Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

[Obuwie] Meindl Engadin

Robb

2012-07-14 23:00:40
81.190.234.139 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jakie polecicie skarpety na zimę do Engadinów? Na lato mam Northony NH7 i jest OK, ale czy na zimę także będą ok?
Druga sprawa: sprzedawca mówił, że te buty od wewnątrz tez by należało co jakiś czas przejechać..zwykłym kremem do skór - Nivea czy podobny, podkreślam że mówił o wnętrzu buta (ta biała skórka)
Po jakim czasie kończy się w nich fabryczna impregnacja i należało by je ponownie zaimpregnować? Na razie nic jeszcze z nimi nie robiłem.

Klawisz

Klawisz
2012-07-15 15:19:39
79.186.220.157 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Cały rok chodzę w trekkingowych smartwoolach, a jeżeli jest wyjątkowo zimno, to SmartWool Mountaineering Extra Heavy Crew - naprawdę ciepłe skarpetki.

Wnętrze buta też wymaga pielęgnacji i krem do skór będzie jak najbardziej na miejscu (ew. Nivea) - 2-3 razy do roku wystarczy.

-------------------------------------------------------
:D

~midnight

2012-07-28 22:21:29
83.30.17.109 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

kupiłam engladiny (do 2 tygodni mogę oddać) Panie i Panowie musicie mi pomóc... dręczy mnie pewna kwestia... pozwólcie, że tak prosto z buta sprawę wyłuszczę: TE CHARBOŁY są strasznie ciężkie!!! i mam wątpliwości czy są na moje kopyto, bo stopę mam długą i wąską, a te lacze są szerokie właśnie. na chwilę obecną jak mocno zawiążę to trzymają, ale obawiam się, że jak się skóra rozbije to mi noga będzie latała, a mocniej już nie zaciągnę, bo teraz mam na maxa. nawet jak się skóra nie naciągnie (bardziej prawdopodobna wersja) to pozostaje ciężar!! moja stara para treków waży (minimalnie) mniej niż jeden engladin!!:( ważę 61kg, plecak 8-12kg i cały dzień truchtania... buty mam męską 8 (rozmiar większe niż norm), a stopę szczupłą i nogę też... mam świadomość, że to buty w każdy teren bo o takie mi chodziło i swoją wagę muszą mieć, ale czy przy całodniowych wędrówkach, przeprawach itd nie wymęczą dodatkowo nóg? bo różnicę czuję ogromną... po za tym MY - kobiety mamy słabsze nogi..:(

wideł

wideł
2012-07-28 23:10:20
83.8.103.81 Głosów: 0

pisane było wiele razy,Meindl-szeroka stopa,Hanwag na węższą itd.może sprzedano Ci wersję meską? Zakładam damską płeć gdyż piszesz-kupiłam..może trza było uderzyć w Borneo ? lżejsze na pewno

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2012-07-28 23:45:12
178.180.69.26 Głosów: 0

Scarpa też na węższą, dlatego dla mnie lepsze meindle. To jest bardzo dobry but, ale tak jak i wszystko nie każdemu będzie odpowiadał.

zając

zając
2012-07-29 00:25:25
31.174.24.219 Głosów: 0

@midnight, miałam na oku meindle borneo damskie ale po przymierzeniu okazały się za szerokie i w konsekwencji mniej wygodne niż lowa, które ostatecznie kupiłam. Mierzyłaś buty innych firm? Może masz szansę oddać engadiny i kupić coś lepiej dopasowanego do wąskiej stopy?

Farfura

2012-07-29 07:36:27
77.223.195.165 Głosów: 0

@zając - czyli "lowa rulez"?
:)

kivak

kivak
2012-07-29 11:32:34
86.149.153.71 Głosów: 0

Alt-Berg rulez. Robia buty w siedmiu szerokosciach. Robia tez buty na miare.

Co to za pomysl kupowac wysokie, pelnoskorzane buty i wymagac by byly lekkie? Sa na rynku buty ze szmaty z membrana - po to sie je robi, bo sa lzejsze. Skora ma swoje plusy, cale strony sa na ten temat tutaj, ale swoje wazy i koniec, kropka.

Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Farfura

2012-07-29 14:46:15
77.223.195.165 Głosów: 0

@kivak: nie znałem firmy, ale od razu widać, że zacna.
Jak z jej popularnością na Wyspach?
Ile kosztują (pewnie się cenią)?
Widzę, że podobnie jak Boreal stosują Sympatex, dlaczego?
Nie mają licencji na Gore, czy rzeczywiście Sympatex lepiej się sprawdza w butach (jest bardziej wytrzymały niż Gore)?
F.

~midnight

2012-07-29 20:40:36
83.30.34.250 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

tylko, że Lowa rozmiary damskie ma do 41, a ja potrzebuję 42, więc i tak będę musiała wybierać w męskich, przymierzałam Lowa terrano (męski) i mam wrażenie, że meindle mają lepszy system wiązania i trzymają mocniej... a kurczę zależy mi na butach ze skóry, znalazłam tylko te dwa modele: engladiny i terrano, reszta wszystko z gore:(

chyba przymierzę inne buty z gore i jeśli będą lepiej trzymać kostkę, to Englusie oddam i wybiorę jakiś model z membraną, a jeżeli różnica nie będzie duża to zostawię
bo de fakto i tak trzymają dużo lepiej niż poprzednie buty, ale jak za tą cenę to chcę, żeby buty nie były wygodne tylko przemega wygodne

~midnight

2012-07-29 20:40:49

tylko, że Lowa rozmiary damskie ma do 41, a ja potrzebuję 42, więc i tak będę musiała wybierać w męskich, przymierzałam Lowa terrano (męski) i mam wrażenie, że meindle mają lepszy system wiązania i trzymają mocniej... a kurczę zależy mi na butach ze skóry, znalazłam tylko te dwa modele: engladiny i terrano, reszta wszystko z gore:(

chyba przymierzę inne buty z gore i jeśli będą lepiej trzymać kostkę, to Englusie oddam i wybiorę jakiś model z membraną, a jeżeli różnica nie będzie duża to zostawię
bo de fakto i tak trzymają dużo lepiej niż poprzednie buty, ale jak za tą cenę to chcę, żeby buty nie były wygodne tylko przemega wygodne

dezz

2012-07-29 20:53:38
89.76.120.92 Głosów: 0

lepszy system wiązania??? od Lowa??? :D

Posiadam Meidle vakuum (2l) i od kilku miesięcy Lowa Tibet pro gtx..

Przy wszystkich zaletach Meidli co jak co a system wiązania i solidność w Lowach jest o niebo wyższe.

Tak, Meidle są wygodniejsze. Ale pod względem solidności wykonania to jednoznacznie Lowa.

dezz

zając

zając
2012-07-29 21:03:45
31.174.98.35 Głosów: 0

@Farfura - lowa rulez, zgadza się :)

@kivak - Alt-Berg, 7 szerokości brzmi fajnie, ale gdzie to można znaleźć i przymierzyć w PL?

kivak

kivak
2012-07-29 21:39:49
86.149.153.71 Głosów: 0

Bardzo przepraszam, altberg robi piec, nie siedem szerokosci.

Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

~midnight

2012-07-30 11:33:36

ale lowa Tibet pro gtx ma inne wiązanie niż Lowa Terrano!! porównując Engladiny z Terrano to Meindle mają lepszy system wiązania (jak dla mojej stopy)
nie mówię, że Tibet są gorsze, bo są o niebo lepsze niż Terrano, może od Meindli też... ale ja przymierzałam tylko engladiny i terrano i stwierdzam fakt, że lepiej mi trzymają meindle

Borewicz

Borewicz
2012-07-30 13:23:49
83.5.246.127 Głosów: 1

Moim zdaniem te rozstrzygnięcia nie mają sensu ponieważ każdemu pasują inne rozwiązania, mi najbardziej pasowały engadiny to właśnie je postanowiłem kupić mając wybór z hanwagów, zamberlanów i scarp. Najlepiej mierzyć i jeszcze raz mierzyć przed zakupem i mieć jakieś porównanie.

~cu

2012-09-01 13:31:51
77.255.92.131 Głosów: 0

mam możliwość kupna engadinów za 720zl (promocja sklepowa) opłaca się, czy można je wyhaczyć taniej?

cu

Borewicz

Borewicz
2012-09-01 13:46:56
83.7.113.211 Głosów: 0

pewnie, że można taniej a czy się opłaca to sobie sam musisz odpowiedzieć

remo

2012-09-01 13:51:22
89.231.166.100 Głosów: 0

zależy jaki masz rozmiar, na wyprzedażach zostają skrajne zazwyczaj.

birkut

2012-09-01 21:54:43
80.55.72.66 Głosów: 0

cu
a gdyie ta promocja_ bo jestem na kupnie

Strona: | 1 | ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 6f3ef - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2