Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Thermoactive

gumibearMarcin

2005-02-08 10:01:18
62.87.253.250 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Thermoactive to trójwarstwowy kombinezon grubości 3 mm...........

Ciekawy artykuł w linku o pracowni Adama Małachowskiego

-------------------------------------------------------
gumibearMarcin@ngt.pl

alpinek

alpinek
2005-02-08 11:55:24
158.75.221.134 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

-170 stopni C?! Chciałbym zobaczyć zestaw odzieży który izoluje do takiej temperatury. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić tych 4 cm które tak chronią. Wywiad ciekawy, ale trochę fantazji się chyba wkradło.

~trok

2005-02-08 12:23:00
217.97.90.109 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Tak przy okazji, gdzie w wawie mozna znaleźć sklep z ubiorami od malachowskiego?

rojas

2005-02-08 12:29:37
62.93.91.34 Głosów: 0

Są w Podróżniku na Grójeckiej

Maciek

kopyto

2005-02-08 12:32:34
83.30.69.217 Głosów: 0

Jak zwykle pismaki coś wyolbrzymią albo przeinaczą. Ten Przegląd to przecie nie Climber, Alpinist czy choćby Góry no nie.

~sasq

2005-02-08 12:45:08
83.30.34.28 Głosów: 0

nie maja pojęcia o czym piszą :-?

swoją drogą Thermoative to w znakomitej większośći Omniclima Concordi (jest tego kilkanaście podstawowych odmian)

a że nazwe sobie własną wymyślili to już ich sprawa

mam świat na własność... kupiłem globus

Rafał

Rafał
2005-02-08 12:51:29
83.28.250.93 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

To samo powiedzial mi sprzedawca w sklepie u mnei w Lublinku.
Podobno firma cacti czy cos takiego robi tez z tej membrany kurtki tyle ze nazywa to cactex czy jakos tak :).
Grunt to wymyslic chwytliwa nazwe membranki ;)

r_kita@wp.pl

~sasq

2005-02-08 13:23:59
83.30.34.28 Głosów: 0

hehe no to też :-) chociaz patrząc na kurtki cacti to mam spore wątpliwości czy to omni.... parametry strasznie słabe

matex

2005-02-08 20:41:25
83.16.96.90 Głosów: 0

Matko! jaka papka dla naiwnych. jeszcze biednego Pawłowskiego wpasowali w wypowiedź. ciekawe czy ją autoryzował;)

komarez@wp.pl

gumibearMarcin

2005-02-08 22:32:25
195.116.208.132 Głosów: 0

Mam papierowe wydanie. Tu malachowskiego widac od stóp do głów. ale artykul smakuje tak samo. Ciekawa papka dla lajkoników:)

gumibearMarcin@ngt.pl

~sasq

2005-02-09 09:38:46
83.30.17.114 Głosów: 0

a co sie dziwicie jak pismak słyszy poli.... to juz niesłucha czy ...propylen ...etylen... pewnie jak ktośby powiedział propan btan to też by łykną.

A znając małachowskiego i jego zamiłowania do szczegółowych matematyczno fizycznych opisów procesów zachodzących pod i na zewnątrz membran.... (jak ktoś pamięta starą stronę małacha to był taki dział "tylko dla twardzieli" jak ktos zaglądał to wie)
Gość pewnie z notowaniem nie nadążał niewspominając o zrozumieniu...

Mam świat na własność... kupiłem globus

gumibearMarcin

2005-02-09 09:44:58
62.87.253.250 Głosów: 0

Znajoma pisala prace kiedys z tkanin oddychających. Byla u A.M. na rozmowie. Do dzis nie doszla do siebie:) przez ofrom terminów uslyszanych

gumibearMarcin@ngt.pl

~sasq

2005-02-09 09:52:07
83.30.17.114 Głosów: 0

Hehe swoja drogą Małachowski wykłada analizę matematyczną... i ponoć niedawno sie doktoryzował.... (ale wiem to tylko z targowych plotek)

~Romulus

2005-02-09 20:41:06
212.182.108.103 Głosów: 0

membrana Małachowskiego kupowana jest od belgijskiej firmy Concordia.Od 2000r.concordia przeniosła produkcję do Chin,to samo w 2003r zrobił drugi belgijski producent membran,i to dużo lepszych, Sofinal).Membranę Concordii,czyli Omniclimę dostajemy jeszcze w Polsce pod nazwami Aquastop-Emti,Aquacontrol-kiedyś Natalex,Cactex-Cacti,Control Climate System(czy cos podobnego-JOT) i Activ-Pajak,oraz pod nazwą oryginalną w trzech innych firmach np.Wisport.Zwróćcie uwagę na parametry podawane przez poszczególne firmy).Większe zaufanie mam do Aquatexu Milo,bo membrana jest japońska a japole mając obok chińską konkurencję nie pozwolą sobie na wyprodukowanie byle czego.No i kontrola jakości jakaś lepsza-ja miałem i małacha i milo no i muszę stwierdzić że chińczycy dużo lepiej przyłożyli się do wykonania.W przeciwieństwie do małacha mój aquatex nie przecieka i nic się nie pruje,jest pancerny.Podsumowując-to że Małachowski sprzedaje taka słabą membrane w cenach za które można kupić porządny Winprotec,Powertech czy Aquatex to żart.Przecież nawet Vaportex Active Campusa lepiej się sprawuje(lepiej niż małachowski,gorzej niż milo-campusa mam od 1,5roku).

Romulus

~seven

2005-02-09 22:05:16
83.28.228.87 Głosów: 0

~-romulus~ a Hydrotex? piszesz ze aquatex jest japonski a stwierdzasz ze chinczycy sie przyłozyli? to sie przeczy w samej rzeczy...prosze o zdecydowanie.......

alpinek

alpinek
2005-02-09 22:45:09
217.173.176.138 Głosów: 0

Aquatex jest japoński ale Milo szyje w Chinach więc chińczycy się przyłożyli do szycia kurtki z japońskiej membrany.

alpinek

alpinek
2005-02-09 22:46:36
217.173.176.138 Głosów: 0

Ale musze przyznać że co do japońskiego pochodzenia Aquatexu nie mam pewności.

~soltys

2005-02-10 00:49:47
212.76.39.7 Głosów: 0

Obserwując kurtki w sklepach mogę powiedzieć jedno - patrzcie z pewnym sceptycyzmem na parametry membran. Winprotec firmy Alvika oraz Aquatex używany przez Milo zachowują się podobnie, a przecież ten drugi ma o połowę gorsze osiągi podawanych parametrów. Liczby nie dają pewności - chodzi raczej o to, na ile jakość danej membrany jest powtarzalna. Campus podaje niezłe parametry swoich membran, ale ogólna jakość szycia jest do bani (w znajomym sklepie ilość reklamacji wynosi 20%, czyli co piąty produkt wraca do naprawy!!!) a tylko część membran ma zachowane parametry. Reszta jest np. wadliwie naniesiona na materiał wierzchni i przemaka.

Kurtki Małacha są np. niezłe przeciw wodzie, ale fatalnie oddychają w porównaniu z Alviką. Która, jak zawsze zresztą, polecam serdecznie.

A co do -170C - w medycznych komorach kriogenicznych panuje temperatura około -100C, a ludzie siedzą tam po 5 minut w samej bieliźnie, bo tyle wystarczy do uzyskania efektu leczniczego. Więc może...?

Sołtys

www.karpaty2004.republika.pl

alpinek

alpinek
2005-02-10 10:44:22
158.75.221.134 Głosów: 0

Też sobię pomyślałem o kriokomorze jak to przeczytałem. Można w nich wytworzyć temperatury nawet do -160 st.C,ale chyba suche powietrza pozwala jej tak nie odczuwać.
Swoją drogą polecam bardzo wizytę w takiej komorze, świetna odnowa biologiczna, szczególnie po wytężonym wysiłku, pomaga też w leczeniu wszelkich chorób stawów i kości i rehabilitacji po wszelakich złamaniach.

~sasq

2005-02-10 12:41:11
83.30.23.70 Głosów: 0

Romulus Activ to nazwa plecaka firmy pajak
Jeśli chodzi o kurtki i stuptuty (bo w nich stosowane są tkaniny cocncordi) to w Pajak występuja pod oryginalną nawą czyli Omniclima. co do paremetrów to w przypadku pajaka są one podawane zgodnie ze specyfikacja materiałową Concordi.

I należy podkreślic że Concordia robi kilkanaście podstawowych odmian Omniclimy które drastycznie różnia się od siebie parametrami!!!! (to taka informacja dla osób które lubia stawiać znaki = pomiędzy poszczegulnymi producentami)

Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 75887 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3