Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |

Impregnacja gore-- pranie czy natrysk

~pawel

2005-01-20 07:57:07
157.25.5.66 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam jaka impregnacja jest lepsza (pow wypraniu w Nikwaxsie) natryskowa czy zamaczanie??

Kiedyś w sklepie powiedzieli mi że zamaczane , ale teraz na impregnacie Nikwax napisali "do odzieży bez podszewki (ciekawe że ten sam środek sprzed 3 lat nie ma tego napisu. ) i mówią że natrysk jest lepszy ???

Użyłem"szukaj" ale odpowiedzi nie znalazłem

~franek

2005-01-20 08:56:51
195.128.113.3 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ja użyłem natrysku, ale nie nikwaxa tylko "waterproof" z serii aventura system. raczej niepolecam natrysku ze względu na szybkość zużycia środka, i ze względu na trudność nałożenia warstwy impregnującej równomiernie po całej powierzchni kurtki. u mnie wygląda to tak, że część takniny trzyma, a część nie. wydaje mi się, że w prezypadku namaczania, środek dociera równomiernie do każdej częśći odzieży

-------------------------------------------------------
pozdrawiam

wiki

wiki
2005-01-20 11:51:50
83.30.245.119 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ten napis 'bez podszewki' mnie też zafrapował...
całkiem możliwe, ze chodzi o to, aby nie impregnować w tym środku polarowych wnętrz, a zakupić drugi środek...

dodatkowo na stronach Nikwaxu takiego zastrzeżenia nie widzę... napisałem do Nich maila, zobaczymy czy/co odpiszą.

W ogole mam wrażenie - nie ręczę za jego słuszność - że poszczególne impregnaty Nikwax różnią się głównie stężeniem impregnatu... Co nie przeszkadza mi kupować osobno impregnatów do GTX i polarów :o)

wiki @ sf-f.pl

~rumcajs

2005-01-20 15:03:51
199.67.140.210 Głosów: 0

zawsze impregnacja natryskiem będzie skuteczniejsza, szczególnie jesli skożystasz z impregnatu np. fluoro-chlorowego, nie na bazie wody (np. Grangers)
ale oczywiście bardziej upierdliwa i mniej wydajna (droższa)

... nemo me impune lacessit ...

~turbo

2005-01-20 20:31:04
81.15.175.67 Głosów: 0

wygodniej wyprać w impregnacie !
ja raz miałem (nie)przyjemność pryskać z dozownika i never moor !!

pozdrawiam
turbo

turbo

~darek e-horyzont.pl

2005-01-20 22:11:09
80.55.58.42 Głosów: 0

Dla tych co nie moga czekac. Nikwax ten dolewany do pralki w ostatnim tescie impregnatow wypadl b. dobrze. Polepszyli go znacznie bo jeszcze kilka lat temu oceniali go kiepsko (tak jak inne dolewane do prania). Niewiele gorzej wypadl od swojego odpowiednika natryskowego. Grangers tez dobrze wypadl ale byl drozszy w uzyciu. Poszperam i postaram sie cos o tym tescie napisac.

darek e-horyzont.pl

wiki

wiki
2005-01-21 09:19:06
83.30.238.184 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

>darek e-horyzont
możesz przy okazji sprawdzić o co biega z tym 'bez podszewki' ?

wiki @ sf-f.pl

~pawel

2005-01-21 10:43:28
157.25.5.66 Głosów: 0

właśnie czy jako podszewke rozumie sią polary itp (generalnie ocieplające )czy również cieńkie nylonowe podszewki i"siateczki"

wiki

wiki
2005-01-21 10:54:29
83.30.238.184 Głosów: 0

MSZ chodziło o odpięcie tego co się da odpiąć,
inaczej impregnacja czegokolwiek z nieco 'mocniejszą' podszewką byłaby możliwa tylko natryskowo...

wiki @ sf-f.pl

~darek e-horyzont.pl

2005-01-21 12:30:09
83.25.218.200 Głosów: 0

wiki masz racje , odpinamy to co mozna odpiac

Nie wiem czy dobrze pamietam ale kurtki poliestrowe w miare latwo mozna zaimpregnowac poprzez pranie natomiast kurtki wykonane z poliamidu lepiej potraktowac natryskiem. Postaram sie tez to sprawdzic.

W testach kurtek zew. w niemczech czesto jest oceniany material pod katem odpychania wody (jakosc impregnacji producenta). Test 10 pran.

Mistrzostwem swiata sa materialy wykonane w technologi nano. Nawet po 50 !!! praniach zachowuje sie jak nowa kurtka!!!! W materialach reklamowych pisza ze taka tkanina na zawsze odpycha wode!!! Technologia nano to dzialanie na poziomie atomow i molekul. My teraz w e-horyzoncie nie mowimy trendy ale nano :)

darek e-horyzont.pl

~seven

2005-03-12 10:07:35
83.21.14.103 Głosów: 0

zy ktoś uzywał impregnatu do prania Wolly sport? bo cenowo tj ,,jest jakas górna półka....kosztuje chyba ze 50 zeta...czy oprócz duzej róznicy cenowej w porównaniu z tx-directem wystepuje róznica w jakosci i trwalosci impregnacji?

~Knophi

2005-03-12 19:09:44
83.27.159.183 Głosów: 0

Ja używałem Woly Sport, ale w spray'u i byłem zadowolony.

A jakie macie doświadczenia z Nikwaxem TX Direct w warsji z ozpylaczem ( a nie do prania)??? Juz kupiłem raz i jestem totalnie rozczarowany! Nie widzę różnicy między kurtką nie zaimprenowaną, a zaimpregnowaną. Mam Mount & Wave'a z NoWetu class1. Co o tym sądzicie?

Pozdro ozdro!

wiki

wiki
2005-03-12 19:15:55
83.22.142.18 Głosów: 0

Czy preperat WolySport wymaga dodatkowego mambo-jambo
typu prasowanie. lub suszarka bębnowa ?

wiki @ sf-f.pl

~Knophi

2005-03-12 19:23:26

Nie, nigdy nie bawiłem się w ten sposób z kurtką po impregnacji. Nic mi nie wiadomo o takich sprawach.

Pozdro ozdro!

~Knophi

2005-03-12 19:23:49

Ale mówię oczywiście o Woly Sport'ie w spray'u!

Pozdro ozdro!

~seven

2005-03-12 19:48:07
83.21.22.45 Głosów: 0

bardziej mnie interesuje ten w praniu
......tez mnie interesuje czy trzeba go suszyc w suszarce bebnowej....

wiki

wiki
2005-03-12 20:10:27
83.22.142.18 Głosów: 0

Znalazłem stronę polskiego przedstawiciela WolySport

wiki @ sf-f.pl

~sołtys

2005-03-13 01:11:50
212.76.33.74 Głosów: 0

~rumcajs
zawsze impregnacja natryskiem będzie skuteczniejsza, szczególnie jesli skożystasz z impregnatu np. fluoro-chlorowego, nie na bazie wody (np. Grangers)
ale oczywiście bardziej upierdliwa i mniej wydajna (droższa)

Nieprawda!
Natrysk nigdy nie będzie tak dokładny i trwały jak pranie. Wynika to z różnicy w wystawianiu na czynnik chemiczny i czasie przenikania do tkaniny. tak więc może mniej wygodnie jest prać, ale starczy to na powiedzmy 2 razy dłużej.

Sołtys
www.karpaty2004.republika.pl

~rumcajs

2005-03-14 10:05:05
199.67.140.210 Głosów: 0

no i tu się z Tobą nie zgodzę, bo "różnica w wystawianiu na czynnik chemiczny i czasie przenikania do tkaniny" nie jest jedynym sprawcą skutecznośći impregnacji - ważny jest też użyty preparat, tzn. uważam (doświadczalnie) że impregnaty fluoro-chlorowege dłużej utrzymują się na tkaninie i lepiej odrzucają wodę niż woski na bazie wody w impregnacji pioracej. A prać jest na pewno wygodniej niż natryskiwać :)

... nemo me impune lacessit ...

bies.czad

2005-05-13 21:56:02
213.227.67.168 Głosów: 0

a jeśli natrysk to na wilgotna kurtke czy juz po wyschnięciu i wyjęciu jej z prania??

a czy ktos sie spotkał (użytkował) impregnaty TOKO (polecana przez MAMMUTA)

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 2ba59 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3