Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Jak dopasować polara jako podpinkę

Ronin

2004-09-07 10:29:05
80.51.246.218 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Kurtka posiada zamek do podpinki YKK. Oryginalmna podpinka na stronie producenta jest z polara 200. Szykam czegoś grubszego (cieplejszego). Patrzyłem po producentach i albo nie ma nic napisanego na temat zamka albo są one firmy Salami. Czy ktoś się orientuje jakie firmy na pewno używają zamków YKK, ewentualnie gdzie mogę dostać bardzo gruby materiał na polara (nawet 500), bo gdzie kupić sam zamek już na forum opisywano.

Zapomniałbym. Kurtka Bergson Permit, długość zamka podpinki około 72cm (rozmiar M)

~tadziu

2004-09-07 20:08:38
81.168.147.55 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

o kurde firmy SALAMI rozbawiles mnie. Ta firma nie nazywa sie salami jak kielbasa tylko salmi i robia calkiem niezle zamki porownywalne z YKK a moze nawet lepsze ?

-------------------------------------------------------
tadziu

~rumcajs

2004-09-07 20:35:16
199.67.140.81 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

lepsze...:-)

... nemo me impune lacessit ...

Ronin

2004-09-07 22:41:57

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Sorry mój błąd. Ale nie chodzi mi o nazwę firmy ani jakość tych zamków tylko o dopasowanie podpinki.

~diablikQ

2004-09-07 22:45:02
83.27.145.29 Głosów: 0

dobre zamki robi K-Szanka i Salce-SON :)

przepraszam już nie będę....:)

VauDe #1

~rumcajs

2004-09-07 23:33:54

A poważnie: zadałeś pytanie na które nie otrzymasz jednoznacznej odpowiedzi z dwóch powodów:
- producenci używają różnych zamków, możesz trafic np. na Alpinusy na zamkach Salmi, Opti, YKK
- w ramach danej firmy produkującej zamki też są różne modele nie pasujące do siebie
Zatem jedyna metoda: kurtka w garść i do sklepów przymierzać i kombinować...
Ja na przykład do kurti Milo z zamkiem Alpha wpinałem polara JMP z zamkiem noname, więc firma nie jest jedynym wyznacznikiem, trzeba zwróć uwagę na kształt ząbków i maszynki, ich rozmiar, materiał z jakiego są wykonane i rodzaj ząbków (proste lub przesunięte). Próbować i przymierzać trzeba...
A co do materiału na polara: jeżeli chodzi o Polartec to maksymalnie jest to 300, odpowiedniki innych firm też nie będą grubsze! Nie słyszałem o polarze 500, zresztą 300 i tak jest strasznie gruby. Cieplejsze ciuchy robi chyba tylko NorthCape (jakby baranek od wewnątrz, gładki od zewnątrz) i Wilelicki z materiału od NorthCape, jest to drogie i bardzo ciepłe - raczej nadaje sie jako ciuch w rodzaju soft shell, niż jako ocieplina. Jeżeli potrzebujesz naprawdę ciepłego wnętrza zastanów się nad tzw. swetrem puchowym (lżejsze, cieplejsze i wygodniejsze od grubego polara)- możesz uszyć np. jako podpinka w Eksplo z Krakowa.
Polary można kupić w hurtowniach, z Polartecem jest trudniej. Dobre jakościowo materiały robi np. polska firma Biruna. Szyje z ich Shelteru właśnie Eksplo i sądzę, że mailowo/telefonicznie się z nimi dogadasz - szyłem u nich na zamówienie kamizelkę puchową i byli bardzo elastyczni, skłonni do spełniania moich życzeń. Są też firmy/krawcy, którzy szyją z oryginalnego Polartecu - poszukaj w necie, w bluzę wstawią Ci dowolny wybrany zamek, który dobierzesz sobie w pasmanterii. Taki polar dopasują Ci też do kurtki, za uszycie zapłacisz tyle co za polar kupiony w sklepie.
A tak wogóle to osobiście nie widzę żadnych zalet ocieplin wpinanych w kurtkę zewnętrzną - może z wyjątkiem wygody: jeden zamek do zapięcia zamiast dwóch.

Ronin

2004-09-07 23:48:05

Dzięki za info rumcajs. Chyba kupię ciepły tani polarek od No Name i w pasmanterii dokupię sobie dopasowany suwak. Za kilka zł krawiec zrobi mi ztego super ocieplenie i jeszcze kasy zostanie na inną rzecz. A co do ciepłych ciuchów od NorthCape to dałeś mi do myślenia, bo ja nawet w kurtce puchowej z polarem 200 pod nią w mieście potrafię zmarznąć. Znasz może link do tej firmy albo sklepu w sieci, który jej wyrobami handluje?

~rumcajs

2004-09-08 00:07:13

w Polsce ciężko - gdzie mieszkasz/ przebywasz?
na pewno były w Kanionie w Warszawie, spróbuj się z nimi kontaktować:

Ronin

2004-09-08 00:16:34

Ja jestem z Siedlec i tu także studiuję. Najbliżej mam do stolicy ale jako "prowincjusz" zaglądam do niej jak muszę - czyli nigdy (ewentualnie przesiadki z pociągu do pociągu). Wyślę im maila albo przedzwonię i jak będzie trzeba to niestety pojadę. Jeszcze raz wielkie dzięki za informacje.

~rumcajs

2004-09-08 00:25:49

jak będę miał czas jutro/pojutrze podejdę do nich i napiszę co ustaliłem - w razie co wydasz 20zł na przejazd w tą i zpowrotem i zakupisz na miejscu
ja jednak radziłbym Ci zastanowić się nad cienkim puchowym swetrem lub kamizelką - naprawdę daje dużą poprawę komfortu termicznego i będzie taniej niż North Cape

MarcinM

2004-09-08 00:28:26
80.48.56.10 Głosów: 0

Nie wiem czy w 300 sie nie zagotujesz. A z zamkami to juz przedmowcy powiedzieli wszystko.

;-)

Ronin

2004-09-08 00:37:47

Ok będę czekał na jakieś wieści. A na razie Kampania Wrześniowa. Jutro start - pierwszy egzamin.

Ronin

2004-09-08 16:47:50
80.51.234.130 Głosów: 0

>>>rumcajs
Po egzaminie zajżałem dzisiaj do sportowego gdzie mają CampuSa. Wisiały tam po 299zł (- moje 10% zniżki) kurteczki tejże firmy z materiału wyglądającego jak opisywany przez ciebie North Cape (wierzch gładki polaropodobny spód baranek). Nałożyłem i faktycznie ciepłe jak diabli (subiektywne wrażenie - dużo cieplejsze od polara 300). Niestety nie mieli mojego rozmiaru ale w ciągu kilku dni mogą sprowadzić. krój teżbył spoko, w miarę dopasowany (mam dosyć polarów o kształcie worka z rękawami). Zamki Salmi i na oko mogą pasować a jak nie to sie coś wykombinuje. Jak sądzisz warto zaryzykować?

stratokazik

2004-09-08 16:50:22
83.25.248.233 Głosów: 0

Zaryzykuj to napiszesz opinię :D

Kto pyta, brzytwy się chwyta. Tonący nie błądzi.

~rumcajs

2004-09-08 17:08:56

-> Ronin
Producentem tej kurtki jest Campus?
NorthCape 300zł na pewno nie kosztuje, nawet polary Wielickiego z tego materiału były droższe...
Podejrzewam, że jestem pewien, że to coś innego, np. jakaś wersja Polartecu

...nemo me impune lacessit...

~rumcajs

2004-09-08 18:37:13

jak sądzę chodzi o model forkan za materiału zwanego isoline
szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to jest, ale od wyrobów Campusa przezornie trzymam się z daleka - czego i Tobie życzę :-)

~rumcajs

2004-09-08 23:16:43

Polar z ciepłego materiału stosowanego przez North Cape jest szyty dla wojska USA.
Jeżeli uda się kupić egzemplarz w dobrym stanie, to jest to dobry interes, jedyną wadą jest niezbyt elegancki wygląd, kolor zawsze brązowy z czarnymi kieszeniami i obszyciami.
Na allegro wystepuje zwykle pod nazwą: ocieplacz pod gore-tex

Ronin

2004-09-09 10:43:10

Tak się nad tą podpinką z limku zastanawiam. Powinna być ciepła i wielkością padować, a do tego ile kasy zostanie :)))
Ten CampuS co wczoraj oglądałem wyglądał jak model Sherpa, ale na nazwe nie zwróciłem uwagi. Ja co do tej firmy też mam mieszane uczucia. Buty jedne rozpadły sie po 2 miesiącach (zwrócili kasę) drugie tluklem 2 lata (okrągły rok)wymiennie jedynie z sandałami i wywalilem go już wyściółka się wytarła. Kurtka narciarska sprawuje mi się super natomiast plecak miejski wymieniali na nowy 2 razy po czym miął okres gwarancji a plecak znowu szwankuje. Więc co do kupowania jej produktów to jest to ruletka na co się trafi.

rumcajs

2004-09-09 18:21:27

dokładnie, wg. mnie szkoda kasy na taką ruletkę

ale byłem dziś w sklepie Kanion, nie ma Kurtek North Cape, za to jest 1 szt odpowiednika Himal Sport Wielickiego. Cena 309zł, ale jest -20% zniżki, kolor granatowy, rozmiar M.

Ronin

2004-09-09 18:39:44
80.51.234.130 Głosów: 0

to jest pewnie to czego szukam. Cena atrakcyjna, mój rozmiar (chociaż z tym różnie bywa), więc czeka mie podróż do wawy. Wielkie dzięki rumcajs.

Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: ab817 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3