Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 |

[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc.

komodus

2020-03-26 12:28:42
89.64.41.142 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Na drzewo...na szczęście.
Zbynek niestety mimo kłamstw w telewizji, że jest inaczej- nie ma jednego protokołu postępowania w każdym szpitalu. Wczoraj musiałem odwiedzić 2 Izby Przyjęć w Opolu i w obydwu przypadkach zostałem potraktowany inaczej. Każdy też miał inny druczek do wypełnienia dla mnie. Mam wrażenie, że Sanepid też miota się w te i z powrotem a spowodowane jest to pewnie co chwilę zmieniającym się prawem/wytycznymi. Kto ma firmę, to wie zapewne, że co chwilę coś zmieniają i człowiek nadążyć nie może, u nas w firmie to księgowej czasami z uszu para leci. Więc nie dziwota dla mnie, że jest rozpierdziel. Oczywiście to tylko wszystko tłumaczy a nie usprawiedliwia...ale tak jest.

-------------------------------------------------------
komodus

Pim

Pim
2020-03-26 19:20:36
188.146.103.178 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dwa dni temu nogi się pode mną ugięły: moja żona zawodowo musiała się zająć kwestią ściągania pracowników czasowych z DE. Koronawirus spowodował wejście nowych regulacji i trzeba się do tego dostosować: choćby ściągnąć pracowników, załatwić sprawy ubezpieczeniowe itp...Czyli trzeba się tego nauczyć całkowicie od nowa.
Na jakiej podstawie obecnie funkcjonuje DE? Na podstawie ustawy z 2000 roku o nazwijmy to ''zapobieganiu zagrożenia epidemiologicznego''. Akt jest przyjęty od dawna, zdjęto go z półki. Do niego Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie stwierdzające, że do listy chorób wymienionych w ustawie (dżuma, cholera i dużo innych chorób), dodaje się ''koronawirusa'', ustawa ma obowiązywać przez rok czasu, o ile epidemia nie skończy się wcześniej.
Mają akt prawny, który przejrzyście reguluje za co kto odpowiada. Rząd federalny, landy, czy Instytut Roberta Kocha w Berlinie. Nie ma sporów kompetencyjnych, generalnie wszyscy wiedzą co mają robić.
U nas za to mamy dyskretną nutę improwizacji...

Pim

Maślan

Maślan
2020-03-26 19:48:31
37.248.84.29 Głosów: 1

Czyli ''Ordnung muss sein'' co osobiście bardzo u Niemców cenię. Za to u nas klasyka - mamy to co siostrzyczki z Archeo.

ex Maximus

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2020-03-26 20:55:48
46.175.234.188 Głosów: 3

Bo u nas nadrzędnym prawem, zastępującym inne, niepotrzebne i głupie przepisy jest prawo ''zmieścisz się śmiało''.

Pim

Pim
2020-03-26 21:42:15
188.146.103.178 Głosów: 0

Spychotechnika, tumiwisizm, tupolewizm.
Żeby było jasno w DE też sytuacja jest ciężka. Presonel medyczny jest wyczerpany, mają masę chorych, ale np. szpital we Fryburgu, przyjął chorych z Francji bo mają wolne respiratory. Bo jakoś tak się składa, że tych urządzeń mają bardzo dużo.
Czyli znowu kłania się Maciavelli: autor został wysłany w ''podróż służbową'' polegającą na obejżeniu innych miast pod kątem przygotowań do zagrożeń/wojny. Włoskie Miasta-Państwa miały umocnienia w kiepskim stanie, arsenały były pustawe, brakowało studni. Mieszczanie za to nosili piękne i drogie szaty. W Miastach niemieckich umocnienia były zadbane, arsenały wypełnione, studnie wykopane. Ale mieszczanie takich szat nie nosili.
Kidyś szaty, dziś respiratory.
---
Edytowany: 2020-03-26 21:47:45

Pim

gumibear

Administrator gumibear
2020-03-26 22:31:24
5.173.232.217 Głosów: 0

Niestety pod słowami PIM'a się podpiszę. Pracuje w branży od ponad 20lat, ze tak ujmę. Trochę z ustawodawcą mam do czynienia. U nas nawet w czasach pokoju masa przestrzeni życiowej jest kompletnie nieuregulowana a co dopiero przestrzeń na czas W jak mamy dziś.

Dziś mamy partyzantkę, poruszamy się w samorządzie po omacku, może możemy coś? może nie możemy? Może organ nadzoru zleje temat? Nie zauwazy? A jak zauważy to przymknie oko? etc etc....

Patrząc na dzisiejszy sejm który musi coś zmienić w swoim funkcjonowaniu by coś uchwalić jutro z tej furtki korzystając.....no litości!

I tak się kreci jako tako, tupolewizm i zmieścisz się śmiało od dawien dawna.

Jakoś to przecież będzie.....polak coś wymyśli....a polak prawnik to już w ogóle.....
---
Edytowany: 2020-03-26 22:32:48

komodus

2020-03-26 22:50:29
89.64.41.142 Głosów: 0

@Pim i właśnie ilość tych łóżek zdaje się spowodowała to, że w Niemczech jest tak ''mało'' osób które poniosły śmierć w wyniku zarażenia Coronavirusem. Oni tam chyba prawie każdego, kto ma problemy z oddychaniem od razu podłączają do respiratora.
Poniżej link do strony, gdzie już ktoś 2012 roku zliczył ile łóżek na oddziałach intensywnej terapii przypada na 100000 mieszkańców. Niemcy wypadają najlepiej.
https://www.researchgate.net/figure/Numbers-of-critical-care-beds-corrected-for-size-of-population-per-100-000-inhabitants_fig1_229013572

I jeszcze porównanie z tego roku krajów, które mają najwięcej osób zarażonych CV
https://www.forbes.com/sites/niallmccarthy/2020/03/12/the-countries-with-the-most-critical-care-beds-per-capita-infographic/#227904ef7f86

komodus

Barsus

Barsus
2020-03-27 09:34:04
194.36.19.46 Głosów: 0

Mnie w tej całej sytuacji boli jeszcze jedna sprawa. Myślę mianowicie o zatajaniu przez ludzi kontaktów z osobami mogącymi potencjalnie być źródłem zakażenia koronawirusem.
Przez takie zachowanie całe oddziały w szpitalach idą do kwarantanny. A to z kolei sprawia, że ubywa potencjalnych rąk do pracy w służbie zdrowia. Patrz sytuacja w Kaliszu gdzie matka z dzieckiem, które miało zadraśnięty palec, pojawiła się na SOR'ze. Usilnie twierdziła, że nie mieli kontaktu z nikim mogącym ich zarazić. Kilka razy pytana o tę sprawę odpowiadała tak samo. Okazało się, że i ona i malec mają temperaturę i po badaniach stwierdzono, że oboje są zakażeni. I dopiero wtedy przyznała, że mąż wrócił niedawno z Niemiec...
I w drugą stronę sytuacja bodaj z Grójca gdzie lekarz i pielęgniarka dwa tygodnie chodzili chorzy do pracy siejąc korona wirusem...
Nóż w kieszeni się otwiera nad głupotą ludzką. Jak znajdę linki to wkleję.

http://dasieda.blogspot.com/

Pim

Pim
2020-03-27 10:00:49
188.146.103.178 Głosów: 0

Lęk egzystencjalny, co oczywiste. Każdy go ma. Ale jest to dowód na brak pojęcia zbiorowości. Wszystkich innych mam w .....Liczy się moje zdrowie.
Niestety obecna sytuacja jest taka, że moje zdrowie jest niekoniecznie najważniejsze. Są inni bardziej potrzebujący.

Pamiętam tom wspomnień dowódcy radzieckich okrętów podwodnych. Element najtrudniejszy w szkoleniu podwodniaków (we wszystkich flotach), to nauczenie, że w sytuacji podbramkowej tylko zamknięcie włazów i walka w obrębie przedziału w którym mam swoje stanowisko daje szanse na uratowanie. I ja mogę zginąć, ale może inni ocaleją. To nie ta skala problemu (jeszcze), ale chodzi o pewną zasadę.

Pim

ns

2020-03-27 17:33:32
109.70.100.33 Głosów: 0

Epilog (chyba? oby bez konsekwencji zdrowotnych dla ratowników) wypadku pod Wysoką w Tatrach:
https://podroze.onet.pl/polska/malopolskie/koronawirus-slowacja-ratownicy-przetransportowali-cialo/jbtdsts

P.S.
Cholera, znowu korona :-/
https://1n.pm/Wl6jK

Strona: | 1 | ... | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: f5f85 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3