Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 |

[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa

Thyler

2019-05-04 10:54:12
89.64.47.9 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dzięki @dave.
Widziałem ją podczas szukania, jednak aktualna cena bez promocji jest jeszcze wyższa, niż cena katalogowa :)
Gdyby była jakaś promocja na tę kurtkę, to jeszcze...

LWIK

2019-05-04 17:23:00
78.159.80.123 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@Thyler przeczytaj http://ngt.pl/forum/aura-dogrywka-,9344.html tam jest mowa na fejsie, że do 23.04.2019 r. organizowali zakup zbiorowy, rabat chyba 30 %. Może się jeszcze podłączysz :)

Pim

Pim
2019-05-04 20:03:21
188.147.37.161 Głosów: 0

Napisz do Sołtysa - Łukasza Supergana. Ostatnio bywał na Kazbeku, Elbrusie. Obecnie używa Cumulusa typu, który może Cię interesować. Penie też znajdziesz informacje na blogu. Wcześniej używał mało wybitnego Karrimora Sub Zero. Ma więc porównanie pomiędzy wersją ''na bogato'' i wersją ''budżetową''. Budżetowa kurtka była z nim na Cescie Hradinow i czyli na zimowym trawersie słowackich gór. Więc to nie było kanapowe używanie. Wreszcie odbył długi trek po Azji i Nepalu i był chyba w miejscach, które Cię interesują.
Może ta wiedza Ci się przyda.
---
Edytowany: 2019-05-05 09:16:31

-------------------------------------------------------
Pim

Ewwwa

2019-05-16 19:48:20
188.117.183.5 Głosów: 0

Hej, z końcem czerwca wybieram się na Islandię. Mam kurtkę przeciwdeszczową i chciałam dokupić jako warstwę wewnętrzną na chłodniejsze dni kurtkę/sweter puchowy, a pod to koszulkę termoaktywną. Gdzieś na forum czytałam, że kurta puchowa to złe rozwiązanie w deszczowe dni, nawet założona pod kurtkę przeciwdeszczową. A więc moje pytanie czy kupić takową kurtkę/sweter ( i jaką w granicach do 400 zł) czy lepiej wybrać coś innego?

grendel

grendel
2019-05-16 20:42:06
178.37.97.200 Głosów: 0

Z puchem na Islandii faktycznie może być lipa. Tam duża wilgotność powietrza i bardzo często występują opady deszczu. Silne opady. Do tego porywisty wiatr.

Każda przeciwdeszczówka przemoknie (lekko lub mocno) po długoczasowej ekspozycji na takie warunki. A jak wilgoć przejdzie przez przeciwdeszczówkę, to zagnieździ się w puchu. I z ochrony termicznej którą ma zapewnić kurtka puchowa nici. Lepszym rozwiązaniem w mojej opinii byłaby kurtka z wypełnieniem sztucznym (tzw. waciak) lub softshell z jakąś warstwą polarową od środka i na to przeciwdeszczówka. Takie rozwiązanie jest też znacznie tańsze. Do tego ciepła bielizna (raczej nie bawełniana) i powinno być ok.

Spędziłem na Islandii trzy tygodnie na przełomie sierpnia i września. Podstawowym moim okryciem była kurtka narciarska z Lidla. Nie rozstawałem się również przez większość czasu z kalesonami 😉. Nie powiem, żeby było mi za gorąco...
---
Edytowany: 2019-05-17 16:17:04

https://gameoflife-nextround.blogspot.com

Jaga

Administrator Jaga
2019-05-17 16:27:37
185.46.214.118 Głosów: 0

Byliśmy na Islandii pod koniec czerwca zeszłego roku. Wtedy wystarczyła nam warstwa polarowa i softshell, no i oczywiście coś przeciwdeszczowego (choć zdarzały się godziny, że i w samych koszulkach paradowaliśmy;)). Oczywiście nikt nie zagwarantuje, że w tym roku będzie podobnie, bo pogoda na Islandii jest bardzo kapryśna, ale myślę, że zestaw ciepła bielizna + polar + softshell i coś na deszcz da radę o tej porze roku.

kujekd

2019-05-17 20:33:52
188.147.110.186 Głosów: 0

Ewwwa pytanie gdzie będziecie nocować bo ranki w namiocie to inna bajka niż ciepły nocleg pod dachem.
My śniadania przyzadzalismy na zewnątrz we wszystkim co mieliśmy + waciaki.
Polecam zabrać coś ciepłego zawsze może się przydać, nawet jeśli będziesz poruszać się autem i nocować w ciepełku.
Ps byliśmy sierpień - wrzesień

Ewwwa

2019-05-18 14:19:14
188.117.183.5 Głosów: 0

Dziekuję Wam za odpowiedzi, nocować będziemy pod namiotami, więc chyba ogarnę sobie coś cieplejszego z racji tego, że jestem strasznym zmarzluchem. Porozglądam się zatem za kurtką narciarską albo ciepłym softshellem :)

barlak

barlak
2019-05-18 16:39:07
37.47.235.43 Głosów: 0

Broń boże nie stosuj na Islandii w tzw. sezonie letnim rozwiązania typu kurtka narciarska. Używanie dwóch warst ''połączonych na sztywno'' - kurtka zewnętrzna plus ocieplenie - sprawdzi się wyłącznie zimą i to nie w każdych warunkach. Nie jedziesz na Spitsbergen. Nawet tam latem potrzebujesz na bieliznę warsty ocieplającej, którą założysz pod kurtkę przeciwdeszczową, którą już posiadasz. Jeśi jesteś zmarźluchem zastosuj kombinację dwóch lekkich warstw zwanych potocznie ''polarami'' - np. niegrubego pullovera (lub grubszej rozpinanej bluzy), na który możesz ubrać dodatkowo rozpinaną kamizelkę. Idziesz do Dec-a i wyrabiasz się z wszystkim w 100-150 złotych.

Bartek - najlepsze są rozwiązania najprostsze
Strona: | 1 | ... | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: db85e - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2