Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Śladówki - wiązania uniwerslane

Pim

Pim
2005-02-23 13:27:24
83.24.137.140 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zastanawiam się nad wiązaniami uniwersalnymi do śladówek. Widziałem wiązania wojskowe Rotteffelli w Sklepie Podróżnika. Czy ktoś z użytkowników forum ma doświadczenia z tego typu wiązaniami. Przyznam, że denerwuje mnie wizja kupna kolejnej pary wyspecjalizowanych butów. Czy po za Rottefellą są jeszcze jacyś producenci? Są jeszcze wyspecjalizowane manufaktury produkujące wiązania stosowane w terenach polarnych: Pika Sastrugi i Berwyn. Jednak koszty związane ze sprowadzeniem mnie odstraszają. Dla ciekawskich podaję linki:
<http://www.snowsled.com/polar/other_exp.htm>;
<http://www.pikamtn.com/7wintergear.html>;
Pozdrawiam

-------------------------------------------------------
Michał Pietrzak

~Walter02

2005-03-14 21:14:47
83.27.50.48 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

polecam wiązania typu "kandahar" ze zmodyfikowaną piętą (tak, aby kabel nie odrywał podeszwy od buta...) - ostatnio kupiłem takie produkcji rosyjskiej na allegro...
Swoją drogą wiazania z linku <http://www.snowsled.com/polar/other_exp.htm>;
wyglądają na wiązania bez wolnej pięty, więc do turystyki nie za bardzo się nadają...

Czy gdzieś w necie można zobaczyć te wiązania Rotteffelli (chyba, że są to wiązania typu "NATO"???, to wiem o co chodzi)

Pim

Pim
2005-03-15 19:30:33
83.24.133.235 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Wiązania Nato są na stronie:
<http://www.rottefella.com/english.cfm>;
A te rosyjskie wiązania? co to jest?
Możesz podesłać link, albo zdjęcia? Pisz na Priva: mpietrzak@autograf.pl
Pozdrawiam

~sołtys

2005-03-15 21:04:36
212.76.33.76 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jeśli masz buty z rantami na raki to zastanów się na kupnem tanich wiązań turowych. Używam Makalu LaSportivy i podczepiam do nich wiązania Marker tour. Podobne są Silvretta 300, 303, 400 i 404. Rozejrzyj się na allegro lub giełdzie narciarskiej koło warszawskiego toru Stegny.

Miesiąc temu narty Camaro z wiązaniami Markera kupiłem tam za 280 zł, a tu7ż obok facet miał Dynamici z Silvrettą 404 za 400 zeta.

Sołtys

www.karpaty2004.republika.pl

~Walter02

2005-03-16 10:02:46
193.0.242.20 Głosów: 0

Nie polecałbym wiązań typu Silvretta do miękkich butów (nawet z rantami) nie chodzi o to, że takich butów się nie wepnie, owszem, wepnie, ale wydaje mi się, że powstające podczas jazdy na nartach momenty siły odkleją nam podeszwę od buta.
Może się mylę, ~sołtys - ile sezonów używasz takiego zestawu???

Moim zdaniem jedyny typ wiązań nie niszczących butów to wiązania paskowe dociskające cholewkę do podeszwy (i do narty)

Pim

Pim
2005-03-16 10:19:09
83.24.159.166 Głosów: 0

Sołtys pisząc o butach "miękich" chce powiedzieć "nie skorupy". Faktycznie buty typu La Sportiva Nepal Top, Nepal Extrem, są wpinane do takich wiązań np. w Alpach w czasie podejścia pod ścianę. Jednak ich podeszwy są dostosowane do korzystania ze sztywnych raków (skrzynkowych - np. Grivel Rambo), a co za tym idzie same w sobie posiadają b.dużą sztywność. Taka kombinacja chyba nie jest wykluczona.

~Walter02

2005-03-16 11:29:03

Sztywność prawdopodobnie jest wystarczająca, ale mi chodzi bardziej o naprężenia na styku podeszwa - reszta buta.
Raki, ponieważ niewiele wystają ponad obrąb buta nie przenoszą prawie żadnych momentów sił, natomiast zupełnie inne sytuacja jest mając metr narty z przodu buta i pół metra z tyłu.
Na te odcinki działają spore siły przy skrętach, które poprzez wiązania są przenoszone na podeszwę, a z niej - poprzez cholewkę - na resztę nogi.

Właśnie najbardziej obawiam się, czy na dłuższą metę to połączenie (podeszwa - cholewka) da radę...

~Walter02

2005-03-16 11:32:28

Ostatnio widziałem człowieka, który poginał na tourowych nartach (wiązanie silvretta 404), a na nogach miał jakieś wspinaczkowe skorupy Asolo.
Taki zestaw nie budzi moich zastrzeżeń (chyba, ze chcemy ostro zjeżdżać...)

Swoją drogą po równym szło mu raczej wolno - na biegówkach mijał go kto chciał...

Pim

Pim
2005-03-16 17:03:15
83.24.167.190 Głosów: 0

To prawdziwe spostrzeżenie. W wypłaszczonym terenie, jak pogórze, ogólnie kapuściane góry śladówki są chyba wygodniejsze. Na Babiej to już zupełnie inna sprawa.
Pozdrawiam

~sołtys

2005-03-18 21:36:52
212.76.33.67 Głosów: 0

"Właśnie najbardziej obawiam się, czy na dłuższą metę to połączenie (podeszwa - cholewka) da radę..."

Jest to pewien problem i nawet przestrzegano mnie przed tym, ale ta rzecz ma znaczenie tylko przy zjazdach. Jeśli chodzi o teren - w Beskid Niski i Bieszczady lepsze są szerokie śladówki (o ile nie robimy zjazdu na krechę z Tarnicy do Wołosatego), powyżej 1700 m (Babia i Tatry) turówki zaczynają przodować.

Najlepszym połączeniem do wędrówek i od czasu do czasu zjazdów jest wiązanie skiturowe+skorupa. Do ostrych zjazdów - już tylko buty skiturowe.

Sołtys

~sołtys

2005-03-18 21:38:33
212.76.33.67 Głosów: 0

Jakiś gość z Oświęcimia sprzedaje podobno używane skorupy za ~ 100 zeta. Czy ktoś o nim słyszał???

Sołtys

as

2010-07-11 11:56:15
212.160.78.36 Głosów: 0

Gdyby ktoś szukał mniej profesjonalnego sprzętu to polecam narty Sporten i buty Botas
---
Edytowany: 2010-07-11 12:08:14

-------------------------------------------------------
Andrzej
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 4daa3 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg