Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

[Obuwie] Beck / w tym: Sierra, Cliff

Pitek

2006-10-24 16:30:42
83.9.47.209 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Mam pytanie do użytkowników Butów Beck Sierra - czy ktoś używał do nich raków Climbing Technology model Raptor? Mam zamiar je zakupić a nie mam możliwości wcześniejszego przymierzenia do buta.
Dalsze spostrzeżenia po użytkowaniu latem: zaniepokoił mnie stopień zużycia podeszwy. Korzystałem z butów w stopniu umiarkowanym a podeszwa wykazuje oznaki znacznego zużycia - być może to specyfika podeszwy vibram-owej.

~Zdzichu

2006-11-01 12:25:21
195.116.35.1 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A ja wlasnie zakupilem je wczoraj za 319zl (przecena z 399). A dopiero dzisiaj znalazlem tą stronę. Jakoś dziwnie nie dane mi bylo jej znaleźć wcześniej.
Po porzeczytaniu komentarzy prawie sie załamałem. Mialem wydać troche grosza ze 450 na jakies fajne buty ale jak zobaczylem Becki za tą cenę .. Hmm. Czy komuś wogole te buty się sprawdzily?

-------------------------------------------------------
Zdzichu

gumibearMarcin

2006-11-20 10:26:54
156.17.201.1 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

link do testu butków:
http://ngt.pl/546,Beck-Sierra-STX.html

~kazzperr

2006-11-20 10:42:57
85.89.170.88 Głosów: 0

widzialem wiele par tych butów (Beck Sierra), używałem dwóch (tych samych), a moja znajoma ma Beck Scrlambler. niestety ale rdzewienie haków to norma.

jeśli ktoś jest bardzo niezadowolony z obuwia Beck Sierra i kupił je w HiM to może łatwo udowodnić niezgodność towaru z umową i żądać zwrotu pieniędzy. dlaczego?

http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/id/292?productReferer=Category&context=3

w opisie znajdują się trzy błędy, co powoduje właśnie niezgodność z umową:
1. szeroki gumowy otok (w rzeczywistości to jest skóra)
2. nierdzewne haki (jeśli zardzewiały)
3. wnikanie wody (jeśli wnika to są na to testy firmy sympatex, który jeśli but faktycznie przemięka nie przejdą)

jeśli są osoby zadowolone, a nie wątpie. mój koleżka - stare becki,podobne do tych ma 6lat.

kacper

~Clone

2006-11-26 20:31:30
81.15.226.6 Głosów: 0

Mam je od 2 lat. Jako że jestem myśłiwym PZŁ miałęm okazje testować owe buty w różnym terenie od chodzenia po lesie, po polach, po terenie trawiastym , bagnisty i skalisty. Jeśłi chodzi o teren podmokły to można je stosowac ze STUPTUT-ami, co uniemożliwia przedostawanie się wody do górnej partii buta - choć osobiście, jeżli chodzi o zalanie ich wodą, to jeżli się człowiek postara, to to zrobi. Pzrecież można i zalać gumowce. Ogólnie są twarde i mocne. Szczególnie zewnętrzna guma. Sznorówki pękają od pracy stopy - można je wymienić. Wartwa wewnętzrna po pwenym czasie nie wytrzymuje u mnie po użytkowaniu po 10 h dzienie, ale może nie każdego dnia. Więc nadal je noszę i polecam - może nawet przyszły zakup będę wiązał z tą firmą.

hunter

~MarcinM

2006-11-29 16:57:18
212.182.108.104 Głosów: 0

Beck-nigdy więcej.Mnie rozleciały się sierry po trzech miesiącach.Zwrócili mi gotówkę więc wymieniłem je na kratery campusa-i te noszę już rok.

MarcinM

~gała

2006-12-01 13:13:09
84.10.163.100 Głosów: 0

W sumie nie wiem jak to jest. Ja mam owe buty juz okolo 5 lat, jakis miesiac temu rozlecialo mi sie lewe szycie na zgieciu prawego buta :), skleilem poxipolem i trzyma jak nowe. Jak narazie jest to jedyna usterka. W moim modelu haki sa nierdzewne (sadzac po kolorze jest to mosiadz lub podobny stop), buty nigdy nie przemokly (raz do roku sa impregnowane). Fakt ze z oddychalnoscia nie jest super ale w koncu jest to sympatex. Dobry model vibramu, po tych kilku latach chodzenia po miescie(jesien i zima) i raczej turystycznych wypadach w gory (gorce, beskid wyspowy itp) starl sie tylko na pietach okolo 1 cm.

~rudi

2006-12-04 18:01:01
86.111.200.18 Głosów: 0

taaaa.... trochę mineło od czasu zakupu i już troszkę mogę powiedzieć. jestem tym gościem co to jechał na Zugspitze i się obawiał.. W Niemczech było spoko. 3 dni i wszystko git. buty wygodne i i generalnie podobały mi się bardzo. nie było jednak śniegu, deszczu ani żadnych innych "konkretnych" warunków. a potem... poszedłem na nieco dłuższy spacer. Sobieszów - Bardo. jakieś 130 km po górach, drogach i innych duktach. 4 dni samemu w trasie, dziennie ponad 10 godzin marszu. iii..... buty dały radę. jeden "MALUTKI" minus: obtarły mnie jak nigdy w życiu! obie pięty do wymiany! do mięsa normalnie. a że nie miałem początkowo żadnych plastrów cierpiałem niemiłosiernie. na razie, mam mieszane uczucia (jak wtedy kiedy teściowa wpada najnowszym modelem jaguara w przepaść). nogi bolą do dziś ale buty na razie się nie rozpadssają. obaczymy. hej!

olimp.awf.wroc.pl

ziemo

2006-12-21 01:11:21
88.220.111.64 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

mam te buty od ponad dwóch lat i co do trwałości to nie mam im nic do zarzucenia - przechodziłem w nich tatry, karkonosze, góry stołowe, bieszczady, pieniny, nie licząc spacerków po mleko do sklepu :-))) jednak nie nadają się na warunki wodno - śniegowe. chyba że to moja wina złego impregnowania ale nie sądzę. Co do wygody to mam podobne doświadczenia jak rudi (no może nie aż takie ekstremalne:-))) zwłaszcza w warunkach zimowych wzrasta ryzyko obtarć - to pewnie efekt zamarzania wody jaka się do nich dostaje. W styczniu w tatrach obtarłem okolice ścięgna achillesa - ale może to ja mam dziwne nogi bo tylko prawej stopie się dostało. Według mnie są to buty nawet i na długie ale jednak niezbyt wymagające wycieczki. Obecnie jestem w trakcie zakupu butów z troszeczkę wyższej półki.

ziemowit jaskólski

Jasiński

2006-12-23 23:14:20
213.17.145.101 Głosów: 0

Też mam te buty 2 lata. Niestety porażka na całej linii. W miejscu zgięcia stopy zrobiły się zagięcia na skórze buta, które nawet po impregnacji chłoną wodę jak szalone. Szew "gumowego" otoka puścił w kilku miejscach. Oddychalność prawie zerowa. Jak akurat deszcz nie pada to przy temperaturze ok. 20 st.C po godzinie marszu też jest wilgotno. Ratowały mnie przed tym chłonące wilgoć kokosowe wkładki, ale one też w końcu nie dawały rady. Jak pada deszcz to po paru minutach stopa ma nieprzyjemną kąpiel. Jakby tego było mało to na dodatek w miejscu zgięcia stopy pękła mi w dwóch miejscach podeszwa. A może to ja jakiś dziwny jestem, bo to drugi wibram który mi na nodze popękał...

pozdro, Jasinski

~Eryk_wiking

2006-12-26 17:14:07
81.15.157.149 Głosów: 0

Ile na te buty jest gwarancji ?

~Jasiński

2006-12-27 16:52:31
213.17.145.101 Głosów: 0

Ja w HiMoutain dostałem zdaje się rok. Dobrze sobie to wyliczyli, bo but zaczął się sypać na potęgę po jakiś 13-14 miesiąch. Mniej więcej wtedy sklep się zlikwidował. To na pewno jakiś spisek.

pozdro, Jasinski

~pawelloping

2006-12-30 01:56:59
195.254.156.74 Głosów: 0

pięć lat mi wytrzymały ale... pierwsza para poszła do reklamacje po 2 tygodniach- rozkleiła się podeszwa z boku, dostałem nowe. po niespełna roku zauważyłem że szwy z przodu przegniły, zareklamowałem, uznali i miałem nowe. w tych pociągnąłem 4 lata i szwy puściły, otoka cholewki w miejscach zagięć się sypie, ale wciąż je używam na suche tereny. zostatniej pary jestem naprawde zadowolony, a buty KATOWALEM od września do maja non stop a latem 2 mieś góry. jedna para na trzy jest ok.

pawelloping@op.pl

~Tomek

2007-06-10 19:28:50
88.199.129.11 Głosów: 0

Używam butów Beck od ponad 4 lat. Chodzę w nich od jezieni do wiosny oraz wypady w Tatry wysokie. Planuje ponownie zakup takich butów. Oczywiście na podeszwie Vibram. polecam wszystkim tę firmę

Tomek

~Tomek

2007-06-22 22:16:48
88.199.129.11 Głosów: -1

Gwarancja na buty Beck Sierra - 1 rok

Tomek

kazzperr

kazzperr
2007-06-22 22:40:41
85.89.185.88 Głosów: 0

to jest gwarancja producenta...a jest cos takiego jak watek ten:

http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=2407

poczytajta sobie...o gwarancjach tam..

http://www.toya.net.pl/~kazzperr/SPISGAL.htm

oneworld

oneworld
2007-06-23 11:23:52
88.199.44.187 Głosów: 0

co do butków, mam takie, wcześniej je chwaliłem ale po półtora roku użytkowania, nagle zaczęły puszczać wodę, wystarczyło kilka godzin w topniejącym śniegu i zaczynało się robić mokro, nie zlokalizowałem miejsca przecieku więc wydaje mi się że już chyba STX nie daje rady. Jednego buta jeszcze mogę zrozumieć bo przedziurawiłem podeszwę na wylot, ale drugi jest OK. Myślałem że trochę dłuzej przetrwają jednak życie pokazało inaczej i zostały zastąpione Vasque Alpine GTX, z których jestem zadowolony mimo że na wstępie mnie poobcierały trochę ;)

Najlepsze przed Tobą

~Sajko

2007-08-04 18:59:22
86.63.138.82 Głosów: 0

Nie kupujta tego, beck do liderow nie nalezy, material wewnatrz buta po jakikchs 2 latach wcale intensywnego uzywania zwyczajnie sie zaczal przecierac. Mimo impegnowania nieraz wyciagnalem z nich mokra stope i wcale nie byl to tylko pot. I teraz najgorsze. Stopy to mi tak te buty sponiewieraly, ze bajka. Na poczatku myslalem ze to kwestia rozchodzenia, ale historia z dziurami na pietach notorycznie sie powtarzala mimo zastosowania calkiem dobrych skarpet.

kazzperr

kazzperr
2007-08-04 22:54:30
85.89.185.88 Głosów: 0

nie chce Cie martwic ale chyba znow wpakowales kase nie tam gdzie trzeba - gredos niszcza sie rownie szybko...

http://www.toya.net.pl/~kazzperr/

~nie but, nie wydra

2007-11-18 19:41:25
195.128.119.3 Głosów: 0

Czytam ten wątek i mam dylemat kupiłem owe Beck Sierra STX niecałe 3 m-ce temu. No i ... no i pierwszy deszcz a buty przemokły na czubach tj w palcach .... paradoksalnie w miejscu, który jest otoczoną tkaniną TAS, którą sprzedawca reklamował jako zdecydowanie nie przepuszczającą wody. Za pierwszym razem była mocna ulewa pomyślałem, że przeczekam .... drugi raz lekki deszczyk 7 minut spaceru i buty znów przemokły w tym samym miejscu ... czytam wątek i zastanawiam się czy sklep przyjmie moją reklamacją i czy w ogóle warto się z tym bujać .... pleas help !

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 9dfcd - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3