Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Test liofilizatów iidlo.pl - niebawem na rynku

kniazix

2018-09-07 17:49:46
77.73.66.110 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

kto jezdzi na Ukraine tam moze sie zaopatrzyc w Idlo...Tanie jak barszcz cos okolo 69 UAH za 2 danie, ale tez kaloriami nie zabija...trzeba dorzucic bochenek chleba albo kawalek sała ;) Smakowo nie ma powodow do narzekania

ramol

ramol
2018-09-16 07:43:55
37.7.128.216 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Na bazarze w Ałmaty sprzedają BARDZo wysuszone truskawki , 100 gra wystarczyło na 10 dni :-) Cena - 1000 TKZ , czyli 11 zł . Nie mam pojęcia jak oni to suszą , zachowuje smak i kształt i wagę piórkową . To chyba kwestia klimatu bo u nas tak dobrze wysuszyć się nigdy nie udało .
Qrcze, admin - sorry , miało pójść ogólnie do liofi
---
Edytowany: 2018-09-16 07:44:38

-------------------------------------------------------
ramol

gumibear

Administrator gumibear
2018-09-17 01:18:38
46.182.191.40 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dobre i zjadliwe to to i bez koniecznosci doprawiania solą - tu jestem zaskoczony. Porcje akuratne. Za male opakowania by dać swobode porcji napeczniec. Przemyslalbym to.

Czekamy na ceny.
Pozdrawiam z Islandii

-------------------------------------------------------
Z kom

gumibear

Administrator gumibear
2018-09-22 20:07:10
94.254.249.51 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

wróciłem. To co zostało przywożę na zlot do Waszej oceny

vinilzen

2018-09-30 22:22:37
5.173.200.60 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dziękuje za feedback :) przekazuje producentowi
Coś było lepsze/gorsze ?)

PS Nick został stary

-------------------------------------------------------
Ilya Marchuk z ÏDLO

gumibear

Administrator gumibear
2018-10-01 07:08:54
156.17.201.68 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Gruzińskie charczo z wołowiną REWELACJA! - mój lider

Dawno nie jadłem tak dobrego liofila.

I dawno nie jadłem liofila bez konieczności doprawiania czymkolwiek. Czekam na ceny

gumibear

Administrator gumibear
2018-10-30 09:59:33
156.17.201.68 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

https://4outdoor.pl/2018/10/29/%D1%97dlo-nowa-marka-zywnosci-liofilizowanej-w-po lsce/

wywiad z Ilya Marchuk z ÏDLO.


Martwi mnie sformułowanie z wywiadu:

-Kto stanowi dla Was najsilniejszą konkurencję na polskim rynku? Czy według Ciebie jest jeszcze miejsce dla nowych marek?

-Na pewno głównym konkurentem jest dla nas LYO FOOD, reszta marek specjalnie się nie wyróżnia. Miejsce na pewno się znajdzie – tym bardziej z naszą ceną! Ponadto mamy ambitny plan, aby zmienić tę branżę na bardziej dostępną dla szerszego grona klientów – chcemy wyjść daleko poza obecne zasięgi liofilizatów.

__
wnioskuję że cena może być konkurencyjna do niekonkurencyjnej ceny LF, co w ostatecznym rozrachunku też będzie niekonkurencyjną ceną do tego co mamy na rynku obecnie

поживём – увидим
---
Edytowany: 2018-10-30 10:07:39

kniazix

2018-10-30 10:34:43
5.173.192.200 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

chyba bym sie tym nie martwil, az tak bardzo....jesli przegna z cena moze szybko sie ktos znalezc kto bedzie przewozil te produkty po bardziej demokratycznych cenach...z ciekawosci zerknalem i w przeliczeniu na nasze najdrozsze wynalazki idlo to cena 10 PLN

PRS

2018-10-30 10:44:02
193.0.116.9 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Tak nawiasem ;)
W ,,mojej'' Biedronelli praktycznie całe ,,tanie'' i ,,szybkoprzygotowywalne'' żarcie wykupują Ukraińcy. Jak coś ,,w promie'' to ładują całe wózki.
,,Ciągle'' nie ma np. takiego makaronu w kubeczkach po bodajże 2 zł
(zjadliwy jest ,,gulaszowy'') etc.
Może ÏDLO powinno otworzyć ,,kiosk'' w Medyce po stronie UA ? ;)

Czy ,,ceny'' LF są niekonkurencyjne? Na pewno są wysokie. Składki, podatki, marża... I się uzbiera.
Ale np. porównując do Aptonii, która kosztuje 20 zł to LYO FOODu jest więcej (po uwodnieniu) i w smaku też wiele zarzucić nie można.
W Kielcach jest jeszcze jedna firma ,,robiąca w branży'' - Musli Klex
http://www.musliklex.pl/produkty.html

Z mojej strony krótka piłka - jak ÏDLO będzie kosztowało 15 zł to kupię jedną sztukę ,,na wypadek Niemca'' - jak 10 zł to już dwie i jedną pożrę w terenie.

-------------------------------------------------------
wynik mierzy siły

kniazix

2018-10-30 11:10:17
207.180.212.44 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

nie wiem czy juz ktos opisywal pojawily sie tez racje dzienne albo pojedyncze kubki firmy quicker food dzienna to podobniez ok 1200 kalorii, kubek gulaszu widzialem w tabeli kalorii chyba 270 wiec niewiele. Zaleta byla tylko cena cos ok 4 zyla dziewczyna to w rossmanie kiedys kupila, ale nie skusilem sie wtedy na testy

gumibear

Administrator gumibear
2018-10-30 11:18:47
156.17.201.68 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

PRS taka cena uczyniłaby z Idlo lidera bez dwóch zdań.

kniazix ładne przeliczenie!

Oj zdziwimy się coś czuję niebawem....

PRS

2018-10-30 11:24:51
193.0.116.9 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ale dycha czy 15 zł?

-------------------------------------------------------
wynik mierzy siły

gumibear

Administrator gumibear
2018-10-30 11:28:22
156.17.201.68 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

PRS stawiam, że ani jedno ani drugie. Wyzej

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2018-10-30 11:39:15
46.175.234.188 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dzienna racja 1200 kcal, he he he.

boguś b

boguś b
2018-10-30 11:46:38
5.173.160.160 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Chyba posiłek, a nie dzień

kniazix

2018-10-30 11:52:38
207.180.212.45 Głosów: 2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

no co zrobic porcje na niezbyt wymagajace wycieczki krasnali ;)

POKRZYWA

POKRZYWA
2019-03-11 14:51:04
87.207.252.31 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Hej ktoś wie czy i kiedy wejdą w końcu na nasz rynek? Można to już gdzieś spróbować? Jaką dali cenę?

Swoją drogą przydałyby się jakieś fotki z tego testu. Żeby było widać jak bardzo ziarniste lub papkowate są to dania.
Próbował ktoś jeszcze? Jakie wrażenia na większej grupie testowej?

edit:
Widzieliście komentarze pod wywiadem w 4outdoor.pl ?
IDLO to jednak nie liofy?
---
Edytowany: 2019-03-11 15:35:58

sołtys

sołtys
2019-03-14 21:40:23
89.64.28.17 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Z ciekawości przyjrzałem się polskiej stronie IDLO i jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Polski dystrybutor zapowiada, że będzie konkurować z istniejącymi już markami ceną. Gdy jednak porównałem zawartość netto opakowań tych dań, nie mają one żadnej specjalnej przewagi w przeliczeniu na wagę.

Przykład:

Liofilizat IDLO ''Marokański kuskus z wołowiną'' - 90 g suchej masy - 325 kcal - 19,90 zł
Liofilizat MX3 ''Kurczak Tadżin z kaszą'' - 150 g suchej masy - 608 kcal - 24,90 zł
Liofilizat Travellunch ''Danie kuskus 2 os.'' - 250 g suchej masy - 900 kcal - 43,90 zł

Proste przeliczenie pokazuje, że w przypadku MX3 za każdą złotówkę dostajemy o 1/3 więcej kalorii i jedzenia niż w IDLO. W przypadku Travellunch - o 1/4 więcej. A używam cen normalnych, od których sklepy co chwilę robią obniżki. Np. obecnie MX3 kosztują po 19,90, a więc identycznie z IDLO, oferując znacznie więcej.

Gdy porównać cenę IDLO z polskim LYOFOOD'em, który jest drogi, wypada on lepiej. Ale w podanych wyżej przypadkach - sorry, kupując tańsze w rzeczywistości tracimy. W skali pojedynczej wyprawy całkiem sporo.

-------------------------------------------------------
http://www.lukaszsupergan.com/

Girl Scout

Girl Scout
2019-03-15 01:20:31
83.9.16.153 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Większe opakowania zazwyczaj wychodzą taniej, tyczy się i to liofili, i proszków do prania. Pytanie, czy zawsze potrzebujemy tych większych... Niby można sobie porcję podzielić, ale jeśli ktoś lubi sobie urozmaicać żywienie, to małe opakowania (jednostkowo tańsze, ale w przeliczeniu na gramy już niekoniecznie) mogą być spoko.
Ale w komentarzach pod wywiadem ktoś już zwrócił uwagę, że są jeszcze producenci poza LYO, a w porównaniu z nimi IDLO nie wypada już zbyt opłacalnie. Zresztą skoro to jedzenie suszone, a nie liofilizowane, to prościej i taniej będzie kupić sobie coś z Innej Bajki.

sołtys

sołtys
2019-03-16 16:42:20
89.64.29.94 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czy potrzebujemy większych? Liofilizowane jedzenie jest dobrą opcją na trudne warunki: wyprawy zimowe bądź wysokogórskie, albo w tereny bardzo niedostępne. Jeśli jadę na biwak w Beskidy biorę zwykłe jedzenie dostępne w polskich sklepach, na pewno nie liofilizaty.

Jeśli już trafiam w tak trudne środowisko, moje zapotrzebowanie na kalorie będzie prawdopodobnie wysokie - jeden dzień na trawersie Islandii czy podczas wejścia na Mont Blanc to około 5000 kcal. W tej sytuacji pojedynczy posiłek rano lub wieczorem powienien mieć ok. 500-600 kcal, czasem nawet więcej. Produkowanie liofilizatu, który ma być daniem ''głównym'', a ma 350 kcal i ma 200 gramów po nawodnieniu mija się z celem. Po długim trekingu czy po 12 godzinach wyjścia szczytowego w górach wysokich z łatwością pochłoniemy 700, a nawet 1000 kcal.

A jeśli mój wyjazd jest łatwiejszy i nie mam takiego zapotrzebowania kalorycznego, liofy prawdopodobnie nie będą mi potrzebne. Przygotowany wcześniej posiłek, na bazie np. kaszy gryczanej instant, będzie kosztował ok. 5 zł i uzupełni kalorie stracone na wycieczce.

-------------------------------------------------------
http://www.lukaszsupergan.com/
Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 11b98 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3