Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Test sandałów minimalist. dzięki monksandals.com

boguś b

boguś b
2014-06-05 16:57:24
213.5.137.10 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jak możesz to zważ,będzie pełna jasność.

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2014-06-05 17:46:47
109.241.38.228 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Na razie zostanę przy swoim patencie, decathlonowskie mnie nie przekonują, ale te minimalist są interesujące.

RoKo59

2014-06-06 07:39:36
62.87.130.114 Głosów: 1

>>ulic
Mam ze trzy modele sandałów Teva od 'płaskich' do Terra Fi. Niestety, wygoda rośnie z wagą. Nie oczekiwałbym tu cudów, cienkie, niewyprofilowane nie mogą się równać z Terra Fi. Jednak do plecaka wolałbym zabrać minimalisty.

>> gavagai
Kiedy pierwsze wrażenia z marszu w minimalistach?

-------------------------------------------------------
Robert

radziq

2014-06-06 08:52:40
81.83.229.246 Głosów: 0

RoKo, MonkSandals proponuje nam obuwie minimalistyczne do biegania, chodzenia naturalnego.. To chyba tutaj klucz ta natura!

Specjalistą nie jestem, ale rozumiem to tak, że nasz układ kostny jest tak przyzwyczajony do wszelkich amortyzacji, poduszek powietrznych, czy innych systemów w butach biegowych/sportowych/turystycznych, że traci swoją naturalną zdolność do amortyzacji poprzez mięśnie/ściegna/powięzie i inne elementy kośca.. I takie buty mają nam pomóc tą naturalność odzyskać, co może być bolesne na początku i raczej dalekie od wygody.. A po zbudowaniu odpowiednich naturalnych struktur ciała w wyniku ćwiczeń, może i to zostawia technologię z tyłu, ja bym chętnie poczytał opinię Monksandals/Alka o takim bieganiu/chodzeniu naturalnym, taką krótką, nie od razu habilitację ;-)

Tak se to po chłopsku tłumaczę..

Jachol

Jachol
2014-06-06 09:22:34
87.198.110.196 Głosów: 0

Ta teoria o biegania naturalnym w tych sandalach trochę dorabiana ;) jak na mój gust

Trochę biegam i naturale teraz zwyczajnie modne sa
Produkt lekki i tani wiec i konstrukcja podeszwy prosta (cieżko o jakaś strukturalna sztywnosc, podparcie, amortyzacje czy kontrole pronacji w produkcie wykonanym z pianki i o takiej wadze
Wiec gna sie jak szmata sa płaskie i lekkie
Dolozymy jakże modna teraz metke 'natural' i już robią sie produktem jakże ciekawszym i lepszym marketingowo niż zwykły lekki skandal ;)

Jak dla mnie odrabianie filozofii troszkę na sile ale produkt bardzo ciekawy do ogólnie pojętej aktywności super
Dla mnie jednak zdecydowanie po bieganiu ;) tez naturalnym
---
Osobiście nie spotkałem jeszcze firmy, która polecalaby skandaly do biegania
Tu gdzie mieszkam szybko skonczyloby sie to lawina pozwów klientów z połamanymi palcami ;)
Vide five fingersy ostatnio

Edytowany: 2014-06-06 09:25:52
---
Edytowany: 2014-06-06 09:33:16
---
Edytowany: 2014-06-06 09:34:57

monksandals

monksandals
2014-06-06 10:43:45
89.171.250.114 Głosów: 1

co do tematu biegania naturalnego, to jestem w trakcie pisania tekstu. Można powiedzieć, że jest to temat rzeka, który ktoś albo akceptuje i w to wierzy, albo krytykuje. Zdania są podzielone, a wybór zawsze pozostaje dla nas. Ja jak i spora grupa osób jestem zwolennikami tej formy ruchu i z tymi co rozmawiam to są zachwyceni. Wymaga to jednak trochę pracy, tak aby zaadoptować się do takich obciążeń. Podczas chodu sandały sprawują się jak każde inne ponieważ to wynika ze specyfiki chodu, że stawiamy stopę od pięty.

Jednak nie można podważyć tego, że dzięki sandałom niesamowicie wzmacnia się cały aparat kostno-stawowy, po za tym przy poprawnej technice biegu pracują mocno mięśnie brzucha, które są kluczem do korygowania pozycji.

Więcej na temat naturalnego wkrótce!

monksandals

Doczu

Doczu
2014-06-06 11:36:46
79.175.228.114 Głosów: 0

Może z ferowaniem wyroków wstrzymajmy sie do opinii testera.
Waga do mnie przemawia, ale gdybym w ciemno stał przed wyborem, to wolałbym wydac jeszcze raz tyle na Source Stream :) Przynajmniej mam z nimi doświadczenia. Ale nie zamykam się na nowości no i ta waga :)

Bleys

Bleys
2014-06-06 17:38:59
198.178.192.1 Głosów: 0

No dobra, to w końcu zważy ktoś te sandały z Deca? :-)

gavagai

gavagai
2014-06-06 18:33:28
89.67.144.146 Głosów: 0

Trochę czasu zabrało dobranie rozmiaru, ale - miejmy nadzieję - w końcu się udało. W przyszłym tygodniu mam otrzymać parę sandałów.
Co do biegania w modnych ostatnio butach pozbawionych lub z minimalną amortyzacją - nie będę się wypowiadał, bo co prawda odkąd zacząłem biegać w "startówkach", w cięższych butach zwyczajnie nie chce mi się biegać, niemniej startówki 180 g to jednak nie są buty pozbawione całkowicie amortyzacji itp. udogodnień. Od tych sandałów oczekiwał będą głównie sandałowej uniwersalności - gdyby nie sprawdziły się w bieganiu, nie skreśli ich to w moich oczach, bo - zwyczajnie - może nie leżeć mi, z innych powodów, bieganie w takim typie obuwia. No ale mam nadzieję spróbować w nich pobiegać, dam im szansę przekonać mnie do tego typu podejścia i w bieganiu.

http://gavagai.ngt.pl

boguś b

boguś b
2014-06-06 19:21:05
213.5.137.10 Głosów: 0

@ Bleys,napisałem tylko do Deca brak odpowiedzi.Może Beskidbike zważy.

zając

zając
2014-06-06 22:20:09
89.70.216.62 Głosów: 0

Muszę przyznać że nie wyobrażam sobie biegania w takich sandałkach (w ogóle w sandalach) ale do celów ogolnoturystycznych - czemu nie, natomiast ciekawi mnie jak to sie w ogóle trzyma na stopie (moje stopy ogólnie się mocno ślizgają w japonkach i małopaskowych sandałkach). Fajnie ze ktoś to ręcznie robi, doceniam nowoczesne rzemiosło. Czekam na pierwsze wrażenia.

monksandals

monksandals
2014-06-06 22:58:13

japonki wykonane są zazwyczaj z pianki EVA w związku z czym szybko się ubijają a po za tym stopa się ślizga. W Monk-ach cała podeszwa jest z Vibramu co wiąże się z dobrą przyczepnością zarówno z jednej jak i drugiej strony :) tester sam zobaczy :)

monksandals

beskidbike

2014-06-06 23:16:53
83.7.3.172 Głosów: 2

Sandały Tribord z Deca 305g para w rozmiarze 40/41

gavagai

gavagai
2014-06-09 00:15:05
89.67.144.146 Głosów: 0

Mam nadzieję, że wkrótce otrzymam sandały a niepotrzebnie gorąca atmosfera w wątku trochę ostygnie:) Pogoda sprzyja aktywności, ale na świeżym powietrzu a nie w wątku poświęconemu sandałom, których nikt z nas, użytkowników ngt.pl. nie widział:) Ponieważ zaś trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi, a niepotrzebnym emocjom da ujście, polecam 12 minut fajnych ćwiczeń - na silne nogi - jak znalazł! ;) http://www.youtube.com/watch?v=XcdEsxb0KMw

http://gavagai.ngt.pl

bartolini

Administrator bartolini
2014-06-09 09:00:44
178.37.128.146 Głosów: 2

halo, halo
dla przypomnienia - jest to wątek dla testera sandałów! co nie znaczy, że nikt inny nie może tu pisać ;-) jasne, że może, ale rzeczowo, rzeczowo poproszę!
jeszcze nie wiem czy powyższe przenieść czy przenieść w niebyt. chwila.

monksandals

monksandals
2014-06-09 22:53:08
89.171.250.114 Głosów: 2

Sandały dzisiaj zostały wysłane, więc jutro będą już u testera :)
Chciałbym od razu zaznaczyć, że w nowym modelu to znaczy tym, który będzie testowany, ze względu na zwiększenie komfortu chodzenia została zastosowana podeszwa o grubości 10mm w związku z czym waga będzie trochę większa niż wcześniej wspominana dla 8mm podeszwy.

Pozostaje teraz czekać na rzetelną opinię :)

monksandals

zlamas

2014-06-10 09:58:13
87.101.31.242 Głosów: 0

A do producenta- jak jest z łapaniem zapachów? Zastosowaliście jakieś "superekstra coś"?

sołtys

sołtys
2014-06-10 15:24:59
89.75.132.44 Głosów: 1

Pytanie: jak mocowane są paski do podeszwy? Wklejane? Wszywane? Przeciągane na wylot wewnątrz niej?

http://www.lukaszsupergan.com/

Na Krańcach Świata

Na Krańcach Świata
2014-06-10 17:58:57
81.190.231.59 Głosów: 1

Nitowane + przeciągnięte przez kawałek repsznura.

http://www.nakrancach.pl/

monksandals

monksandals
2014-06-10 23:20:31

Co do zapachów to na tą chwilę powierzchnia nie jest niczym pokrywana, ale przymierzam się do tego. Sam zapach jest nie wyczuwalny, wiadomo z czasem jak stopa się poci to może pojawić się nie przyjemny zapach, ale wystarczy umyć stopy i sandały i po problemie, dlatego nie wiem czy jest sens je czymś pokrywać, ale zawsze można spróbować.

Co do mocowań to prawda, wszystkie łączenia są nitowane co daje bardzo dużą niezawodność, bo praktycznie nie ma możliwości wyrwania nita w normalnych warunkach. Co do repsznura to zostały wprowadzone małe modyfikacje, ale szczegóły wkrótce.

monksandals
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 5b69b - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2