Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... | 114 |

[Obuwie] Hanzel

Dagon

Dagon
2008-03-26 18:57:14
83.31.75.240 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Moja druga połówka ma 003 SK i potwierdzam. Wkładki co prawda ciężko wyjąć ale są jak najbardziej wymienne. I całe szczęście, ponieważ nie nadają się do niczego. Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić po zakupie tych butów, to zaopatrzyć się w normalne wkładki do butów trekkingowych. Podobnie sprawa się ma ze sznurówkami (okrągłe, śliskie i z tendencją do rozwiązywania się). Poza tym buciki póki co nie wykazują żadnych innych niedoskonałości.
---
Edytowany: 2008-03-26 18:58:56

~Dagome

2008-04-15 19:15:34
88.160.218.31 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czy wiecie jak sprawuje się Vibram Big Horn?
Lepszy niż Bifida? Na pewno bardziej elastyczny... Jak na skałach, na mokrym? Da się po mieście (czasem trzeba)?
Jak wypada w zestawieniu z "Hanzel TR"?
Myślę o butkach z serii 019, a te mają podeszwy Vibram właśnie BH i te ich - zdaje się - TR. Nie wiem, która odmiana do czego jest przeznaczona...

(przepraszam za chaotyczność)

jagular

Administrator jagular
2008-04-15 19:40:05
78.131.137.50 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

z elastycznościa to trudno porównywać, widziałem bifide w 3 rodzajach, BH na pewno półsztywny jest, w w lesie, na skałkach dawał rade, na mokrych niewiem, ale może sie jednak ślizgać,na suchych jest ok. swietnie sie w błocie spisuje, ciężko zapchać błotem bieznik.
po miescie tez w tym chodziłem, zwłaszcza w zimie, wykazuje nawet pewien stopień amortyzacji jesli można użyć tego stwierdzenia.
kamienie troche czuć pod podeszwą ale z mojego punktu widzenia nie sprawiaja kłopotu ze stopami. no i chodziłem całą zime po miescie, w góry i podeszwa od mniej wiecej 7 miesiecy nieznacznie sie ztarła, ale jest to praktycznie mało zauważalne.

o TR niemoge powiedzieć wiecej niż tyle ża są miększe od BH.
możesz też zamówić u nich te same buty z inna podeszwą, np Foura Eva
z fajną amortyzacja. jak coś jeszcze to pisz

-------------------------------------------------------
no hope no fear

~Dagome

2008-04-21 13:00:39
125.2.173.48 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dzięki za odzew.
Zapytałbym jeszcze o Foura Eva, skoro wymieniłeś. Jeśli właściwości trakcyjne ma zbliżone do BH z Twojego opisu, to byłaby ciekawą alternatywą, ale w sieci znalazłem wyłącznie materiały promocyjne, gdzie każdy Vibram jest najlepszy niemal do wszystkiego ;-) więc nie jestem pewien.

jagular

Administrator jagular
2008-04-21 19:51:47

o fourze moge powiedzieć niewiele narazie, chodziłem w butach tylko tak w ramach rozchodzenia troche, na góry czekaja za tydzień dopiero.

praktycznie nie czuje sie kamieni, pianka amortyzacyjna bardzo dobrze tłumi. przyczepność w terenie dobra, na skałach jeszcze niewiem. bede mógł coś wiecej napisać za jakiś czas.

no hope no fear

~Dagome

2008-04-24 11:19:22
201.211.124.43 Głosów: 0

Jeszcze jedno pytanie głównie do Ciebie, Jagular i Twoich Skeczersów. Mają Thinsulate _200_. Czy to już będzie wyrok śmierci latem? ;-) Bo, z drugiej strony, 019Mehra, buty pustynne (wiem, niby amplitudy...): http://www.hanzel.pl/?p=productsMore&iProduct=105&sName=SAMPLE-019-Mehra&PHPSESSID=427b9211a8e63af75e8b9b1ddbf09f6d

A, BTW, wspomniałeś, że masz 001SK, czym one się różnią od zwykłych 001? Nie ma ich na stronie. I o jakich butach z Foura Eva piszesz?

Pozdrawiam :-)

jagular

Administrator jagular
2008-04-24 11:28:11
83.15.141.18 Głosów: 0

foura eva jest na zamówienie, do jakiegokolwiek buta u nich mozesz ja zamówić.
no thinsulate mogą być problemem w lecie choć to też różnie bywa, zalęzy w jakie góry i od przyzwyczajenia, a podszewka cambrelle naprawde dobrze odprowadza wilgoć, ale możesz zamówić bez thinsulatu.

:) a różnice 001SK a 001 to niemam pojecia, było tylko 001SK.
---
Edytowany: 2008-04-24 11:30:26

~Mataj

2008-05-15 11:15:42
194.181.0.66 Głosów: 0

Hej,
Chce zakupic buty firmy Hanzel, tylko nie wiem na ktory z materialow na podeszwe sie zdecydowac.
Rozwazam Vibram Big Horn oraz Hanzel PU TR.
Pierwszy zdaje sie byc trwalszy, drugi wygodniejszy.
Przeznaczenie: gory, miasto (caly rok). Chce po prostu cos mozliwie wygodnego dla stopy.
Zdecydowalem sie na buty bez Cordury, cale ze skory. Z podszewka Cambrelle i izolacja w postaci Comfortemp'u (o ile sie na to ostatnie zgodza), bo modyfikuje istniejacy juz model buta.
Co sadzicie o tych materialach? Na ktora podeszwe lepiej sie zdecydowac?

It cant rain all the time...

DTH

DTH
2008-05-15 14:41:00
86.63.144.73 Głosów: 0

Wiesz, mam podobny dylemat, bo właśnie jestm w trakcie zmawiania butów w tej firmie. Niestety ale w obecnej chwili nie mają mojego rozmiaru podeszwy, która by mnie interesowała (Vibram Foura), więc chyba będę musiał poczekać.

Z tych co piszesz BH wg katalogu jest podeszwą "leśną" stosowaną głównie w obuwiu myśliwskim. W górach może się sprawować bardzo różnie, ale myślę, że jak nie będziesz łaził za dużo po skałąch to będzei ok. Z resztą, wyżej jagular pisze, że jest w porządku do takiego chodzenia.
Hanzel PU TR nie mam pojęcia. Poszukaj może w tym wątku ktoś coś o niej pisał. Mnie wygląda na dosyć miękką...
Materiałów nie znam za dobrze, bo tylko z broszurek propagandowych:) ale myślę, że jak chcesz butów używać w lecie to może być nieco za ciepło?

DTH

Mataj

Mataj
2008-05-15 17:56:01
217.197.165.189 Głosów: 0

No wlasnie producent zapewnia, ze nie (producent Comfortemp'a, nie Hanzel), pytam tutaj, bo moze ktos korzystal z tego w praktyce, nie tylko w teorii...
Co do podeszwy w Hanzel'u polecono mi Vibram do takiego lazenia jak chce (gory + miasto).

OD fanatic

jagular

Administrator jagular
2008-05-15 21:43:54

co do podeszwy to dobrze polecili, BH jest naprawde dobry, i od ok.8 miesiecy nie zdarł sie nawet w stopniu widocznym, a komfort chodzenia jest dobry, po miescie jak i po kamieniach i błocie.

niewidać zużycia:) o to mi chodziło
---
Edytowany: 2008-05-15 23:42:56

no hope no fear

Mataj

Mataj
2008-05-16 00:00:10
217.197.165.189 Głosów: 0

No dobra, ale twardy znaczy sliski - jak to sie zachowuje na lodzie?

OD fanatic

jagular

Administrator jagular
2008-05-16 10:18:47

na skałkach wapiennych o dziwo sie niezle trzymały, ale skały były suche, a na lodzie to testowałem 4 rodzaje vibramu BH, baltra, hiking i foura i wszystko jezdzi jak chce:) cudów niema

natomiast błotem sie nie zapychaja, co jest miłym zaskoczeniem.
---
Edytowany: 2008-05-16 10:20:44

pracccccaaaa

DTH

DTH
2008-05-16 10:24:55

jagular, a jak już jesteśmy przy tych Vibramach to powiedz, który z wymienionych będzie najlepiej nadawał się na Tatry Wysokie (w lecie)?
Ja z tergo co wyczytałem do tej pory planuję wziąć foura (podobno nieźle trzyma się na nawet mokrej skale).

DTH

jagular

Administrator jagular
2008-05-16 10:28:35

moim zdaniem foura i baltra choć baltra mieksza w wydaniu hanzlowym

pracccccaaaa

DTH

DTH
2008-05-16 10:39:32

ale miększa jest mieszanka czy podeszwa mniej sztywna? Bo pisałem do firmy i mówią, że sztywność nie zależy od podeszwy tylko usztywnienia i jak bym zmieniał podeszwę to buty nadal mogą zostać B/C.

I balta nie jest bardzije leśna?

DTH

jagular

Administrator jagular
2008-05-16 11:46:50

miększa mieszanka, wyraziłem sie nie jasno:) baltra raczej bardziej skalista, choć jak Arni chyba kiedyś pisał gdzieś to typ na zachodnie tatry:)
http://www.bestard.com/frmTecnologia.php3

pracccccaaaa

~amper

2008-05-17 13:43:40
80.50.54.38 Głosów: 0

Witam ma moze ktos te modele
http://www.hanzel.pl/index.php?p=productsMore&iProduct=119&sName=Sample-031
http://www.hanzel.pl/index.php?p=productsMore&iProduct=88&sName=012

chodzi mi o but, nie o podeszwę

jagular

Administrator jagular
2008-05-17 14:41:49

nie mam ale też je oglądałem i zastanawiałem sie nad 012. raczej buty taktyczne, do lasu.
ale to raczej buty na straszne mrozy z takim ociepleniem. no chyba że jesteś myśliwym lub bawisz sie w zimie w asg lub coś podobnego.
---
Edytowany: 2008-05-17 15:02:48

no hope no fear

~muffa

2008-05-22 14:54:07
83.5.86.97 Głosów: 0

mógłby mi ktoś doradzić? Jakie mam wybrać buty? Myślałam o którymś z modeli: 004, G04 lub G07, ale wszystkie z nich mają THINSULATE 200gr. No i mam dylemat. Bo głównie chodzi mi o buty do chodzenia w lecie, a z tego co przeczytałam i wywnioskowałam może być mi w nich za gorąco .. No i nie wiem sama jakiego mam dokonać wyboru.. :) Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc byłabym bardzo wdzieczna . :)

ksz ksz .. ;]
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... | 114 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 9b04d - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2