Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 45 |

[Odzież] Rękawiczki, rękawice

chróściel

chróściel
2006-01-27 18:59:45
84.10.47.211 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ostanio kupiłem rękawiczki Viking (ta firma za namową Papamisiaka) Mohro- snowboardowe, oczywiście nie na parapet, ale z powodu wzmocnień, które dochodzą, aż do połowy zewnętrznej strony palców. ogólnie sprawiają wrażenie bardzo solidnych, ale zobaczymy jak to będzie w górkach. kosztowały ok 100 zł. ogólnie chodząc po Trójmiejskich sklepach znalazłem klika wyprzedaży: m.in. w GoSporcie gdzie w cenie 100/120 zł można kupić rękawice na Gore- Tex`ie takich firm jak Rossignol, Reusch i kilku innych. jednak tu moje osobiste wrażenie nie było zbyt pozytywne, ponieważ sprzęt ten nie sprawiał wrażenia solidnego- gore kosztem innych materiałów- takie odniosłem wrażenie. jeśli chodzi o rękawice na gorku to w necie znalazłem taki sklepik (może znacie- ja nie znałem)- podajętutaj link, bo deko długi jest:

http://www.sportmix.pl/index.php?ids=26ce6b6a36e1a1 de2a43e3cbbc5ca215&co=sklep_szczegoly&dzial=R %EAkawice&producent=Reusch&id_artykulu=264

~Piąty

2006-01-28 19:52:12
81.186.232.30 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Cześć,
Zastanawiam sie nad zakupem nw. rekawiczek. Z zewnątrz WinLocker, mat. wewnętrzny MaxDry, ocieplenie PrimaLoft. Kosztują w Maxie 139,00
Rękawice używał bym na nartki.
Sa bardzo dopasowane, mogą się świetnie sprawdzić.
Oczywiście zanim wydam 140 zeta ( lub wyrzucę w błoto ) wolę zasięgnąc informacji.
Niepokoi mnie wewnętrzna część dłoni "naturalna skóra". Nie wiecie jak się zachowuje na zimnie, w kontakcie z lodem itp.?
Dzięki za odpowiedzi...

~simba

2006-01-28 20:15:44
83.5.252.219 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

-> Piąty. Co do skóry na wewnętrznej stronie rękawic - przy dużym mrozie (-20) staje się nieco sztywna (doświadczyłem tego tydzień temu w Zakopanem), ale jest to tylko lekka niewygoda, tak poza tym spoko. Ja już drugi sezon noszę rękawice Invicta z Gore-Tex'em i wyściółką Hollo-fill (DuPont) - naprawdę polecam!!! Oczywiście przy temperaturze -20C nie grzeją wystarczająco (można wtedy pod spód założyć zwykłe wełniane i jest ok). Ale w górach typu Tatry (oczywiście jeśli wychodzi się przy dobrej pogodzie) są wystarczające - niska temperatura panuje tylko w dolinach, wyżej ruch, praca kijkami i słonko robią swoje ;-). Myślę, że do jeżdżenia na nartach czy snowboardzie również się nadają - po dwóch sezonach nie dostrzegam na nich śladu zużycia, a rękawice przeszły dużo (łącznie z całodziennym "brodzeniem" w mokrym śniegu w Bieszczadach - w środku suchutko i cieplutko) ;-). A, zapomniałem podać Wam ceny: 219zł - 7% zniżki w HiMountain w Warszawskiej Reducie ;-)

-------------------------------------------------------
simba

Spineless

Administrator
2006-01-28 21:49:04
85.232.230.1 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

-> kalafior. Ja sam je niestety kupowałem przez internet bo w całym Krakowie (i całej Polsce z wyjątkiem Pomorza!) nie mozna ich dostać.
Bardzo uprzejma Pani ze sklepu firmowego mierzyła mi długość poszczególnych palców rękawiczek i w końcu coś wybrałem :)) Napisz maila do nich czy ktokolwiek z Górnego Śląska (Twoje IP mówi że z Gliwic jesteś:)sprowadza ich rękawice, ale osobiście wątpię. Jeżeli nie to pozostaje sposób linijki i przemiłej Pani :))
Pozdrawiam

bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

~kaikow

2006-01-28 21:53:46
83.22.139.120 Głosów: 0

jeśli to Wam pomoże to tu macie tabele wymiarow

~kalafior

2006-01-29 00:52:59
195.82.187.150 Głosów: 0

[quote]Twoje IP mówi że z Gliwic jesteś:)[quote]
Uchowaj Boże! :)
A swoją drogą to trochę dziwne, że mają taką ubogą sieć sprzedaży i to na dodatek powiedziałbym "z mało ergonomiczną mapką dilerów". :)

chróściel

chróściel
2006-01-29 11:43:46

>Piąty
tak szczerze mówiąc, sam byłem napalony na rękawice na gorku ze skórą -np Reusch Gore-Tex, ale po paru rozmowach z ludźmi, którzy użytkowali przeróżne rękawiczki, zdecydowałem się na takie jak wyżej opisałem. szczególnie, kiedy to Kosmos stwierdził po swoich doświadczeniach, że do zabawy z czekanem, to ta skórka, jaka by nie była, nie wytrzyma więcej niż jeden sezon. mówimy tu o przedziale cenowym od 100 do 250 zł. najlepiej byłoby kupić coś z Hypalon`u i na Gore, no ale wtedy cena wzrasta drastycznie, to po pierwsze, a po drugie weź dostań takie coś w Polsce...

Wampir

2006-01-29 18:41:46
194.6.246.251 Głosów: 0

FN Rękawiczki SNOW

Ja gorąco polecam tą rękawiczki. Przetestowałem je i moge zagwarantować że ręka wam wnich nie zmokni i nie zmarznie.
Rękawiczki mam już od listopada, testowałem je w różnych warunkach pogodowych.W norlamnych warunkach pogodowych to znaczy temperatura + 2 stopnie wrękawiczce jest zagorąco trzeb ją ściagać ale to dobrze widać , że poądnie zrobiona. W temperaturach minusowych zaczynając od O i skończąc na - 30 wrękawiczce jest ciepło i dobrze. Rękawiczka składa sie z 3 następujących materiałów jakimi są :
-Doskonała wełna
-warstwą polarową wewnątrz rękawiczki
-oraz ocieplającą tkaniną Thinsulate.
Moim zdaniem tak jak ją przetestowałem jest niezawodna na bardzo niskie temperatury. Wszytsko jest pięknie i działa tak mi ją zachwalal dobry znajomy z Katowickiego Horyzont.No zapomniał bym jeszcze o zarąbistym klasycznym wyszytym Norweskim wzorkami.
Rękawiczka jest na 5. Postarała sie firma Fjord Nansen.

nuklear

2006-01-29 18:53:19
83.5.115.134 Głosów: 1

Mam te rękawiczki i fakt - są ciepłe, czasami aż za bardzo. Tylko co do stwierdzenia "ręka wam wnich nie zmokni" - zmoknie i to bardzo, przecież one nie są nieprzemakalne. Już nie raz miałem mokro z powodu topniejącego śniegu. Poza tym w prawej rękawiczce wskazujący palec (podczas normalnego użytkowania a paznokcie mam krótkie) przebił warstwę "polaru" i teraz opuszka dotyka od środka zewnętrznego materiału, czyli wełny. Jak dla mnie rękawiczka na 3+

nuklear

2006-01-29 18:56:11
83.5.115.134 Głosów: 0

Właśnie spojrzałem na komentarze o produkcie na stronie FN - widzę nie tylko mi się prują. W dodatku mi się MAŁO prują (w porównaniu z innymi)

chróściel

chróściel
2006-01-29 19:03:33

Wampir tu mnie rozśmieszyłeś z tymi gównianymi rękawiczkami, szczegónie to co podkreślił Nuklear, że ręka w nich nie zamoknie. otóż przerabiam te rękawiczki od dwóch sezonów i wyglądają po nich jak szmaty. przemakają przy najmniejszej styczności ze śniegiem obojętnie w jakiej temperaturze- wystarczy złapąc trochę śnieżku, a one chłoną jak gąbeczka. w październiku zaczęło mi z nich wyłazić przez wełnę w okolicach palców, gdzie przyszyty jest materiał skórzanego, całe wnętrze po ok 15 minutach na łańcuszkach na Orlej i pozbyłem się ich z moich rąk w oka mgnieniu. teraz nosiłem je przy -15 podczas testowania śpiwora i zanim rozłożyłem namiot to miałem je calutkie przemoczone. a co ciepła- ciepłe są, ale jak nie wieje. na biegóweczki, też się nie nadają z tego wzgleu, bo jak przypiździ to ręce można stracić. na miasto- tak i owszem, poza miasto nigdzie i nigdy!!!

chróściel

chróściel
2006-01-29 19:06:24

p.s. polecam używanie sprzętu w terenie, a nie w autobusie.

Wampir

2006-01-29 19:10:21

Z tym , że nie zamokną macie racje ona zamokną ale co do prucia sie materiału macie jakąś felerna sztuke umnie dziął wszytsko idealnie prycz tego że moknie[Wybaczysko że prawdy nie napisałem chcialem zobaczyć wasz rekcje ] ale Cieplutko jest w niej j aptrzede w niej połowe sowjego osiedla i musze już śicgać bo jest w niech bardzo ciepło.

Jestem zasze tam gdzie jest mnustwo śniegu i świec

chróściel

chróściel
2006-01-29 19:14:20

no tak połowa osiedla...
i wszystko jasne...
to włóż je na chwilę w śnieg...
żadna felerena sztuka, niedość, że jak Nuklear pisze, że też tak ma, to i to samo się dzieje u mojego Brackiego.
bzdury po prostu piszesz, albo używasz ich tylko właśnie na osiedlu. chopie dymoj ino w góry z tym badziewiem, to mi powinkujesz kończynkami ino!!!

Wampir

2006-01-29 19:16:56

Zaprasz,m do Kotliny Kłodzkiej wnocy tam temperatura spada - 30 załóż te rękawiczki i zobaczymy czy ci bedzie zimno

chróściel

chróściel
2006-01-29 19:19:37

mi wystarczy, że przemokły przy -15, jak starałem się rozłożyć namiot...
i jak mi się rozpadły, popruły po 15 minutach lekkiego wciąganka po łańcuszkach na Koziej Przełęczy w kierunku K. Wierchu.
JKJP!! i jak to kiedyś Kosmos napisał- co się musi jeszcze wydarzyć, żebyś tego nie polecił??

Wampir

2006-01-29 19:21:52

chróściel Przynaje ci racje , że nie jeste to ekawica na grenladnie. I an ekstramalna jazde na nartach jest dużo firma co robią o 100 razy lepsze rekawice. Wiesz sam jak to jest

chróściel

chróściel
2006-01-29 19:26:05

ok stary, ja wszystko rozumiem.. ale nie możesz polecać komuś gówna na zimę, kiedy istnieje realne zagrożenia utraty jego zdrowia... nie bawmy się w takie coś, że ja wtopiłem ze sprzętem, to inni też mogą. ja osobiście nikomu nie polecam tych rękawiczek w żaden teren. tylko i wyłacznie do miasta w mroźny tak owszem, ale pogodny, najlepiej bezwietrzny dzień.

nuklear

2006-01-29 19:28:13
83.5.115.134 Głosów: 0

Raczej to nie jedna sztuka - u mnie się prują, u Chróściela się prują, na stronce FN - 7/9 opinii - prują się. W opiniach E-horyzontu też można poczytać o pruciu. Szajs i tyle. W dodatku opinie są "rozciągnięte" w czasie, czyli to nie jest wina jednej serii a szmelcowatego projektu. A z tym hasłem "Wybaczysko że prawdy nie napisałem chcialem zobaczyć wasz rekcje" to już przesada, jakby każdy tak tu pisał to cała ta stronka byłaby g warta. Cała ta opinia wygląda jak pisana na zlecenie producenta co mu towar w magazynie zalega. A to że mi w nich ciepło to inna sprawa, wiatr mi nie przeszkadza ale może to wynik tego że zawsze miałem dobre "grzanie" dłoni.

~kakato

2006-01-29 19:38:21
83.6.212.147 Głosów: 0

heh, no cóż, urzywam tych rękawiczek w mieście od jakiegoś miesiąca i jedyne co moge potwierdzić, to że są ciepłe pod warunkiem że nie wieje wiatr, przy -19 i lekkim wietrze marzną mi opuszki palców i to nie jest za miłe, w przyszłym sezonie zainwestuje w rękawiczki z windstopperem

p.s. w moim egzemplarzu jeszcze nic się nie pruje, ale można zauważyć pierwsze oznaki mechacenia

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 45 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: e7f8a - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3