Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | ... | 41 |

[Obuwie] Hanwag

GTharnas

2011-07-05 22:06:19
89.75.47.18 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Cieszę się że są zadowoleniu użytkownicy Alaski GTX.
Od siebie mogę dodać że nie każdy miał tyle szczęscia co do tego modelu.
Histora krótka ale ciekawa.
Buty zakupione w Listopadzie 2010.
Eksloatowane umiarkowanie, ze względu na brak czasu tylko 4 wypady ( 2x Beskid 2x Tatry ).
Oddane do reklamacji w Maju 2011.
Powodem reklamacji jest odklejenie się frontu podeszwy w załączeniu zdjęcia ( słaba jakośc bo komórką ):
http://i23.photobucket.com/albums/b386/GTharnas/DSC06532.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b386/GTharnas/DSC06531_c.jpg
O butach nie będę się rozpisywać bo nie miałem okazji nawet ich konkretnie przetestować.
Chodzi mi natomiast o proces reklamacyjny w HanWagu, który trwa już 2 m-ce.
Niestety jedyną informację jaką uzyskałem od Sklepu w którym kupiłem i Dystrybutora na Polskę to że buty zostały przyjęte, zostaną naprawione i znajdują sie w Niemczech w Serwisie, który jest jeden na całą Europę.
Wiecie może jaki jest maksymalny czas oczekiwania na naprawę, jest to jakoś ustawowo określone ?
Pozdrawiam.

michal.sciskala

2011-07-08 19:13:03
89.76.77.181 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czesc,

Zastanawiam sie nad zakupem butow marki HW. Rozpatruje dwa modele "Alaska GTX" oraz "Ferrata Combi GTX". Te pierwsze maja sporo swoich wielbicieli.
Czego wymagam od buta: 4 sezonowy na polskie warunki (Tatry), 3 sezonowy Alpy/Dolomity via ferraty, ewentualne przejscia w rakach. Chodzenie w deszczu/sniegu/ ewentualnie po mieście.
Waga nie ma znaczenia.

W modelu Ferrata zastanawia mnie jak wlasciwie konserwowac/impregnowac ten but. Tam sa cienkie wstawki skorzane, co sugerowaloby woskowanie. To z kolei moze byc mocno uciazliwe.

Prosilbym o porade i ewentualne opinie uzytkonikow modelu Ferrata.

pozdrawiam,
michal

-------------------------------------------------------
szarlotka

przeniesione

~Darek

2011-07-22 13:27:50
87.239.216.27 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam ponownie,

jakiś czas temu pisałem o moim problemie z butami Hanwag Yukon (strona 33). Oddałem je do sklepu, sklep je wysłał do polskiego dystrybutora, następnie polski dystrybutor sprawdził co mogł i wysłał na ekspertyzę do Niemiec.

Tak jak się spodziewałem - reklamacja nie została uznana.

Przypomnę o co chodziło: przy zgięciu stopy pierwszy metalowy zaczep na sznurókę uciska w duży palec w obydwu butach. Za buty dałem 900 zł w krakowskim sklepie Polar Sport na Siennej. Buty zostały kupione jakieś dwa miesiące temu więc jeszcze długo będą na gwarancji. Wyszedłem w nich tylko raz, dokładnie mówiąc na Luboń Wielki i Szczebel (fotki tutaj: https://picasaweb.google.com/pozytron15/18_Lubon_Szczebel )

Buty po tym jednym wyjściu są w stanie idealnym, podeszwa wygląda jak nóka. Mogę sprzedać za 800 zł, nie mniej.

Hanwag Yukon
kolor czarny
rozmiar 44,5

Kontakt: 888-835-942
e-mail: df@g.pl

Buty można odebrać w Krakowie, okolice Ronda Ofiar Katynia (Ikea).

Darek

~Darek

2011-07-22 13:29:32
87.239.216.27 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jeszcze link z opisem: http://www.polarsport.pl/product/374003/Buty%20HANWAG%20YUKON

Darek

~roza

2011-07-26 22:56:38
89.68.27.154 Głosów: 0

Witam. Planuję zakup butów Hanwag Atlas GTX Lady. Czy macie jakieś doświadczenia z tym modelem? W sklepie jako jedyne spośród dziesiątek innych hanwagów i meindli świetnie lęża na nodze, nigdzie nie uciskają i nie są za szerokie - mam bardzo wąską stopę. Będę wdzięczna za odpowiedź.

roza

~marek

2011-08-29 14:57:59
83.9.206.150 Głosów: 0

Używałem w tym roku hanwagi Atlas GTX męskie w Tatrach i muszę stwierdzić że są naprawde wygodne, Dobrze trzyma wiązanie (palce nie udeżają w przód buta). Jednak nie polecam na letni sezon bo podczas schodzenia strasznie grzeją palce! Po godzinie schodzenia musiałem ściągać buty i wietrzyć bo palce paliły dosłownie! To pewnie przez ten gumowy otok wytwarza się taka wysoka temperatura. Na lato odradzam!

~Yetus

2011-09-02 14:04:24
195.170.108.10 Głosów: 0

marek ? A jakie miales wtedy skarpetki na nodze?

~roza

2011-09-07 19:47:13
89.68.31.177 Głosów: 0

Dzięki Marek za wiadomość. Buty Atlas GTX Lady zakupiłam jeszcze przed Twoim wpisem i również uważam, że są bardzo, bardzo wygodne. Świetnie trzymają śródstopie i nie pozwalają palcom uderzać o przód buta. Chodziłam w nich codziennie przez 10 dni po górach Ukrainy, w środku lata i stopa mi się wcale nie grzała - może to kwestia indywidualna, a może rzeczywiście zależy od doboru skarpet (ja chodziłam w tych przeznaczonych do butów z membraną). Naprawdę zero otrać i pęcherzy!

A jeśli chodzi o wady, to po pierwsze myślę, że przydałby się klips na środku języka (taki, jak posiada model Alaska) - zauważyłam, że języki przesuwają się w zewnętrzną stronę i jest to nieco odczuwalne podczas schodzenia. Po drugie po całodziennym marszu w deszczu, jeden z butów mi przemókł - wiem, że nie przemakają tylko kalosze;) - ale doprawdy dziwne, że drugi był zupełnie suchy. Buty naturalnie, zaraz po zakupie, zgodnie ze wskazaniami sprzedawcy i informacjami zamieszczonymi na stronie Hanwag, dokładnie zawoskowałam.

Podsumowując POLECAM!

sysunia

2011-09-09 07:49:16
83.4.157.110 Głosów: 0

Wybrałam dwa modele Hanwaga, które świetnie leżą na mojej nodze: Yellowstone i Tatra. Czy mial ktoś możliwość porównania tych modeli? Głównie chodzę po Tatrach i Gorcach. Będę wdzięczna za odpowiedź:)

mikel

mikel
2011-09-09 08:03:46
83.5.73.40 Głosów: 0

Tatra są z jednego płata skóry, a yellowstone mają wstawki z syntetyku, więc na pewno tatry będą łatwiejsze w pielęgnacji, według mnie też takie skórzane buty powinny posłużyć dłużej. Ale musisz się liczyć z tym że jeśli chcesz żeby nie przemakały to będziesz musiała o nie dbać i odpowiednio impregnować.
A co do zastosowania do gór to oba buty mają kategorię B, więc mają taką samą twardość :)
---
Edytowany: 2011-09-09 08:21:39

Arni

Arni
2011-09-09 17:46:00
77.45.14.139 Głosów: 0

Z tych dwóch wybrał bym... Yukony.
A z tych dwóch to tak jak mikel - Tatra.

PS. wg strony HW, Tatra są z kat. BA, a więc są bardziej miękkie od kat. B. Na Tatry najlepsze były by BC a więc Yukony/Alaski
---
Edytowany: 2011-09-09 17:46:47

~black mamba

2011-09-25 13:32:37
46.112.245.13 Głosów: 0

Hanwagi Lima zakupiłem w grudniu 2010 roku. W lipcu wybrałem się z kolegami na Główny Szlak Beskidzki, zaczynając od Bieszczad i muszę przyznać że jeśli chodzi o warunki termiczne i nieprzepuszczalność wody buty były wręcz genialne, lecz w środku pękła w nich skóra - dokładnie na pięcie. Po 8 dniach łażenia, a 3 walki z butami (włącznie z wkładaniem podpasek do środka) musiałem zakończyć przygodę. Reklamacja została uwzględniona, trwała nieco ponad 2 miesiące (zrozumiałe - jeden serwis w Niemczech). Najciekawsze jest to, że buty przez pół roku nie sprawiały trudności, a tu na wakacje psikus. Podczas wyprawy używałem tylko cieńkich wełnianych skarpet. Buty wrócą do mnie za 3 dni około i sprawdzę je w przyszły weekend i napiszę jak się sprawdzają po naprawie.

A moje pytanie brzmi jak i kiedy impregnować buty z wyściółką skórzaną w środku, bo dochodzę do wniosku, że może tam mógł tkwić problem, jeśli nie w ukrytej wadzie. Buty mimo mojej wpadki polecam, bo po zamianie ze starych campusów (które i tak zaskoczyły mnie swoją wytrzymałością) różnica komfortu jest wręcz kosmiczna :)

grzegorz

SCRUBBY

2011-10-02 16:41:51
194.11.24.81 Głosów: 0

Namówiliście mnie :D Listopad: zakup Hanwag'ów Alaska GTX :) Później na rozchodznie Taterki Zachodnie a jak pogoda dopisze, to może nawet ciut wyższe ? ;)

SCRUBBY

~misiekzlasu

2011-10-04 00:03:15
31.63.131.158 Głosów: 0

Jestem rozczarowany HanWag'iem (Yukon) jeśli chodzi o jakość wykonania. Jeden but zszyty dobrze ale na drugim oprócz nierównego szycia znalazłem dwie niedoróbki - wysnuwające się nici:
http://imageshack.us/photo/my-images/249/hanwag.jpg
Chcę wymienić na inną parę.
Czepiam się czy nie?

misiekzlasu

Bleys

Bleys
2011-10-04 13:16:11
198.178.192.1 Głosów: 0

Misiekzlasu, czy szef dalej puszcza? Jesli nie, to sam sobie odpowiedz... Jesli tak, czywiscie reklamuj.

pozdrawiam

~misiekzlasu

2011-10-05 23:00:35
31.63.157.243 Głosów: 0

Buty wymienione. Wniosek jest taki jak Ktoś tu już wspominał - trzeba wszystko dokładnie sprawdzić, wewnątrz i na zewnątrz buta, niezależnie od marki.

misiekzlasu

scbs

2011-10-31 17:19:11
178.183.190.212 Głosów: 0

Hej

Gdzie można najtaniej wyrwać Alskę GTX, jaki sklep polecacie ?

~Dan179

2012-01-18 16:02:20
213.195.154.59 Głosów: 0

Witajcie :) pomożecie? Gdzie kupić hanwagi eclipse? nigdzie nie moge u nas ich znalesc :(

Daniel

~Bartek

2012-02-01 14:51:29
217.168.131.50 Głosów: 0

Czołem Dan179. Gdybyś był zainteresowany modelem Hanwag Eclipse to proszę o kontakt b_silski@yahoo.com.

Pozdrawiam

BS

~dan179

2012-02-02 11:23:49
178.36.99.221 Głosów: 0

mam jeszcze jedno pytanie Czy ktoś z was miał/ ma hanwagi Sirius GTX? Jak tam sprawdza sie w nich ta izolacja z gore-texu duratherm ? Buty chce uzywac w czasie zimowych przejsc w tatrach, Grossglockner,Kazbek ( pozna wiosna itp ) I zastanawiam sie czy Izolacja w nich jest w miare :P

Daniel
Strona: | 1 | ... | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | ... | 41 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: f2201 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3