Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | 31 |

[Obuwie] La Sportiva

ludz

ludz
2007-07-20 23:02:13
83.22.148.125 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

hmm.... nie wiem, jaką nevady mają wkładkę... ale nieważne. wydaje mi się, że to właśnie tym jest spowodowane. skoro raz były dobre a raz nie to wniosek taki że za drugim razem coś zmieniłeś... pokombinuj- popróbuj wiązać je na różne sposoby (mam tu na myśli siłę wiązania - w dole i w górze buta) - podociągaj itp ;)
a może jednak inne skarpety? próbuj. wiem, że w moich poprzednich trekach miałem na początku ten problem. ale to były f7 więc nie ma co porównywać; z dużą ulgą je oddawałem ;)
---
Edytowany: 2007-07-20 23:04:20

~bartkr

2007-07-20 23:08:43
193.19.165.16 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Oddaj je bo najwyraźniej nie są na Twoje stopy. Chyba, że nie zasznurowałeś jak trzeba. Na zejścia dół mocno, góra luźno i nie ma prawa nic dobijać. Mimo wszystko skoro są wątpliwości, ja bym je od razu odniósł.

~Shadar Logoth

2007-07-21 07:52:42
83.11.148.139 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Też myślałem o oddaniu ale odciąłem metkę więc już chyba pozamiatane, raczej nie przyjmą…? Po za tym nie bardzo chce mi się wierzyć że przyjęli by buty po tym jak chwilę w nich chodziłem (jakieś 30min na razie).

-------------------------------------------------------
Into the Labyrinth...

~Gerhard

2007-07-21 09:19:38
212.122.223.68 Głosów: 0

Zmień skarpety na zwykłą frotte ale bawełnianą lub jakiekolwiek bawełniane o wysokiej gramaturze, poliester się ślizga i noga jest non top mokra. Poza tym dobrze je zasznuruj ściągając od samego dołu możliwie mocno, noga w bucie nie może być lużna. Powinna na szerokość leżeć w miare ciasno.

Pozdrawiam.

Adam

shadar_logoth

2007-07-21 09:53:45

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Rzeczywiście tez pomyślałem o skarpecie bo wczoraj maiłem chyba właśnie z poliestru... Problem z dobijaniem występuje tylko jak z chodziłem z górki i dotyczy tylko prawego buta :/ Może jakoś inaczej wyprofilowany... na pewno inaczej wyprofilowana jest praw stopa, bo zawsze miałem z nią problem ;P Ehh jak coś to trochę obetnę palca i po sprawie :) Jeszcze dostane odszkodowanie...
---
Edytowany: 2007-07-21 09:54:13

Into the Labyrinth...

~Gerhard

2007-07-21 10:29:55

Spokoinie, masa ludzi ma asymetrycznie zbudowane stopy, proponuje do lużniejszego buta wlozyc dodatkową wkladke. Powinno zdecydowanie podnieść komfort. Ja sam bylem zdziwiony roznica w wygodzie buta jak zapakowalem grubsze wkladki i dobre skarpety(conajmniej 40% wełenki).

Pozdrawiam.

Adam

shadar_logoth

2007-07-21 19:13:50

Dziś spróbowałem chodzić chwile w 2 skarpetkach, but w ogóle nie ma luzu, palec praktycznie jest przy ściance :/ Ehhh zawaliłem :/

Wie ktoś jak jest z wymianą na nr większy? Buty nie są zniszczone… Będę musiał popatrzeć w prawa konsumenckie.

Into the Labyrinth...

Barsus

Barsus
2007-07-21 19:18:07
89.79.115.32 Głosów: 0

Może mierzyłeś z nie napuchniętymi stopami i dlatego ta wtopa.

shadar_logoth

2007-07-21 19:45:08

Tzn. jak mieżyłem to niby były OK, ale tam (po sklepie) chodziłem po równym. U siebie pochodziłem chwile po schodach i mi palec odrazu dobił do ścianki :/ Tzn, palec dobija tylko jak schodze...
---
Edytowany: 2007-07-21 19:46:20

Into the Labyrinth...

Gerhard

2007-07-21 19:55:00

Stopa leci Ci do przodu bo masz za niskie podbicie. Albo mocniej ściągnij sznurowki na samym dole albo zrób jak pisałem wcześniej.

Pzdr.

Adam

shadar_logoth

2007-07-21 20:01:40

@Gerhard zrobiłem tak i dalej :/ But na szerokości jest dobrze ściśnięty, jest poprostu zamały ;/ Bo nawet po podsunięciu stopy do przudu nie moge wsunąć palca za piętą :/ Zawliłem i to równo :/

Pozatym zmierzyłem dł stopy i sprawdziłem na http://www.convertworld.com/pl/rozmiar_buta/Centymetry.html jaki nr buta powinien być i wychodzi jednak za 44 a ja mam 43
---
Edytowany: 2007-07-21 20:03:21

Into the Labyrinth...

shadar_logoth

2007-07-22 10:43:15
83.11.139.14 Głosów: 0

Dobra jeszcze pomęczę trochę... czy np. but po ubraniu 2 skarpet na stopę powinienem mieć luz, tzn. czy powinien się mieścić palec za piętą? Ale profesjonalnie to ująłem, nie? :P

Into the Labyrinth...

Barsus

Barsus
2007-07-22 10:49:13
89.79.115.32 Głosów: 0

To zależy jak chcesz chodzić. Jak w 2 parach skarpetek to, powinien być luz jedno palcowy za stopą przy owych 2parach na stopie. Jak w jednej to analogicznie jedno palcowy luz przy jednej skarpecie na stopie. Zawsze możesz sprawdzić jak będzie Ci się chodziło w 1 cienkiej skarpecie. I może w ten sposób uratujesz nabytek.
pzdr

shadar_logoth

2007-07-22 12:07:04

Ehh, no nic spróbuje wymienić na nr większe. Przy dużej dawce szczęścia i zrozumienia sprzedawcy powinno mi się udać...

Into the Labyrinth...

ludz

ludz
2007-07-22 12:09:17
83.30.138.193 Głosów: 0

em... już nie kumam.... jak za mały skoro stopa ci w nim lata??
a opowieśćo palcu za piętą można chyba między bajki odłożyć... niekiedy tak jest i oszem, ale aktualnie mam dwie najwygodniejsze pary butów bez możliwości włożenia palca za piętę (skądinąd, jedne są La Sportivy)

shadar_logoth

2007-07-22 12:21:25

Hmm, sam chciał bym do końca wiedzieć co jest nie tak z tym butem :/ Stopa nie lata jako tako, tylko w gdy schodzę po stromym to mi duży palec dobija do ścianki :/ Jak stałem na prostym i sprawdzałem gdzie mi się kończy palec to jakieś 8mm przed końcem buta...
Qrde nigdy wcześniej nie kupowałem butów trekingowych, jak chodziłem po górach to w glanach (sic!) i nie mam pojęcia jak takie buty się zachowują :/

Into the Labyrinth...

quarol

2007-07-22 14:19:54
81.159.112.34 Głosów: 0

shadar, wlkadanie palca za piete nie do konca sie sprawdza. wyciagnij lepiej wkladke i postaw na niej stope umieszczajac piete dokladnie tam, gdzie byc powinna. powinienes miec z przodu przed palcami jakis 1-1,5cm luzu.
stopa zawsze rusza sie w bucie i zawsze mniej lub bardziej bedzie sie przesuwac do przodu, gdy sie schodzi. gdy kupujesz buty na miasto, nie potrzebujesz tak duzo luzu z przodu, bo nie bedziesz godzinami schodzil. buty trekkingowe to inna sprawa. samym ciasnym sznurowaniem nie rozwiazesz problemu.
z tego co piszesz wnioskuje, ze masz po prostu za male buty. sprobuj wymienic i tyle. nie wiem jak duzo juz w nich chodziles - zrob tak, by wygladaly jak nowe i by mogli je sprzedac innemu klientowi. jesli laziles tylko po domu, nie powinno byc problemu od tej strony.

ps. olej konwertery rozmiarow, bo ten sam rozmiar jest de facto inny w przypadku roznych firm. ten, ktory zastosowales jest beznadziejny - w UK nie ma rozroznienia na rozmiary damskie i meskie, do tego 25cm to wg nich 39, a 26cm to juz 42!
nie stosuj tez skarpet bawelnianych, bo bawelna trzyma pot w sobie, zamiast przekazywac go dalej, do kolejnej warstwy (to samo tyczy sie koszulek itd)

karol

shadar_logoth

2007-07-22 14:39:58

@quarol dziękuje za porady. Sprawdziłem z tą wkładką i palce sie kończą praktycznie z końcem wkładki, wniosek... małe buty :/
Cholera szkoda że sie nie zapytałem za nim kupiłem buty jak mierzyć rozmiarówkę. No nic, wszak uczymy się na błędach.

Buty są nowe i na takie wyglądają. Jedyne czego sie mogą czepić to troszkę 'zbity' gore-tex na przodach, ale taki już był jak kupowałem może ktoś oddał je przede mną, a może 'zbił' się od sprawdzenia położenia palców w bucie. Ciekawe tylko czy będą to pamiętać.

Into the Labyrinth...

quarol

2007-07-22 14:57:04
81.159.112.34 Głosów: 0

no to fakt, buty sa za male.
pamietaj, by dobrac rozmiar tak, by pieta Ci sie nie podnosila, jak chodzisz. buty roznych firm, a w niektorych przypadkach i tej samej firmy maja inny ksztal, na innym kopycie sa robione, wiec calkiem mozliwe, ze nie bedziesz mogl dobrac odpowiedniego rozmiaru w przypadku jakichs konkretnych butow, bo one nie beda po prostu stworzone na Twa stope.
poprzymiarzaj tez inne buty i wybierz te, ktore najlepiej trzymaja stope.

nie bardzo rozumiem to o 'zbitym' gore-texie. jak Ty jestes w stanie zobaczyc, czy wysiolka wewnatrz na przodzie jest zbita? moze ja Cie nie rozumiem, a moze Ty nie jestes uswiadomiony, ze gore-tex jest wewnatrz buta.

powodzenia w sklepie!

karol

shadar_logoth

2007-07-22 15:09:46

@quarol no teraz już jestem uświadomiony :) Chodziło mi o ten zamszyk...

Into the Labyrinth...
Strona: | 1 | ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | 31 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 500e7 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3