Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |

[Obuwie] Scarpa

sołtys

sołtys
2009-08-27 12:22:01
79.133.194.54 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

To zależy od tego, co zechcesz robić. Nie wiem jaki kurs masz na myśli - turystyki zimowej, taternicki zimowy? Jeśli pytasz raczej o chodzenie niż wspinanie, w miejscach takich jak grań Tatr Zachodnich lub szlaki Tatr Wysokich - to OK. Na wspinanie polecałbym buty twardsze i lepiej ocieplone, na przykład Cumbre albo Freney tej samej firmy.
Chociaż łatwy wspin w Mantach także nie powinien być problemem.

-------------------------------------------------------
http://www.lukaszsupergan.com

~mk

2009-08-27 13:01:56
212.160.172.70 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

sołtys: kurs turystyki zimowej, a później Gloss i Blanc.
dzięki, wynika z tego, że są wystarczające do moich planów na następne 1,5 roku.
Ewentualnie na Elbrus dadzą radę ?

mk

sołtys

sołtys
2009-08-27 15:46:49

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Temperatury są tam niższe niż w Alpach, ale na Elbrus powinny wystarczyć, w sezonie letnim oczywiście.

~mk

2009-09-04 12:08:43
212.160.172.70 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

powstała jeszcze jedna opcja:
Aku Mach GTX - troszkę sztywniejsze, lekko cięższe i wydaje mi się, że też lekko ocieplone.
obydwie pary są w miarę wygodne i się zastanawiam które wybrać :)

dzięki sołtys za odpowiedzi.

mk

sołtys

sołtys
2009-09-07 14:36:51

Myślę, że Scarpa rządzi. A tak poważnie bierz te, które są wygodniejsze.

hpymad

2009-10-08 11:49:54
156.17.201.68 Głosów: 0

2009-10-08 11:40:12
87.194.198.124

BUTY SCARPA-Manta M4 Tech
Witajcie, czy ktoś miał możliwość używania tych bucików, bo nie mogę przekonać dziewczyny do nich.
Chodzi mi o buty wielosezonowe, więc zimowy wypad w Tatry, ale i wiosenny wycieczka w Bieszczady.
Czy jest to dobry wybór na buty trekingowe wielosezonowe?
pozdrawiam

przeniesione przez admina

~krak

2009-10-08 13:15:11
78.133.245.114 Głosów: 0

manty to zimowy but pod automat, tatry zima, wiosna ok, ale bieszczady - jak chcesz się zaorać, to ok. nie ma rzeczy uniwersalnych. ja mam na tatry na cały rok, crack safety hanwaga, na typy beskidzko-bieszczadzkie lite treki scarpy.

h

sołtys

sołtys
2009-10-08 15:37:13

Hm. Przez długi czas chodziłem wiosną-latem po Beskidach w butach pod automaty. Gruba skóra butów popękała jednak w miejscu zgięcia, w okolicy palców. Jeśli skóra jest gruba i mało elastyczna, but taki dość słabo nadaje się do długich wędrówek w połogim terenie. po prostu twarda cholewka nie wytrzymuje ciągłego zginania, naprężania i w końcu pęka. Jeśli masz taka możliwość używaj latem lżejszych butów. Jeśli nie masz funduszy na dwie pary warto, rzecz jasna, wybrać twardszy wariant.

~krak

2009-10-08 17:55:16
78.133.245.114 Głosów: -1

to są buty na warunki śnieżne raczej. tylko chyba vick chadza latem po tatrach. dla mnie czysty masochizm.

h

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2009-10-08 18:56:51
83.26.67.143 Głosów: 1

Stara Manta M4 rzeczywiście była lepsza na zimę i była pod automat, choć krążą opinie, że lepiej działaja z półautomatami.
Nowe Manty (GSB) mają inną twardość podeszwy (C - tą samą co w Crack Safety) i są bardziej komfortowe w bezśnieżnych porach roku.
Fakt, faktem, że używanie sztywnych (C czy D) butów latem, w Tatrach zakrawa o masochizm, tym bardziej tych z membraną - manty przynajmniej są bez gore ;)
Dlatego latem śmigam w lekkich podejściówkach, ogólnie niskich i bez membrany, na Beskidy i Biesy jeszcze co innego...

"Ideally suited to hill, mountain and glacier walking on rugged terrain and the occasional easier alpine and Uk winter climb. "
http://www.scarpa.co.uk/Products/Product.asp?ProductId=37
Mowa oczywiście o nowych GSB.

http://vick-gear.blogspot.com/

@rek

2009-10-08 20:04:14
89.230.51.246 Głosów: 0

hpymad - co ta biedna dziewczyna Ci zrobiła że chcesz ją ubrać w takie buty i puścić w biesy to nie moja sprawa ???? ale wiesz zapytaj może obieca że się poprawi a wtedy z tymi pieniązkami do sklepu i kup jej ładne wygodne buty ze skóry najlepiej nubukowej z podeszwą o twardości B lub B-C będzie na bank zadowolona co niewątpliwie wpłynie również na Twoje samopoczucie :]

Pozdr.

grzeczny chłopiec :D

~marekk

2009-11-19 19:34:10
89.124.84.248 Głosów: 0

wlasnie moja dziewczyna kupila je Irlandi i tutaj kosztuja UWAGA to nie zart 49 euro mam nadzieje ze bedzie zadowolona

Markk

yaro1986

yaro1986
2009-11-19 19:36:53
83.6.171.179 Głosów: 0

Jakby za tyle byla wersja meska w rozmiarze 46 to mi niech tez kupi

yaro http://www.panoramio.com/user/90763

braxb

2010-01-26 23:02:26
87.205.141.194 Głosów: 0

Scarpy Manta to wielka pomyłka. Mając już drugą już parę Scarp Lite trek GTX byłam pewna że i Manty będą super a szukałam butów zimowych. Niestety moje mają chyba jakiś feler. W jednym bucie marznie mi stopa. Początkowo myślałam że może coś nie tak z krążeniem krwi w tej nodze ale to nie to. W innych butach np. lite trek albo zwykłych do letnie wędrówki z Campusa jest wszystko ok nawet przy obecnej temperaturze minus 15. W Matach odczuwam wyraźne chłodzenie od góry. Po ostatnim spacerze z psem myślałam że odmroziłam palce Buty są praktycznie nowe więc co znimi ?
---
Edytowany: 2010-01-26 23:07:30

braxb

sołtys

sołtys
2010-01-27 15:03:19

Może oba buty różnią się rozmiarem? A jeśli nie buty - to Twoje stopy?

braxb

2010-02-02 19:11:29
87.205.130.153 Głosów: -1

sołtys - trochę kpiny na forum nie zaszkodzi ale zapewniam Cię że buty mają ten sam rozmiar i stopy też. Trochę różnych butów znosiłam i to nie tylko w Beskidach ale również w Alpach i Kaukazie więc wiem o czym mówię.

braxb

sołtys

sołtys
2010-02-03 11:39:57

Wierzę, ale jeśli jeden but chłodzi bardziej niż drugi to możliwości jest kilka:

- buty są różnie skrojone/uszyte (zdarza się),
- stopy są różnej wielkości (również się zdarza),
- pod wpływem użytkowania jeden z butów się zdeformował (twardym butom to się zdarza, doświadczyłem kiedyś tego, że dotychczas dobre buty stały się ciasne)
- wyściółka w jednym z butów jest cieńsza lub wadliwie wszyta (jeśli i buty, i stopy są identyczne to ta opcja wydaje mi się prawdopodobna),
- miałaś kiedyś odmrożenie w jednej ze stóp i miejsce to stało się wrażliwe na zimno (ale o tym pewnie byś pamiętała),
- w jednej ze stóp masz odrobinę słabsze krążenie krwi

Możliwości jest pewnie jeszcze wiele. Sprawdź dokładnie konstrukcje obu butów czy nie ma wad lub widocznych różnic, bo rzecz o której piszesz nie zdarza się często.

~mateusz

2010-05-13 12:19:45
62.133.129.225 Głosów: 0

Witam,
Zastanawiam się między: Scarpa Manta M4 i LaSportiva Makalu.
Są to zakupy w ciemno, bez możliwości przymierzenia.
Buty mają posłużyć na wyjeździe w Kaukaz latem (wejście na Ebrus i treking po okolicy).
W przyszłości chciałbym je wykorzystywać do trudniejszych/ambitniejszych wejść.
Ważna jest dla mnie współpraca z automatami i nieprzemakalność.
W Mantach martwi mnie brak gumowego otoka, w Makalu obawiam się współpracy z automatami. Na plus Makalu cena ok. 150zł mniej od Mant i pozytywne recenzje wielu użytkowników.
Pozdrawiam.

~Krackowiaczek

2010-10-26 02:14:26
83.29.208.96 Głosów: 0

Mam pytanie dotyczące doboru rozmiaru butów Scarpa Manta.

Będą to moje pierwsze poważniejesze buty i chciał bym dobrze je dobrać.

Mam zamiar zakupić je przez sieć wiedz lepiej dobrze trafić za pierwszym razem. Oczywiście przymierzałem je w sklepie ale nigdzie w Krakowie gdzie byłem nie mieli moich rozmiarów. Albo 44 - pływałem. Albo 41 - nawet nie próbowałem. A byłem chyba we wszystkich ważniejszych sklepach. W Wierchach i Polar-sporcie mówili że kiepsko z dostawami i nie wiadomo czy jeszcze będą mieli.

Moja długość stopy to 36,5 cm.

Będę ich głównie używał w Tatrach zimą (oraz później mam nadzieje okazjonalnie alpy kaukaz latem). Nigdy nie chodziłem w zimie w góry więc nie wiem jaką brać poprawkę na rozmiar, jaka grubość skarpet, 1 czy 2 pary?

Mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć? Nakierować?

Wg. tabeli producenta wychodzi że 42.5, ale czy przez wzgląd głównie na ich zimowe zastosowanie i niekoniecznie ściśle zimowe ich przeznaczenie nie lepiej wziąć rozmiaru 43?
Jakie to może mieć konsekwencję w warunkach zimowych? Sorry za takie lamerskie pytania, po górach chodzę już od lat, ale o zimie nie mam pojęcia.

http://www.backcountry.com/store/sizingchart.html?sizing_id=589&sku=SCR0065&pg_id=161&subcat_id=21&cat_id=100000009

~Krackowiaczek

2010-10-26 17:16:18
89.174.215.181 Głosów: 0

Oczywiście nastąpiła pomyłka, moja długość stopy to 26.5cm.

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: dc568 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3