Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Promocje sprzętowe - temat dla użytkowników

grendel

grendel
2019-11-08 11:17:42
178.37.114.141 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czy on znany, czy on lubiany?
Na forum nie ma ani jednej osoby, która użytkowałaby ten śpiwór.
W sieci (oprócz strony sprzedawcy) trudno znaleźć opinie, a część opinii (wybitnie pozytywnych) wygląda, jakby była pisana na zamówienie.
Cenę 329.90 zł można uznać za cenę regularną, tak często produkt w tym sklepie jest za nią wystawiany. Kto przegląda ofertę, ten potwierdzi.

-------------------------------------------------------
https://gameoflife-nextround.blogspot.com

gumibear

Administrator gumibear
2019-11-08 11:25:08
185.122.144.66 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Grendel przecież Volven to marka własna Skalnika (podobnie jak i VI.6+)

Girl Scout

Girl Scout
2019-11-08 11:35:36
77.79.199.163 Głosów: 0

@Grendel
W takim razie mój błąd, ale w wątku o śpiworach kilka razy mi się tu przewinął jako opcja budżetowa.

BialyXXL

BialyXXL
2019-11-08 12:21:27
193.24.14.1 Głosów: 0

Skalnik, kod ''LISTOPAD_30'' 30% rabatu

beskidbike

2019-11-08 20:15:34
83.10.173.39 Głosów: 0

Chciałbym zauważyć, że śpiwory Aury w Skalniku są na kaczym puchu :( a ceny kosmiczne. Kiedyś w Yeti, w tych cenach puch też był 700 cui ale gęsi, przynajmniej tak twierdzili ;)
W tej sytuacji ten Volven, który też jest z kaczym puchem ma atrakcyjną cenę.
---
Edytowany: 2019-11-08 20:17:07

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2019-11-08 20:40:58
185.135.2.48 Głosów: 0

A w ogóle, to przed wojną wszystko było lepsze. Nawet telewizja.

grendel

grendel
2019-11-08 23:23:40
178.37.114.141 Głosów: 0

Zbynek
I węgiel był. Przed wojną.

gumi
''Grendel przecież Volven to marka własna Skalnika (podobnie jak i VI.6+) ''.

Ależ tego nie negowałem. Nie twierdzę także, że Volven jest czy musi być kiepskim produktem (chociaż osobiście nie używałbym go w minusowych temperaturach, jak to w kilku komentarzach zostało opisane 😉).

Powyżej odniosłem się jedynie do stwierdzenia ''znany i lubiany''.

Bo to się ma tak samo, jak stwierdzenie, że ''Paris Hilton jest znana''. Owszem. Jest znana z tego, że jest znana 😁.
---
Edytowany: 2019-11-09 00:08:12

https://gameoflife-nextround.blogspot.com

beskidbike

2019-11-09 16:32:12
83.10.173.39 Głosów: 0

Podsumowując...śpiwory Aury z kaczym puchem, w tych cenach, to jakiś absurd. Na szczęście jest już po wojnie, dostęp do Aliexpress i Chińczycy wymyślili coś takiego jak Aegismax. Więc, jak to się mówi po wojnie i po nowoczesnemu: ''pozdro dla kumatych'' ;)

dave.

dave.
2019-11-09 17:03:38
46.149.152.86 Głosów: 0

Mam śpiwór Aegismax Nano. Ten produkt nie jest żadną konkurencją ani dla Aury, ani dla Cumulusa, co najwyżej dla Decathlonu. Zastosowane materiały, jakość wykonania co najmniej o rząd niższe niż w przypadku ww. firm.

m

2019-11-09 19:30:41
78.11.247.99 Głosów: 0

No pewnie, że nie, to zupełnie inna półka cenowa. Ale też ja do jakości wykonania i materiału nie mogę się przyczepić (mam nano 2 czy nano plus - już nie pamiętam). Szwy równiuteńkie, ani niteczka nie wystaje, puszy się ładnie, nic nie wyłazi, a biorąc pod uwagę, że kosztował 2-3 razy mniej niż aura czy cumulus to istotnie żadna konkurencja ;)
A w twoim egzemplarzu co się nie udało?

Na marginesie - chodzą słuchy, że po wypraniu aegisy jeszcze bardziej nabierają puszystości.

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2019-11-09 19:58:56
46.175.234.188 Głosów: 0

Mój WingAce z gąską też bez konkurencji :-) Jak za tę kwotę.

beskidbike

2019-11-09 20:36:09
83.10.125.194 Głosów: 0

No właśnie...trzeba wziąć pod uwagę stosunek ceny do jakości. Aegismax 2-3 razy tańszy ale czy aż o tyle gorszy? ;)

dave.

dave.
2019-11-10 09:31:34

No tak, tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie. ;)

M, moje zastrzeżenia co do tego śpiwora to:

- puch wyskubany chyba z kury - zapach mega nieprzyjemny i pomimo deklarowanej wartości 700 cuin pręży się zauważalnie gorzej, niż puch 700 cuin stosowany przez Cumulusa,
- materiał obiciowy o słabej paroprzepuszczalności, jest niemiły w dotyku - coś pomiędzy silnylonem a reklamówką z Bierdronki; oddycha słabiej niż Pertex Quantum,
- zbyt duże komory w stosunku do ilości wsypu,
- brak listwy izolującej zamek,
- brak kroju różnicowego.

Z plusów:

- tani,
- lekki,
- rozmiarówka europejska a nie chińska, możliwy zakres ruchów nieco większy niż w Cumulusie MT500.

Ostatecznej termiki nie udało mi się jeszcze zweryfikować. Jako tani ersatz może być, ale dopłacając więcej do produktów renomowanych firm, dostaniemy też więcej.

Kilka słów tzw. pierwszego wrażenia napisałem o nim na blogu: https://sznycelgorski.blogspot.com/2019/05/spiwor-puchowy-aegismax-nano-l-pierwsze.html

beskidbike

2019-11-11 09:37:57
217.99.134.153 Głosów: 0

Co nie zmienia faktu, że płacenie ponad 1 tys. zł za kaczy puch Aury jest nadal absurdem. Volven ze Skalnika (z kaczym puchem i sporo tańszy od Aury) też jest taki zły jak Aegimaxy?

m

2019-11-11 09:49:39

dave - bądźmy poważni, krój różnicowy i listwa ocieplająca w śpiworku letnim z symboliczną ilością wsypu? Aura wsypuje w tą samą powłokę i 500 i zdaje się 700g puchu (nie pamiętam w których modelach, ale sami to przyznają) więc też nie jest to szwajcarska inżynieria w kwestii doboru wielkości komór ;)

Ale prawdą jest, że dość powszechnie narzeka się dotyk tkaniny, chociaż myślę, że to przypadłość każdego letniego śpiwora z tkaniny syntetycznej (żadna nie jest fajna w dotyku przy 20'C).
Mój nie wonieje - polecam wypranie, ponoć loftowi to też pomaga.
W porównywanie cuin na oko nie wierzę.

gumibear

Administrator gumibear
2019-11-11 10:04:29
82.145.220.81 Głosów: 0

Skalnik

Z kom

Sted82

2019-11-11 10:15:41
195.74.51.131 Głosów: 0

Przypominam że wpisując HJ5 w koszyku zwiększamy tam rabat o 5%

dave.

dave.
2019-11-11 11:58:54

> Co nie zmienia faktu, że płacenie ponad 1 tys. zł za kaczy puch Aury jest nadal absurdem

Można kupić również wersję na puchu gęsim, ja z tej opcji skorzystałem. Ogólnie ceny idą w górę, bo kraje azjatyckie mają straszne ssanie na polski puch, niedługo pewnie będzie jeszcze drożej.

> Volven ze Skalnika (z kaczym puchem i sporo tańszy od Aury) też jest taki zły jak Aegimaxy?

Nie miałem do czynienia, więc nie będę się na jego temat produkować. Moja opinia o Aegisie jest dość wyważona, więc nie rozumiem dlaczego postrzegasz to tak zero-jedynkowo.

> dave - bądźmy poważni, krój różnicowy i listwa ocieplająca w śpiworku letnim z symboliczną ilością wsypu?

Przy śpiworze z deklarowanym tlim +5 st. C chciałbym takie udogodnienia jednak mieć. Dają w korpus komory H żeby wyeliminować zimne szwy, a zaraz obok idzie zamek, który też jest zimnym szwem. Bez sensu. Śpiwór to nie tylko puch, cechy konstrukcyjne również mają dla mnie znaczenie. Nie żyjemy w latach 90-tych czy wczesnych dwutysięcznych, dziś można już wymagać więcej. Uprzedzajac ew. pytanie - w moim przypadku o kupnie zadecydowała cena, waga i ciekawość ''czym ci ludzie się tak podniecają, może warto sprawdzić''.

> Aura wsypuje w tą samą powłokę i 500 i zdaje się 700g puchu (nie pamiętam w których modelach, ale sami to przyznają)

Masz może jakiś link do wypowiedzi pracownika Aury w tym zakresie? Poczytałbym z ciekawości. Akurat Nora Gold, której jestem posiadaczem, wygląda na wypełnioną prawidłowo.

> Ale prawdą jest, że dość powszechnie narzeka się dotyk tkaniny, chociaż myślę, że to przypadłość każdego letniego śpiwora z tkaniny syntetycznej (żadna nie jest fajna w dotyku przy 20'C).

PQ mi odpowiada, no ale to kwestia subiektywna.

> W porównywanie cuin na oko nie wierzę.

Nie porównuję bezpośrednio cuin, tylko łapanie loftu przez śpiwór. Nie trzeba do tego żadnych testów laboratoryjnych, to jest oczywiste dla każdego, kto miał do czynienia z produktami opartymi na różnych rodzajach puchu.

Ogólnie fajnie, że jest tańsza alternatywa, ale bezkrytyczne zachwycanie się produktami ze względu na atrakcyjną cenę, połączone z pomijaniem ich wad to jakiś absurd. Po to jest forum, żeby punktować niedoróbki, weryfikować na czym zaoszczędzono i kupować świadomie, a nie przedłużać katalog reklamowy producentów.

m

2019-11-11 12:08:55

Noooo, ja też siedzę dzisiaj w domu ;)

dave.

dave.
2019-11-11 13:27:43

:D Spoko, zaraz zjem obiad i spadam na rower ;)

Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 8f855 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3