Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | ... | 48 |

[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów

mzungu

2010-05-02 17:29:32
88.135.162.247 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

domwar,

ja miałbym szansę łyknąć go za jakieś 300 zł natomiast nigdzie na necie nie znalazłem porządnego opisu, zdjęć etc. sama strona alpinusa jest wyjątkowo skromna (żeby nie powiedzieć żenująco skromna)...

a zainteresowałem się nim bardziej z sentymentu, do starych dobrych czasów. dziś doskonale wiem, że to lepszy campus.

gdzieś bodajże w cerratore oglądałem większe litraże alpinusa i były całkiem ok. tu jednak (tak chyba wynika z jedynego zdjęcia, jakie znalazłem w sieci- zresztą nie najlepszej jakości...) wygląda na to, że plecy mają "wyściółkę" na całej szerokości... śmiem wątpić w wentylację takiego pomysłu... i stąd chyba moje największe wątpliwości.

a co do firmy... oglądałem- również we wspomnianej sieci śpiwór fiberpro 2000 i (pomijając wagę) zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie, więc może coś ze starego alpinusa jeszcze pozostało...

poza tym zostaje deuter, marmot (trochę dziwne plecy w litrażu 35-48, bodajże eiger...) i... no właśnie co jeszcze? wisport, pajak?

wiadomo, że cena nie gra specjalnej roli przy założeniu, że plecak w moim przypadku będzie użytkowany najczęściej, jako najbardziej uniwersalny worek, ale wolałbym nie przekroczyć 600zł
---
Edytowany: 2010-05-02 17:34:00
---
Edytowany: 2010-05-02 17:35:06

~jachol

2010-05-02 17:50:35
87.232.117.167 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

mzungu<<
a Lowe Alpine pod uwage nie bierzesz
zauwazylem ze polska jest pod tym wzgledem ewenementem
na zachodzie LA to absolutna czolowka ceniona duzo bardziej niz Deuter

-------------------------------------------------------
anti deuter ;)

dgim

dgim
2010-05-02 18:16:12
89.73.211.44 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ja tez jakos pomijalem, w sumie nie wiem dlaczego plecaki LA. mam odziez LA, jest swietna. kilka plecakow przymierzylem, szukajac duzego plecaka, i jakos system nosny TFX w LA nie podszedl mi, moze za krotko go testowalem, nie wiem...
tak sobie patrzac na ich oferte, widze dla siebie Lowe Alpine Mountain Attack Pro 45+10, calkiem ciekawy, przemyslany. problem jest w tym, ze ciezko to wszystko przymierzyc, plecaki Blacka Diamonda to rzadkosc w ofercie sklepow stacjonarnych, Osprey'a czy LoweAlpine'a tez rzadko w Warszawie widze.

~jachol

2010-05-02 18:27:32

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

probem w tym ze TFX juz ulegl zmianie a w polszy dalej mozna kupic jedynie stare wersje i to jeszcze w cenach z kosmosu ;(
na 'zachodzie' wszystkie 'stare' plecaki juz sa dawno przecenione
ja juz nanona oblatuje a w polsce nanona ni widu ni slychu :) widac musza sie pozbyc zalegajacych w magazynach plecakow, kurtek itd, itp
- szkoda, bo plecaki zacne

anti deuter ;)

mzungu

2010-05-02 21:06:06
88.135.162.247 Głosów: 0

jachol w sumie trudno się nie zgodzić. już to ktoś kiedyś napisał, ale też miałem na plecach kilka deuter'ów i bez rewelacji... tyle, że bez obciążenia cóż to za mierzenie i dopasowywanie

co do oferty sklepów stacjonarnych w polsze, to rzeczywiście masakra, a ja i owszem, chętnie zakupię w sieci, ale po wcześniejszym kontakcie w rzeczywistości

za to dzięki za pomysł z LA- prawdą jest, że wcale nie wziąłem tej firmy pod uwagę, a swego czasu z wysp pamiętam, że ichniejsze sklepy mocno przygniecione asortymentem LA były.

poszukam.

~mac

2010-05-02 21:25:18
212.87.13.74 Głosów: 0

Witam
Jeśli to możliwe prosiłbym o poradę dotyczącą plecaka.
Potrzebuję plecak, litraż ok 50, dla osoby o wzroście 160cm, obciążenie ok 12kg. Przeznaczenie-piesza wędrówka,Portugalia, w granicach 35 dni-1100km.

Sam, przy wzroście 197cm posiadam Alpinusa advar 50, wykorzystałem go w podobnym celu.Muszę przyznać, że sprawdził się niemal doskonale, brakowało mi jedynie 1-2 kieszonek.

Kolejny plecak natomiast, potrzebuję dla młodszego brata. z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

Bartosz

northaunt

northaunt
2010-05-03 12:32:11
188.33.152.23 Głosów: 0

kupiłem z rok temu Deuter Guide 35
po jednym dniu namysłu polazłem wymienić na 45+
i nie żałuję.
Plecak może jest cięższy ciut od innych ale za to BARDZO wygodny.
nie żałuję żadnej złotówki wydanej na ten plecak.
zapakowałem się do niego na 12 dni w Tatry w lutym a miałem kilka sporo zajmujących rzeczy.
jest "zwięzły", bez zbędnych kieszeni , duża komora (przegrody dzielącej w oóle nie używam, mega wygodny stelaż,czy do wspinaczki? jak kto uważa, wagę ma, ale można przecież zestripować. Na pewno super do turystyki i podejść.
problemu z kompresowaniem nie ma, nawet gdy jest prawie pusty można go ściągnąć i zajmuje tyle miejsca co guide, nic nie łopocze na wietrze ;)

pozdro

aba aba aba aba aba

~aaaa1

2010-05-03 14:32:29
94.40.97.223 Głosów: 0

jachol,
skoro już się chwalisz tym Nanonem, to może mógłbyś go jakoś zaprezentować pod względem jego plusów i minusów, które zauważyłeś podczas eksploatacji. Jeśli masz porównanie do Ospreya (Talon, Exos, Atmos), to napisz jak wypada na ich tle.
Z góry dzięki i pozdrawiam!

PS LA Nanon i Zepton są dostępne w Krakowie w sklepie Agnen Sport (oficjalny dystrybutor w PL). Oto fragment e-maila od Agnes Sport:
"Jak dotąd żaden sklep w Polsce nie kupił tych plecaków (za nowoczesne jak sądzę, taki mamy rynek...) Zobaczyć je można obecnie tylko u nas w Krakowie. Cena: Zepton50 - 739,- , Nanon50:60 - 869,-"

~jachol

2010-05-03 16:11:15

Prosze uprzejmie, od razu zaznacze ze moje uwagi sa dosc specyficzne bo nanon to plecak zaprojektowany dla trekkersow a ja kupujac go mialem chytry plan wykorzystania go do wyjazdow alpejskich gdzie 40+10 jest za malo a 60+15 za ciezko ;)
kiedy zobaczylem go po raz pierwszy wraz z kolega razem stwierdzilismy ze to prawie idealny plecak w alpy :)
porownania do produktow ospreya nie mam bo ich nigdy nie mialem :)

+ plecak jest wielki, jest na tyle wielki ze dla mnie nadaje sie jedynie na wojaze typu alpy na 2 tygodnie.
zmieszcze do niego spokojnie namiot, mate, spiwor, kuchnie, line skorupy i caly ambaras i jeszcze mi miejsca zostanie a jak sie ide wspinac to po stripie i kompresji mam sprytny plecak 50l w wadze okolo 1kg
do tej pory nosilem go z obciazeniami okolo 12-15kg - ja nie czuje zadnego dyskomfortu, nosi sie jak zwykly plecak ale ja czesto wyjmuje z 'normalnych' plecakow wszystko co sie da wiec sie moze przyzwyczailem i dyskomfort stal sie komfortem :)- nie wiem

+ kieszen przednia- jest duza i zmiesci np. raki, czy tropik od namiotu i jeszcze miejsca zostanie. Ja osobiscie nie uzywam za czesto klap w plecakach wiec nanon pod tym wzgledem jest super (zostaja ci 2 kieszenie z przodu i 2 po bokach + kieszen na camela)

+ waga- nie jest to konstrukcja super hiper ultralekka ale jest lekka ;) przy tej wadze plecak ma podwujne dno i wszystkie szwy podszyte od wewnatrz co w polaczeniu z uzytymi materialami czyni go wytrzymalym jak na ilosc bajerow i wage

+ tasmy do lapania dziabek, kijow, i czego popadnie (fajnie rozwiazania sa a jakby ich nie bylo)

i teraz minusy
- brak mozliwosci odpiecia pasa biodrowego i wyjecia stelaza (tak plecak ma stelaz ;) brak mozliwosci wymiany stelaza na mate (przyzwyczailem sie do tego patentu, mialem go w starym plecaku, pracuje na modem)
- brak szpejarek na pasie biodrowym (problem rozwiazany przy uzyciu repa 2mm i rurki od akwarium :)
- za krutkie tasmy do lapania klapy (o ile jak nie nosze klapy to mi to nie przeszkadza to jak nosze i plecak jest wyladowany na max to w rekawicach w zimnie bylyby za krotkie (musialem dodac petelki z wszystkopotrafiacego repa 2mm)
- te paski 10mm i te sprzaczki 10mm :(
niby fajne, lekkie ale jakos nie mam do nich pelnego zaufania (dla trekkersow ok ale dla mnie...???)- nie mam zadnych podstaw aby je krytykowac ( nic sie nie stalo, nie peklo) ale im nie ufam
nie wiem ile plecak by zyskal na wadze gdyby choc niekture z nich byly nieco szersze- sadze ze niewiele a gdyby dodali mozliwosc usuniecia stelaza to by sie wyrownalo :)
- zamek dostepu do komory glownej (dla mnie zbedna rzecz, ktos inny powie ze super zaleta, powtarzam dla mnie zbedne a podnoszace wage i zmniejszajace wytrzymalosc)
- siatka bna plecach (niby producent okresla to jako cos wentylujacego (nie wiem doprawdy jak to ma wentylowac, wiem natomiast co sie dzieje jak pada marznocy deszcz na to... :()
to tyle na razie po czerwcu (najblizszy wyjazd w alpy) bede wiedzial nieco wiecej

...nic to

~mzungu

2010-05-05 12:41:42
62.29.248.225 Głosów: 0

Samum 45. Dziś miałem okazję obejrzeć go w realu:

1.Faktycznie sprawia wrażenie jakiegoś małego, ale to tylko wrażenie, bo Alpinus z pewnością podaje dokładne dane.

2.System nośny- na kilogramy sprzętu jaki zazwyczaj upycham w worze... Łoj lichy się wydaje... Tzn. taki jakiś jak z miejskiej dziewiętnastki... Ale może to wyłącznie kwestia przyzwyczajenia do solidnych pasków, gąbek etc.

W każdym razie z pewnością nie szukam takiego plecaka.

A co powiecie o Mammucie- np. Arete 40? Na necie też mało zdjęć- praktycznie nie znalazłem widoku systemu nośnego.

northaunt

northaunt
2010-05-05 13:09:24
109.243.60.154 Głosów: 0

mammut arete - z tego co widziałem go w Sherpie to pojemność mniejsza niż w moim deuter guide 45 + a wydaje się być cięższy, masywniejszy , niepotrzebny system nosny przy takiej wielkości plecaka IMO. brak bocznego dostępu,

aba aba aba

~mzungu

2010-05-05 15:12:27
62.29.248.225 Głosów: 0

"wydaje się być cięższy, masywniejszy , niepotrzebny system nosny przy takiej wielkości plecaka"

czyli rozumiem, że system nośny naprawdę w porzo. pytam bo czasem mimo małego litrażu dość mocno dociążam.

dzięki za info, o to w sumie mi chodziło

brak bocznego dostępu nie jest dla mnie problemem przy dostępie dolnym

~aaaa1

2010-05-05 17:57:58
212.191.71.173 Głosów: 0

Dzięku Jachol za fachową prezentację. Powiedz mi jeszcze tylko jedno - gdzie kupiłeś swojego Nanona i za ile (jeśli to pytanie godzi w Twoje poczucie prywatności, to nie odpowiadaj ;P)?

PS Jeśli nie masz odniesienia do plecaków Ospreya, to może chociaz do Deutera, albo Vaude (Assymetric), albo innych z podobnej półki?

~jachol

2010-05-05 18:27:13

dostalem go w irlandii
moj to wersja testowa (working sample)- nie zaplacilem za niego nic...
do deutera czy vaude porownania niestety nie mam, ale szczerze nie widze zadnego produktu tych firm, z ktorymi mozna by bylo rzetelnie go porownac
no chyba ze zle patrze ale nie widze 60l plecaka o wadze 1,3- 1,1kg ze stelarzem i z dynemy ale moze zle szukam

anti deuter ;)

ns

2010-05-05 19:10:03
62.208.225.86 Głosów: 0

@jachol

To jak masz dostęp w ie za darmo do plecaków Lowe Alpine to może dasz namiar ;) Może być wersja testowa ;) Osobiście mogę odebrać, żadne wysyłki niepotrzebne :)

Jachol

Jachol
2010-05-06 11:59:32
85.134.206.114 Głosów: 0

Lowe Alpine Systems International Ltd.
19 Northman Court, Cloncollig Industrial Estate, Tullamore, Co. Ofally, Ireland

ewentualnie mozesz probowac u

Summit Sports Ltd.
Middleton Co. Cork telefonu nie znam a osobistej komorki Ci nie dam bo nie dostalem pozwolenia

ale byle lazikom z ulicy nie daja :)
---
Edytowany: 2010-05-06 12:36:19

...nic to

ns

2010-05-06 15:13:45
62.208.225.86 Głosów: 0

Dzieki za namiary :) Moze uda mi sie ich przekonac :)

~ptb

2010-05-06 15:16:12
145.237.111.228 Głosów: 0

LA w Polsce
zepton 50 -739zł
nanon 50-60 xl -869zł
na teraz wyłącznie u przedstawiciela w Krakowie
dostawa pod koniec maja i mają trafić do sklepów.

Jachol
houdiniego w Polsce nie będzie
oblatywany przez mnie speed attack może na jesieni

~ptb

2010-05-06 15:30:15

LA w Polsce
zepton 50 -739zł
nanon 50-60 xl -869zł
na teraz wyłącznie u przedstawiciela w Krakowie
dostawa pod koniec maja i mają trafić do sklepów.

Jachol
houdiniego w Polsce nie będzie
oblatywany przez mnie speed attack może na jesieni

~ptb

2010-05-06 16:11:25

BTW nie mam nic wspólnego z LA w Polsce.
Po prostu zadzwoniłem z ciekawości.
Speed attack mam z Irlandii

Strona: | 1 | ... | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | ... | 48 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: eed5a - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3