Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 |

[Odzież] Rękawiczki, rękawice

Pim

Pim
2019-12-29 18:57:10
188.146.98.130 Głosów: 2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Rozumiem idee podgrzewanych rękawic na nartach na lodowcu. Kończysz zjazd, musisz wjechać wysoko w kabince. Wtedy ten podgrzew ma uzasadnienie.
Pięciopalczaste łapawice to wspinaczkowa konieczność. Operowanie sprzętem jest i tak utrudnione. Turystycznie? Można.
Z innej beczki: musząc redukować bagaż lepiej zabrać dodatkowe grube skarpety niż rękawiczkę. Skapreta na ręce i do tego łapawica to rozwiązanie które działa. Prymitywne, bo prymitywne ale działa. Rękawiczki na nogę nie założymy.
---
Edytowany: 2019-12-29 19:56:28

-------------------------------------------------------
Pim

Paulus Sremiensis

Paulus Sremiensis
2020-01-07 22:41:04
83.23.253.101 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam.

Piszę z pytaniem, które się powtarza...

... a mianowicie, poszukuję rękawiczek zimowych, z których względnie wygodnie można korzystać z aparatu/ lornetki/ lunety.
Tak więc głównie chodzi o to, aby dobrze trzymały ciepło (już przechodziłem nieraz bolące dłonie) i można było wduszać guziki (ogólnopolsko brzmi chyba: naciskać przyciski) w aparacie. Mile widziany kolor mało rzucający się w oczy :-) .

Oczywiście - coś niecoś przejrzałem, ale nie jestem w stanie przekopać większej ilości wypowiedzi... zwłaszcza, że część już sprzed dobrych kilku lat.

Dowiedziałem się jednak, że nie warto oliwkowych Mil-Teców z Thinsulatem, udających niejako wełniane (a w sumie na te się nastawiałem, wyglądają ''nieźle'').

Rozumiem, że nie wszyscy muszą używać rękawiczek do wspomnianych celów... ewentualnie mogę przejrzeć coś ze sklepów myśliwskich, ale tam ceny czasem potrafią skutecznie zapolować na portfel.

ludz

ludz
2020-01-07 22:56:44
87.207.172.191 Głosów: 1

Zależy, jaki stopień precyzji Cię interesuje. I jaka termika, oczywiście.
Potrafię obsługiwać aparat w Rab Velocity Gloves. Ale to raczej na potrzeby zrobienia zdjęcia, nie obsługi elementów menu aparatu.

Warte uwagi, choć niesprawdzone przeze mnie, jest dogrzanie przedramienia, nadgarstka i dłoni - coś w tym stylu: https://sklep.kwark.pl/pl/p/Lapki-z-Power-Stretch-Pro-090110/196 - jest to patent polecany na zimowe wspinanie dla bardziej zimnorękich ludzi ;) Do tego zakłada się zwykle jakieś rękawiczki - np. wspomniane wyżej. Korzyść z tego taka, że mamy lepiej ogrzaną całą rękę oraz nie tracimy precyzji na palcach, bo tam ocieplacza nie ma.

Inną opcją są mniej lub bardziej lekkie łapawice ze zdejmowaną górą z palcy - oferuje to choćby decathlon: https://www.decathlon.pl/rkawiczki-trek-500-czarne-id_8396265.html

Pim

Pim
2020-01-08 09:52:36
188.146.224.24 Głosów: 1

Rękawiczki z klapką to dla Ciebie może być dobry pomysł.
Może stworzyć zestaw składający się z powerstretchy i na to takie rękawice z klapką? Na zimnie mogło by to zadziałać.
Jedna sprawa: modele z klapką najczęściej są szyte z materiałów typu SoftShell z membraną. Są wiatroszczelne, ale ''zimne''. Jest z tej sytuacji wyjście:
1. Są na rynku modele wełna + thinsulate (ciepłe i przyzwoicie wiatroszczelne).
2. Takie rękawiczki możesz zamówić u Kanfora z innego materiału niż w ginale - szyją z Windblock-u. Na przykład z ThermalPro (ciepło) albo WindPro (polar o gęstej strukturze, ciepły, ale przyzwoicie wiatroszczelny).
A na megatotalnyziąb możesz kupić zewnętrzene militarne łapawice na allegro.

-------------------------------------------------------
Pim

Paulus Sremiensis

Paulus Sremiensis
2020-01-08 22:02:38

Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi!

O firmie ''Kwark'' nie słyszałem, a rad jestem, że odkryłem dzięki Wam polską firmę :-) .

Te ''łapki''... pomysł brzmi nieźle, ale tak patrzę i wydaje mi się, że po założeniu na nich 5-palczastych rękawiczek może być problem... właściwie już z ich założeniem (przeszkadzanie przy ''początku'' palców). Ale widzę, że mają jakąś ofertę, może do nich napiszę.

Rękawiczki z klapką nie wchodzą w grę - przy ciągłej obsłudze lornetka/ aparat podejrzewam, że w sumie musiałbym mieć ciągle ściągnięte klapki - czyli trochę bez sensu.

I dowiaduję się o nowych (dla mnie) rodzajach polar/ tkanin/ czegoś tam... a tu ThermalPro, a tu WindPro, Windblock... mógłby ktoś wyjaśnić króciutko w czym rzecz? Albo jakiś odnośnik... przepraszam, pewnie powinienem samemu sobie to znaleźć, ale już i tak za dużo czasu poświęcam na szukanie samych sprzętów...

No i jeszcze - a ten Kanfor, to też polski producent? Nie zauważam na ich stronie tego typu informacji... a modele mają niby ciekawe - np. ten, ma też jakieś obszycia dodatkowe: https://sklep.kanfor.pl/pl/rekawiczki/253-kanfor-jaro-rekawiczki-pontetorto-no-wind-pro.html

Trudno się zdecydować w tym wyborze. Dodam, że tak maksymalnie planowałbym na to przeznaczyć do ok. 100 zł...

Generalnie więc chodzi o to, aby móc wytrzymać ok. godziny bez przemarzniętych dłoni, dotykając stale zimnej lornetki/ aparatu/ niosąc ZIMNY statyw i móc RELATYWNIE dobrze obsługiwać guziczki z aparatu. To tak w skrócie.
Miałem taki belgijskie wojskowe, obszyte z jednej strony skórą, super do samochodu, ale po 2 sezonach się... rozpruwają na całego.

wojtekgracz1

2020-01-08 22:25:10
83.4.107.218 Głosów: 0

Kiedyś stosowałem podobną hybrydę:
https://www.decathlon.pl/rkawiczki-trek-500-czarne-id_8396265.html
https://www.decathlon.pl/rkawiczki-trek-100-polarowe-id_8369958.html
W dość niskich temperaturach mogłem w nich chodzić, jeżeli polarowa rękawiczka zawilgotniała, drugie w plecaku nie zajmują dużo miejsca.

ludz

ludz
2020-01-08 23:04:01
87.207.172.191 Głosów: 0

Paulus: najprościej będzie jeśli się przejedziesz do takiego np. Decathlonu i pomierzysz rękawiczki - trudno nam dociekać, co uznasz za odpowiednie/pasujące. Tego typu sprzęt to zawsze będzie kompromis stopnia izolacji i precyzji dotyku... A i sam sprzęt z Deca nie jest zły, a już na pewno nikt nie będzie robił problemu z reklamacją, jeśli coś po roku się spruje i zniszczy.

Co mi przychodzi na myśl jeszcze: ciekawą opcją mogłyby być rękawiczki z neoprenu (często rowerowe zimowe), o ile nie jesteś jakoś bardzo aktywny przy tych swoich fotach - on nie oddycha prawie wcale i nie namaka, dzięki czemu odczuwalnie bardziej izoluje ('oszczędzasz' ciepło parowania), ale przy mocniejszym ruchu szybko zapocisz w nich dłonie.

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2020-01-09 06:41:10
37.47.255.26 Głosów: 1

Paulus, generalnie to ja mam rękawiczki które w zasadzie spełniają Twoje wymagania. Używam ich jako rękawiczki miejskie, do pracy, prowadzę w nich auto i można w nich obsługiwać smartfona. To hybryda wełny że skórką. Mam je od około dwóch lat, używane są w mało wymagających warunkach, więc okazji do zepsucia ich za dużo nie miałem. Link podeślę Ci na priv, to jest chiński wyrób.

Paulus Sremiensis

Paulus Sremiensis
2020-01-09 17:21:13

Napisałem do tej firmy Kwark i zamówiłem.
Wyszło tak, że wersję z tkaniny ''Wind Pro''. Pani Katarzyna z firmy napisała, że będą (naj?)cieplejsze, zwłaszcza w temacie końcówek palców.

PITdoggy - dzięki również za zainteresowanie, jednak jakieś skórzane typu ''eleganckiego'' mam do dyspozycji, na obserwacje się nie nadają, ale do samochodu na dojazdy do pracy wystarczą.

Jak rękawiczki dojdą i je wypróbuję, to napiszę coś o tym wynalazku.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi!

Strona: | 1 | ... | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 30ef3 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3