Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |

[Namioty] Fjord Nansen Andy

treewood

Administrator treewood
2005-03-04 09:06:56
80.55.180.246 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat: Fjord Nansen Andy III

Doczu

Doczu
2005-03-04 10:23:59
81.210.104.2 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Teścik napisany bardzo porządnie. Bardzo mi się podobał.
Mam kilka uwag jedynie do moderatorów, aby na przyszłość z wieksza starannością wyłapywali błedy ortograficzne.
Zwłaszcza w opisie Magdy "Żepy" i "bagarz" dają strasznie po oczach.

-------------------------------------------------------
www.doczu.tk

~metalmind

2005-03-04 10:41:17
83.24.163.153 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A mi sie jakos tak dziwnie czytalo: "Przy rozkładaniu namiotu można najpierw odpiąć sypialnie..." Musialem sie chwile zastanowic o co chodzi. Moze mi ktos zdefiniuje składanie i rozkładanie namiotu....

czepiający się metalmind ;P

gumibearMarcin

2005-03-04 11:31:27
62.87.253.237 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Doczu >>> opis magdy byl puszczony w oryginale bez korekty pod testem. Bo w ten sposób sama mogla dodać. Ale fakt te bledy dają po oczach

gumibearMarcin@ngt.pl

~tukanez

2005-03-04 12:42:05
83.27.102.47 Głosów: 0

Rzucilem tylko okiem na test (ale nie wczytywalem sie) Dorzucilbym do testu male poprawki, jesli to mozliwe.

W danych technicznych podano wszystkie chyba mozliwe wymiary, ale np. zabraklo rodzaju materialow tropiku, podlogi, komnaty. A to one swiadcza o namiocie.

Namiot nie posiada rekawow (tak jak w krotko uzywanej przeze mnie Islandii). Jakie to ma znaczenie? Prawdopodobnie niezbne jest uzycie szpilek/sledzi. Wymieniona zaleta: "Szybkie i łatwe rozstawianie" -to atut, ktory przypisalbym namiotom z rekawami. Ze zdjec wnioskuje, ze namiot nie posiada mozliwosci laczenia tropiku z komnata --> latwo zmoczyc komnate, np przy rozkladaniu w deszczu.

A! No i waga to stanowcza wada. Z drugiej strony mamy potezny przedsionek, czego pozazdroszcze, hehe.

To takie drobne spostrzezenia :]]

gumibearMarcin

2005-03-04 13:02:38
62.87.253.237 Głosów: 0

tukanez dzieki, poprawione dane techniczne

gumibearMarcin@ngt.pl

Doczu

Doczu
2005-03-04 13:43:17

tukanez >>> piszesz tes Islandii ??
Jeśli tak, to zatem ja się wstrzymuje.

www.doczu.tk

~tukanez

2005-03-04 18:48:05
83.27.111.177 Głosów: 0

Gumi, widzę, ze sytuacja opanowana i pod kontrolą. Grupa szybkiego reagowania dział bez zarzutu :]]. Cool!

Doczu, nic takiego nie planuję. Chętnie bym napisał (a właściwie to zjechał równo projektanta, heh), ale używałem go (Islandia II) zaledwie na dwóch/dwuch wypadach... po czym posłałem w świat.
Uważam, że to stanowczo za mało, aby pisać test. Przy dłuższej eksploatacji może się przecież ujawić wiele wad, ale i ew. zalet - tego nie wykluczyć. Dlatego też namawiam Cię, Doczu, do maźnięcia czegoś o tym modelu. Ja chętnie dorzucę moje spostrzeżenia, coś o konstrukcji, i konfrontacji z innymi modelami namiotów. Czekam na test! Powodzenia!

~straiker

2005-03-04 19:52:00
194.29.137.68 Głosów: 0

tukanez >>> muszę jednak zauważyć iż w treści napisałem o tych materiałach a tylko w danych mi sie zapomniało :)

straiker

Doczu

Doczu
2005-03-04 20:11:55

Dobra zatem spokojnie mogę pisac :P

www.doczu.tk

~Magda

2005-03-05 09:32:46
80.53.11.59 Głosów: 0

Przepraszam za błędy ortograficzne :( Następnym razem(jeśli takowy będzie) lepiej się postaram.

~Woytek

2005-03-07 09:20:30
80.53.149.12 Głosów: 0

Do testera i innych, którzy będą opisywać namioty:

Należałoby zwrócic uwagę, że większość producentów podaje wage MAX i MIN (max - wszystko do kupy, min - bez sledzi, bo czasem jak ktos potrzebuje mniej nosić to zastępuje śledzie czymś innym).
Tester zwrócił uwagę, że waga podana przez producenta różni się od zmierzonej, tylko zapomnial napisac, która waga jest MAX, a która MIN !!! przez to test troche traci na wiarygodności....

Woytek

straiker

straiker
2005-03-07 10:11:18

zaznaczam fakt iżpodałem masę samych śledzi i masztów dzięki mozemy swobodnie przewidzieć ewentualne pużniejsze obniżenie masy namiotu

straiker

~Hrabia Woland

2005-03-08 20:52:24
212.182.126.66 Głosów: 0

Mam ten model tylko w wersji II, użyłem go na razie raz (tydzień w Bieszczadach) ale coś tam mi się na jego temat wydaje. Moje spostrzeżenia wyglądają tak. Namiot jak na swoją cenę jest całkiem porządnie wykonany i dość stabilny. Nawet przy silnym wietrze nie ma tendencji do składania się ani zmiany geometrii jako takiej. Co do nieprzemakalności to muszę powiedzieć, że w moim zaczeło kapać mi na nos po mniej więcej 14 godzinach ciągłego opadu, zlewa była potężna... Namiot rozstawia się dość łatwo o ile nie wieje za mocno ;) Wentylacja w namiocie mogłaby być lepsza, pomimo otwartego przedsionka zbiera się na tropiku mnóstwo wilgoci ale rano ma to znakomity efekt rozbudzający ;) Używałem go w pojedynkę, a moim zdaniem w dwie osoby byłoby tak sobie. Przedsionek jest teoretycznie dość duży ale tylko na schemacie, plecak trzymałem w środku namiotu. Cóż, mógłby być lżejszy ale to już nie za taką cenę....

~arkadoo

2005-03-13 21:47:23
80.53.107.218 Głosów: 0

to ja dodam jeszcze, że ze względu na kolor (pomarańcz) robactwo w lecie nei przepuści :)

~straiker

2005-03-13 22:27:22

fakt :) ale w sopniu nie aż tak wyraźnym że nie pomyślałem nawet o tym żeby na to zwrócic uwage w teście:)

straiker

~arkadoo

2005-03-14 00:03:43
80.53.107.218 Głosów: 0

problem wygladą na mały, ale jest inaczej. Są miejsca gdzie robactwa jest mało, ale są takie że zwijasz na drugi dzień robaki z namiotem, bo nie nadążasz z odganianiem ich (jak zobaczą pomarańcz). Namiot sam w sobie lekki nie jest, a tu jeszcze dodatkowe gramy... :\ Nie wspominam już o rozmazanych robakach.

~Tadeus

2005-03-14 09:08:18
217.96.221.168 Głosów: 0

No niestety ogolnie trendy ida w strone zoltych sypialni w namiotach.. ja tam poki co mam bezowa i ona przyciaga tylko i wylacznie najwieksze okazy pajakow z promienia 100km.. inne zyjatka obojetnie ja omijaja :)

Kotu

2005-03-14 10:06:02
80.55.34.82 Głosów: 0

ja mam w namiocie sypialnie żółtą i uważam że ma to swoje zalety (np. lepiej działa na psychę w ciężkich warunkach biwakowych - typu opad non stop 18 h:) ale... na cóż, wielkie plamy po "zwiniętych" pająkach nad głową wyglądają niewyjściowo:)

pozdro

~arkadoo

2005-03-14 14:05:20
80.53.206.186 Głosów: 0

eee tam psychika;) ja miałem żółty rower - tam się to sprawdza, bo nei możesz się zatrzymywać;). Myśle, że ten żółty kolor to zgrywanie się na ekstremalny namiot;)

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: d09bf - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3