Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... | 15 |

[Obuwie] Problem śmierdzących butów

rybak_dusz

2007-06-23 21:01:34
87.205.169.145 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Z własnego doświadczenia powiem :
czasem pomaga pranie i intensywne suszenie;-)
- na słońcu (dość dobre i bezpieczne)
- gorącą solą kuchenna (2 kg soli prażysz w piekarniku, ładujesz na gorąca do papierowej lub materiałowej torebki i wrzucasz do swojego trepa, po jakimś czasie zabieg powtarzasz i w ten sposób można treking w jeden wieczór wysuszyć na pieprz) Wady- będzie słono w butach; zalety - będzie słono w butach i szybki proces
- SiO czyli w skrócie koci żwirek najlepiej ten który jest sprzedawany jako silikonowy w formie takich śmiesznych błękitnych kuleczek lub cylinderków .Wady trzeba ciągnąc ze sobą torbę z tym żwirkiem; zalety szybko, brak znanych efektów ubocznych

W moich trekingach (jakiś tam model Kajteka z membraną Gritex <= szczerze nie polecam ) w akcie desperacji zastosowałem pełną dezynfekcje.
Wlewamy do buta ciepła/gorącą wodę i dodajemy perhydrolu. Moim zdaniem optymalne stężenie to około 3% perhydrolu, trzeba sobie policzyć ile go tam wlać. Do tego suszenie na grzałkach elektrycznych przy kaloryferku i całkiem niezły efekt + dezodorant do butów kiwi .

Wady!!! perhydrol jest substancja niebezpieczną, najpierw woda potem on. inaczej wybielanie buta gratis. konieczność starannego wywietrzenia buta po wysuszeniu. W za dużym stężeniu może powodować stwardnienie skóry => spadek żywotności buta.

Zalety bardzo wysoka efektywność. wykosisz wszystko , grzyby nie grzyby nie mają szans.

Ja zdecydowałem się na tą metodę bo jeśli by sie nie udało to buty i tak do wyrzucenia a inne metody nie działały.

Metoda teoretyczna :
Dezynfekcja chemiczna tabletkami do odkażania wody.
http://www.escape.com.pl/micropur.html
http://elcamp.movera.com/?navID=100&pID=16666&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=69968dad05c7dd07ceae4a7912f8fee9

buty do pełna i po 2 tabletki micropur (nawet bym tą wersje forte zaryzykował).

UWAGA METODA NIE TESTOWANA W PRAKTYCE

-------------------------------------------------------
jest ryzyko jest zabawa

quarol

2007-06-23 22:47:34
86.135.71.140 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

kkk, mam takie wlasnie sandaly i szorowalem je kilka razy. nigdy nie udalo mi sie tej zamszowej wysciolki dokladnie wyczyscic. raz natomiast wzialem je na kilka godzin na rafting i wrocily jak nowe - wysciolka zupelnie czysta.
nic sie z nia nie dzieje, nie peka, a sandaly mam juz ladnych pare lat.

karol

~kik

2007-06-29 00:40:32
195.225.247.196 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Poczekajcie na testy Nanopac.

kik

kazzperr

kazzperr
2007-06-29 10:42:12
85.89.185.88 Głosów: 0

szczerze mowiac juz nie moge sie doczekac...ja tez sprawdze cos jeszcze - czy buty ktore nie kopia zaczna kopac...wiecie roznie to jest z tymi srodkami...

http://www.toya.net.pl/~kazzperr/SPISGAL.htm

~ewka

2007-07-23 14:17:13
193.0.83.94 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Aha, ale fajne rzeczy piszecie, ludzie... naprawdę. A ja mam ten problem, oj mam... :| skorzystam! Już sobie wypisałam całą listę, zaraz chyba polece do apteki. Jak mi stopy nie odpadną po tym wszystkim, to napiszę, jakie mam efekty :)
A z sandalców, to miałam ecco i capiły STRASZNIE. POTWORNIE. Ale to chyba kwestia sztucznego wykończenia. A teraz mam source'y, takie najtańsze, najbardziej podstawowy z podstawowych modeli i są rewelacyjne pod tym względem i pod każdym innym. 3 pielgrzymki przeszły non stop i za dwa tygodnie przejdą następną, ha! :)

~col.Buendia

2007-07-24 13:23:41
213.199.194.5 Głosów: 0

Ha ! Moj kuzyn mial identyczny problem - sandały, nie sandały - wszystko capiło tak, ze wszystko co zywe - z jego rodzicami wlacznie - spieprzało w rejony mniejszego skażenia, a że wspólne mieszkanie ogranicza ilość i odległość tychże rejonów.. sami wiecie. Zrobił coś banalnego - kupił lamisilat czy jak sie nazywa - ta najbardziej reklamowana masc na grzybice. Grzybicy niby nie mial - ale na smród stóp od razu pomogło, uwierzcie mi - diametralna zmiana ( tzn. zapachowa, bo dalej się poci ). Tutaj moim zdaniem jest pies pogrzebany - najpierw zniszczyć źródło śmierdzącego potu. Niezwłocznie po tym uprał buty, nie wiem w czym, prawdopodobnie w czyms w rodzaju plynu do naczyń, potem za okno - na wiaterek i słońce. Jak juz ktos wspomniał, skórzanych butów broń Panie Boże na gorące słońce - skóra stwardnieje i bardzo szyybko popęka. Buty skórzane można suszyć tylko w temp. pokojowej + te kuleczki do wciagania zapachów i wilgoci.

col.Buendia

sasq pajak/grappa.pl

2007-07-24 13:31:23
83.5.11.96 Głosów: 0

i pomyśleć że to te same bakterie ten smród powodują co powstawanie fantastycznych serów :-D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Serowarstwo

natus

2007-07-26 17:10:42
87.105.131.111 Głosów: 0

jakiś czas temu walczyłem ze śmierdzącymi (przeraźliwie) butami od siatkówki brata - niby lekkie i z siatką, która miała trochę wentylować nogę (jakiś model Asics'a) ale śmierdziały na potęgę
pomogły im (tylko bez śmiechu :) ) srebrne monety-takie 30lat PRL (w końcu sie do czegoś przydały)
gdzieś tak po tygodniu stania w szafie z wrzuconymi do środka monetami (po 2 na but bo tyle ich miałem) brat wyjął buty i ze zdziwieniem stwierdził, że nie walą jak przedtem, ba, teraz stoją pod jego biurkiem i w ogóle ich nie czuć
za to monety po wyjęciu były tak tak spatynowane na żółto (srebro - metal szlachetny - broni się przed smrodami czy warunkami atmosferycznymi), więc wnoszę z tego że to jednak te monety pomogły a nie wcześniejsze próby brata
może u kogoś też to się sprawdzi

~rumcajs

2007-07-26 17:19:14
199.67.203.141 Głosów: 0

ja do butów wepchąłem prawie cały komplet srebnych sztućców rodziców
buty nadal śmierdzą, sztućce w odwecie dostałem na urodziny

... nemo me impune lacessit ...

~kardi

2007-07-26 19:14:07
83.142.120.254 Głosów: 0

Rumcajs - oszukali Cie!! to była podroba , a nie srebro!

~sernik

2007-07-27 00:37:57
87.204.219.203 Głosów: 0

Tak jak ktoś wspominał wcześniej NAJLEPSZA JEST SODA OCZYSZCZONA.
I to nie tylko do "odsmradzania" w stanie spoczynku (tj. na balkonie po trasie) ale także jako swoisty puder do stóp.
Ja robię tak (buty GORTEX):
1. Zasypuję grubo na dno butów sody (buty mogą być lekko wilgotne, a najlepiej "wyprane")
2. Rozprowadzam po ściankach proszek ogólnie tam gdzie się zbiera mikroflora.
3. Wkładam świeżo wyprane wkładki (też mogą być zasypane troszkę sodą)
4. Buty na nogi i w drogę!

Plusy tego zabiegu i sposób działania:

1. Stężenie sody nie pozwala na rozwój bakterii (i zabija już istniejące)
2. Wilgoć i pot w trakcie chodzenia rówomiernie nasyca warstwy wewnętrze buta sodą (soda się wchłania - działanie długotrwałe)
3. Noga nie puchnie (działanie ściągające)
4. Skarpetki też nie zaśmierdną.
5. Sposób sprawdzony.

Do tych co winę zwalają na niemycie nóg: nie ma to nic do rzeczy, kazde buty w końcu zaśmierdną w złych warunkach. Szczególnie te tzw. "nowoczesne" co niby oddychają :))

sernik

piXelRider

piXelRider
2007-08-01 22:35:46
153.19.211.71 Głosów: 0

Na forum jest watek o testach nanopaca [srebro] - natrafiłem na sieci na cos takiego:

http://www.instructables.com/id/EGM1L3ZF4REC0GF/

Banalna metoda otrzymywania "srebra" - moze nadaloby sie do naszych celow? Zamierzam to przetestowac na swoich sandalach - dam znac o wynikach [oby upaly sie zaczely ;)].

PS. Przy okazji dowiedzialem sie o chorobie zwanej argyria - mam nadzieje, ze nie zostane mrocznym elfem ;)

[pR]

~Aquarel

2007-09-08 10:31:00
83.27.230.224 Głosów: 0

Ale ktos tu sie pyta o smierdzace buty a nie stopy...moze ten odor jest wlasnie powodem tego ze ktos wczesniej nie wysuszyl mokrych butow a nie ze stopy mu sie poca...takze jak mozna pozbyc sie tego z butow!!!???
nie mowiac juz o myciu nog itp!!!

Aquarel

~papyska313

2007-09-18 15:37:35
82.139.8.18 Głosów: -1

a ja mam inny problem niz smierdzace buty.. :)chodzi o buty ktore zżókły :( sa orginalne i nie zniszczone lezaly troche w szafie a teraz nie moge ich doczyscic czy jest na to jakis sposob ?:(

papyska313

~Arti

2007-09-25 21:05:58
83.10.125.231 Głosów: 0

wyszusz buty na max a jak myjesz nogi posyp zawsze talkiem pomaga ps nie zaszkodzi jak sypniesz do buta to dobry preparat ps2 nie pomyl talku do opon tylko taki co kupuje sie w aptekach

~Visitor

2007-09-25 22:11:50
84.201.222.1 Głosów: 0

Polecam regularne (tj. codzienne) stosowanie do butów aerozol Farmona Nivelazione dezodorant do butów. Istnieje bardzo podobny aerozol do stóp (polecam stosować oba jednocześnie) i jeszcze atomizer do stóp. Wszystkie produkty Farmona Nivelazione. Jako, że temat dotyczy obuwia, nie stóp więc skupię się tylko na spreyu do butów:
- jest na pewno tańszy od podobnych produktów Scholla (nie wiem dokładnie po ile stoi Scholl, ale pewnie droższy)
- jest skuteczny, działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne + system neutralizacji przykrego zapachu
- nie odbarwia obuwia/skarpet (choć zalecane jest, aby nie wkładać butów od razu po psiukaniu)
- do nabycia w aptekach internetowych
Stosuję od dłuższego czasu (+ odpowiednie środki do pielęgnacji stóp) i jestem zadowolony. Ogólnie polecam. Choć nie wiem, jak poradzi sobie z sandałami z tworzyw sztucznych, gdyż stosuję ten środek tylko do butów zamkniętych.

własnoręczny

~kujka

2007-10-16 22:37:19
83.18.137.226 Głosów: 0

Ludzie pomuscie, co zrobic zeby tak nie walily te buty czy te zasypki to naprawdecos daja??

~Kujka

2007-10-29 11:39:53
83.5.59.66 Głosów: 0

Znajdź " Wakacyjny test produktów do ochrony stóp nanopac.pl ". Rozwiązanie twojego problemu jest w zastosowaniu nanocząstek srebra.

Mariusz

natus

2007-10-29 14:25:37
87.105.131.111 Głosów: 0

-->~kujka
masz 7 stron różnych sposobów na zwalczanie smrodku z butów
po co po raz kolejny ktoś ma ci wypisywać to co już było?
o zasypkach też w tym temacie jest troche napisane
ja powtórzę swój sposób - wkładam do buta srebrne monety XXX lat PRL i but nie śmierdzi (można wyczuć jak wsadzi sie nos do buta, tylko kto normalny coś takiego robi)

~agencik

2008-03-11 13:49:42
85.14.85.238 Głosów: 0

Ludzi wlasnie odkrylem zajebisty sposob!!! az musze sie podzielic z wami:) mam salomony z goretexem. stechly mi sie od zewnatrz. pozyczylem od mamy suszarki i "przyprazylem" troszke material. zero smrodku:) podejrzewam ze pomysl z piekarnikiem bedzie podobnie skuteczny. Pozdrawiam. Niech swiezosc bedzie z nami :)

PS jeszcze mozna wziac lokowke! Mam w domu akurat taka polprofesjonalna, z ktorej mozna zdjac nasadke - zostaje sama rurka, z ktorej leci gorace powietrze i taka rurke wsadzamy to buty i grzejemy.

agencik
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... | 15 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 2bcab - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2