Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

[Namioty] Namiot rowerowy

grendel

grendel
2016-10-29 15:14:02
77.254.93.166 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ziemek94
To, że Yatzek kupował to OK. Z opisu aukcji widać, że trzy osoby kupowały. Nie miałem na myśli rzetelności czy uczciwości sprzedającego - płacąc przez PayPal lub kartą i tak jesteś objęty ochroną i Twoje dudki są bezpieczne. Miałem na uwadze oficjalne ''dystrybuowanie'' produktów Nature Hike.
Ale mniejsza, fakt strona wygląda lepiej. I szary Cloud 3 za 799 zł. To ponad 200 USD...

Opcja obejrzenia i pomacania towaru w realu jest nie do przecenienia. Jak masz możliwość - oczywiście zrób to. I jeśli czas Ci pozwala, ustal sobie i porównaj jak największą ilość modeli. Zawsze to pozwoli na wyrobienie sobie pełniejszej opinii i pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

fotofx

fotofx
2016-10-29 23:07:43
176.221.120.160 Głosów: -1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@grendel teraz napisałeś ''Opcja obejrzenia i pomacania towaru w realu jest nie do przecenienia.Jak masz możliwość - oczywiście zrób to. I jeśli czas Ci pozwala, ustal sobie i porównaj jak największą ilość modeli. Zawsze to pozwoli na wyrobienie sobie pełniejszej opinii i pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.'' , a jeszcze dwa dni temu 2016-10-27 10:05:53 napisałeś ''Tutaj nie chodzi o oglądanie i mlaskanie typu ''jaki ładny, amerykański'' a o rzeczowe wypowiedzi oparte na doświadczeniu w terenie i zdarzeniach tamże zaistniałych.'' Olewając pomacanie kilku topowych modeli namiotów i w cale nie amerykańskich tylko szwajcarskich , szwedzkich i norweskich chyba że uważasz iż macanie tylko chińskich namiotów na sens , czy widzisz tu sprzeczność ;)
---
Edytowany: 2016-10-29 23:12:28

grendel

grendel
2016-10-30 00:16:24
77.253.199.108 Głosów: -1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Naprawdę mam odpowiadać? Ale wywołałeś mnie do tablicy więc przypomnę, coś napisał:

''...@grendel mamy do siebie blisko jak chcesz to możesz zobaczyć moje namioty te które jeszcze mam bo kilka już oddałem lub je ukradli ale obecne sześć sztuk powinno wystarczyć żebyś porównał stelaże DAC do innych oraz sam ocenił ich walory (...)

Widzisz w tej wypowiedzi jakiś sens? Ja mocno się starałem ale nie zobaczyłem. To nie ja stoję przed dylematem zakupu i nie mnie przydatne byłoby włażenie do środka rozstawionych namiotów (np. w sklepie), by zobaczyć czy mi pasi długość, szerokość, wysokość, nachylenie, zapach itd. To po pierwsze.

A po drugie - jak miałbym ocenić te walory stelaży DAC w porównaniu do innych? Przez dotyk? Przez lizanie? Ręce i nogi opadają.

fotofx

fotofx
2016-10-30 01:50:40
176.221.120.160 Głosów: -2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jak miałbyś ocenić te walory stelaży DAC w porównaniu do innych? W bardzo prosty sposób i lizać ich nie trzeba, jak sugerujesz, ale przez dotyk już bliżej a dokładniej poprzez fizyczny napór na same stelaże w rozłożonym namiocie oraz jego ściany, położenie na nim kilkunastokilogramowego obciążenia czego nie radzę robić z budżetowym namiotem, kiedyś tylko takie używałem i wiem, że trudno jest sobie wyobrazić, jaka jest to wielka różnica, dopóki się tego osobiście nie doświadczy. Dostałbyś też kilka różnych próbek materiałów w tym Kerlon do rozerwania i przypalenia, żeby zobaczyć czym różni się znakomity namiot od zwykłego budżetowca nawet takiego za 1000 zł. Namacalnie można też przekonać się, na czym polega znakomita szczelność niepodklejanych szwów na dobrym materiale i jakie płyną tego korzyści, aby zrozumieć w końcu, za co nabywcy namiotów płacą po kilka tysięcy złotych, bo na pewno nie za małe i subtelne naszywki z napisami Hilleberg, Hellsport czy Exped, które łatwo zdjąć co jest często praktykowane i w końcu po to, żebyś przestał ludziom pisać farmazony o dobrych namiotach, z którymi sam nie masz doświadczenia. Chińskie Nature Hike są dobre w zakresie cena jakość i nic więcej , równie dobrze możesz sobie kupić chińskie trampki za 30 zł i pisać o nich jakie są to znakomite buty trekkingowe ;)
---
Edytowany: 2016-10-30 02:17:11

grendel

grendel
2016-10-30 02:01:37
77.253.199.108 Głosów: -2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Poddaję się, wygrałeś. Doczekać się nie mogę kolejnych fotek produktów z najwyższej półki.

Arni

Arni
2016-10-30 10:41:24
77.45.108.9 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Fotofx, a wiesz co to jest plastyczność i sprężystość metali? Taki test naporowy można sobie wsadzić. Sztywny stelaż może mieć niski próg sprężystości i po jego przekroczeniu nie powróci do pierwotnego kształtu. S kolei stelaż giętki może zachowaç się dokładnie odwrotnie, łatwo podda się naporowi wiatru, ale nawet złożony do ziemi nie pęknie tylko ponownie się wyprostuje. I dalej, metal o małej sprężystości może mieć wysoki próg plastyczności, a więc stelaż się zniekształci, ale nie pęknie. Oczywiście odwrotnie też może być.
Tych cech nie jesteś w stanie zbadać takimi metodami, bo bardzo łatwo możesz wyciągnąć mylne wnioski. Tu są potrzebne spec maszyny do badań metalurgicznych i na podstawie wykresów ocenisz dopiero ile warta była próbka.
Co więcej, na mylne wnioski wpłynie także średnica i grubość ścianek rurki. Jesteś pewny, że badałeś namioty o identycznych rozmiarach rurek?

Już ci napisałem wcześnie, naszemu forumowemu koledze stelaż DAC pękł dosłownie w rękach podczas zwykłego rozbijania namiotu. Dla czego? Domniemam, że użyty metal miał niską plastycznoć i podczas składania zwyczajnie pękł. Stelaże DAC mogą być sztywne ale i jednocześnie kruche. Chińczyk, stelaż Marabuta czy Hannacha może być dokładnie inny, odkształcił by się, ale by nie pękł.

Szczerze? Wolał bym chińczyka, który w górach się odkształci, ale nie pęknie. Odkształcony tylko ma zawsze szansę na wyprostowanie.
---
Edytowany: 2016-10-30 15:35:09

skrzyplocz

skrzyplocz
2016-10-30 18:47:33
81.132.51.177 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

fotofx, a tak z ciekawosci - mozesz napisac jakie konkretnie modele namiotow aktualnie posiadasz /tu mial byc znak zapytania, ale pisze z tabletu i slabo sobie radze, dlatego nie ma tez polskich liter

rytmar

rytmar
2016-10-30 20:51:46
89.73.182.180 Głosów: 2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@fotofx
Nie chciało mi się włączać w tą cała niby dyskusję, ale jak czytam te Twoje ciągłe zachwyty na stelażem DAC co to ma niby być jedyny, najlepszy i taki co to ma stanowić o tym, czy dany namiot jest zły, czy może lepszy to... nie wytrzymałem ;)

Napisaeś:
''Za tysiąc złotych to namiot nie będzie mieć nawet stelaża DAC to jak może być dobry''
Rozumiem - namiot beż DAC to badziew.
Napisałeś też:
''Wszystkie swoje obecne jak i wcześniejsze namioty traktowałem z jednakową dbałością jednak tylko stelaże DAC jeszcze nigdy mnie nie zawiodły''

A to dziwne, bo wcześniej mocno wychwalałeś namioty, które to niby posiadałeś przez dłuższy czas, a które nie miały stelaży DAC:

''@seboja używam namiotu Vango Chinook 300 oraz macałem kilka innych namiotów tej szkockiej firmy , są one starannie wykonane przy użyciu trwałych materiałów , Vango Halo 200 ma zewnętrzny stelaż Alu 7001-T6 Powerlite , można go rozbijać razem z sypialnią lub najpierw sam tropik posiada dwa wejścia , a obecnie jest w kilku sklepach internetowych w znakomitej cenie , jedynie waga 3,7 kg może zniechęcać , osobiście polecam (na fotkach od lewej Vango Chinook 300 następny Vango Halo 200 )''

''@zgaga z wymienionych przez Ciebie namiotów zdecydowanie najlepszym wyborem jest Husky Baron 3 osobiście przez sześć lat na wyprawach używałem Husky Extreme FIGHTER 3-4 miał wadę nie był odporny na kradzież :( poza tym namioty Husky są precyzyjnie wykonane z materiałów o wysokiej jakości co gwarantuje długotrwałe użytkowanie problemem jest to że Husky Baron 3 kosztuje więcej niż 700 zł https://www.youtube.com/watch?v=ZR0MSL8DPOs''

To jak - zawodziły Cię ich stelaże, a Ty mimo to je polecałeś? A może jednak nie zawodziły? Napisałeś przecież, że (przypomnę) ''tylko stelaże DAC jeszcze nigdy mnie nie zawiodły''
Jak mają się do tego Twoje słowa ''osobiście polecam'', ''...co gwarantuje długotrwałe użytkowanie''???

DAC to tylko jedna z firm oferująca stelaże do namiotów. To, że stosuje je kilka firm wynika przede wszystkim z dążenia do redukcji wagi. DAC od lat pracuje nad obniżeniem masy swoich aluminiowych rurek przy zachowaniu akceptowalnej wytrzymałości. Nie są to absolutnie najmocniejsze stelaże na rynku, ale są jednymi z najlżejszych i stąd ich popularność.
Poczytaj nieco w sieci o swoich nowych idolach zanim zaczniesz wygłaszać nieznoszące sprzeciwu peany pochwalne.

Zresztą nie trzeba daleko szukać. Tutaj na forum jest bardzo fajny artykuł Spinelessa:
http://ngt.pl/9-stelaze-w-namiotach.html

-------------------------------------------------------
cześć i czołem

Arni

Arni
2016-10-30 20:59:12
77.45.108.9 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ciekawe z jakiej huty pochodzą te stelaże DAC? Nie zdziwił bym się jak z tej samej co Fjorda i innych niemarkowych.
Hehe, DAC, a te słynne pokrzywione śledzie V i Y? Pamiętam swój zachwyt trwający do pierwszego rozbicia namiotu, ciach i 3 krzywe :-D Ani tego wyprostować, ani nic. Zwykłe alu szpilki też tak się zachowują.

fotofx

fotofx
2016-10-31 01:09:18
176.221.120.160 Głosów: -1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@Arni zobacz sobie test video Fjällräven Abisko Dome 2 w http://www.outdoor-magazin.com/ od 01:13 minuty do końca w Fjällräven Abisko Dome 2 są stelaże DAC Featherlite NSL i zobacz jak błędne wyrażasz opinie na temat sprężystości tych stelaży, @ skrzyplocz Fjällräven Abisko Dome 2 jest jednym z moich obecnych namiotów :) , @rytmar miałem Husky Extreme FIGHTER 3-4 który został mi ukradziony w raz z Hilleberg Unna , a Vango Chinook 300 też jeszcze używam i nówkę kupiłem za niecałe 1000 zł choć jego regularna cena wynosiła 330 funtów ( czyli chyba nie budżetowiec ;)) i nie posiada on stelaży DAC a jedynie PowerLite® 7001-T6 alloy o dwóch średnicach. Obecnie używam sześciu namiotów i w czasie ostatnich lat miałem więcej modeli w których spałem w najrozmaitszych warunkach terenowych i z pewnością na nich się nie skończy, kocham namioty i zawsze wolę spać w nich jak w czterech ścianach
Link do testu Fjällräven Abisko Dome 2 : http://www.outdoor-magazin.com/videos/outdoor-produkte/fjaellraeven-abisko-dome2 -zelt-innenraum.1536228.3.htm#1 (Należy skopiować cały link i wkleić go do wyszukiwarki )
---
Edytowany: 2016-10-31 01:19:23

fotofx

fotofx
2016-10-31 01:23:51
176.221.120.160 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dodam jeszcze fotkę z testu Fjällräven Abisko Dome 2 ;)

fotofx

fotofx
2016-10-31 02:01:06
176.221.120.160 Głosów: -1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@rytmar zapomniałem odpowiedzieć , że polecam inne namioty bez stelaży DAC tylko dla tego , że najczęściej osoby poszukujące porady ograniczają swój zakup tylko do określonej kwoty np. 300, 500 czy 1000 zł to jak mogę proponować namiot za 600 czy 900 euro , jak już wcześniej napisałem kiedyś miałem tylko namioty bez stelaży DAC i właśnie te złe doświadczenia skłaniają mnie do wydania takich nie innych opinii, Husky Extreme FIGHTER 3-4 był wyjątkiem , a o innych namiotach bez DAC wolę zapomnieć bo po co przypominać sobie przykre chwile na spieprzonych wyprawach przez zepsuty namiot

Arni

Arni
2016-10-31 11:12:52
77.45.108.9 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

No super, o czymś to świadczy? Czy na tej podstawie jesteś w stanie stwierdzić, że ten stelaż jest mocniejszy od stelaża Marabuta czy Hannaha? Ja nie potrafię.
Podpowiem, Hannah tez przeprowadzał takie testy swoich namiotów (są w sieci) i te zachowywały się identycznie. Czy to świadczy, że rurki obu firm są tej samej jakości? Absolutnie nie, choć wykluczyć nie można, że tak może być.

Taki test, to zwykły test konstrukcji, a nie stelaża. Tu ważna jest zarówno sama budowa namiotu, jego konstrukcja, ilość odciągów i ich umieszczenie oraz oczywiście jakość stelaża. Niestety na tej podstawie nie wyciągniesz, żadnych wniosków tylko o jednym elemencie składowym. Juz ci napisałem, potrzebne by były badania metalurgiczne lub testy do zniszczenia próbek gotowych rurek, a nie takie zabawy.

rytmar

rytmar
2016-10-31 21:50:23
89.73.182.180 Głosów: 2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@fotofx
W tematach dotyczących namiotów udzielasz się bardzo chętnie. Pełno tam Twoich wpisów. Dziwne jest to, że ani jednym słowem nie wspomniałeś dotychczas o jakichś złych doświadczeniach ze stelażami swoich namiotów, a przecież skoro TYLKO DAC nigdy Cię nie zawiodły, to te inne musiały wszystkie zawodzić. Hm?
Co więcej - nie tak dawno temu sam napisałeś:
''...widziałem ten namiot na żywo jest precyzyjnie wykonany i bardzo stabilny dla minie niestety jest wąski w nogach tylko 120 cm a mam dwa materace Therm-a-Rest® o łącznej szerokości 152 cm w inny wypadku kupił bym Pinguin Vega Extreme z satysfakcją''
Ten przecież nie ma magicznych stelaży DAC, a takie podobno zepsuły Ci masę ''wypraw''. Czemu więc kupiłbyś z satysfakcją?

Myślę, że mocno koloryzujesz, naciągasz fakty, aby uzasadnić swój zachwyt nowym bożkiem, którym stały się literki DAC. Reklama, sponsorowane testy i bełkot marketingowy - widać nadal mają na Ciebie przemożny wpływ.

Powtórzę - DAC to tylko jeden z producentów stelaży do namiotów. To, że w reklamach firm je stosujących czytasz o ''najwyższej jakości i wytrzymałości'' nie dowodzi, że takie same określenia nie mogą być użyte do opisu produktów firm konkurencyjnych.

Ja widziałem dwa namioty z pogiętymi stelażami DAC po jednej tylko huraganowej nocy. Było to pod Aconcagua 2 lata temu. Mój namiot Vaude Power Odyssee 2P przetrwał noc bez szwanku. I kilka innych też - niektóre z DAC, a inne nie, np. ekspedycyjne (geodezyjne) namioty HiMountain z grupy Polaków rozbitych nieopodal.
Absolutnie nie podważam więc jakości stelaży, które dostarcza firma DAC, ale nie jest też tak, że tylko takie są odpowiednio wytrzymałe i bezkonkurencyjne. Nie jest też tak, że aby namiot określić ''dobrym'' musi on mieć stelaż DAC, co strasz się forsować tutaj na forum od czasu, kiedy doznałeś olśnienia, po zakupie namiotu tak wyposażonego.
Namiot to cała konstrukcja: geometria, materiały, wentylacja, sposób wykorzystania przestrzeni, waga całości i wiele innych. Stelaż - choć bardzo ważny - to tylko jeden z elementów.

I jeszcze raz - nie jest tak, że tylko firma DAC poznała magiczny sposób na produkcję dobrych stopów aluminium. Inni też to potrafią.
---
Edytowany: 2016-10-31 21:54:58

-------------------------------------------------------
cześć i czołem

fotofx

fotofx
2016-11-01 10:12:36
176.221.120.160 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@Arni nie twierdzę , że stelaże DAC są najlepsze na świecie są i też inne firmy produkujące znakomitej jakości stelaże jak np. Easton ale DAC przy nich jest tani i łatwo dostępny w wielu gotowych modelach namiotów @rytmar zgadzam się z Tobą ''Namiot to cała konstrukcja: geometria, materiały, wentylacja, sposób wykorzystania przestrzeni, waga całości i wiele innych. Stelaż - choć bardzo ważny - to tylko jeden z elementów.'' Stelaż namiotu to tak jak rama w rowerze jedne ramy aluminiowe są za 50$ a inne za 500$
---
Edytowany: 2016-11-01 10:33:34

braavosi

Administrator braavosi
2016-11-01 10:39:50
89.74.222.167 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czytam powyższe posty i aż sprawdziłem, jaki miałem stelaż w namiocie MH Skyledge, który pogięła nam wichura na zboczu Carnedd Llewelyn w Snowdonii w 2010 r. Był to stelaż DAC.
Z cięższym stelażem alu Marabuta nie miałem nigdy podobnych przygód w podobnych warunkach.

Arni

Arni
2016-11-01 10:41:54
77.45.108.9 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Teraz nie twierdzisz, wcześniej tylko takie wnioski można było wyciągnąć.

fotofx

fotofx
2016-11-01 10:46:15
176.221.120.160 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@braavosi idąc tym tokiem rozumowania zastanawiam się jaki miałbym kupić samochód aby uniknąć wypadków ;)
---
Edytowany: 2016-11-01 10:51:19

braavosi

Administrator braavosi
2016-11-01 11:29:09
89.74.222.167 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

fotofx.
Nie idę żadnym tokiem rozumowania i nie rozważam.
Piszę tylko, na jakim rodzaju stelaża zawiodłem się w swojej praktyce górskiej. Stwierdzam fakt własnego doświadczenia.
I nie traktuję tego jako wypadek. Następnym razem tego namiotu po prostu nie kupiłbym, ze względu na to, co stało się z jego stelażem.

rytmar

rytmar
2016-11-01 13:15:05
89.73.182.180 Głosów: 2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

''Stelaż namiotu to tak jak rama w rowerze jedne ramy aluminiowe są za 50$ a inne za 500$''
Rozumiem, że DAC to ta rama za 500$, a cała reszta jest za 50.
Trzymając się tej narracji - dziwne jest to, że wiatr pogiął stelaże namiotów z DAC (to te z drogą ramą), a wiele innych z ''ramą tanią'' wytrzymało. Ale były też takie z ''drogą rama'', które huragan przetrwały.
To tylko udowadnia, że namiot jest całą składową konstrukcyjną i Twoje słowa: ''Za tysiąc złotych to namiot nie będzie mieć nawet stelaża DAC to jak może być dobry'' można włożyć sobie między bajki. Jest to też dowód, że stelaż dostarczany akurat przez dostawcę DAC nie zapewnia większej wytrzymałości i nie daje natychmiastowej przewagi namiotowi, który w takie rurki jest wyposażony.
Dokładnie to samo napisał braavosi opisując swoje doświadczenie z namiotem MH Skyledge i Arni pisząc co widział.

Forum to zbiór naszych opinii. Ważne, aby były te opinie wynikiem naszych doświadczeń, a nie np. kolejnego zafascynowania dobrym tekstem marketingowym, albo ''wewnętrznym przekonaniem''. Wszystko co tutaj piszemy pozostaje, jest nasza historią bytności na forum, a ostatecznie tworzy naszą wiarygodność w oczach innych czytających.
Zastanów się czasem nad tym fotofx, bo masz dziwną skłonność do wygłaszania kontrowersyjnych opinii, które brzmią jakby były kopiowane z folderów reklamowych*

To tyle ode mnie w tym temacie, w który nie chciałem się przecież włączać :))

* którymi nota bene bardzo często się posługujesz chcąc podeprzeć swoje słowa.

-------------------------------------------------------
cześć i czołem
Strona: | 1 | ... | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: ddb30 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3