Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

Buty górskie a achilles!

Magda

2005-02-17 16:55:31
80.53.11.59 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Od czasu gdy w górach nabawilam sie kontuzji sciegna achillesa,mam nieustjacy problem z butami. Po paru godzinach maszu noga wysiada. Jakie powinny byc buty rzeby nie "gniotly" achillesa? Czy cholewka powinna byc takiej samej wysokosci z tylu buta co nad kostka? Czy lepiej zeby z tylu buta bylo wciecie(jak np. w karimorach KSB 300)?

-------------------------------------------------------
Magda

~MuteSensei

2005-02-17 16:59:51
83.23.141.64 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

mialem kiedys problem z obuwiem GriSport. cholewka buta wystawala dosc znacznie ponad kostke jedna nie posiadala zadnej materialowej wstawki co powodowalo zaginanie sie cholewki na sciegnie. na efekty nie trzeba bylo dlugo czekac - 3 zapalenia sciegna plus jedno powazne naderwanie. teraz mam asolo brenta i tam jest to rozwiazane inaczej - twarda skora jest tak wyprofilowana ze nie dotyka sciegna a czesc ktora go dotyka jest to mieciutka gabka. materialowa wszywka powinna pomoc, jednak wydaje mi sie ze lepszym pomyslem jest zakup troche nizszych butow.

Michu

2005-02-18 09:48:45
83.29.183.77 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam.
Niestety tez kiedys nabawilem sie zapalenia sciegna achillesa. jednak wydaje mi sie ze nie jest to tylko problem butów lecz sposobu chodzenia. przynajmniej tak mi powiedzial lekarz. kiedys mialem nawyk wchodzenia pod gore stajac na palcach, co przy dodatkowym ciezarze plecaka bardzo dostaj po dupie sciegna achillesa. z tego co mi poradzil lekarz nalerzy starac sie stawiac noge cala powierzchnia stopy.
doskonalym sposobem sprawdzenia swojego nawyku jest wchodzenie po schodach. jezeli stawiasz pol stopy na krawedzi schoda to masz juz odpowiedz dlaczego masz problemy ze sciegnem. masz tendencje do chodzenia na palcach. a takie podswiadome nawyki ciezko zmienic.
pzdr.

Magda

2005-02-18 18:20:14
80.53.11.59 Głosów: 0

A wiesz?Chyba coś w tym jast... Zawsze jak rozwalałam achillesa to był marsz pod obciążeniem (plecak ok20kg.) a pod góre żeczywiście chodze na palcach.
Dzięki za informacje :)

~wujotom

2005-02-20 22:57:40
83.29.167.158 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

HEHE
dobra rada! Zanim wstaniesz od biurka pocwicz przez 2 tyg sciegno rozciagajac je. Mialem w ubieglym roku dosyc powaznie wygladajaca kontuzje. Bez przygotowania poszedlem na pielgrzymke, szedlem w sprawdzonych butach trekingowych, ale niestety po dlugim okresie sagnacji padlo mi sciegno achillesa. Jak zaraz po pielgrzymce pojechalem w gory to pierwsze kroki z pociagu skierowalem na rtopedie w zakopcu, calkiem mili ludzie tam obsluguja. Lekrz zakazal wychodzic w gory, oczywiscie wczesniej postukal sie w czolo.
Co moge polecic w razie awarii to masc ichtiolowa. Kosztuje grosze a pomaga ewelacyjnie. Oczywiscie w gory poszedlem dwa dni pozniej :)
Teaz dluzsze marsze bedze poprzedzal przynajmniej tygodniowym rozciaganiem Achillesa:)

wujotom

~wujotom

2005-02-20 22:58:17
83.29.167.158 Głosów: 0

stagnacji mialo byc

wujotom

treewood

Administrator treewood
2005-02-21 12:37:15
80.55.180.246 Głosów: 0

magda - w okresie letnim chodz w sandalach lub polbutach po gorach

witaj.net

~hula

2006-05-29 14:03:22
194.9.223.30 Głosów: 0

czy to możliwe żeby od łażenia w butach z twardą podeszwą po płaskim bolały później achillesy ?? czy też może być to wada lub niewłaściwe dopasowanie butów ??

~wagon

2006-05-29 14:18:21
80.55.141.158 Głosów: 0

Kiedyś nabawiłem się zapalenia ścięgna Achillesa (długotrwałe leczenie). Przyczyną było uciskanie buta na scięgno + bardzo wyrypiasta wycieczka. Buty nie były założone pierwszy raz.
IMHO sztywna podeszwa na dłuższą metę też daje popalić Achillesowi.

~sportowe > trekkingowe

2006-06-20 22:42:40
83.9.253.170 Głosów: 0

witam zaliczyłem wszystkie szczyty Tatr w tych oto butach http://www.steel-boty.cz/boots_images/wishot-skate/small/wi_594_a_41-46.jpg
bez żadnych urazów!

na sportowo jest kolorowo

Maximus

2006-06-20 23:37:32
82.143.153.21 Głosów: 0

~sportowe > trekkingowe=> Szkoda, ze nie w trampkach....no comment.

~kkk

2006-06-20 23:50:00
62.121.136.30 Głosów: 0

Ja natomiast mam pytanie dotyczace nie tyle achillesa co piet - co jest przyczyna ich odbijania sie - bolu przy chodzeniu - czy sposob chodzenia, czy to kwestia butow, czy moze jakies niedobory mikroczegos tam...
Czy macie moze problemy z ta czescia ciala i jak sobie z tym radzic?

kkk

ja

2006-07-02 19:48:29
83.30.141.217 Głosów: 0

moze dobrym pomyslem bylby zakup butow la sportiva thunder?
buty te maja wstawke gumowa z tylu ktora(przynajmniej mnie) wogole nie gniecie i jest dobrym wzmocnieniem bo przeciez guma w tym miejscu nie zegnie sie tak jak skóra. dla mnie te buty sa tak wygodne ze az brak slow

gg 4257434

~totem

2006-08-22 21:51:21
195.34.211.133 Głosów: 0

Nosiłem te buty i musze się zgodzić, super sprawa

~Maximus

2006-08-22 22:24:25
82.143.153.21 Głosów: 0

Na ostatnim trekingu w Bieszczadach naciągnąłem sobie Achillesa. Moja wina-> but się poluzował dość mocno a ja to przed podejściem na Kiczere olałem. i tym samym na następny dzien jedyne co mogłem załozyć, to sandały. Zimny spacer w Wisłoku po kotski pomógł, ale przed kolejne dwa tygodnie leczyłem kontuzje. Teraz jest lepiej ale nie przeciążam narazie nogi, jesli nie muszę. Buty to Scarpa Lite Trek GTX.

~piotr33

2006-11-09 22:15:33
62.233.239.129 Głosów: 0

Nie wiecie gdzie mogę kupić specjalistyczne buty po zerwaniu ścięgna achillesa ?

piotr

~Sinister

2006-11-13 19:09:34
87.207.112.219 Głosów: 0

Thundery, owszem, pod tym względem są ok. Ale pytanie, kiedy pękną w ulubionym do tego miejscu, tam gdzie but dużo pracuje, bo predyspozycje do tego mają...

... I fought the law and the law won ...

~Julia

2006-12-09 11:00:26
83.143.129.18 Głosów: 0

właśnie zaleczam swoje ścięgno Ach. wprawdzie (i na szczęscie) nie po zerwaniu, ale po ostrym zapaleniu - trochę z winy butów górskich. Więc sama korzystam z różnych ortopedycznych udogodnień. Nie słyszałam Piotrze o specjalnych butach po kontuzji ścięgna. Jeśli chodzi o ortezy (specjalne wkładki do butów, które same wyglądają trochę jak buty), to znajdziesz jej w każdym -dobrym - sklepie ortopedyczno rehabilitacyjnym, . Wszystkim z delikatnym achillesem polecam generalnie masaże ścięgna z jakąś dobrą maścią (możę być arnikowa), obowiązkowe rozgrzewki przed jakimkolwiek wysiłkiem i ...podpiętki, bo dobrze amortyzują stopę.

~mad

2008-08-01 13:26:15
83.175.191.72 Głosów: 0

hej,
ja jestem na etapie doleczania kolejnego zapalenia. tym razem nabawilam sie go podczas wspinaczki w Tatrach, mianowicie cholewka butow byla zle wyprofilowana, prawdopodobnie uciskala zbyt mocno na sciegno Achillesa i tak sie to skonczylo. Jesienia mamy w planach kolejne wypady w gory, jednak nie wyobrazam sobie isc w moich starych butach, z wysoka cholewka. Czy mozecie mi polecic jakies "specjalne" buty dla kobiet z niska cholewka? Dodam, ze mam szczupla stope, niskie podbicie i prawie zawsze mam problem z butami.. z gory dziekuje

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2008-08-01 13:41:59
83.7.238.190 Głosów: 0

mad<< napisz jeszcze jakiego typu ma to być but... Klasa C? D? pod jakie raki?
Generalnie większość butów renomowanych firm o oznaczeniu "damski" ma właśnie inną budowę cholewki buta.
Nawet but z wysoką cholewką zazwyczaj jest obniżony z tyłu - w okolicy achillesa np. Hanwag Omega Lady.
W lżejszej klasie, o mniejszej sztywności - C, masz chociażby Ferrata Combi GTX Lady.

Przykład wzięty z HanWaga, bo te znam najlepiej, ale z pewnością parę innych firm robiących buty wspinaczkowe, ma modele z takim kształtem cholewki.
Niestety każdy musisz przymierzyć i pobawić się w schodzenie i podchodzenie na pochylni lub na schodach.

Bo ja tu w zasadzie jestem Ten Zły ]:->
Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 6c297 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2