.com.pl/sklep/index.php?d=produkt&id=233

z artykułu o boreliozie (wykład Dr Joseph J.Burrascano)
JAK WYJMOWAĆ WCZEPIONEGO KLESZCZA
Przy użyciu pęsety (nie palców!) chwyć kleszcza jak najbliżej skóry i wyciągnij go zdecydowanym prostym ruchem na zewnątrz. Następnie zdezynfekuj ukąszenie. Nie drażnij go gorącem lub chemikaliami gdyż może to spowodować, że wstrzyknie on więcej zarazków do twojej skóry. Przymocuj kleszcza taśmą do kartonika i zapisz datę i miejsce ukąszenia. Pamiętaj, im wcześniej usuniesz kleszcza tym mniejsze prawdopodobieństwo infekcji.
http://arkadiakrotoszyn.webpark.pl/data/borelioza2.htm

... nemo me impune lacesit ...

raffi

raffi
2006-07-28 13:29:15
80.55.113.250 Głosów: 0

OT
miałem rumień 3 lata temu - wziąłem antybiotyk, miałem szczęście ...
fajne strony rumcajs !

smog wawelski

~Aneks

2006-08-03 22:23:20
89.171.132.10 Głosów: 0

Może frontline? :>
(na psy i koty skutkuje) ;)

~Ania

2006-09-30 22:19:30
89.151.24.237 Głosów: 0

Mam pytanie !! Powiedzcie czy pies majacy kleszcze może zarazic domownikow i mieszkanie?? Kleszcze z tego psa zostały usuniete przez domownikow ale niewiedza czy usuneli wszyskie. Bardzo prosze o POMOC ??!! :)

Ania
Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: c3998 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2