Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane

Tropis

2018-06-13 16:46:19
83.28.253.234 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Hej,
Kupiłem żonie stuptuty Climbing Technology Prosnow Gaiter rozmiar S / M - mniejszych już CT nie robi.
Zona jest raczej filigranowa, rozmiar buta 38. Stuptuty niby pasują, mają dobry rozmiar na łydce, szerokość ok.
Ale jest problem z tym zaczepem przednim co się go zahacza o sznurówki - nawet jak zaczepie o najdalsza sznurówkę to i tak jest luz i po kilku krokach ten zaczep się odczepia i po chwili śnieg ląduje w bucie.
Czyli poszukuje czegoś mniejszego (a te chce sprzedać, może ktoś z czytających chce kupić, używane raz zeszłej zimy w Bieszczadach ;)

Problem taki, iż muszę kupić przez neta bo u mnie w mieście nie ma gdzie przymierzyć.
W rozmiarze S znalazłem Black Diamond FRONTPOINT GTX. Tylko teraz się zastanawiam czy łydka będzie ok ??
A może coś innego polecicie ??
Będę wdzięczny za pomoc.

Don Diego

2018-06-13 17:43:01
37.47.77.243 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jezeli problemem jest tylko zaczep , to kombinowłbym wymianę, dogiecie tego zaczepu. Może kawalek skórzanego paskam z zatrzaską.
Bo co ? Ty się zastanawiasz czy inne będą na Twoją żonę pasować? A my skąd mamy to wiedzieć? Nawet dziewczyny nie znamy, na oczy jej nie widzieliśmy.

P.s.
rozmiar buta 38 i mówisz, że filigranowa. Moja ma 36-37 i wcale filigranowa nie jest ;).

-------------------------------------------------------
Grzesiek - stary dziadyga

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2018-06-13 18:09:17
46.175.234.188 Głosów: 0

Oj, żeby to ona przeczytała... :-D

Don Diego

2018-06-13 19:01:29
37.47.77.243 Głosów: 0

Dlatego jestem ''Don Diego'' ;D

Grzesiek - stary dziadyga

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2018-06-14 08:38:18
107.167.109.191 Głosów: 0

Aaa, brat tajemniczego Don Pedro, carramba...

PRS

2018-06-14 10:59:35
193.0.116.9 Głosów: 0

Stuptut ma zabezpieczyć but by nie wpadał śnieg przez cholewkę.
Druga rzecz to ,,zabezpieczenie'' spodni przed namoknięciem lub/i uświnieniem błotem.
Napisałem ,,zabezpieczenie'' bo 98% przypadków cerata spowoduje zapocenie łydki i złapanie wilgoci ze skroplonego potu przez spodnie. Te przysłowiowe 2% które ,,oddychają'' podobno ktoś ma. Podobno...
Zawsze będzie dostawał się śnieg na sznurówki/język. A woda z ciapy to już na pewno.
Haczyk zakładam bo jest. Czasami spadnie po 5 krokach, czasami po półgodzinie.
Zupełnie się tym nie przejmuję.
Sporo stuptutów ma haczyk umiejscowiony jakby pod buty Salewy (nie generalizuję, to przykładowo) gdzie sznurówki są bardzo z przodu.
Tęgość łydki to jedno. Ale w rozmiarze (mniejszym) chodzi o to by stuptut nie był za długi - nie może zachodzić w zgięcie kolana z tyłu - a nie o to że będzie zbyt luźny.
Na to trzeba zwracać uwagę. Oraz by miał zamek z przodu.

wynik mierzy siły

BialyXXL

BialyXXL
2018-06-14 19:14:55
109.241.131.138 Głosów: 0

Jak szukasz na zimę to polecam overbooty, http://armyworld.pl/product-pol-1724--Overbooty-Stuptuty-Wojskowe-Berghaus-Yeti-Attak-Oryginal-Nieuzywane.html
Gdzieś na ngt jest test ale teraz nie mogę go znaleźć.
Szczególnie model Berghaus Yeti Attak mi odpowiada, jest lepiej dopasowany do buta i łydki i ma więcej Gore-texu niż Berghaus Yeti Wilderness. Najlepiej jest mieć buty z twarda podeszwą, ale używałem ich z miękką podeszwą i też wszystko działało.
No i nie będziesz miał kłopotu z haczykiem :-]

Strona: | 1 | ... | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 67e10 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3