Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 18 |

[Odzież] Alvika Thor

treewood

Administrator treewood
2004-02-11 22:02:16
Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat: Alvika Thor

plaski

2004-05-30 00:39:43
Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

kipiłem ją miesiąc temu ( przecena na 499) całkiem fajnie się prezentuje, chociaż wszyscy psiocza na krój.W wakacje zabieram ja poprzez Bieszczady, Mazury, aż we wrześniu na Saharke.Po tym wszystkim zdam relacje..

-------------------------------------------------------
plaski

~kosher

2004-11-15 11:15:24
83.31.137.30 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Swietna, uniwersalna na wszystkie warunki kurtka, mam ja juz 4 lata i nigdy mi nie przemokla (!), jest tylko znoszona po wszystkich wyprawach. Jedyne do czego mozna sie przyczepic- prawda jest ze kurtka potrafi wilgotniec od wewnatrz (rowniez "sucha" kieszen), ale nie jest to przynajmniej dla mnie wielki problem. B. dobra wiatroszczelnosc rekompensuje w zupelnosci ta ceche. Za taka cene (obecnie 560-630 zl. w zaleznosci gdzie) raczej nie dostaniecie nic lepszego. Polecam!
A co do Losara to ma on dokladnie takie same parametry co Thor tylko inaczej rozwiazane polozenie zewnetrznych kieszeni (dla mnie osobiscie gorsze).

~Mont

2004-12-18 10:31:04
83.142.10.129 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Testowanie tego modelu dopiero przede mną, kupiłem ją niedawno ale po długich analizach oferowanych na rynku materiałów. Przeoczyłem jedynie Texapore Jacka Wolfiskina który ostatnimi czasy poprawił paramtery swojego patentu ale i tak : uwzględniając stosunek ceny do jakości uważam tą kurtkę za świetną propozycję. Co do wcześniejszych komentarzy powiem tylko tyle że za Gore przemawia jedynie wytrzymałość tzn,długotrwałość działania membrany.

Mont

~jaszczur

2005-05-06 15:35:46
212.182.104.10 Głosów: 0

Chodzę po sklepach z zamiarem zakupu kurtki Alvika Thor. Najtaniej widziałem po 549 zł. Jednak ta najtańsza ma kaptur zapinany pod szyją na napy (zatrzaski), a w innym sklepie kurtka w cenie 575 zł ma kaptur zapinany na 2 rzepy.
Obie kurtki z membraną wykonaną z Winprotecu +.

W związku z tym mam pytanie jak te dwa rodzaje zapięcia będą się sprawować w wycieczkowych warunkach? Dowiedziałem się jedynie w teście http://ngt.pl/?p=test&nr=70
że "należy pamiętać o dokładnym zapięciu kaptura, szamoczące na wietrze metalowe zatrzaski mogą nieźle przyłożyć w twarz."

Co ciekawe na stronie producenta kurtka ma kaptur zapisany na napy.

Pozdrawiam

~jaszczur

2005-05-15 08:48:13
217.153.233.16 Głosów: 0

Pamiętacie zapewne, że Alvika Thor ma 2 rodzaje membrany
"Winprotec" i "Winprotec +"? ;-)

Wczoraj chciałem wreszcie sobie kupić upatrzoną kurtkę.

Ale zobaczyłem, że kurtka na kieszeni (gdzie producent umieszcza nazwę użytej membrany) ma wyszyte Winprotec. Również na załączonej ulotce, gdzie producent opisuje zalety użytej membrany, jest mowa o membranie Winprotec, a nie Winprotec plus! Natomiast na ulotce tej jest naklejona naklejka z ceną kurtki i jej nazwą - Thor Winprotec plus. Sprzedawca nie podzielił moich wątpliwości co do rodzaju membrany i twierdził, że jest to Winprotec plus.

Co ciekawe - w ofercie sklepów jest też Thor z wyszytym "Winprotec plus".
I tam na załączonej ulotce producent opisuje zalety membrany Winprotec plus. Jedna pani w sklepie który miał takie i takie kurtki przyznała mi się,
że kazano jej mówić, że oba rodzaje kurtki ma membranę Winprotec plus.

Wierzyć temu co jest wyszyte na kurtce? Czy temu co jest na naklejce z ceną?

A teraz trochę chumoru: w jednym sklepie sprzedawca przekonywał mnie, że Alvika nie produkuje już kurtek z membraną Winprotec od roku. Natomiast w sąsiednim sklepie sprzedawca powiedział, że Alvika nie produkuje z m. Winprotect od miesiąca.

~YALUNG_KANG

2005-06-10 18:48:16
83.30.2.136 Głosów: 0

Jeżeli chodzi o Thora Alviki to mogę powiedzieć że jest to najlepsze przełożenie jakości do ceny, za te pieniądze nie ma szans na lepszą kurtkę.

MS

~Moli

2005-08-07 12:20:32
83.29.76.20 Głosów: 0

Mam pytanko: nie wyciera się wam podszewka w okolicach krzyża? Dot. oczywiście Thora...

Moli

KarlosW

2005-08-07 14:00:42
83.29.25.141 Głosów: 0

PYTANKO:
Jak ją najlepiej prać?

pozdro

rojas

2005-08-07 14:58:09
212.87.2.61 Głosów: 0

w nikwaxie tech wash, holmenkoll też chyba tech wash ew. płatki mydlane dla niemowląt. oczywiście w ręku ew. 40oC program do syntetyków albo wrrecz wełny a najlepiej tylko ścierać brud z wierzchu moikrą gąbką a prać jak najrzadziej
Pozdrawiam

...w górach jest wszystko co kocham...

~jaszczur

2005-08-10 13:23:21
212.182.104.10 Głosów: 0

Sprzedawca w sklepie powiedział mi, że przedstawiciel Alviki powiedział mu...
;-) aby nie prać tej kurtki w preparatach czyszczących Nikwaxa. Ponoć rozklejają szwy.

~sasq

2005-08-10 13:28:40
83.22.84.234 Głosów: 0

ooo ato ciekawe...
a cos polecali??

Barsus

Barsus
2005-08-18 18:21:55
83.25.22.93 Głosów: 0

Właśnie wczoraj kupiłem kurtkę Tor i po oględzinach wraz z moją dziewczyną stwierdzam, że moja kurtka ma zamki ykk. Mam też pytanie. Czy ktoś wie jaka jest różnica w cenie pomiędzy kurtką z membraną z plusem od kurtki mającej membranę bez plusa? Kupując kurtkę zapytałem jaką membranę posiada i sprzedawczyni powiedziała, że z plusem, uwierzyłem na słowo i nie sprawdzałem metek i haftów. Zrobiłem to w domu i wyszyte jest samo winprotec. Chcę wiedzieć czy przypadkiem nie przepłaciłem.
Pozdrawiam

straiker

straiker
2005-08-18 18:39:07
193.219.28.144 Głosów: 0

barsus z tego co mi wiadomo to kutrki bez plusa po wprowadzeniu nowej membranki przeceniano i to znacznie tak było naprzykład w polarsporcie jeżeli sprzdawczyni powiedziała że to plus a nim nie jes to jak bym reklamował bo czułbym sie oszukany tak czy inaczjej bo nawet przy tej samej cenie tracisz na jakosci a dokladnie parametrach materiału

straiker

Barsus

Barsus
2005-08-18 18:49:04
83.25.22.93 Głosów: 0

Dzięki
Ale mam jeszcze jedno pytanie czy membrana z plusem też jest wykonana z poliuretanu?
A kurtkę kupiłem w polarsporcie. W sumie nie wiem co sądzić o tym, aż tak bardzo mi nie przeszkadza, że może mieć niższą oddychalność, chodzi mi tylko o fakt. Jeśli zostałem okłamany to tylko będzie mi przykro i będę bardziej uważał na ten sklep .
Pozdrawiam

myhair

myhair
2005-08-18 23:51:33
213.134.160.225 Głosów: 0

Barsus, ile zapłaciłeś za tego Thora w Polarsporcie??

Barsus

Barsus
2005-08-18 23:56:01
83.25.8.244 Głosów: 0

Po zniżce na kartę stałego klienta 588 zł.

myhair

myhair
2005-08-18 23:58:21
213.134.160.225 Głosów: 0

Hmm, no to normalna cena, czyli powinieneś dostać kurtkę z Winprotecu Plus. Reklamuj to koniecznie bo nie ma sensu przepłacać za gorszą jakość.

~Citiboy

2005-08-19 09:59:07
199.67.204.133 Głosów: 0

nie wiem jak jest teraz ale kiedys alvika robiła kurtki z zewnetrznym suwakiem ykk a wewnetrznym salmi
jezeli rzeczywiscie masz thora z winproteca to wg mnie (a sprzedałem tych kurtałek całkiem sporo) powinienes miec wewnetrzne salmi
zgadzam sie z tym ze jeden ykk moze nie pasowac do innego ykk
ykk to firma która produkuje suwaki róznego przeznaczenia od sywaków w rozporkach po suwaki chociażby w spiworach , od plastkikowych grubych po tzw żyłkowe( tekie drobne )
i wiadomo ze nie da rady połączyc "grubegoo" suwaka z żyłkowym i na odwrót
pozdrawiam
Barsus wpisy na ngt chyba rzeczywiscie pomagaja w rozpatrywaniu reklamacjii:)
gratuluje wyoru

~magik

2005-09-25 07:48:55
213.238.103.67 Głosów: 0

po dlugich analizach rynku kupilerm Thot-a i jestem b. zadowolony, kurtka obsluguje mi wszystkie wyjazdy w gory, latem nad morze, rower, nawet z krawatem i koszula sie niezle prezentuje! [mama granatowa] jej niewatpliwa zaleta jest ciezar....
jezeli pada deszcz to nasiaka i wilgotnieje od srodka to fakt ale tez szybko schnie a wzmocnienia na lokciach i ramionach z codury z pewnoscia przedluza jej zycie...
pozdrawiam wszystkich uzytkownikow Thor-ow

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 18 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: ea5d2 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3