Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

[Obuwie] Skorupy

kobab

kobab
2004-12-01 18:52:49
83.26.254.227 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam szukam informacji na temat firmy koflach i jej przedstawicielstwa w Polsce. Może ktoś użytkuje skorupy koflach i zechciałby sie podzielić opinią?? ciekawią mnie także ceny i dostepność takich butów(szczególnie arctisy) w kujawsko-pomorskim. skorupy miałyby być przeznaczone do wędrówek po Tatrach więc musza być wygodne ale chciałbym z czasem rozpocząć wspinanie w lodzie a nie usmiecha mi sie wtedy drugi raz kupować butów :) no i wkońcu jak myślicie jaką firme wybrać jeżeli chodzi własnie o skorupy?? koflachy asolo kaylandy?? pozdrawiam

-------------------------------------------------------
"Boże chroń nas od śmierci w dolinie"

~Marek

2004-12-01 19:57:11
83.16.3.194 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Wg mnie to zły pomysł. Skorupy nie nadaja sie do wędrówek po tatrach absolutnie. To buty wspinaczkowe. Do takich celów ( tzw. mountaniering + wspinaczka) najlepiej kup dobre buty skórzane np. Lasportiva nepal plus lub scarpa Cumbre.

~snickers

2004-12-01 22:00:36
212.76.39.228 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

dokładnie skarpa Cumbre bedzie dobrym modelem sam sie zastanawiałem ale w koncu kupuje lzejsze liskamy GTX. Skorupy w tatry to według mnie troche przesada...

kobab

kobab
2004-12-02 15:57:04
83.26.224.151 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

no dobra ale jakbyście mieli wybrać najlepsze najwygodzniejsze skorupy to za czym byście głosowali??

a co do tych koflachów coś ktoś wie jakie ceny i gdzie??

\\\"Boże chroń nas od śmierci w dolinie\\\"

~Marek

2004-12-02 17:04:30

kobab Ty sie już chyba na 100% napaliłes na skorupy więc po co te pytania. które najwygodniejsze? zadne. mam i koflachy i Cumbre i dlatego piszę co piszę. popróbuj chodzic w narciarskich skorupach i napisz które wygodne do chodzenia. To podobne.

~czay-tengri

2004-12-02 18:09:20
80.51.112.2 Głosów: 0

koflachy sa solidne,ja mam LOWA-jestem bardzo zadowolony tyle ze sa ciezkie :(
no wlasnie-pomylalem ze moglbym zmienic sobie botki w nich na lzejsze -gdzie moge znalesc same botki-do dowolnej firmy skorup ?
chyba ze ktos ma inny pomysl ?
pzdr

no limits - no rules - no roads

~rumcajs

2004-12-02 20:34:26
199.67.138.20 Głosów: 0

pomyśl nad tymi, ale mały wybór rozmiarów

... nemo me impune lacessit...

~luke

2004-12-02 21:37:48
83.16.4.98 Głosów: 0

botki w Koflachach strasznie mi popekały...

kobab

kobab
2004-12-03 16:09:24
83.26.238.214 Głosów: 0

a gdzie dostanę koflachy w pl?? konkretnie w kuj pom?? i po ile chodzą??

~czay-tengri

2004-12-03 16:15:57
80.51.112.2 Głosów: 0

W kujawsko-pomorskim ??raczej watpie :(
jak w wakacje kupowalem uprzaz to caly Torun obszedlem zeby kupic taka jak chcialem :/ ze skorupami to dopiero moze byc problem :( ja nie widzialem zadnych :( bo z ciekawosci zawsze ogladam wiekszosc ekspozycji :) ale trzymam kciuki

no limits - no rules - no roads

kobab

kobab
2004-12-03 18:16:12
83.26.232.151 Głosów: 0

błagam was dajcie jakies namiary na koflacha :) ile to może kosztować?? myślicie że koflach arctis expe są lepsze/wygodniejsze/cieplejsze/bardziej funkcjonalne/uniwersalne niż asolo afs 8000?? proszę o jakieś namiary na koflacha i orientacyjne ceny!!help

"Boże chroń nas od śmierci w dolinie\\\"

~Marek

2004-12-03 21:21:31

Kobab, misiu jeżeli ma Cie laska zostawi jak nie kupisz Koflachów to napsz do http://www.bergfuchs.at/.
Kupowałem u nich troche i przesłali za zelazna kurtynę :-))

kobab

kobab
2004-12-04 17:22:00
83.26.232.51 Głosów: 0

Ty wiesz jak laski lecą na żółte plastikowe buty?? oj lepiej nie mówić bo moga to jakieś dzieci czytac...

wracając do tematu to raczej nie kupię w necie bo chce przymierzyć skorupy przed zakupem!!

~Marek

2004-12-04 18:02:12

Kobab niestety bedziesz miał wielkie problemy z zakupem w Polsce tego modelu. (((

turbo

turbo
2004-12-04 23:16:09
81.15.175.18 Głosów: 0

a nie myślałeś o Scarpach Vegach? Dwuch znajomych ma i polecają! Takze miałem je kupować ale finanse poszły na sprzęt do wspinania latem więc jeszcze sezon muszę się wstrzymać :/

turbo

kobab

kobab
2004-12-04 23:53:56
83.26.221.155 Głosów: 0

no no ale mnie turbo zaciekawiłeś... scarpy wypadają całkiem całkiem i do tego ta cena w porównaniu z tymi asolo i koflachami wszystkimi :) a nie wiesz jak tam z komfortem termicznym tych butów?? do ilu mają optimum?? gdzie je dostanę?? w gdańsku?? toruniu?? bydgozczy?? gdzieś w tych okolicach??

kobab

kobab
2004-12-06 20:22:47
83.26.225.205 Głosów: 0

nie dam Wam spokoju bede wyciągał ten temat aż do skutku... UPARTY jestem :) to co wiecie o tych scarpach?

~Marek

2004-12-07 07:15:26

kobab, Vegi w porównaniu z koflachami mają tylko jeden minus. Są mniej efekciarskie, nie te kolorki. Prócz tego same plusy. Jeżeli chcesz kupic to polecam wycieczkę do Tychów do przedstawiciela scarpy. Wiem , że to daleko ale będziesz miał możliwość optymalnego dopasowania rozmiaru. Takie buty kupujesz na ładnych kilka lat.

Pim

Pim
2004-12-23 08:33:25
83.31.163.26 Głosów: 1

Miałem Koflachy Artic i to było nie miłe przeżycie. Dlaczego? but trzeba dobierać termicznie. Ten na Tatrzańskie warunki był za ciepły. Noga się pociła, obcierała, krew w butach etc...
Obecnie rewolucja się dokonała jeśli chodzi o buty skórzane. Jeżeli nie zamierzasz wspinać się np. z biwakami, to w naszych górach skorupa powoli traci sens. But skórzany z dociepleniem Thinsulatem (La sportiva, Scarpa) przy nowoczesnej impregnacji silikonem wytrzymuje brodzenie w rozmokłym śniegu, a stopa inaczej pracuje. Są wygodniejsze a po za tym mając takie buty zimą pojedzesz w każde kapuściane góry co ja lubię czynić. Brodzenie w śniegu na Połoninie Wetlińskiej w Koflachach to na pewno jest przeżycie takie sobie.
Namawiam do zastanowienia i przemyślenia.
Pozdrawiam

Michał Pietrzak

~kmi

2004-12-23 08:41:14
83.22.32.115 Głosów: 1

Ja polecę VEGI. Są bardzo wygodne, ale fakt, że mniej "oczojebne". Po czterech sezonach nic nie pękło i się nie przetarło. POLECAM. Miałem też koflachy, i przez to często wyłem z bólu, ale to temat na inną dyskusję :-) Co do "twardych" skór, to ostatnio sprzedałem swoje Asolo Cliff, może to i dobre, ale jak zimą postawisz buta w namiocie na noc (raczej nie weźmiesz do śpiwora?) to rano obejrzysz piękne wzory ze szronu w środku, a sam but jak w niego pukniesz palcem będzie dźwięczał jak dzwon. Skorupy zawsze możesz "dzielić na pół" i pomykać w samych botkach - po namiocie, schronisku, dworcu PKP...

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 28380 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3