Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 15 |

[Obuwie] Problem śmierdzących butów

~Figa

2007-04-07 21:41:32
83.5.37.44 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

No to trafilam chyba na dobrą stronkę... a co zrobić jak sie kupi nowiuśkie buty... a one dość nieprzyjemnie śmierdzą!!! Od kilku dni trzymam je na balkonie... bo w domu po 5 minutach każdy ma już dość!!!! Mam tylko nadzieję że znacie jakieś dobre sposoby na tego typu przypadki :-P ... ufff.... obstawiam że uprzejme panie ekspendientki nie wciskały do nich swoich zgrabnych stópek :-P

-------------------------------------------------------
Figa

~misek

2007-04-10 18:06:08
83.6.202.246 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Aby buty odśmiardły, trzeba je lekko zwilzyć i nasypać do wewnątrz sody kuchennej i musza tak postać z jeden dzień-100% skuteczność

akacja

akacja
2007-05-26 18:23:27
83.29.30.36 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

hej, czy moze wie ktos o jakims skutecznym srodku antybakteryjnym ktorym mozna w domu nafaszerowac buty?? namoczyc, nasmarowac, spryskac, cokolwiek... i nie chodzi mi o dezodoranty do butow typu sholl, bo to mi sie nie sprawdzilo w przypadku moich sandalow teva terra fi, ktore najchetniej bym po prostu odkazila bo nie mam juz do nich sily

ktos cos zna?moze by im to cos pomoglo...

akacje.... znow kwitna akacje....

kazzperr

kazzperr
2007-05-26 23:10:10
85.89.170.88 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

metoda na takie smrody sandalowe jest prosta i skuteczna (ale trzeba ja powtarzac co jakis czas)

walisz czosneczki do miski z woda (z proszkiem, mydlem whatever)...i niech sobie tak postoja troszke (zamoczone calkowicie)...30minut jest idealne...

a pozniej takiego mokrego trepa jednego i drugiego wio na slonce (takie mocne) i niech sie susza caly dzien...w moich dzialalo (inna marka co prawda) i to niezle..

http://www.toya.net.pl/~kazzperr/SPISGAL.htm

akacja

akacja
2007-05-26 23:15:00

kazzperr>> dzis sie moczyly (zreszta dalej mocza) w wodzie z szarym mydlem, jutro dostana "maseczke czosnkowa" w takim razie:) dzieki za rade:) a ty kroisz jakos ten czosnek, czy tak cale zabki??

~kardi

2007-05-27 00:27:59
83.142.120.254 Głosów: 0

Najlepszą w/g mnie metodą jest mycie nóg i zasypanie ich pozniej jakimś srodkiem np. ,,udnosal" - lub ,,deme" chodze w sandalach him-u i stosuje powyzej wymienione i nie mam z smrodem problemu...

do kasacji daje czerwoną łapke - ale nie moge :D

kazzperr

kazzperr
2007-05-27 00:30:13

czosneczki to takie okreslenie na smierdzace buty...bo nie skapowalem czy Ty skapowalas...

~Krzychoo

2007-05-27 03:25:22
217.153.167.4 Głosów: 0

Musze powiedziec, ze czasem jest to wlasnie objaw stosowania b.dobrych srodkow antybakteryjnych.;] Otoz bakterie normalnie rozkladajace kwas mlekowy, jeden ze skladnikow potu, gina i kwas zbiera sie w butach.
Nadmiar tego, szczegolnie w szmaciakach adidasowatych potrafi walic ( czyt. smierdziec ;] ) niemilosiernie! ;] I nie pomoga tu zadne deo tylko pralka lub miska z proszkiem i pranie przez wygniatanie. ;]
Typowy fetorek starego sera z butow/skarpet/nog nie mytych pochodzacy od kwasu maslowego to inna bajka. ;]

Krzychoo

akacja

akacja
2007-05-27 10:45:29

kazzperr>> hehe, no teraz to juz zrozumialam, tylko mi chodzilo o srodek ANTYBAKTERYJNY, mydlo to za malo... ja swoje myje bardzo czesto, ale niestety mycie nie zapobiega powstawaniu zapaszkow :/ tylko je juz usuwa (o ile wogole usuwa) a taka prosta metoda z myciem, to stosuje ja co kilka dni jak nie czesciej...

na prawde nikt nie zna czegos takiego?? a nie da sie kupic czegos a'la te srodki ktorymi producenci traktuja sandalki??

kazzperr

kazzperr
2007-05-27 10:51:47

to poza kapiela jest wazne wlasnie to mocne slonce i suszenie...bardzo dokladne suszenie...zazwyczaj smrodek to wynik wlasnie zawilgotnienia tych wspanialych pianek - co w paskach sa i podeszwy tez maja..

Mataj

Mataj
2007-05-27 11:47:10
217.197.165.189 Głosów: 0

dokladnie, grzybki ktore siedza w zakamarkach przy paskach sa baaardzo nieciekawe. Jak je umyjesz i "wypalisz" sloncem to powinno byc ok na troche dluzej. Swoja droga bodaj Rzymianie smarowali swoje stopy czosnkiem jak chodzili w sandalach ;P

A w mojej glowie, slonc milionami....

akacja

akacja
2007-05-27 11:57:45

no wlasnie tak przespalam sie z mysla o tym czosnku bo serio myslalam ze o to chodzi... i stwierdzilam ze czosnek jest rzeczywiscie bakteriobojczy... tylko ze tez ma zapach :P ale moze sprubuje jak mi tylko wyjdzie slonce... zeby wyprazyc ten jego zapach...

kazzperr

kazzperr
2007-05-27 20:47:15
195.66.144.52 Głosów: 0

tajemnice podbojow rzymskich rozwiklane ;)

jak nie ma sloneczka to jeszcze moga pomoc te magiczne torebeczki z kuleczkami co sa "nie do jedzenia" i umieszczaja je w pudlach z butami itp. te torebeczki bardzo dobrze pochlaniaja wilgoc i zapaszki...

gała

2007-05-27 21:00:53
81.18.222.94 Głosów: 0

No ja rozumiem ze mozna to wrzucic do "pelnych" butow ale co zrobic z sandalami ??

OŹE Kraków

@rek

2007-05-27 21:12:47
83.20.223.3 Głosów: 0

akacja - (super ta fotka z avatara jeszcze kiecka z tamtych czasów by się przydała) ja mam taka metodę którą stosuje do wyganiania glonów z camela i zapachów z butów a mianowicie letnia woda i sok z cytryny, u mnie działa do camela wyciskam cytrynę i wlewam prawie goracą wodę do butków jak długo są wilgotne woda letnia z mydłem i sok z cytryny albo taki gotowy w buteleczkach i leje tego dużo. Potem słonko i sylikagel. Działa. Nienawidzę zapachu czosnku bleeeee :-(

Rozwinę troszkę ten mój skrót myślowy, a mianowicie leje sok z cytryny do tego szare mydło w płynie i ciepłą wodę zostawiam tak na godzinkę dwie i wylewam a potem tak długo płuczę aż się mydło wypłucze i na słonko a do środka sylikagel - duzo i wymieniam jak zmieni kolor :-) bez sylikagelu też się da ale dłużej schną :-)

a swoją drogą ile ja dzisiaj kwitnących akacji widziałem :-)
---
Edytowany: 2007-05-27 22:26:56

a własnie że to ja jestem nikim :-)

kazzperr

kazzperr
2007-05-28 08:24:11

wszystko gała zalezy od sandała...

sa tez takie bardziej zabudowane - ja w swoich moglem tak zrobic..ale pamietaj smrodek sieka rowniez od podeszwy...

DarekCy

DarekCy
2007-05-28 11:31:09
88.156.181.102 Głosów: 0

Sposoby suszenia:
- jak inne metody zawodzą (brak słońca) to w skrajnym posunięciu... suszarką do włosów je, suszarką... ;-)
- znajomy raz zaszalał i wrzucił buty do... piekarnika. Kilkadziesiąt minut przy kilkudziesięciu st. C. i butki suche jak wiór. Wada tej metody - pierwszy wypiek po tym procesie wyjątkowo aromatyczny (to są moje przypuszczenia, znajomy się nie chwalił). ;-)

pozdr.

~sasq

2007-05-28 12:45:55
83.5.64.227 Głosów: 0

IMHO drastycznie spada wtedy żywotność butów (przećwiczone) przyspiesz się pekanie skóry

kazzperr

kazzperr
2007-05-28 13:28:53

dlatego nie wolno stosowac tego do skory, poza tym zeby skora rabala to ja nie wiem co trzeba zrobic...

najczesciej to sztuczne materialy powoduja zielone dymki..

sasq pajak/grappa.pl

2007-05-28 14:08:10
83.5.64.227 Głosów: 0

Starczy mieć skóre i gore i średnio co 3 para wali tak że ąz... NIE miło

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 15 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: dd8eb - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3