Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | 169 |

[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc.

Jachol

Jachol
2009-08-06 16:29:40
87.232.117.167 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

i o to chodzi cantores ze wszystko dla ludzi tylko z glowa a ze w pl nie ma gdzie na quadzie pojezdzic to juz inna sprawa- wole jak juz po duktach jezdza (z glowa) niz tak jak u mnie na jurze na przelaj przez 'pola'
a w paranoje popasc trudno nie jest
w irl gdzie mieszkam niedawno w jednym z parkow narodowych (kerry) wprowadzono zakaz poruszania sie konno :)
bo kon rzy, wali kupe i niszczy podloze :)- ale przewodnicy ciagle moga jeepem wjechac prawie pod sama sciane - gdzie tu logika
sorry za OT (do kasacji)
pzdr
---
Edytowany: 2009-08-06 16:33:25

-------------------------------------------------------
ot lekki powiew zdrowego rozsadku...

kivak

kivak
2009-08-06 16:41:04
195.225.189.4 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

cantores - a co jest blednego w scieciu tego drzewa? Sciete poprawnie, z podcinka. Drzewo zostalo wyznaczone przez lesniczego (lub wlasciciela) do sciecia i tyle. To, ze ma trzy paski namalowane nie chroni przed scieciem.

Ostatnio jak bylem w Gorcach, to bylem terroryzowany przez dwojke endurowcow. Goscie mijali nas co 5 minut. Raz od przodu, raz z powrotem. Moze nie na pelnym gazie, ale z 40kmh minimum. Ladne dziewczyny z nami szly, moze dlatego... Kumpel, syn lesniczego, zapewnil, ze nie ma sensu dzwonic po policje. Nie lapia.

rwąca rzeka

rwąca rzeka
2009-08-06 16:50:44
83.27.74.158 Głosów: 0

Jachol, ja nie mam nic przeciwko uprawianiu sportu przez ludzi , którzy jezdzą na quadach czy crossach, ale uwazam, ze powinni oni jezdzic jedynie w wyznaczonych miejscach.
Rozumiem, ze ci młodzi ludzie są sfrustrowani, bo de facto nie mają gdzie jezdzic, ale moim zdaniem priorytetem w lesie jest cisza i dobro przyrody (jasne, ze piesi turysci tez nie są święci).
Jednak ja mam wyłącznie złe doswiadczenia z ludzmi na quadach. Duzo razy zdarzyło mi się, ze jechał taki wąską sciezką, nie zwracając totalnie uwagi na pieszych i bez wyjątku, za kazdym razem musiałam uskakiwac mu z drogi. Często w krzaki :/ Nigdy w życiu jeszcze nie spotkałam człowieka na crossie czy quadzie(oprócz goprowców, bo ci zwykle nie wjezdzają w ludzi), który by spokojnie obok mnie przejechał. Zazwyczaj jeszcze się smiali, ze udało im sie kogoś zepchnać z drogi czy ochlapać błotem. Moze stąd u mnie ta niechęc do nich.
Poza tym- nie ukrywam- wnerwia mnie hałas, który emitują. I nieważne, czy przejezdza obok mnie czy gdzies dalej- denerwuje mnie to uciażliwe warczenie i nic na to nie poradzę.

cantores

cantores
2009-08-06 16:52:22
83.13.184.2 Głosów: 0

Nie chodzi o samo ścięcie drzewa tylko o znak szlakowy. Drzewo zostanie usunięte, znak nie wymalowany i miesiącami w tym miejscu turyści będą błądzić a drogi nie wskazuje tu wyraźna ścieżka :(
---
Edytowany: 2009-08-06 16:54:27

ludz

ludz
2009-08-06 16:54:18
84.10.213.211 Głosów: 0

>>pl nie ma gdzie na quadzie pojezdzic to juz inna sprawa

w katowicach znam co najmniej 2 miejscówki, w dodatku quad-kierowcom udaje się żyć w jako-takiej zgodzie z rowerowymi freerajdowcami.. ;)
mogę się mylić, ale myślę że wobec tego gdzie indziej tez nie ma z tym tragedii..
wobec tego jedyna konkluzja jaka mi się pcha na mysl: ALBO szanować szlaki i turystów na nich chodzących ALBO wypier...

Jachol

Jachol
2009-08-06 16:56:01

sek w tym ze nie ma wyznaczonych miejsc...
a to ze ktos robi sobie tor rajdowy ze szlaku ma zwiazek z kochana polska sarmacka szabelka a nie zadna frustracja
zobacz jak sie ludzie na drogach publicznych w polsce zachowuja w stosunku do pieszych a jak za granica ;/
tak sobie policz ile razy musialas 'ryzykowac zycie' probujac przebic sie na pasach przez ruchliwa jezdnie

<< ludz powiedz to nastepnym razem jakiemus kierowcy quada- ciekawe jak zaaraguje :)

w narodzie problem a nie w quadzie :)
---
Edytowany: 2009-08-06 16:58:34

cantores

cantores
2009-08-06 17:00:18
83.13.184.2 Głosów: 0

"<< ludz powiedz to nastepnym razem jakiemus kierowcy quada- ciekawe jak zaaraguje :)"

Jak to jak? zsiądzie, grzecznie przeprosi i powie, że już więcej nie będzie :D
---
Edytowany: 2009-08-06 17:01:31

ludz

ludz
2009-08-06 17:02:43
84.10.213.211 Głosów: 1

machaniem szabelką jest przede wszystkim buńczuczne 'mam quada to SE jeżdżę... i niech mnie cały świat w dupę pocałuje'
probelm w quadzie jest taki że w Polsce nie ma żadnego skutecznego systemowego rozwiązania które by pozwalało wypieprzyć takiego quad-buca z miejsca w którym nie powinien jeździć (i bynajmniej nie mam tu na myśli 100% szlaków turystycznych)

Jachol: generalnie już raz powiedziałem, równie dobrze mógłbym tłumaczyć mojej mikrofalówce. Obawiam się, że do warsiafki nie dociera zwykłe zwrócenie uwagi, jeśli nie okrasić go paroma ichnimi folklorystycznymi zwrotami.
---
Edytowany: 2009-08-06 17:03:39
---
Edytowany: 2009-08-06 17:06:21

Jachol

Jachol
2009-08-06 17:09:16

ale takiego systemowego rozwiazania nigdzie nie ma i byc nie moze (teoretycznie tak ale to przepisy jak sam piszesz nieegzekwowalne ze wzgledu na miejsce w jakim tacy idioci wariuja)
widz tkwi w jednostce- quady sa i tu ale nikt sobie nie uzadza czasowek :) bo system wartosci maja niezaburzony
tak samo jak w polsce kazdy tirowiec jedzie tak szybko jakby swoje wozil tak samo ludzie zachowuja sie w innych miejscach
a w wielu przypadkach to miejscowi a nie tzw. warsiafka i wielu przypadkach nikt im nic nie robi bo sie najzwyczajniej znaja :)
---
Edytowany: 2009-08-06 17:11:48

ludz

ludz
2009-08-06 17:15:54

>> przepisy jak sam piszesz nieegzekwowalne ze wzgledu na miejsce w jakim tacy idioci wariuja

hm, zaryzykowałbym teorię, że są egzekwowalne - w parkach narodowych. ale to tylko teoria, praktyka jaka jest kazdy widzi ;/

ps. mam pewien szatański pomysł, aż kiedyś z chęcią wypróbuję na szlaku:

http://www.joemonster.org/filmy/17024/Niewidzialna_lina_II

]:->

Jachol

Jachol
2009-08-06 17:20:49

no to mozesz skrocic jakiegos rowerzyste przy okazji

koniec koncow dopuki ludzie sie nie zmienia- nic sie nie zmieni
dopuki system sadowniczy w polsce nie bedzie sprawniejszy a prywata nie bedzie odgrywala roli wiodacej- ludzie sie nie zmienia

ludz

ludz
2009-08-06 17:47:22

@Jachol - chyba nie skumałeś idei BRAKU jakiegokolwiek sznurka między osobami.. ;)

kivak

kivak
2009-08-07 16:16:05
195.225.189.4 Głosów: 0

Jachol - ja bym nie demonizowal polskich kierowcow. W Anglii Cie po prostu rozjada :) Nie ma pasow na ulicach - sa tylko przy szkolach, albo w jakis uznanych przez kogos za wazne miejsca. Na przyklad na skrzyzowaniach nie ma. Trzeba sie przemykac miedzy samochodami i nie liczyc na to, ze ktos zwolni. Swiatla tez sa tylko dla samochodow, dla pieszych rzadziej. Ja porownujac brytyjskich kierowcow z polskimi, nie widze roznicy. Porownujac brytyjskich turystow z polskimi, tez nie widze.
A co do Tirowcow - Tirowiec jedzie tak szybko, na ile ma nastawony tachometr i jak go do tego pracodawca przymusi. W Anglii pracodawca jak zacznie zmuszac Tirowca do pedzenia na leb na szyje, to ten po prostu rzuci robota i pojdzie do innego pracodawcy. Tirowiec tez czlowiek, jakby mogl to by sobie jechal 40kmh, bo placa mu od godziny. Problem tkwi w nieelastycznosci polskiego rynku pracy.

cantores - drzewo zostalo sciete, nie przez blad scinacza, a dlatego, ze zostalo do tego wyznaczone - planem, choroba, czy zapotrzebowaniem. To, ze ma znak szlakowy nie moze chronic przed scieciem. To problem panow od malowania, zeby malowali te znaki po kazdej scince. I to problem turystow - od tego maja mapy i pojecie gdzie ida. Przeciez nie sa wlascicielami tego drzewa, zeby narzekac, ze ktos im je scial.

Swoja droga, w Anglii, Walii i Szkocji nie ma znakow szlakowych i nikt sie nie przejmuje, ze turysci beda bladzic. Turysci po to ida w gory, zeby wiedziec gdzie ida, sami sa odpowiedziani za siebie, nikt ich znaczkami za lapke nie prowadzi. Sa slabo widoczne strzaleczki na ogrodzeniach, ale po za tym, trzeba isc na czuja, lub na kompas i mape. Lasow zreszta tez nie ma (w Szkocji sie zdarzaja), wiec gdy nie ma mgly, pobladzic trudno.
Mgla bywa za to czesto.

Jachol

Jachol
2009-08-07 16:31:32

kivak<<
no patrz wystarczy przeplynac troszku i juz inaczej jest :)
tirowiec to czesto ma niestety placone od tono godziny czyli placa mu tylko jak cos wiezie za puste mu nie placa a tachometr na nic nie pozwala i nic nie zabrania on tylko rejestruje jak on jedzie a zabraniaja mu przepisy ruchu drogowego :)
a znakow szlakowych nie ma rowniez w irl i nikomu to nie przeszkadza lazi sie scianami , zlebami, i graniami na uczeszczanych miejscowkach sa czesto sciezki i czasem kopczyki z kamieni a ludzi jak na lekarstwo wiec pojecie trzeba miec
---
Edytowany: 2009-08-07 16:56:53

~domwar

2009-08-07 20:12:33
87.205.52.133 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

W Słowackich Tatrach zginął Andrzej Marciniak

http://wiadomosci.onet.pl/2022584,11,item.html

szok... trudno w to uwierzyć ...

jeszcze niedawno czytałem książkę dot. polskiej wyprawy na Everest , podczas której zginęło pod lawiną 5 polskich Himalaistów, a On jeden ocalał.

[']

ludz

ludz
2009-08-07 22:21:10

[']

ED.
teraz się dowiedziałem - wczoraj, w wieku 100 lat, zmarł Riccardo Cassin...
[']

ten rok jest straszny.
---
Edytowany: 2009-08-07 22:22:17

Spineless

Administrator
2009-08-07 22:30:25
83.26.193.32 Głosów: 0

więcej informacji o wypadku: http://tnij.org/d0d6

spadł wraz z blokiem skalnym.
---
Edytowany: 2009-08-07 22:36:58

j-23

j-23
2009-08-08 07:14:19
81.190.135.204 Głosów: 0

kivak >> to ty chyba nie byłeś w angli bo co jak co ale niektóre przejścia dla pieszych są bardziej oznakowane -mruga żółte światlo , gdzie wystarczy tylko przechodzić obok tego oznakowanego przejścia a samochody same stają .
W Luton gdzie byłem przejść od cholery , swiatła ,mrygacze etc.
---
Edytowany: 2009-08-08 07:28:08

nie zna życia w anglii ten co nie jadł kulek mocy.

gumibearMarcin

2009-08-12 08:20:57
156.17.201.68 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

jeszcze jedno info pza dot. tragicznego wypadku śp. Andrzeja Marciniaka

http://www.pza.org.pl/news.acs?id=315238

tOmki

tOmki
2009-08-20 10:46:24
62.87.169.46 Głosów: 0

Trzy godziny w kolejce na Giewont - zdjęcia
http://tinyurl.com/kwhslt

pozdro
Strona: | 1 | ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | 169 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 24896 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3