Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | ... | 15 |

[Obuwie] Problem śmierdzących butów

sasq pajak/grappa.pl

2008-03-11 13:57:36
87.105.115.97 Głosów: 1

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

obawiam się że twoja metoda ma pewne wady...
1. po zmoczeniu zapach wróci
2. zywotność butów spada przez takie zabawy

-------------------------------------------------------
YoungBloodBrassBand

~Mazzy

2008-03-13 10:54:34
195.116.105.66 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zanim udam się w końcu do dermatologa zapytam na forum raz jeszcze:
jak się tego pozbyć?!.......
Chodzi o nadpotliwość moich stóp ( wręcz nienormalną). Czy to cienka czy gruba skarpeta, lato czy zima, gruby but czy lakierki moje stopy wydzielają kupe potu... mam wręcz mokro w butach. Nie muszę dużo chodzić, nawet jak sobie siedzę za biurkiem czuję z czasem tę cholerną wilgoć.
Stosowałem już prawie wszystko, maście, zasypki, pudry, i specyfiki typu ANTIDRAL ( który już pomógł ponoć niejednemu) i nic.....
Stopa od rana do wieczora wilgotna. Nawet bez butów i skarpet.
Nawet nie chodzi tu o zapachy (bo średnio daje) ale dyskomfort. W zimie mokra stopa wychłodzona przez mróz to koszmar!
Dotyczy to tylko tej części ciała bo z resztą nie mam najmniejszego problemu. Generalnie moje stopy generują dużo ciepła. Od rana są jakieś takie spuchnięte i ciepłe.
Na codzień poruszam sięw butach typu lakierki ( wymóg) więc cierpię podwójnie. Ludzie ratuuuuujta!!!!

sasq pajak/grappa.pl

2008-03-13 12:38:29
87.105.115.97 Głosów: 0

a próbowałeś metody z myciem w lodowatej wodzie??
Ponoć działa jak nogą odjął (niewiem bo nie miałem potrzeby sprawdzać) co potwierdzic może kilka lub kilkunastu uzytkowników tego forum.
Z rana w lodowatej wodzie myjesz i wieczorem powtórka
i jeszcze jedna rzecz u mnie uczucie mokrej stopy powoduja collmaxowe skarpetki co ciekawe moja zona jest takimi samymi skarpetkami zachwycona

YoungBloodBrassBand

~Mazzy

2008-03-13 13:10:27
195.116.105.66 Głosów: 0

sasq/ próbowałem. pomagało na chwilę. Z coolmaxami mam to samo co Ty. Kupując first parę liczyłem na pozytywny efekt ale w zasadzie po godzinie czuję się w nich jak w zwykłych bawełnianych.

sasq pajak/grappa.pl

2008-03-13 14:29:02

no u mnie to jeszce wyglada tak ze w wełence autlascie i frocie ;-)
czuje sie o niebo lepiej niż w cool ale ja jestem wyjatek co regułe potwierdza

YoungBloodBrassBand

~jozin

2008-04-09 14:12:43
83.5.16.193 Głosów: 0

Jak zwalczyc przykry zapach w butach z Gore-texem tak zeby nie zniszczyc membrany? Czy mozna je uprac?

Czytalem, ze ktos zalewal takie buty woda i plynem, ogrzewal w piekarniku ale to nie sa rzeczy jakie mnie przekonuja.

Prosilbym o pomoc. POZDRAWIAM!

sasq pajak/grappa.pl

2008-04-09 14:15:50

Ten srodek ci pomoże:
http://www.nanopac.pl/podstrona_pl.php?link=produkty
nps-100
http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=4719

Tequila dream team http://tiny.pl/4pzt ;-)

~michal

2008-04-09 17:40:43
193.58.200.9 Głosów: 0

A może by tak po prostu myć dokładnie nogi.Co wy na to?Myśle że to dobry pomysł,u mnie się sprawdza.

michal

jaco

2008-04-09 18:53:30
79.184.128.149 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Buty pod kran i silnym strumieniem wody ciepłej umyć w środku . Następnie odrobinę mydła `w płynie do środka i znowu silnym strumieniem ciepłej wody. Po wylaniu resztek wody napchać do buta dużo papieru toaletowego , najlepszy szary( bo najtańszy) po kilku godzinach wyjąć i wysuszyć buty . Robię tak jakieś 2,5 roku mniej więcej 2-3 razy w roku i jest ok.
Wykonanie tej operacji stosunkowo szybko nie spowoduje zamoczenia skóry i rano buciki są suchutkie
---
Edytowany: 2008-04-09 18:56:00

jaco

~granat

2008-05-02 13:32:26
79.185.57.152 Głosów: 0

Ja mam pytanie :
Kupilem undofen, pisze niby ze do stóp, nie wiecie czy da rade tym zniszczyc bakterie w obuwiu jak psikne tym szitem>?

fluid

fluid
2008-05-02 21:20:26
79.184.52.98 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja polecam nanopac. Dostałem, poużywałem i daje radę. Zapaszek traci na mocy, więc bakterie muszą ginąć, ale nie każdemu on pasuje, więc pozostaje metoda prób i błędów:)

~granat

2008-05-06 00:18:22
79.185.50.67 Głosów: 0

A może ktoś opisać działanie kremu Sauber 7?

~kurak

2008-07-08 13:22:11
79.188.157.226 Głosów: 0

haha, a ja mam super środek na zdechły smród, fetor i zglinizne :)
wsadzasz do buta pochłaniacz zapachów taki do szaf.
na noc i powtarzasz to cyklicznie. nie ma opcji, aha i zimny prysznic 2xday dla stóp działa korzystnie.

kurak

~koral

2008-07-22 12:43:24
83.18.112.42 Głosów: 0

spróbujcie tego :http://www.eioba.pl/a81078/w_jaki_sposob_pozbyc_sie_brzydkiego_zapachu_z_butow

koral

~WOJO-WOJO

2008-08-07 22:48:01
84.201.216.30 Głosów: 0

Niestety odgrzeję trochę temat.
W zeszłym roku zakupiłem buty (Chiruca SOMIEDO), które trzeba było trochę rozchodzić, więc spacerowałem w nich wszędzie prawie rok i świetnie się spisywały. Chodziłem TYLKO w bawełnianych skarpetkach - bez problemów. Wybierając się w góry postanowiłem nabyć "lepsze" skarpetki - Forclaz 100. Niestety pech chciał, że złapała nas burza na samym szczycie i nie bardzo było gdzie się schować. Woda zwyczajnie nalała się do butów po skarpecie... Zeszliśmy chlupiąc niemiłosiernie, ale niestety nie było możliwości wysuszenia butów przez noc, a rano zapakowaliśmy je na półkę w samochodzie, a Słońce zrobiło resztę -wysuszyło. Jakież było moje zdziwienie, kiedy nachyliłem się nad butami :) Wróciliśmy do domu i stoją dalej na balkonie - od czego zacząć - spić je spirytusem i do wora czy znowu namoczyć w wodzie z mydłem i suszyć kilka dni na balkonie ? Co było przyczyną - skarpety czy buty ? Do tej pory chodząc w bawełnianych skarpetkach nie miałem takich objawów, mimo iż bywało czasem wilgotno w bucie.

WOJO

fosa

fosa
2008-08-07 23:31:10
84.38.160.60 Głosów: 2

wiosną i latem polecam wkładać do buta liście brzozy, ja "owijam" nimi stopy + skarpeta i wkładam do buta, po wędrówce są wygniecione, ale w bucie brak smrodu, a i stopa ma się dobrze,

jesienią i zimą to nie pomaga, jest jednak sposób na bardzo pocące się stopy, polecam moczyć w szałwii ok 30min. kilka razy w tygodniu, działa bardzo dobrze, wystarczy przygotować jak napar z ziół,

zaczerpnięte z mądrości ludowej - nic więcej chyba nie trzeba dodawać,

wszędzie dobrze

~marcin

2008-10-11 17:59:43
83.17.116.171 Głosów: 0

wsadzic plasterek cytryny do buta i poczekac z dwa dni az wyschnie ten plasterek mowie ci to pomaga

marcin

~dymy

2008-11-14 17:03:58
87.105.125.65 Głosów: 0

po dłuższym czasie stosowania (2 mce) stwierdzam, że przyjemny zapach Adidas Foot Protect utrzymuje się nawet do 3 dni na skarpetach i skutecznie eliminuje przykre zapachy. w ramach testów sprawdziłem co oczywiście nie oznacza, że noszę teraz skarpety przez 3 dni ..przynajmniej tydzień ;) ten czas zależy też pewnie od indywidualnych cech użytkownika - ja należę do tych który nóżki lubią się pocić bardzo. w każdym razie produkt adasia zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, a dziś trafiłem na promocję dezodorant + Foot Protect lub dezodorant + Shoe Refresh w jednym pudełeczku za 8.99 zł :D polecam poszukać na sklepowych półkach, ten drugi to środek do odświeżania samego obuwia i jeśli jest tak dobry jak ten do stóp to już się cieszę :)

[ I ]

~mirekm

2008-11-14 18:46:15
79.163.113.254 Głosów: 0

Sposób zasłyszany w jakimś poradnikowym programie telewizyjnym. Osobiscie nie sprawdzałem ale podobno działa.
Buty zapakować w woreczek foliowy i włożyć na noc do zamrażarki. Niska temperatura zabija bakterie i rano zapaszku juz nie ma.

~Po_kłopocie

2009-02-07 15:15:36
89.78.51.130 Głosów: 0

Cześć, przeczytałam uważnie wszystkie strony, bo miałam ten sam kłopot, tyle, że z damskimi skórzanymi kozaczkami.
0) Uprałam buty od środka, ciepłą wodą i masą proszku do prania, niestety, niezbyt dobrze im to zrobiło (czego się spodziewałam, ale wolałam je zniszczyć niż dłużej używać w takim stanie). Zrobiły się twarde i ciasne, teraz im się poprawia po rozchodzeniu i smarowaniu pastą do butów. Dziś bym z tym poczekała, gdyby zawiodły kroki od 1 w górę:
1) Kupiłam Undofen w atomizerze. Kilka razy użyłam (trochę na stopy pod skarpetki, więcej do środka butów), ale matko, jak to daje... Może lepiej jakiś talk, bo drobiny z atomizera mają tendencje do wiszenia w powietrzu; ta chmura pyłu jest straszliwie dusząca (nic dziwnego, że bakterie wymierają).
2) Kupiłam kilka par (cienkich) skarpetek NIE bawełnianych, 40% wełny, reszta jakieś sztuczne dodatki.
3) Po (częstym, proszę mi tu nie sugerować, że jestem brudasem:P ) myciu smaruję stópki zwykłym dezodorantem antyperspiracyjnym jeśli mam wychodzić z domu (takim, jaki pod pachy, obecnie Lirene, może być cokolwiek co normalnie stosujecie)
4) Po każdym przyjściu stawiam buty rozpięte w ciepłym miejscu, nawet jeśli nie zamoczyłam ich z zewnątrz - żeby wyschły od środka.

Wyniki: po kilku dniach nie ma śladu po zapachach, 15 min. spacer do pracy nie wiąże się już ze zmianą skarpet i zdjęcie butów nie wywołuje przykrych efektów. Nawet po dłuższym czasie skarpetki są świeżutkie jak poranne, a to już bez undofenu, sam dezodorant i wełniane skarpety.

Powodzenia zmagającym się z kłopotem!

Po_kłopocie
Strona: | 1 | ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | ... | 15 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: b3967 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1