Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

[Plecaki] Karrimor Eclipse

treewood

Administrator treewood
2004-12-08 08:30:43
83.30.226.144 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat: Karrimor Eclipse

treewood

Administrator treewood
2004-12-08 08:36:08
83.30.226.144 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Brawo Wolf za piekna opinie. Duzo konkretow i informacji przydatnych dla potencjalnych kupcow plecaka. Oby takich opinii bylo wiecej.

Natomiast co do samego plecaka ... to IMHO bolem jest cena ... za 20 litrow 250 zl. Innych firm moze troche mniej zaawansowane plecaki widzialem przeciez za 100-130 zl

-------------------------------------------------------
witaj.net

Walter02

2004-12-08 11:32:09
193.0.242.20 Głosów: 0

wersja 30-35 litrów była jednym z moich typów na wycieczki tourowe - po przeczytaniu opinii juz wiem, że się nie nadaje (pas biodrowy -> narty jednak trochę ważą).
Prawdopodobnie także doszedłbym do tego wniosku oglądając plecaczek w sklepie, ale dzięki lekturze testu nie muszę sobie zaprzątać głowy :)

McMurphy

2004-12-08 14:51:37
81.168.222.143 Głosów: 0

Z moich przejść z Eclipsem: po ok 0.5 roku plecy praktycznie odpadły (odpruły się), w chili obecnej plecak poszedł na gwarancje, mam nadziej że dadzą zwrot kasy. Ogólnie uważam że plecak jest wybajerowany (przez co niepraktyczny, choć to może kwestia gustu) i kiepsko uszyty(wcześniej odpruły się troki i uchwyt, plecak został wymieniony)
Ma sens jedynie jako plecaczek pseudo-miejski, tylko po co mi w miejskim plecaku kask?
Zgadzam się z recenzentem, też więcej nie kupiłbym tego plecaka, aktualnie katuje hot-rocka i jestem zadowolony :)

McMurphy

Ponury

2004-12-08 18:00:02
83.27.191.20 Głosów: 0

...A mi doprowadzenie do rozwarstwiania się tego plecaka, a dokładniej pleców, zajęło tylko 4 miesiące. Warto tu dodać, że nie używałem go tak właściwie w innych warunkach niż miejskie...Coż jeszcze moge dodać, Panowie w sklepie na piekarach w Poznaniu pamiętają mnie pewnie do dzisiaj, bo na nowy plecak z reklamacji czekałem ponad miesiąc i kontaktowałem się z nimi nadwyraz często :-). Sprawe zakończyłem prosząc o zwrot gotówki (jeszcze miesiąc musiałbym czekać) i kupując Ridga 30-35 w Polarsporcie, który jak narazie sprawuje się doskonale. Czyli coś z tym Eclipsem nie tak...

mephisto

2004-12-08 20:25:17
81.219.225.4 Głosów: 0

Też mam ten plecak. Moge zgodzić sie z kilkoma wadami plecaka: słaba wyściółka pleców - wyciera się intensywnie ocieranych miejscach (u mnie w okolicy nerek), słabo przyszyte szelki - po pierwszych kilku tygodniach jedna zaczeła sie wypruwać (przyszyłem sam w kilka minut i od tamtej pory nic się nie pruje), słaba wentylacja pleców. Z wad to tyle. Trzeba też podkreślić, że nie jest to plecak rowerowy, więc ocenianie go pod kątem jazdy na rowerze mija się moim zdaniem z celem.
Za główne atuty tego plecaka uważam wytrzymałość (przez kilka miesięcy służył mi jako torba narzędziowa i nie odniósł żadnego uszczerbku), oraz konstrukcja (kieszonki, organizek, itp dają możliwość uporządkowania ładunku, miejsce na camela; przydałaby sie jeszcze gumka albo paski na klapie i byłoby git).
Co do ceny to zgadzam się, że jest za wysoka. Mnie do zakupu skłoniła przystępna cena tego plecaka w Anglii - 180 zł. Tyle jest chyba wart :).
Acha, ja użytkoje go już 1,5 roku i poza tą szelką i wysciółką nic złego się nie dzieje.

mephisto

2004-12-08 20:35:52
81.219.225.4 Głosów: 0

A tak swoją drogą, to Wolf sprzątnoł mi ten test sprzed nosa :).

Kamil Gajdas

2004-12-08 20:50:40
83.238.26.9 Głosów: 0

mephisto: wiem, że już był poruszany teamat powtarzających się testów, ale uważam, że mógłbyś napisać własny test tego plecorka i potencjalny kupujący miałby porównanie. Nie wiem tylko co na to panowie administratorzy ;].

Pozdrawiam

[KTK "be loć"] Kamil Gajdas

~CzareK

2004-12-23 13:35:40
195.205.136.3 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Eclipsa zobaczyłem po raz pierwszy w marcu, kiedy szukałem zamiennika za swojego starego Traila'35, który już mi się zwyczajnie znudził [dawne Karrimory miały jedną wadę - były niezniszczalne; używam swojego codziennie od 8 lat i wykruszyło się trochę elastomerowego powleczenia, a pakuję w niego czasem ponad 12 kilo]. Wtedy nie wzbudził mojego zaufania, był zbyt fikuśny i przekombinowany, no i delikatny. Więc odczekałem jeszcze trochę i gdy zobaczyłem Deutera Futura 32 AirComfort... FANTAZJA!!! Jak go trochę dłużej zaszargam, to coś na forum skrobnę. Ale nad Eclipsem zastanawiam się nadal, ale w funkcji wyłącznie plecaka miejskiego [laptop, papiery i inne pierdóły]. I jako taki wydaje się mieć sens - miejski nie musi mieć szczególnej wentylacji, pasek biodrowy jest zbędny, piersiowy tym bardziej, materiały nie muszą być pancerne - nie będzie przecież nosił więcej niż 5-7 kilo; za to istotne są liczne małe schowki, organizerki, pętelki na klucze, wpinka do futerału telefonu itp. I wszystko byłoby fajnie gdyby nie coraz powszechniejsza opinia o nędznej jakości i trwałości małych Karrimorów świeżej produkcji. Za połowę ich ceny można mieć uczciwy worek z prawdziwej Cordury a nie byle "zwiewny" ripstop. Wiem że wywołuję ponownie ten temat, ale zmiany właścicieli i przeniesienie produkcji nie wychodzi marce na dobre. I co Wy na to?

Ludkowie, piszcie wolniej ale uważniej, ze słownikiem przed nosem...

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 13f98 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3