Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

Kurtka bez kieszeni dolnych

~Mentos

2005-03-01 22:26:00
195.205.23.2 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam. Przymierzam się do kurtki Bergson Tempest - po prostu jest ładna /inne kolory niz w tej na stronie Bergsona/. Jest tylko jeden szkopuł --> nie ma dolnych zewnętrznych kieszeni. Czy ktoś z was używa kurtki tego typu (widziałem Alvike , Małacha bez kieszeni) lub władnie ten model? Czy bardzo przeszkadza ich brak jeśli całe życie nosiło się kurtkę z kieszeniami? Pozdrawiam

-------------------------------------------------------
Mentos

wiki

wiki
2005-03-01 22:30:57
83.23.146.237 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

>Mentos
to już ściśle zależy od Twoich przyzwyczajeń - poobserwuj sam siebie jak często trzymasz łąpki w kieszeniach, gdzie trzymasz zdjete rękawiczki, itpd...

wiki @ sf-f.pl

~Mentos

2005-03-01 22:41:29
195.205.23.2 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ale mnie ciekawią WASZE odczucia :-)

Mentos

~Wallter02

2005-03-02 00:07:47
83.27.63.110 Głosów: 0

swoją drogą nie wyobrażam sobie kurtki bez dolnych kieszeni...
zawsze tam coś mam...

~straiker

2005-03-02 00:18:08
194.29.137.68 Głosów: 0

Wiesz, jeśli chodzi ci o alvike, bo co do nie j trochę wiem i o milo, bo też ma taki model to są to kurtki wspinaczkowe kieszeni nie ma, ale ogólnie sa na tle długie ze spokojnie można w nich ręce nosić na początku wymaga to trochę przyzwyczajenia, ale potem jest całkiem spoko, jeśli zamierzasz się w niej wspinać to jest bardzo dobre rozwiązanie, bo kieszeni mogą ci służyć nawet w założonej uprzęży i o to tu chodzi

straiker

~unkhas

2005-03-02 09:14:26
195.212.29.179 Głosów: 0

Ja kupiłem wilczą skórkę właśnie bez dolnych kieszeni, ale był to w pełni świadomy wybór. Nosiłem wcześniej kurtkę z czterema kieszeniami, ale denerwowało mnie, że ile bym nie wcisnął tyle tam wlazło, niby fajnie, ale kieszenie pełne pierdów i do tego łapy pakowałem zamiast używać w mieście rękawiczek. Stwierdziłem ze w ramach odwykówki od noszenia rąk w kieszeni kupię taką bez kieszeni dolnych.
Efekt - część tego co nosiłem w dolnych kieszeniach powędrowało na kalatę ;-) zmusza mnie to do porządkowania kieszeni. Nauczyłem się trudnej sztuki zarządzania rękawiczkami. Kurteczka wizualnie wygląda lepiej (nie jest już wojskową kamizelką szturmową z pełnym zapasem amunicji).
Dla mnie to było dobre posunięcie.

unkhas

~arkadoo

2005-03-02 09:28:19
80.53.206.186 Głosów: 0

podpisuje sie pod tym co powiedzial unkhaus. Dodam jednak, że jak się chce wcisnac portwel, komorke maly aparat, klucze to ciezko upchnac cos wiecej,a kurtka dziwnie wyglada. Wg. mnie w gory ok, ale na miasto to nie ma sensu bez dolnych kieszeni, chyba ze masz naprawde duza okazje.

sasq pajak/grappa.pl

2005-03-02 11:05:56
83.30.32.206 Głosów: 0

ja mialem kurtke z dolnymi... teraz mam bez i jak dlamnie o niebo lepiej :-D

mam świat na własność kupiłem globus

sustelnik

2005-03-02 11:43:33
81.15.157.242 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Posiadam Alvike Buran. Początkowo sceptycznie odnosilem sie do kieszeni ktore są umieszczone wysoko, ale teraz nie zamienil bym ich na żadne inne. Jak dla mnie sa po prostu idealne. Super sprawdzają sie zarówno w terenie jak i w mieście. POLECAM!!

sustelnik@o2.pl

~rumcajs

2005-03-02 12:50:38
199.67.140.210 Głosów: 0

w góry ok, nie ma lepszego rozwiązania...
mam takiego alpinusa rock point (swoją drogą jakościowo straszna chała) i jest to bardzow wygodne: pod uprząż czy pas biodrowy plecaka
a na miasto to kiepski pomysł

... nemo me impune lacessit ...

sasq pajak/grappa.pl

2005-03-02 12:57:38

no chyba że ktoś autkiem dużo w kurtce jeździ... wtedy górne kieszonki a właściwie brak dolnych znacznie zycie ulatwiają

~Tomcio

2005-03-02 13:43:24
195.124.18.5 Głosów: 0

Hmmm ciekawe, że opis tej kutki podaje 4 zewnętrzne kieszenie - w kurtkach innych producentow bez dolnych kieszeni są zazwyczaj 2 lub 3. Gdzie sa 2 dodatkowe kieszenie, skoro 2 widac na wysokości piersi?

Co do braku kieszeni - niektóre kurtki maja tzw 'podwyższone' kieszenie dolne lub bardzo 'długie' kieszenie piersiowe (np. kilka modeli TNF lub SZRON Pajaka, nie zaś np. FUGGIO Bergsona) - są one na tyle nisko otwierane i na tyle pojemne, że można tam upchnąć sporo rzeczy, acz do noszenia rąk się nie nadają. Plusem jest to, że nie ma czego zablokować ani uprzężą ani pasem biodrowym plecaka i to co jest w kieszeni jest łatwo dostępne. Sam używam TNF z gore bez dolnych kieszeni od paru lat (zarówno na wyjazdach jak i w mieście)i nie ma z tym problemu, choć na początku trzeba się przyzwyczaić.

sasq - W autku to akurat gorzej - jedną z kieszeni jakoś zawsze blokują pasy - no chyba że ktoś nie zapina :-)

Tomcio

sasq pajak/grappa.pl

2005-03-02 14:04:28

wszystko zależy od wspomnianej długości zamka
mnie sie akurat pajakowy szron sprawdza rozmiar XL dla wzrostu 187cm

~seven

2005-03-18 23:11:01
83.21.25.4 Głosów: 0

sasq --jak sie sprawuje szron w terenie?

~seven

2005-03-21 23:16:38
83.21.6.133 Głosów: 0

sustelnik_____ ile dales za swojego BURANA?

sasq pajak/grappa.pl

2005-03-22 09:35:20
83.22.137.244 Głosów: 0

Mnie odpowiada :-D
przy czym na takie maxymalne lato raczej będe uzywał zwykłej wiatróweczki (mam taka jedna ultra lekka wiatróweczke)
na plus wzmocnienie na tyłku i łokciach, fartóch przeciwśnieżny na lajkrze.. (mniej sie podciąga przy gwałtownych ruchach)
Kaptur regulowany jest w 3 płaszczyznach, dodatkowy ściągacz stójki kołnierza (troszke mnie irytuje bo mi sie włosy o niego chaczą- długie i mocno kręcone)

Ze swioch zmian to bym tam dorzucił jeszcze usztywnienie daszka, przednie otwory wentylacyjne (takie jak np. w kurtkach snowboardowych). no i zmieniłbym materiał na Triple Point Ceramic albo na GORE XCR tylko wtedy kurteczke kosztowała by minimum 1500zł :-/
A tak przy okazji to kilka osób na forum ma te kurtki zbiez od nich opinie będziesz miał bardziej obiektywne informacje

Pim

Pim
2005-03-22 10:47:40
83.24.170.127 Głosów: 0

Miałem problem podobny jak kupiłem obecnie używaną kurtkę, ale idąc na imprezę przekonałam się ,że moje lęki były niepotrzebne. Do każdej kieszeni wchodziły trzy piwa. Model wspinaczkowy, modelem wspinaczkowym, a użyteczność użytecznością....
Pozdrawiam

sustelnik

2005-03-22 13:47:25
81.15.157.242 Głosów: 0

seven - za Burana zaplacilem w promocji 500 PLN. Normalnie kosztował chyba 580 ale nie jestem pewien. Jeszcze troche w niej pochodze i chyba pokusze sie o napisanie testu...
pozdro

sustelni@o2.pl

~seven

2005-03-22 15:44:17
83.21.5.39 Głosów: 0

sustelnik.....napisz jak mozesz cos o buranie......jak tam parametrami w terenie....jak jest kurteczka skrojona...jak z kapturem....jakie sa kolory?

~MacQ

2005-03-23 08:34:55
83.31.188.10 Głosów: 0

Wiecie może dzie nabyć można Burana w Wawie?

Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 1905a - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3