Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 18 |

[Odzież] Alvika Thor

bulkowski

2005-11-09 14:01:26
80.55.118.10 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

skoro zamek polarowy jest salmi to jak sie ma to do YKK? czy polar da rade podpiac (z ykk oczywiscie)?

-------------------------------------------------------
gg 2237813

rotfl

2005-11-09 16:00:13
80.55.181.218 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Raczej nie... Choć można by próbować. Ogólnie z tego co mi się wydaje to Alvika wszywa do środka Salmi by jak ktoś będzie kupował polar bardziej uwzględniał ich polary niż innych firm. Pozatym wg mnie podpinanie polara jest dobre tylko w mieście - gdy często zdejmujemy i zakładamy kurtkę (do tego najlepiej nadaje sie taka typowa podpinka - z rzepem na plecach i pętelkach na rękawach - coby można "prawdziwie" przypiąć do kurtki)... W górach gdy przez caly dzien chodzimy w polarze to lepiej go nie wpinac tylko po prostu założyć i zapiąć, a na to dać kurtkę. Nie traci się dzięki temu na termice (w podpietej kurtce może wystąpić efekt tzw "zimny zamek")...
Pozdr

~Damian

2005-11-09 17:27:12
81.219.200.18 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

rotfl, a możesz trochę więcej o tym efekcie?

~taipei

2005-11-30 14:00:54
83.175.176.65 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Alvika ma swoja siedzibe w sosnowcu. Czy ktos sie moze orientuje czy mozna kupic kurtke bezposredniu u nich w firmie, po nizszej cenie??

Starszy_Pan

2005-11-30 14:16:32
83.24.137.236 Głosów: 0

Damian => suwak jest zazwyczaj plastikowy i nie jest szczelny. Jeśli podepniesz polara do kurtki to praktycznie tylko suwak "dzieli" cię od warunków zewnętrznych, inaczej mówiąc wieje przezeń, przy dwóch suwakach , jeden pod drugim, już znacznie mniej wieje. Dlatego często stosuje się podwójne listwy kryjące zamek. Podobny "efekt" występuje np. w źle uszytych kurtkach puchowych - pikowanych "na wylot" a nie na taśmę.

Czasami mam poczucie humoru ...

~vit

2005-11-30 14:22:11
195.38.12.250 Głosów: 0

~taipei
po nizszej cenie to raczej nie - przynajmniej z tego co pytalem

dzis sam jestem dziadkiem...

Kicur

2005-11-30 17:29:26
81.219.200.10 Głosów: 0

taipei - można kupić w Sosnowcu, choć trzeba się umówić, bo oficjalnie... sklepu nie ma. Cena jest zasadniczo jak w sklepie - 3-5% rabatu można wynegocjować. Ale wybór jest ogromny:) Ja kupiłem Alvikę Losar - od wielu dni czeka mój test (Losar i HiMountain Beryl) i cały czas "w weryfikacji" - ktoś wie ile to trwa ta "weryfikacja"?? Bo coś długo.... a obszerne były!

kocuras@go2.pl

~Rafał

2005-11-30 18:10:15
83.28.247.119 Głosów: 0

taipei tu masz namiary na lubelski sklep ktory sprzedaje na allegro.
Ja u nich w sklepie kupiłem Thora o 150 zł taniej niz w internetowych sklepach.

~bulkowski

2005-11-30 20:03:21

dokladnie sie przyjzalem zamkom w kurtce, na 100% nie da rady wpiac tam polaru z YKK, bo zamki maja calkiem inna konstrukcje. YKK jakie jest wikszosc wie (ten w moim polarze: rowek wzdluz zabkow zamka, idzie srodkiem), a w salmi polowki zabkow sa wzgledem siebie przesuniete wzdluznie. Oczywiscie sprobowalem w praktyce i klapa.

gg 2237813

~taipei

2005-12-01 00:10:08

wielkie dzienki za wszystkie informacje:)
A tak swoja droga to jestem z sosnowca i dopiero niedawno sie dowiedzialem ze alvika jest z mojego miasta...

~vit

2005-12-01 09:31:04
195.38.12.250 Głosów: 0

~taipei > tym sosnowcem to sie nie masz co chwalic..., nawet alvika ci nie pomoze bo to niwka czy inny modrzejow :-)

dzis sam jestem dziadkiem...

~taipei

2005-12-01 11:40:35

albo jeszcze gorzej :)

~KarlosW

2005-12-27 20:38:36
83.18.176.250 Głosów: 0

Hmm, chodzac po górkach w lecie mialem thora przemoczonego (!) w środku, myslalem, ze moze deszcz, moze za gorąco, jednak po wczorajszym wypadzie (-5 okolo) również było niesamowicie mokro w kurtce. WNIOSEK: jednak (jak dla mnie) odprowadzanie potu słabe.. szkoda..

www.wypadywgory.za.pl

~bulkowski

2006-01-08 14:37:33

czy ktos moze mi podeslac foto kurtki w innym kolorze niz obecny w internecie? Mam mozliwosc zamowic sobie w kolorze jaki wybiore, ale w kr nie maja chyba nigdzie w calej gamie dostepnych. Z gory dzieki : ggdh@op.pl

gg2237813

~katrin

2006-01-09 03:43:43
194.145.96.51 Głosów: 0

Rafał napisał "taipei tu masz namiary na lubelski sklep ktory sprzedaje na allegro. Ja u nich w sklepie kupiłem Thora o 150 zł taniej niz w internetowych sklepach.
• http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3516499 "
Tam Thor kosztował 565 zł, Winprotec Plus, rękawiczki gratis. W jakimś sklepie internetowym był za 560 zł (http://pasaz.infofirma.pl/details.html?item_id=315) ale sam Winprotec.
To chyba najtaniej co można dostać.
Czy macie jakieś lepsze sklepy?

Czy opłaca mi się kupić używanego Thora (Winprotec) + spodnie Iceberg za 400 zł. Spodnie bodajże 1 wypad na nardy, kurtka coś więcej "nieznaczne slady użytkowania przy kieszeniach". Czy jak poproszę o zdjęcie tych kieszeni i będzie ok to brać? Czy tak jak gdzie niegdzie czytam, kurtka ta się zużywa na tyle, że nie ma sensu. Po czymm to ocenić?

~bulkowski

2006-01-10 12:38:31

Kupilem wrezcie kurtke po wielu tygodniach szukania, przymierzania, czytania ngt i szukania sklepow internetowych. Wersji z winprotec + i paramterami 20k/20k w necie nie ma w canach na jakie wygladaja. Najtaniej widzialem Thora za 535zl, ale parametry nie takie jakie maja byc, czyli to byl stary model, niekoniecznie z "+" przy membranie...

gg2237813

~menel

2006-01-10 18:10:21
81.190.223.150 Głosów: 0

katrin,ja sie brzydze uzywanymi rzeczami,chodzic w kurtce po kimś...brrrrrrrrr...zimno mi,pozdro

z menelskim pozdrowieniem

~Spineless

2006-02-10 13:28:23
85.232.230.1 Głosów: 0

Właśnie, nie wiem czy ktoś o tym już wspominał, ale kurtki Alviki: Thor i Losar i cała reszta są szyte trochę "dziwnie". Mam rozmiar M i przy moich 175 cm wysokości Losar jest ciut za duży, więc jakby ktoś chciał kupować przez internet albo cosik w tym stylu to weźcie poprawkę na rozmiar :)

bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

~KarlosW

2006-02-11 20:58:15
83.18.176.250 Głosów: 0

Hmm.WAZNA SPRAWA..
Mam pytanko do posiadaczy Thora:
Czy wytarły (wycierają) sie wam plecy na kurtce?? Mam kurtke tylko rok a plecy sa wytarte niesamowicie - głównie na lopatkach i max na sznurku tylnim?? czy podlega to gwarancji bo wydaje mi sie ze jest to nienormalne... dodaje ze kurtka ta miala z 6-7 razy plecak na sobie..czyli mało..

klem

2006-02-14 22:26:59
195.150.76.103 Głosów: 0

U mnie po pójtorej roku intensywnego użytkowania wierzchnia tkanina przeciera się w okolicy patek osłaniających wywieczniki pod pachami. W kilku innych miejscach kurtka się zmechaciła - prawdpodobodnie poprzez otarcie chociaż trudno mi jest ustalić w jakich okolicznośiach to się stało. Chciałbym zaznaczyć, ze kilka razy kurtka miała prawo się rozedrzeć podczas różnych zdarzen lecz wtedy nic się nie stało, a zmechacenie powstało raczej w wyniku normalnego użytkowania. Również impregnacja kurtki pozostawiała trochę do życzenia (zbyt szybko zeszła - po trzech, czterach miesiącach), lecz w nowych kurtkach alviki się to poprawiło (ocena moja i znajomuch na podstawie kilku egzemplarzy).
Pagnę podkreślić, że jak do tej pory membrana zachowuje się bardzo poprawnie. Po długotrwałym deszczu (raz około 1,5h drugi raz około 2-2,5 h) kurtka namokła lecz nie pusciła. Zachwała się przy tym bardzo porównywalnie do dwuwarstwoego goretex'u clasic w kurtce Karrimor'a.
Dużym mankamnetem są rzepy velcro - po pótorej rolu te przy mankietach bardzo słabo trzymają.
Na koniec dopiszę, ze logo alivi na lewej piersi już po dwóch miesiącach wyglądało opłakanie - powyciagane nitki (prawdopodbnie przez rzepy), lecz mi to nie przeszkadza.

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 18 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 6c3cf - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3