Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

[Plecaki] Vaude kontra Jack Wolfskin

~Morka

2004-11-20 12:18:01
212.76.33.69 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Rozważam zakup plecaka ca 75 litrów w cenie 400-450 zł solidnie wykonanego, sprawdzonej firmy i b.ważne z wygodnym syst. nosnym. Możliwości troczenia nie są priorytetem.
Z uwagi na trwające promocje mam upatrzone 2 modele: Vaude Astra 75 oraz Jack Wolfskin Atlas III 65+10.
Będę wdzieczny za wskazówki, wypunktowanie silnych i słabych cech.
Z jednej strony Vaude-sprawdzona firma, ale Atlas też wypadł zachęcająco w teście trekusia. Czy Tergo Light nie ustępuje Ergoform Pro?
Proszę o szybką reakcję!!! - promocja na plecaki Jacka W. w e-Horyzoncie tylko do 28 listopada.

Vaude Astra 75
http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/id/808?productReferer=Producer&context=7

Jack Wolfskin Atlas III 65+10
https://www.e-horyzont.pl/cgi-bin/index1.php3?p=produkty&prodid=65

Kotu

2004-11-21 11:45:51
83.24.73.138 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Na korzyść Astry - tańsza (a na zachodzie cena ponad 120 euro), ma boczne kieszenie kompresyjne, i jest lżejsza niż Atlas. Także system nośny sprawia dla mnie wrażenie solidniejszego, ale nie jestem tutaj do końca obiektywny - systemy nośne wolfskina zawsze wydawały mi się za mało sztywne, pasy biodrowe w szczególności.

Na korzyść Wolfskina - większe możliwości troczenia, prosta konstrukcja (mniej może się sypnąć), no i jest to model już przetestowany na NGT;)

Najlepiej by było jakbyś przymierzył oba plecaki obciążone i dopiero później dokonał wyboru - nie wiadomo co komu będzie lepiej do pleców pasować.
pozdro

~arkady

2004-11-21 11:46:08
213.76.96.224 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Oba sa porownywalne, powinny sluzyc dobrze, firmy sprawdzone, jakosciowe
Ale wg. mnie system ergoform pro u Wolfskina przewyzsza Vaude, chocby mozliwoscia regulacji

-------------------------------------------------------
lelek k.

Kotu

2004-11-21 11:56:00
83.24.73.138 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Z tego co widziałem to możliwośc i system regulacji są podobne...
najważniejsze to przymierzyć!
pozdro

wujek Heniek

wujek Heniek
2004-11-21 13:32:22
80.51.84.2 Głosów: 0

A mysłałes o modelu Agadir I (II lub III)? Ja mam podobny dylemat do twojego i jak na razie wybrałem właśnie jego (w Atlasach bardzo brakuje mi kieszeni, anie chce dokupywac troczonych). Jestes pewny że promocja w Jacku jest tylko do 28? Jesli faktycznie, to musze przyśpieszyc zbieranie funduszy. :) Napisz co kupiłes.
Pozdrawiam

~Morka

2004-11-21 14:32:36
212.76.39.2 Głosów: 0

Kotu>>> Z mierzeniem masz racje, tylko kupujac przez Internet czasem sie idzie troche w ciemno bo w okolicy nie mozna znalezc takiego produktu na zywo

wujek Heniek>>> Agadir owszem niczego, szczegolnie dla mnie Agadir II 70+10 tylko to juz 80 zet wiecej niz Astra. Nie wiem tylko co Wolfskin zmienil w kolejnych wersjach Atlasa/Agadira I, II, III. (to by bylo pytanie do Darka)
A promocja do 28 listopada na pewno (wg. strony e-Horyzontu)

Wiking

Wiking
2004-11-21 15:18:01
80.55.136.54 Głosów: 0

Atlas/Agadir I/II/III to nie wersje tylko rozmiary. Do tego jeszcze specjalna wersja damska zazwyczaj i oto kompletna rozmiarówka. Tyle mnie.

diablik

2004-11-21 16:29:39
83.27.210.170 Głosów: 0

dpłóż i kup Accepta Vaude z systemem Tergolight.

duch gór

~Morka

2004-11-21 16:54:38
212.76.39.2 Głosów: 0

diablik>>> ile kosztuje Accept i gdzie go dostac - na www.sfpl.pl nie mają. I dlaczego go polecasz - syst. tergo light - ten sam co w Astrze; dodatkowo pokrowiec, kieszeń na mapę; to chyba jedyne różnice

diablik

2004-11-21 17:21:17
83.27.210.170 Głosów: 0

Ja kupiłem za 430zł.
Różnią się budową pasa biodrowego (tylna część jest znacznie lepiej dopasowana do ciała) patrz www.vaude.de

Oglądałem oba w HiM w Poznaniu i uważam, że Accept jest trochę "lepiej" wykonany.

Zobacz na stronie vaude

duch gór

~darek e-horyzont.pl

2004-11-22 00:02:53
80.55.58.42 Głosów: 0

oznaczenia I,II,III w Wolfskinie to oznaczenie do jakiej dlugosci plecow (wzrostu) jest polecany. Poza tym w kazdym rozmiarze masz mozliwosc wpiecia gornych pasow odciagowych na 2 wysokosc. W atlasie masz tez mozliwosci prostego zmieniania kata pochylenia pasa biodrowego. Zwroc uwage na sprytne wszycie tasmy laczacej plecak z pasem biodrowym. Najlepiej przymierz. Osobiscie uwazam ze pas biodrowy i nosne w tym modelu to najwiekszy atrybut. Jezeli chcesz kupic przez stone www. to napisz ile masz wzrostu.... a Krzysiek ci dobierze. Emila wysylaj z pytaniem przez strone. Jezeli pasuje ci rozmiar II to nie zastanawiaj sie i kup Tangera II (wersja specjalna atlasa) uszyta na zamowienie duzych odbiorcow Wolfskina :)

darek e-horyzont.pl

greysun

2004-11-27 19:56:19
83.16.113.246 Głosów: 0

Morka - jakby Cie wciaz interesowalo kupno DOBREGO plecaka to daj znac na mail (greysun@interia.pl). Musze sprzedac nowy Vaude Terkum 80IIM, bo na gwalt potrzebuje pieniedzy :(( Nic wiecej juz nie dodaje, jesli napiszesz to wtedy pogadamy.

~Morka

2004-11-27 20:41:31
212.76.39.3 Głosów: 0

greysun>> dzieki, lecz niestety juz za pozno. Nabylem troche mniejszy niz zamierzalem ale tez Vaude - Accept

braavosi

Administrator braavosi
2005-03-13 14:16:31
213.199.235.36 Głosów: 0

No właśnie, znalazłem informacje Darka na forum,że to różne długości pleców.Chodzi mi o Agadir III,poszukuję większego litrażu >80 L,a agadir II tego nie zapewnia.Ułomkiem nie jestem-188cm,więc III powinna pasować???ale zawsze jest wątpliwość,więc ta numeracja jest odnośnie litrażu,czy długości stelarza(są ze sobą związane,wiem;))pozdrawiam wszystkich.#braav

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: c2626 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3