Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

[Odzież] Małachowski kurtki

~Z tego scyta widza wsićko

2007-11-09 10:15:57
195.116.105.66 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

TAKI SOBIE TEST

Przedmiot badania: Kurtka Małachowski Turist 2L

Charakterystyka: kolor: niebiesko-granatowa, zakupiona w sklepie firmowym małacha w B-B - grudzień 2006, rozmiar 52, cena -495 zł

Osobnik badający: mężczyzna, żonaty, 32 lata, 77 kg wagi, 182 wzrostu, szczupłej budowy ciała ( generalnie nie pocący się), zdrowy fizycznie ( aktualnie niewielkie przeziębienie - efekt testu)

Miejsce i czas testu: 2.11.2007 r. Beskid Śląski ( Bielsko-Białą), trasa: Wapienica-Zapora - Szyndzielnia - Klimczok - Błatnia - Wapienica - Zapora czas testu: 5 godz ( z obiadkiem na Klimczoku i przerwami technicznymi w poszczególnych schroniskach)

Warunki atmosferyczne: idealne na test czyli .... paskudne!! Pochmurno i deszczowo, siąpi, w górach mgła na 40 metrów widoczność, chłodno i wilgotno, ok 6-7 st. C. siąpiocy deszcz - forma mżawki

Historia testowanego produktu: trochę łażenia po mieście, spacery pod górami w zimie przy 0 st. C., wyprawy w Tatry Zachodnie wiosna ( warunki śniegowe), lato i jesień, do tej pory nie prana, bez uszkodzeń zawnętrznych, nie impregnowana, jedyny użytkownik......

Warstwę ochroną dopełniał polar 100 Summit Polartec i t-shirt (bawełna)

OPIS TESTU:

Od dawna przymierzałem się do tego teściku.... czytałem forum i byłem ciekaw co wart jest mój małach stygnący w szafie. Znalazł się wolny czas i odpowiednia aura. Po dniu zadumy nad grobami wyrwałem ok. 9.00 na szlak. Siąpi. Zapinam kurtkę bez zakładania kaptura. Pokonuję asfaltową prostkę. Po wejściu na szlak i przejściu 200 m zaczyna być ciepło w mojej skorupie. Pokonuję pierwszą podejściówkę. Gorąco. Nie należę do osób potliwych ale mój t-shirt zaczyna być cały mokry. Rozpinam kurtkę oraz polar. Chwila ochłodzenia, wyrównuję krok. Zapinam polar. Idąc z rozpietą kurtkę pod górę jest już ok. Mżawka osiadająca na kurtce zamienia się w krople które spływają po kurtce. Materiał zewnętrzny nie nasiąka. Szyndzielnia(schronisko). Ściągam kurtkę. Krótka lustracja. W rękawach jakoś mokro zwłaszcza w rejonie pach. Mokra jest także materiałowa wyściółka na grzbiecie. Na plecach sucho po bokach też. Sprawdzam kieszenie. Sucho. Wilgoć jest raczej efektem pocenia a nie przemakania. Krótkie suszenie i w drogę. W kierunku klimczoka nie pada, "idę po równym" więc odczucia pozytywne, kurtka właściwie oddycha , "przerabiając" moje parowanie bez problemu. Zero zgrzania ale też zero uczucia chłodu czy przewiewania. Klimczok(schronisko). Już mniej wilgoci w środku kurtały. Nadal jednak pozostaje w rękawach. Brak śladów przemakania. Krótkie suszenie. W drodze na Błatnią pada znacznie mocniej, momentami porywy wiatru. Zakładam kaptur zapinam szczelnie listwę kryjącą zamek. Ciepło. Nie przewiewa. Krople nadal spływają po materiale, który jednak już nasiąkł i kurtka nabiera wagi. Pomomo mocnago opięcia rzepem nadgarstków, w wyniku efektu "podciągania wody" czuję ją od wewnątrz kurtki na wysokości nadgarstków, Sprawdzam małą kieszonkę na rękawie kurtki w środku wilgoć ( w rejonach szwów) ale raczej jako efekt mojego pocenia. Kurtka cały czas szczelnie zapięta. Ciepło, nie przewiewa. Zero uczucia zgrzania. Błatnia ( schronisko). Lustracja kurtki na szybko. Kurcze jakoś wilgotno w środku. Zwłaszcza w rękawach. Na plecach sucho po bokach też. Wstawki z polarka w środku suche. Oglądam dalej. Listwa kryjąca od środka jakby przemokła na szwach. Widoczne przebicia wilgoci. W kapturze trochę wilgotno. Kilkakrotnie jednak w czasie wędrówki go ściągałem więc po prostu mogło do niego napadać. Brak dalszych śladów przemakania w wyniku deszczu. Schodzę w dół. Dosyć stromo i szybko więc trochę cieplej ale ok. Zero zapocenia. Ciepło. W mieszkaniu ostatnia lustracja kurtki. Materiał zewnętrzny kurtki nasiąknięty na całej powieszchni. Dalej wilgoć w rękawach. Brak śladów przemakania od deszczu poza wcześniej wspomnianą listwą kryjącą. Kurtka ciut cięższa jak na wyjściu.

PODSUMOWANIE:
No cóż...... mam ten pierwszy prawdziwy raz już za sobą. Gdybym odbył ten test bez lektury forum i zaraz po zakupie kurtki to byłbym załamany. Po lekturze na jej temat mniej więcej tego się spodziewałem. Kurtka stanowi niewątpliwą ochronę przed deszczem, dobrze chroni przed wiatrem, zapewnia ciepło. Jej właściwości zdają próbę przy mniejszym wysiłku. Przy większym membrana nie wyrabia. A nie należę do osób nadmiernie potliwych. Generalnie nie przemokła. Całą wilgoć od wewnątrz wytworzyłem chyba sam. Martwi jednak jej obfitość na całej długości rękawa, zwłaszcza pod pachami. A podkreślam że w trakcie całego testu miałem rozpięte zamki w kieszeniach przednich dla lepszej wentylacji. Kurtka natomiast szybko przesycha. Podczas postojów w schroniskach czy w wyniku wiatru na szlaku materiał wyraźnie przesychał na całości kurtki.
I tak to wygląda. Zapraszam do dzielenia się uwagami. Pozdrawiam wszystkich których mijałem tego dnia na szlaku.

Spineless

Administrator
2007-11-09 10:37:43
83.175.177.165 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

rafkarw piszesz o parametrach membrany: 12000/8000, nie wiem skąd takie wartości wytrzasnąłeś, jak znam produkty Małacha to zapewne z metki, a oni na metkach różne rzeczy piszą...mówisz o uczciwości producenta, więc czemu ten sam producent na swojej stronie pisze:
http://malachowski.pl/tech/certyfikaty.php?st=thermoactive2l

poza tym szkoda że napisali, iż podczas deszczu i np. mgły (szczególnie w zimie) oddychalność jest praktycznie zerowa, no tak o tym już nie piszą.

zgadzam się, materiały i szycie na wysokim poziomie i za to ich szanuję, ale za 500 zł mozna masz już tyyyyyyle kurtek do wyboru, nie mówię tu o sklepach internetowych, wystarczy przejść się po kilku sklepach w większym mieście, popytać, chwilę powalczyć i naprawdę wiele można zyskać.

-------------------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

sasq pajak/grappa.pl

2007-11-09 11:22:24
83.5.2.126 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Z ciakwostek Themoactive znowu sie zmieniło tj juz nie omniclima (bo trudniej dostępna) tylko inna membranka ale tez PU

Warzyn

Administrator
2007-11-09 11:38:01
83.29.23.130 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Lipą jest to że Combi plus ma wywietrzniki w kieszeniach. Jak dla mnie to straaszna lipa. Człowiek poci sie pod pachami a nie na brzuchu :D

~Młody

2007-12-05 12:43:59
83.238.201.27 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Mam pytanie dotyczące rozmiarówki Małacha:
http://malachowski.pl/tabrozm.php?idmod=13&j=pl

Jestem gdzieś na granicy 48/50. Nie mam gdzie przymierzyć kurtki a zamierzam zakupić wysyłkowo. Ktoś może tez był na granicy rozmiarów i potrafi mi doradzić czy większa czy mniejszą?

-------------------------------------------------------
Młody

McTofik

McTofik
2007-12-05 13:29:33
82.47.106.189 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Młody-> patrz mój post na poprzedniej stronie

-------------------------------------------------------
www.pitfol.net

~Młody

2007-12-05 14:33:53
83.238.201.27 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Hmmm, no to może zaryzykuję 48. Dzięki

-------------------------------------------------------
Młody

~Krzychuzzz

2007-12-08 00:09:45
88.199.182.185 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

witojcie
czy używał z Was cosik takiego http://www.malachowski.pl/index.php?j=pl&str=asortyment
i czy jest to warte swojej ceny pozdr

~Krzychuzzz

2007-12-08 00:13:44
88.199.182.185 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

sory chodziło o to

http://www.malachowski.pl/index.php?j=pl&str=kolekcje&nk=SKI

~rafkarw

2007-12-14 08:30:06
89.77.131.33 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Spineless piszesz, że Thermoactive się nie sprawdza podczas deszczu i mgły w zimie. Wiesz bo sprawdzałeś, czy czytałeś? Odczucia jak zwykle są bardzo subiektywne. Moje są takie, że w obecnych warunkach pogodowych (temperatury od +10 do -3 i różna wilgodność, w tym deszcz i mgła) jest jak najbardziej w porządku. Biegałem już trochę po lesie i po odpowiednim otwarciu kurtki (pachy, kieszenie, rozpięty suwak i zapięte zatrzaski) jest bardzo dobrze, nawet z polarkiem 100 pod spodem. Tak na prawdę w opisanych powyzej warunkach pogodowych właściwie cały czas używam polarka 100 i jest w porządku. Kwestia ewentualnego zebrania kurtki od dołu i w kapturze (bez tego kołnierz trochę za luźny i czasem zawiewa). Z kurtki jestem zadowolony i tyle. Nic na to nie poradzę, że jest ok.
Jeśli chodzi o parametry 12000/8000 to rzeczywiście są z metki, ale po przeczytaniu "takiego sobie testu" powyżej wydaje się, że Małach na metce nie kłamie.
Wiadomo, że w każdej dziedzinie, także kurtkowo-membranowej, każdy będzie chwalił to co zna i co mu odpowiada. Nie próbuję się w tej kwestii wymądrzać, bo mam doświadczenia jedynie z kurtkami Campusa. Zaznaczę tylko, że gdyby nie usterki w rodzaju badziewiastych suwaków i rzepów, moje dotychczasowe kurtki uznałbym za bardzo dobre. Kupiłem Małacha bo mi "leżał". I tyle. Nie ganiam już po Tatrach z 30 kilowym worem w każdych warunkach pogodowych. Gdybym miał jeszcze kiedyś przezyć taką przygodę i tak założyłbym folię zarówno na wór jak i siebie. Dla typa z nizin najważniejsza jest wygoda, funkcjonalność, czasem nieprzemakalność i oddychalność. Na razie w tych kategoriach Małach spisuje się znakomicie. Wszystko.

sasq pajak/grappa.pl

2007-12-14 09:35:52
83.5.55.240 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Od siebie dodam ze parametr 12000/8000 jest realny szkoda tylko ze niejest to 8000/12000


OT
a tak z ciekwości zastanawiam sie nad wplywem żony na werunki testu ;-)
---
Edytowany: 2007-12-14 09:40:09

Spineless

Administrator
2007-12-14 10:28:35
83.175.177.165 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

rafkarw i to nas różni, dla mnie priorytetem jest wodoodporność i oddychalność, wygoda dla mnie jest mało istotna bo i w kurtce technicznej i w worku a'la Precip dobrze się czuję. ja na przykład nie wydałbym prawie 500 złotych na kurtkę z taką membraną, szkoda mi kasy, ale to tylko moje prywatne zdanie, nikomu go nie narzucam.

Thermoactive nie sprawdza się podczas deszczu i mgły (mowa o oddychalności) podobnie jak cała reszta membran, po prostu takie warunki praktycznie uniemożliwiają ich prawidłowe działanie, ale to są wywody czysto fizyczne, które gdzieś na forum już uskutecznialiśmy i nie będę ich powtarzał.

Jeśli jesteś z kurtki zadowolony to cieszę się, bo oznacza to, że kupiłeś kurtkę na miarę swoich potrzeb :)

-------------------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

~Ztegoscytawidzawsićk

2007-12-14 10:45:19
195.116.105.66 Głosów: -1

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

sasq/ czuje że pijesz do mnie :)...... na marginesie..... to miał być taki zakamuflowany joke ale może masz jakąsik koncepcje na ten temat - (żona - komfort outdoorowy...hłe hłe hłe...) pozdrawiam

-------------------------------------------------------
Z tego scyta widza wsićko

sasq pajak/grappa.pl

2007-12-14 11:16:56
83.5.61.212 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

a tam od razu pijesz...
do zlotu jeszcze dalek o :-D

A tak z ciekawostek to chyba maż błąd w nicku powino byc ztygowirchawidz...
---
Edytowany: 2007-12-14 11:19:09

~Ztegoscytawidzawsićk

2007-12-14 11:45:32
195.116.105.66 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

sasq/ kąśliwa bestyja z Ciebie..... jest "z scyta' bo ja z tych górali niskopiennych ( czytaj z Bielska-B) a do wirchów to nam jeszcze daleko. Co do "tygo" to "respect"... chyle czoła - ale tak już zostanie ku pamięci potomnych..... i .. jako ciekawostka techniczna;-)

sasq pajak/grappa.pl

2007-12-14 11:53:33
83.5.61.212 Głosów: -1

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

OT
no to witam sąsiada ja też z BB (dokładniej Biała)

~Ztegoscytawidzawsićk

2007-12-14 12:50:43
195.116.105.66 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A ja z Bielska. Od urodzenia. Wcześniej pomieszkując w Aleksandrowicach a teraz jako mieszkaniec Dolnego Przedmieścia ( z widokami na Magurkę). Witam ziomala.

PS. nie mogłem o to nie zapytać krajana: jak się podoba choinka na "pigalu" w tym roku?

@rek

2007-12-14 13:00:41
77.113.13.249 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Spin - się znowu przy.....czepiasz :-)

a swoją drogą tak jak pisze rafkarw moje membrany mają dobrą paroprzepuszczalność jak porozpinam wszystko co się da a jak tylko pozapinam to zaraz leci na łep na szyje - to jest ciekawe - lol
i to niezależnie czy kurtka kosztowała jedną czy kilka stówek w takich warunkach o jakich pisze spin :-)
ogólnie to coś pomotane jest z tymi membranami na maxa - lol

sasq pajak/grappa.pl

2007-12-14 13:06:55
83.5.61.212 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!


@rek bo membrany są ZŁE z natury rzeczy wystarczy kilka prostych operacji matematycznych by jano pokozać że membrana zapisana liczbami daje liczbę 666 a więc ZŁO w najczystszej postaci

OT

~Ztegoscytawidzawsićk
a jest jakaś?!
Chyba za długo kursuje na trasie praca-plec budowy-mieszkanie-praca...

edit
własnie fotki oobejżałem całkiem niczego sobie.... dobze że tam w końcu coś zywego zasadzą na placyku moze straszy c przestanie
---
Edytowany: 2007-12-14 13:09:32
---
Edytowany: 2007-12-14 13:12:03

~Ztegoscytawidzawsićk

2007-12-14 13:14:14
195.116.105.66 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

sasq/ pierunie kajśty się uchował? Toż to motyw przewodni większości rozmów bielszczan. Dawaj w te pędy na pigal i zobacz jakie cudo mamy w tym roku! Bije na łeb tę z ChAmeryki !!!!
Naprawdę polecam taki spacerek zwłaszcza po dzisiejszych opadach śnieżku wygląda miodzio. Pozdro.

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 8b16e - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3