Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |

Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc.

mateo

2004-12-26 04:18:11
217.172.237.75 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Mam pytanko odnośnie okularów przeciwsłonecznych (np Julbo)
Otóż, interesuje mnie to czy można zamówić takie okulary ze szkłami korekcyjnymi? Jestem krótkowidzem (standardowo - bez cylindrów) ale nie mogę nosić soczewek... Jest to dość kłopotliwe... zwłaszcza w górach...
Jeżeli nie można takich oklurarów nigdzie dostać to poradźcie co zrobić? Wymiana samych szkieł w jakimś zakładzie optycznym byłaby chyba bezsensowna... Wspinam się już parę ładnych lat i postanowiłem w końcu coś z tym zrobić...

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2004-12-26 10:06:17
83.27.114.149 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Julbo ma w sprzedaży same oprawki - specjalny model dla "okularników" koszt ok 90 zł. a szkła można sobie właśnie u optyka wprawić.

-------------------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

~mateo

2004-12-26 21:22:36

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dzięki vick!!!
W takim razie mam jeszcze pytanko odnośnie jakości szkieł, filtrów itd. Czy te "dorobione" u optyka będą miały taką samą wartść użytkową i ochronną jak te oryginalne "niekorekcyjne"?
Wiem, że być może uznasz, że po prostu zawracam Ci niepotrzebnie d***, ale musiałem spytać... :)

...kto pyta, nie błądzi...

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2004-12-27 01:15:55
83.27.125.92 Głosów: 0

mmm... powiem szczerze, że nie mam pojęcia - osobiście używam okularów Quark za 40 zł z plastikowymi szkłami bez korekcji i porównania nie mam żadnego - spójrz do wątku z linka - może tam sie więcej dowiesz:

...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

~mateo

2004-12-27 01:24:18

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jeżeli masz ochote pogadac na ten lub tez inne zwiazane z turystyka i wspinaniem tematy to:
My GG: 7462708...
Pozdr i jeszcze raz thx

...kto pyta, nie błądzi...

~Faber

2004-12-27 10:44:50
193.108.194.188 Głosów: 0

Mateo: mam ten sam problem. Okazuje się niestety, że standardowe, nawet mocno przyciemniane szkła korekcyjne nie mają tych samych właściwości co szkła w które wyposaża się okulary przeznaczone w wysokie góry i na lodowce. Sprawdzałem ostatnio u dobrego optyka opcję wymiany standardowych zerówek w moich Julbo na specjalne "ofiltrowane" szkła korekcyjne. Kosztuje to majątek. O ile pamiętam, skalkulowano taką operację na ok 600 czy 700 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że wady wzroku mają to do siebie, że się w czasie zmianiają wygląda to niezbyt zachęcająco...

~mateo

2004-12-27 17:27:45

To rzeczywiście niezbyt pocieszające...
Bez szkieł korekcyjnych da się co prawda przeżyć ( ja ma ok.-3 w kazdym oku... ) ale wrażenia są nieporównanie uboższe niż w przypadku korzystania z okularów... ;( Nie dostrzegalne jest wiele elementów otaczającego nas świata... A szkoda...
Jest to zwłaszcza dokuczliwe przy wspinaczce... bez bryli po prostu nie dostrzegam szczegółów rzeźby skały... chociaż na tych mniej trudnych drogach w Tatrach, gdzie nie ma jakiegoś wielkiego prawdopodobieństwa, że odpadne, nie zdejmuje okularów... ale są to zwykłe korekcyjne, które w alpach czy na kaukazie nie ochronia oczu...
Pozdrawiam

arad1304

2004-12-27 19:06:04
217.144.192.85 Głosów: 0

Witam!
Sam jestem okularnikiem( też -3) i również mam ten problem. Póki co rozwiązałem go nosząc nakładki ze szkłami ciemnymi na zwykłych okularach mocowane na magnesach. Jest to dobre rozwiązanie i trwałe, tylko z nakładkami jest problem w momencie kiedy już ich nie potrzebujesz i nie ma możliwości w danej chwili schować do futerału, dlatego moje są już mocno porysowane ale mają już 2,5 roku. Wtedy kosztowały ok 250 zł bez szkieł. U każdego optyka znajdziesz takie oprawki. Polecam

~bulaj

2004-12-27 21:14:37
82.143.152.18 Głosów: 0

To jest dziwne. Kiedyś w sklepie nurkowym dowiedziałem sie ze bez problemu mozna wstawić szkło korekcyjne do maski. Fakt ze o cenę nie pytałem. Musi być jakś sensowna oferta dla górołazów.

~snickers

2004-12-28 09:07:25
212.76.39.228 Głosów: 0

witam
prawie kazda firma produkujaca okulary z TZW Wyzszej olki ma w swojej ofercie model z doczepianymi korektami. Wyglada to tak ze z przodu masz normalne okulary a z tyu dostawke z korekcyjnymi. Koszt to przewaznie 200-300 z

~Faber

2004-12-28 11:52:13
193.108.194.188 Głosów: 0

Owszem, to prawda. Sam mam takie "wysokopółkowe" okulary rowerowe Rudy Project za 700 zł. Do tego trzeba doliczyć jakieś 200 zł za przyzwoite plastikowe soczewki. Dobrze, że w ogóle są. Z ciemnymi, cywilnymi okularami też sobie spokojnie radzę wybierając po prostu oprawki i szkła w dowolnym kolorze u optyka. Te w zupełności wystarczają do zwykłego trekingu. Można sobie wybrać coś bardziej sportowego (choć jest problem z mocno giętymi oprawkami). Kłopoty pojawia się jednak gdy trzeba kupic cos w wysokie góry. Rok temu na Kaukaz zabrałem zwykłe Julbo i znosiłem uroki nieostrego obrazu.

~turbo

2004-12-28 12:35:13
83.17.26.114 Głosów: 0

fakt jest to problem ja mam na szczęście -0,5 więc po prostu w skały czy tatry na wspin zabieram tylko przyciemniane (korekcyjne do plecaka) (Julbo Pamir) ale przy większej wadzie był by kłopot większy

Pozdrawaim
PS. Na Brytanie (www.wspinanie.pl) był kiedyś watek o szkłach jak odszukam to wkleje link...

turbo

~mateo

2004-12-28 19:22:04

Znalazłem chyba ten link do forum o którym mówiłeś, Turbo...
Ale to i tak niestety wszystkiego nie wyjaśnia...

Pozdrawiam

Tomisiek

2004-12-29 11:04:07
195.205.181.194 Głosów: 0

Hej;) Ja tez mam -2,5/-3. Sprawę załatwiają nieźle okulary korekcyjne ze mocno ciemnymi szkłami, plus powłoka UV. Ja takie mam i do wysokości alpejskich wystarczają. Nie ma co przesadzać, jeśli nie wybierasz się w Himalaje, to jakieś "hi-techy" nie są niezbędne.
Wprawdzie moje mają tę wadę, że nie najlepiej osłaniają z boków, ale zamierzam kupić inne i wstawić szkła (polaryzacyjne) u optyka.
Na zdjęciu po linkiem poniżej , widać, jakich szkieł używam:-)

Aha, do maski nurkowej też wstawiłem szkła - tyle, że nie u optyka, a w sklepie, w którym kupowałem maskę. Koszt chyba jakieś 150 zł.

Pozdrówka

~mateo

2004-12-31 13:07:57

Jest jeszcze taka opcja... ale ta cena... zdecydowanie "zaporowa" i to mowiac dosc delikatnie... :)

Pozdrawiam

Dlaczego to musi tyle kosztowa??? :)

arad1304

2004-12-31 14:10:57
217.144.192.85 Głosów: 0

Znalazłem w sieci:
We Wrocławiu, ta sama cena, ale dostajesz kredyt na 12 miesięcy 0%, 1 wpłata 800zł + 12x333 zł.
Brzmi lepiej, ale to i tak bardzo dużo :-(

Pozdrowienia dla wszystkich okularników :-))))))

~Faber

2004-12-31 17:07:44
212.182.94.138 Głosów: 0

Tomisiek: Przychylam się. Takie rozwiązanie ma swoje zalety. Można też kupic przyzwoite sportowe oprawki i znaleźć czujnego optyka który wstawi w nie szkła. Ciekawostka: dziś trafiłem w sklepie Adidasa na ich okulary z opcją korekcji. Bardzo lekkie i rachityczne, nieparujące. Cena okularów z możliwością wymiany przedniej szyby 600 zł. Do tego szkła korekcyjne we własnym zakresie. Za taką kasę można sobie zrobić w zasadzie dowolne okulary.

mf@post.pl

rapmih

2006-12-20 19:16:11
195.20.3.6 Głosów: 0

Witam
Mam pytanko. Co sądzicie o takich okularach??

http://www.allegro.pl/item151952414_okularo_gogle_x_trem_z_wkladka_korekcyjna_.html

Chce je używać na nartach. Warto?? Ewentualnie jakieś inne propozycje okularów/gogli korekcyjnych za rozsądną cenę ;)

Jak to ktoś kiedyś napisał:
" Thanks from the mountain" ;)

Rapmih

~Elsie

2007-04-04 16:19:07
83.7.152.154 Głosów: 0

Witam, chcę coś zapytać, otóż niedawno byłam u okulisty, który stwierdził, że mam nosić okulary: dioptria 0, ale cylinder +2,5. I właśnie... czy cylindry mogą sie wyleczyć...????? napiszcie:D

Elsie

Wydra

Wydra
2007-04-04 17:37:51
83.27.31.26 Głosów: 0

Nie nie mogą. Ewentualnie można próbować ingerencji chirurgicznej albo ortokorekcji. Masz astygmatyzm. Koryguje się je tzw soczewkami cylindrycznymi, ewentualnie można dobrać soczewki kontaktowe. Spróbuj zasięgnąć dalszych porad u lekarza okulisty a nie na forum poświęconym sprzetowi górskiemu :) Nastepne pytania zadawaj już w gabinecie lekarskim a nie tu.

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 6cdd6 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3