Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 13 |

[Obuwie] Meindl Engadin

treewood

Administrator treewood
2006-04-19 23:15:19
217.153.161.150 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat: Meindl Engadin

ronin20

Moderator ronin20
2006-04-20 06:44:39
83.29.67.196 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Braavosi => bardzo fajny test !!!

~Fenrir

2006-04-20 11:31:26
213.134.160.227 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

W moich Meindlach Lhotse rant również odłazi... I przyznam, że byłem tym trochę zirytowany.... Część się już nawet urwała:) ale niedługo zmuszę się do napisania testu i wszystko będzie jasne:) W każdym razie ja swoją "legendą" nie jestem aż tak zachwycony:)

raffi

raffi
2006-04-20 13:36:27
80.55.113.250 Głosów: 0

pimpek >>>
przenieś się do wątku ogólnego "buty", jeśli ktoś robi bałagan na forum jest "kasowany", odpowiedź dostaniesz jeśli ktoś będzie miał coś do powiedzenia na temat tych butów

-------------------------------------------------------
smog wawelski

braavosi

Administrator braavosi
2006-04-20 15:40:22

Test powstał w leniwie świątecznej atmosferze, miałem trochę czasu,zeby to wszystko poukładać.
>>>Fenrir
Tak, ten rant jest przyznaję delikatnie mówiąc irytujący;).Myślałem, czy by nie reklamować, ale w wątku o meindlach ktoś opisywał, jak go potraktowali, co wg mnie było skandaliczne i chętnie dopisałbym kiepską obsługę reklamacyjną do wad, ale o tym powinien napisać właściciel feralnych Tofan. A tak trzeba się pobawić w szewca, nie chcę tego pozostawiać, bo jak piszesz, rant może się całkowicie oderwać zaci ągnięty czymś w terenie.Dla mnie i tak w tych butach najważniejsza jest wygoda.Nie jest to "legenda" perfekcyjna aczkolwiek.pozdr#braav

precz śmieciarzom z tego forum!!!!!!!!;))))

~Fenrir

2006-04-20 17:19:43
213.134.160.227 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jakość niezła, ale za tą cenę chyba bym się nie zdecydował:0 U mnie przetarł się ten poczwórny szew w jednym bucie:):)
Zresztą, mam więcej zastrzeżeń:) Ale to będzie w tescie... Ehhh.. musze pisac, że go zrobie to sam się zmobilizuję:)

gumibearMarcin

2006-04-20 20:45:00
82.160.93.73 Głosów: 0

braavosi >>> "Meindl - Legendarny Mit, czy Skuteczna Propaganda ??? "

Fajnie zacząłeś teścior. Już pisze o co mi chodzi. Mój znajomy leśnik pracujący dzień dzień w lesie przez 4 pory roku dostaje butki z deputatu jak to nazywa od firmy, czyli nadleśnictwa, w zaleznosi kto wygra przetarg na dostawę butów. Przerabiali juz scarpy, meindle (zanim były szerzej w polsce dostepne), la sportivy, teraz bodajże asolo oblatuje....
Ilekroc mu podsylam linki z ngt śmieje mi sie w twarz mówiąc ze nie poznali jeszcze buta, który wytrzymałby 365 dni. Mróz, wilgoć, pogoda, las zabija wszystko. Zawsze mi powtarza marcin czy te Wasze testy, nawet te na wypasie są cokolwiek warte, i mi mówi jak czytam to wszystko to przypominają mi się sterty zniszczonych butów leśników, które rok w rok widzi. Buty dzien w dzien uzywane. Mam nawet gdzies foty la sportiv i meindli pol rocznych. Bylem w szoku. Musze ich poszukac, moze gdzies jeszcze mam.

Tak mnie naszło na wspomnienia braavosi po Twoim tytule. Ogólnie dzięki! za chęć do poświątecznego napisania paru rzetelnych zdań o butkach. Dzieki!

gumibearMarcin(at)ngt.pl

~wagon

2006-04-21 09:30:56
80.55.141.158 Głosów: 0

Tak naprawdę nie uważam, że takie posty należy kasować. Forum dyskusyjne trochę traci wtedy na spontaniczności, przestaje być miejscem, gdzie można podyskutować czasem lekko OT, a staje się bardziej książkowym Poradnikiem. Ale nie jest moją intencją cokolwiek krytykować. Ot, takie moje spostrzeżenie.
Rzecz jasna do kasacji.

~wagon

2006-04-21 09:37:06
80.55.141.158 Głosów: 0

Co do butów Meindl ja również znam przypadek dość szybkiej usterki tych butów mojego kumpla (modelu nie znam) polegającej na .... odklejeniu się otoku i to w rejonie czubka buta, przez co wada powiększała się bardzo szybko. Przez to marka ta nie jest dla mnie "kultową", a już na pewno nie jest warta tak wysokich cen.

~sasq

2006-04-21 10:10:27
83.30.59.149 Głosów: 0

OT: To jak juz z założenia piszemy sobie off topic to możę DO CHOLERY bedziemy popżedzać wypowiedzi literkami OT wtedy czytajacy od razu ma połowe mniej do czytania (jak ktoś próbował sobie od poczatku przelecieć buty albo plecaki to wie o co chodzi)

GRRRRRRRRRRRRRRR

~lore

2006-05-04 20:45:09
83.27.23.11 Głosów: 0

Mam pytanie czym smarujecie - koserwujecie buty Meindl Engadin? Jakich środku używacie. Pozdrawiam

lore

braavosi

Administrator braavosi
2006-05-04 21:48:04

Wg. producenta najlepszy byłby firmowy Sportwax, albo Nubuck Conditioner, z braku laku;), czyli dostępności i ceny obydwu stosuję wosk WolySport + pózniejszy nałożenie pasty Dubbin` Dr.Martensa.Skóra czuje się dobrze, wad tego rozwiązania nie zauważam.pozdr#braav

~lore

2006-05-30 00:00:34
83.27.38.10 Głosów: 0

Mam dwa pytania:

1) Jakie raki można podpiąć pod Engadiny?
oraz
2) Być może jestem wyjątkiem, byc może nie, ale jak przymierzałem te buty (a długo z nimi obcowałem zanim je kupiłem (GLobtroter w Dresden) to wszystko było ok, do czasu kiedy zabrałem je w góry i tu pojawił się problem przy schodzeniu, mianowicie, najprawdopodobnie to język lub część skóry w pobliżu języka naciska mnie cholernie przy schodzenie w przednią część stopy - na wysokości kostki, można rzec tuż przy kostce (strona przeciwna ścięgna Achillesa), dopiero kiedy poluzuje sznurówki to problem bólu - ucisku ustaje, ale w tym momencie mam słabo usztywnione buty i nie czuję się w nich pewnie. Nie wiem, rozważałem wszyscie jakiegoś skrawka szmatki lub coś na kształt pianki, co by amortyzowało ten ucisk, który jest nieznośny (szczególnie przy schodzeniu). Macie jakiś propozycjie (za wyjątkiem oddania butów i sprawienia sobie innych ;)), gdyż generalnie buty są przyzwoite. Pozdrawiam i dzieki braavosi za odpowiedz odnośnie preparatów do konserwacji !!!

lore

raffi

raffi
2006-05-30 12:50:01
80.55.113.250 Głosów: 0

Znam ten problem. Pojawił mi się nagle ostatnio w starych alpinusach (wysokie, skóra/skóra). Usiłuję dociec przyczyny, ale jeszcze nie wiem. Ponieważ kupiłem ostatnio nowe buty, to za parę dni może wyjasnię zagadkę. Ostrzegam Cię żebyś tego nie lekceważył, bo jak mi spuchła noga, to musiałem ;-) się przesiąść na kajak i łódkę na 3 tygodnie.
Dziwne jest to o tyle, że buty są stare, znane mi dobrze oraz niedwano przeszedłem w nich 100 km w ciągu 3 dni. I nic takiego się nie działo.
A może ktoś wie o co chodzi ?

smog wawelski

~lore

2006-07-02 13:42:07
83.27.26.93 Głosów: 0

Hey, wczoraj wróciłem z 2-tygodniowego pobytu w Alpach austriackich, gdzie miałem możliwość sprawdzenia mi.in. butów Meindl Engadina codziennie na wysokościach od 2850 min do 3450 maksimum - powyżej 2800 metrów (w zależności od stoku i doliny - przebywałem w dolinie Oetztal i Pitztal) spoczywał jeszcze śnieg. W dodatku na 14 dni obcowania w górach, 1 dzień przypadł da 8 godzinna wędrówkę w deszczu. Generalnie, jak zmieniłem sposób wiązania butów (wg wskazówek Meindla) nie zauważyłem żadnego ucisku na stopę. Buty wygodne, na razie nie zauważyłem żadnych minusów - bardzo dobrze współpracowały ze skarpetami Accapi (80% Coolmaxu) - a temperatura była dosc wysoka (szczególnie do wysokości 2600 metrów.) Jedynie co to odkleila mi sie z 1 wkładki ta zielona gumeczka (po którymś tam praniu wkładek). W sumie jestem z nich zadowolony. Skóra cała, jedynie otok gumowy ma zadrapania na skutek kontaktu ze skałami. Jakby ktoś chciał wybrać się w tą część Alp z rodziną lub grupą osób to mogę poleciś dobre apartamenty (tj. Ferienwohnung) za w miarę przyzwoitą ceną do 30 Euro za dobę (dla 2 osób cena). Acha, żona nosiła buty Scarpa Denver - też podołały wysokościom, terenowi oraz warunkom, jedynie co zauważyłem to lepszą przyczepność Vibramu Meindla niż Scarpy (w tych modelach butów) - obie pary butów pastowałem woskiem Meindla - co ciekawe w Vencie zaplacilem za niego 4 Euro (w Krakowie ządali 29 PLN). Acha, w Ventcie buty Meidla Engadina kosztują 200 Euro - w Dreznie zaplacilem za nie 180-189 Euro (dokladnie nie pamiatam - wiem ze 1 Euro kosztowało wówczas 3,96 PLN). Zakup butów polecam, choć w dolnych partiach gór (do 2600 metrów), szczególnie gdy grzało słonce to w butach było gorąco jak chol.....;)

lore

braavosi

Administrator braavosi
2006-08-18 17:01:43

Hej, dodałem do testu troszkę uwag po użytkowaniu tych butów w Tatrach i Alpach w te wakacje.może kogoś zainteresuje.pozdr#braav

~antek515

2006-09-01 15:00:05
83.25.134.34 Głosów: 0

Bardzo dlugo chodzilem w wojskowej wersji butow meidla i musze przyznac pierwsze miejsce tej marce.Sprawdzaja sie w kazdym terenie a zwlaszcza w gorach.Niestety juz sie rozwalila podeszfa a raczej zabardzo sie starla no a na razie nie mam gdzie kupic podobnych moze ktos wie gdzie w okolicach Gdanska mozna ta marke nabyc?Dzieki,osobiscie bardzo polecam.

pablo

braavosi

Administrator braavosi
2006-09-01 16:04:19

~antek515
Niestety nie ma ich w sklepach w 3M, nic z tego.ALE... :)
Jeśli znasz rozmiar, który chcesz kupić, udaj się do:
http://borus.lasy.webpark.pl/
Panowie mogą ci ściągnąć na rządanie dowolny model, tak przynajmniej zapewniali.pozdr#braav

~wagon

2007-03-02 21:49:26
83.28.107.92 Głosów: 0

Prosze o opinie na temat modelu Wales Men MFS "Meindla", mierzylem inne modele ,ale ten najbardziej mi odpowiada.
Dziękuje Arek

Arek l

lider

2008-04-09 13:26:34
83.25.50.82 Głosów: 0

Pytanko do uzytkowników engadinów: czy w miarę rozchadzania buty rozbijają się choć trochę na szerokość w najszerszym miejscu stopy?

Wiem - niby nie powinny, bo gruby otok, itd. - wszyscy tak mówią, łącznie ze sprzedawcami, i jest to logiczne. Ale nie miałem jeszcze okazji poznać na ten temat opinii użytkownika. Jak to jest w praktyce?

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 13 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 8e82a - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3