Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | ... | 120 |

[Obuwie] Hanzel

frankie

2009-07-03 10:51:19
89.77.180.117 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Miało by nie być. W Warszawie Hanzela praktycznie nie ma.

Luszek

Luszek
2009-07-03 14:39:52
194.181.187.230 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

>>DTH
Nie ma dziwne Lublin to górska potęga szczególnie jeśli chodzi o sklepy, jako urodzony warszawiak z ursusa i były czasowo długoletni mieszkaniec Lublina mówię wam
Jak chcecie pójść do sklepu turystycznego z dobrym wyborem towaru, fachową obsługą i niskimi cenami to tylko Lublin.

-------------------------------------------------------
Luszek

~TomzPolesia

2009-07-03 21:40:22
80.54.64.253 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Luszek jakoś ostatnio w lbn jest coraz mniej sklepów tego typu,jakim twoim zdaniem polecasz sklepy i gdzie widzieliscie Hanzele.

~bodocox

2009-07-28 20:30:34
83.9.34.240 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

a co możecie powiedziec o modelu SAMPLE 024 SK ?

hardcore nie disco

terwu

2009-07-29 14:41:00
79.190.196.130 Głosów: 0

buty firmy Hanzel można przymierzyć we Wrocławiu na Polaka 20 /Skalnik vis PizzaHut/

Osobiście zdecydowałem się na model 003. Przetestowałem go wczoraj w warunkach miejskich /chodniki+parki/. Pierwsze wrażenie pozytywne, a w weekend spróbujemy w Karkonoszach.

Ważna sprawa: przed pierwszym użyciem trzeba zaimpregnować!!!!!!!!!!

Luszek

Luszek
2009-07-29 17:52:42

Do TomazPolesia
Ja w Lublinie kupowałem zawsze na Lipowej róg Skłodowskiej lub na dole świętoduskiej ale dawno tam nie byłem (teraz nie bywam w Lublinie)
A Hanzele kupowałem w fabryce w Nowym Targu, polecam tę formę, jedziesz na weekend w gorce i przy okazji załatwiasz buty

Luszek

Blatio

Blatio
2009-07-31 01:39:34
83.30.127.156 Głosów: 0

Luszek, fabryka jest w Ludźmierzu ;) W Nowym Targu Hanzel ma konkurencję w postaci Wojasa i Demaru :P
A co do formy zakupu, to popieram z całych sił. Ja swoje pierwsze kupowałem właśnie tak. Byłem w okolicy (moja dziewczyna ma dziadka rzut kamieniem od Ludźmierza) i po prostu tam podjechaliśmy zobaczyć co to w ogóle jest i jak to wygląda...
I trzy dni później pomykaliśmy po Tatrach w nowych butach ;)
---
Edytowany: 2009-07-31 04:03:23

Calmness is the key to all kinds of success.

~SOWIZDRZAL

2009-07-31 12:28:02
77.115.110.215 Głosów: 0

Czy Hanzel jest gdzies dostepny W Poznaniu? Albo Bydgoszczy czy tez Toruniu?

Luszek

Luszek
2009-07-31 19:18:51

No faktycznie to jest Ludźmierz a na dodatek w Nowym Targu jest też ulica o nazwie Grel więc trzeba uważać żeby się nie machnąć (ja to zaliczyłem). Sorki za zmyłkę.

Luszek

Blatio

Blatio
2009-08-03 02:08:28
83.22.143.249 Głosów: 0

...a w samym Ludźmierzu trzeba się uważnie na tabliczki z nazwami oglądać, żeby na ulicę Grel trafić :P

terwu

2009-08-10 12:20:50
79.190.196.130 Głosów: 0

Mam pytanie dotyczące butów z tego wątku forum. kupiłem 2 tygodnie temu buty, przeszedłem się w weekend na Chojnik i ... obtarły mnie na piętach maxymalnie. Pytanie jest proste - to moje pierwsze buty skórzane w 100% w górki i czy taka sytuacja jest normalna za pierwszym użyciem. Nadmienię, że chyba facet w sklepie naciągnął mnie na skarpetki twierdząc, że "grube" lepiej się w tym modelu sprawdzą - i nieświadomie je ubrałem. Ponadto związałem je bardzo mocno - może to przez to. Na koniec nadmienię, że zakupiłem rozmiar większy od normalnie chodzonego.

yaro1986

yaro1986
2009-08-10 12:26:03
83.5.84.142 Głosów: 0

To noramalne ze buty gorskie moga na poczatku obcierac szczegolnie te ze skory. Pochodz w nich troche powinny sie dopasowac i przestac obcierac, sa jednak przypadki ze nuty sa niewygodne caly czas. Gruba skarpeta to dobry pomysl, napewno obtarcia beda mniejsze przy grubej skarpecie.

yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Luszek

Luszek
2009-08-10 17:56:57

Stary człowiek gór (bardzo stary) poradził mi kiedyś żeby jak się buty nie będą dawały rozchodzić nalać do nich deanturatu a potem włożyć je na foliowe worki (do ochrony stóp skarpety oczywiście też) i pochodzić parę godzin.
Spirytus zmiękcza skórę i pozwala jej się ułożyć do kształtu stopy.
Tym denaturatem to oczywiście tylko zmoczyć środki nadmiar wylej przd założeniem.

Luszek

DTH

DTH
2009-08-10 18:35:48
86.63.144.73 Głosów: 0

terwu, sprzedawca Cię nie naciągnął. Wszystko doradził dobrze, i grubą skarpetę, i rozmiar większe. Tak jak Yaro pisze, nowe buty trekkingowe (zwłaszcza skórzane) muszą się dopasować do stopy.
Owszem, czasami trafia się tak, że nowe buty w ogóle nie obcierają i już przy pierwszym założeniu są wygodne, ale zazwyczaj jakieś obtarcia niestety się pojawią.
Moje Hanzele np. obtarły mnie tylko trochę na piętach, a po 2 wycieczkach stały się już superwygodne:) Tak więc spokojnie wydreptuj w nich kolejne kilometry, powinno być dobrze.

terwu

2009-08-10 20:50:51
62.141.198.70 Głosów: 0

Dzięki wszystkim za dobrą radę...sprawdziłem dzisiaj buty i skarpetki jeszcze 10 razy i za własną ślepotę trzeba płacić :) w sklepie mierzyłem i rozmawiałem o 44 a tu ciach /biorę to na siebie/ jest 43. Nie wiem jak to się mogło stać chyba pomyliłem pudełka w tym całym szale z zakupienia wymarzonych butów do dreptania - chyba w tym sezonie będę musiał buciki sobie odpuścić. Pozdrawiam wszystkich zapalonych górołazów.

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2009-08-10 20:58:53
80.51.15.73 Głosów: 0

Skoro nie możesz oddać to sprzedaj te buty jak najszybciej na jakimś serwisie aukcyjnym - przecież są dobre, chodzi tylko o rozmiar. Komuś posłużą, a Ty sprawisz sobie nowe.

Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.

terwu

2009-08-10 21:18:03
62.141.198.70 Głosów: 0

Właśnie tak zrobię :)

Blatio

Blatio
2009-08-18 23:54:08
83.30.144.210 Głosów: 0

Ja generalnie nie miałem problemu z wygodą Hanzeli, ale też nie mam w żadnym egzemplarzu skóry w środku. Jakoś nie jestem fanem skóry, odkąd kilka razy w Bundeswehrach z powodu przepocenia wnętrza, trochę mnie obtarła stopa. Jestem zwolennikiem tkaniny w środku, poza tym wtedy wnętrze szybciej schnie.

Tak poza tym, to dziś właśnie odebrałem z Ludźmierza kolejną parę Hanzeli, tym razem jest to customowo zrobiony model G024, z siateczką AirNet w środku (chcę porównać czy lepiej się w tym chodzi niż w Cambrelli), profilaktycznie kazałem też wstawić skórzany zapiętek. Poza tym na zewnątrz jest licówka z Heinena, a podeszwa to Grip. Na czubach naklejone gumowe noski.

Pewna nowość, która różni moje 024 od wcześniejszych, to sztywność podeszwy. Dowiedziałem się, że Hanzel przymierza się do produkcji obuwia w wyższej twardości, coś w rodzaju B/C, albo C, więc poprosiłem o wykonanie tej pary właśnie ze sztywną podpodeszwą. Zobaczymy jak się to będzie sprawowało, ponieważ moje poprzednie - DG022 i 006, są raczej miękkie, pod podeszwami czuć dokładnie po czym się stąpa. Teraz chciałem popróbować wreszcie czegoś twardszego.
Do tej pory najsztywniejsze kamasze w jakich chodziłem, to były Bundeswehry, ale po ostatniej wyprawie w Tatry, na Świnicę i Zawrat, doszedłem do wniosku, jednak na wysokie góry, skały i łańcuchy, okazały się średnio wygodne.

Jeśli chodzi o moje najnowsze G024, to pierwsze wrażenia z pudełka i po przymiarce - jak zwykle bardzo pozytywne jeśli chodzi o dopasowanie i wykonanie, teraz czekam na okazję, żeby w nich pójść w góry, ale to chyba dopiero we wrześniu, mam plany na Rysy, więc będzie dobra okazja na opisanie pierwszych wrażeń z chodzenia ;) Czekam też zimy, żeby się przekonać jak się sprawi licówka z Heinena w śniegu i mokrym.

ludz

ludz
2009-08-19 00:14:12
84.10.213.211 Głosów: 0

a jak sztywna jest podeszwa? możesz zgiąc rękami? przy chodzeniu się zgina? jak staniesz na palce to się zegnie ?

Blatio

Blatio
2009-08-19 01:39:22
83.30.144.210 Głosów: 0

Rękami nie zegnę, ugina się minimalnie, o kilka mm. Jak założę na nogi i stanę na palcach całymi swoimi 90 kg, to się dopiero coś ugina. W normalnym chodzeniu krok za krokiem uginają się bardzo nieznacznie.

Od Hanzela dowiedziałem się, że to jeszcze nie jest najtwardsza podpodeszwa, jaką mogą wstawić.
W każdym razie czuję gigantyczną różnicę w sztywności w porównaniu do DG022, czy 006. Są też znacznie sztywniejsze niż moje Bundeswery, to na bank.

Strona: | 1 | ... | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | ... | 120 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: fa3a3 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3