Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... | 13 |

[Odzież] Wolfgang kurtki

charlie

2007-09-06 13:44:41
85.232.225.130 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Moose - właśnie o to mi chodziło. Bardzo dziękuję.

Rozmowa ze sklepem - tak jak wspominałem - była mało owocna, (abstrahując już od tego, że na maila czekałem 2 tyg.)
Zgapiłem się co do wątku, ale forum jako takie przeszukałem i tak jak napisałem - takiej informacji nie znalazłem. W ogóle to mógłby być jakiś wątek tylko o rozmiarówkach danych producentów/modeli - bardzo ułatwiłoby to zakupy przez internet, gdzie czasami można znaleźć okazję, której próżno by szukać w zwykłych sklepach.

pozdr.

-------------------------------------------------------
charlie

sasq pajak/grappa.pl

2007-09-06 14:02:56
83.5.3.171 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

charlie popieram całym sercem...
...zrobisz?? ;-)

charlie

2007-09-06 15:23:24
85.232.225.130 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

no nie wiem...pierwsza próba jakoś słabo wyszła, więc...sam rozumiesz...

charlie

MooseDlb

MooseDlb
2007-09-06 16:02:57
213.25.69.1 Głosów: 0

ale próbowac trza:)ja czekam na odpwoedz co do stuptutów...moze nie bede czekal 2 tyg. bo juz dzwonilem do nich z popedzeniem:)

Jah Prayer by Izery Mountains ; 9092912

~bela123

2007-09-06 16:45:10
85.193.247.100 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Rozmiary rozmiarami... jeszcze trzebaby było zmierzyć kołnierzyki i tym podobne. Niezależnie jakiej firmy produkt. Sporo pewnie by było roboty, a potem narzekanie, że ta firma zaniża a tamta zawyża pomiary :).

Zakupy przez internet mają tutaj ułatwienie, że jak Ci produkt nie pasuje, to go zwracasz, więc prawie jak przymierzanie w sklepie, tylko dłużej i z ew. kosztami przesyłki zwrotnej.

Sam mierzyłem kiedyś, zdaje się polary Kaukaz i Norylsk (oba chyba w wersji II; polar to też kurtka i tak to producent wtedy oznaczył), i rozmiarem były podobne, ale się różniły jakby "obudowaniem" ramion i szyi. Jakbym co najmniej gruby sweter założył. Przynajmniej takie różnice dotąd pamiętam. Tego w wymiarach chyba nikt by nie podał, a wg mnie to była znacząca, wpływająca na możliwości stosowania różnica, jeden model do tego, drugi do tamtego.

charlie

2007-09-06 22:06:52
217.153.99.187 Głosów: 0

bela: zgadza się, kupowanie odzieży, butów przez internet przypomina loterię, ale z drugiej strony (oprócz możliwości zwrotu) czasem jest możliwość kupna towaru, którego w normalnym sklepie raczej nie znajdziesz, np na stronie wg, sekcja z wyprzedażami, końcówkami serii itp. Na razie mogę zostawić informację, którą otrzymałem od sklepu wolfganga
S:*150-160*
M:*161-168*
L:*169-179*
XL:*179-185*
XXL:*186-192*
3XL:*192-199*
Na tutejszym forum znalazłem osobę, która twierdziła, że przy swoich 175 cm wzrostu idealnie pasował rozmiar L, co potwierdza powyższą rozmiarówkę.

Moose: "beskidy", które posiadasz - jak byś określił zastosowanie tej kurtki: jesień-wiosna, czy raczej zima?, chodzi mi tak ogólnie o zakres temp.

pozdr.

charlie

MooseDlb

MooseDlb
2007-09-06 22:12:33
213.25.69.1 Głosów: 0

to moja pierwsza kurtka z membrana. w zasadzie od 1999 dopiero teraz ja zmienilem...ja jej uzywalem caly rok raczej...w zimie sie dobrze spisywala z polarem "no name"... ciepelko dawala dobrze ino przy wiekszym wysilku nie dawala rady z odprowadzaniem wody. mniemam ze to membrana 5/5 (na technice sie nie znam...:/) co do wiosny i jesieni to mnie wystarczala na codzienne smiganie bo w zasadzie to taka miejskaraczej kurtka jak to bylo w opisie producenta...

Jah Prayer by Izery Mountains ; 9092912

~bela123

2007-09-07 10:32:38
85.193.247.100 Głosów: 0

Mi kurtka polarowa XL pasuje przy ~200 cm (nie wiem ile mam dokładnie :) ).

Hyr

2007-09-07 16:33:52
84.38.210.73 Głosów: 0

przeniesiesione z pola recenzja:

Wolfgang Rysy III
Posiadam ta kurtke od paru miesięcy i jestem z niej wpełni zadowolony. Kieszenie są (zewnetrzne) wyłożone polarem. Są 4 zewnętrzne i 4 wewnętrzne, wszystke zapinane na zamek.
Zamki YKK sa barzdo wysokiej jakości i nietrzeba się z nimi mocować, są takze napy. kurtka posiada też zamek na polar. Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych modeli Wolfganga( jesli chodzi o kurtki), mamy zapewniony w niej pełen komfor i nie ma się co obawiadź że szybko przemokniemy. W kołnierzu jest schowany kaptur z daszkiem. Wiatru się nie da odczuć w tej kurtce, niedoprowadziła też do tego żebym kiedykolwiek zmókł. Membrana działa idealnie, nigdy się w niej nieugotowałem. Na kapturze jest rzep, nie wiem po co, i tak nie używam. Produkt w żaden sposób nie ogranicza swobody ruchu. Kurtka jest bardzo uniwersalna, zarówno w góry jak i pomieście. Kurtka posiada wiele ściągaczy:
-u dołu kurtki 2
-w kapturze 3
-w pasie 2
powoduje to zatem dobre dopasowanie do naszej figury.
Kurtka kosztowała 450 zł i jest jedną z najlepszych kurtek tego producenta

przeniesiesione z pola recenzja

charlie

2007-09-07 21:57:12
217.153.99.187 Głosów: 0

Gdyby jeszcze szczęśliwy posiadacz Rysów/Rys napisał coś o jej rozmiarach, to byłoby super.

pozdr
---
Edytowany: 2007-09-07 21:57:51

charlie

~marek2112

2007-09-23 20:30:14
84.234.32.119 Głosów: 0

charlie oto odpowiedź na twoje pytania:
mam kurtkę Rysy III od tygodnia, "przetestowana" przez tydzień w Bieszczadach, bez deszczu; pierwsze wrażenie to jej solidność i dosyć duży ciężar i po zwinięciu zabiera w plecaku sporo miejsca;
rozmiar z metki "L"
całkowita długość suwaka z przodu to: 79cm, a że kończy się on równo ze stójką to długość kurtki z przodu wynosi 80cm;
długość rękawa od zaszycia pod pachą to 64cm;
szerokość w klatce to 53cm;
jak na mój wzrost 174cm i 96cm w klatce to na lato jest dosyć luźny (wszystko da się wyregulować ściągaczami), na zimę z polarem jak znalazł

marek2112

snowcartel

2007-12-17 18:13:07
84.38.210.73 Głosów: 0

Cześć na wiosne przymierzam się do zakupu nowej kurtki. Kurtka będzie mi służyła do wszystkiego to znaczy do chodzenia po górach w lecie i w zimie (bardzo trudne i długie szlaki) do jazdy na nartach do chodzenia po mieście w zimie (kurtka + polar) i okazyjnej jazdy na rowerze. Na kurtkę chce przeznaczyć ok.450zł. Od kurtki wymagam przedewszystkim aby nie przemakała, była wiatroszczelna i wygodna. Mam już kilka typów jeśli macie jakieś inne propozycje piszcie i doradzajcie.
Rysy II
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=689
Tirol
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=686

przeniesione przez admina

Warzyn

Administrator
2007-12-17 18:41:50
83.4.176.84 Głosów: 0

Zwróć uwagę na oferte berghausa - jest przecena w polar sporcie. Nie mają wywietrzników, ale myślę że za tą cenę warto.

k_sylwia

2008-01-02 21:21:12
89.228.27.239 Głosów: 0

Witajcie :) Mam możliwość zakupu kurtki wolfgang - gerlach rozmiar S przez neta... jednak chciałam się upewnić z rozmiarówką. W sklepach na lubelszczyźnie niestety S nie spotkałam w tym modelu (zmierzyłam jedynie rysy i S było ok). Czy ktoś z Was orientuje się w rozmiarówce w modelu gerlach? (mierzyłam gerlach M i była ogromna, a mała taka nie jestem 169 cm budowa szczupła raczej).

Byłabym bardzo wdzięczna za podanie rozmiarów gerlacha :)

ksylwia

~adiblue

2008-02-07 04:07:26
80.48.191.98 Głosów: 0

wstrzymaj się jeszcze z zakupem.Na dniach powinny się pojawić nowsze ulepszone wersje na membranie Gelanots.Juz można dostać pierwsze egzemplarze Tirol-a.Rozmiarówka jest nieco inna,poprawiono największa bolączkę czyli za krótkie rękawy.Najpóźniej pod koniec lutego powinny być już dostępne w ogólnej sprzedaży Rysy i Gerlach na nowej membranie.Sądząc po parametrach Gelanots to nic innego jak Dermizax EV z wykończeniem DWR :)

~seven25

2008-02-07 07:48:41
91.193.12.4 Głosów: 0

szczegolnie ornakII wyglada apetycznie :)

rytmar

rytmar
2008-02-07 09:25:08
83.14.170.150 Głosów: 0

~adiblue
Membranę Gelanots produkuje japońska firma Tomen, ostatnio kupiona przez Toyotę.
http://tiny.pl/lwm2
Nie ma ona nic wspólnego z Dermizax. Ten jest produktem, również japońskiej firmy Toray.

cześć i czołem

Warzyn

Administrator
2008-02-07 09:59:18
83.4.182.229 Głosów: 0

http://www.torayentrant.com/trek/trek.html - produkty toraya
http://www.gelanots.com/pages/laminates.html - produkty Tomena

A co do toyoty to chyba nie ta toyota :D

rytmar

rytmar
2008-02-07 11:34:39
83.14.170.150 Głosów: 0

OT
Ta Toyota - jej oddział
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=8015:JP
http://www.toyota-tsusho.com/english/corporate/history.cfm

cześć i czołem

~Kolo

2008-02-29 21:21:53
83.11.123.55 Głosów: 0

Ja tam mam Gerlach III z ATX i sobię chwalę . Jest super w każdych warunkach,mnóstwo fajnych rzeczy: dużo ściągaczy, kieszonek,świetny kaptur i krój . mam rozmiar XL [ 183 wzrostu, 105 klata ] i jest super
jedyny minus to jej ciężar z polarkiem ;'/

Kolo
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... | 13 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 69421 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1