Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

[namiot] Turystyka motocyklowa, namiot a motor ....

Dzikun

Dzikun
2013-07-05 12:05:18
195.124.137.140 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@pacio,

Mogę się wypowiedzieć o Marabutach, bo tych używam. Poligon 2 będzie zdecydowanie za mały, zmieści się w nim 1 osoba standardowych wymiarów + sprzęt, 2 to już na ścisk, a to się wiąże z dotykaniem sypialnią tropiku i przeciekaniem namiotu. Poza tym rozwiązanie wejścia do namiotu w tym modelu może się wiązać z cieknącą na sypialnię wodą podczas deszczu przy konieczności otwarcia wejścia. Z tego samego powodu tez odradzałbym Komodo Plus, poza tym jest to namiot raczej ekspedycyjny. Osobiście poleciłbym Marabut Gwinea, najbardziej uniwersalny, wytrzyma więcej niż 4-5 sezonów, problemów z przeciekaniem nie miałem, podłoga pancerna (BTW, na zdjęciu w awatarze to właśnie Gwineę mam podczepioną pod plecakiem ;)). Jeśli chodzi o namioty Hannah i Fjord Nansen w modelach, które posiadają znajomi zdarzały się pęknięcia stelażu i drobne awarie.
---
Edytowany: 2013-07-05 12:06:06
---
Edytowany: 2013-07-05 12:11:51

pacio

2013-07-05 19:51:47
62.21.9.57 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@Dzikun
Dzięki za szybką odpowiedź! Jeżeli chodzi o Marabuty, trochę rozjaśniłeś sprawę. Gwinea jest w górnej tolerancji cenowej, dlatego szukam jeszcze alternatyw.

Z mojego porównania dobrze parametrowo wyglądają Husky Bizam, Hannah Serak S i Fjord Nansen Lima III - przyzwoita cena i wielkość. Znalazłem test Lima II, więc jakoś mogę się odnieść, a macie jakieś sugestie co do pozostałych?

-------------------------------------------------------
pacio

Dzikun

Dzikun
2013-07-05 23:32:20
83.23.3.159 Głosów: 0

@pacio,

Jak dobrze poszukasz, to możesz trafić Marabuta w promocji, ostatnio np. była zniżka 30% w Skalniku. No chyba, że Cię terminy gonią...

Sibirska

Sibirska
2013-11-19 13:50:49
178.183.138.195 Głosów: 0

Witam, pomimo zakończenia sezonu motocyklowego odświeżę trochę wątek. Co sądzicie o namiocie Quechua QuickHiker II:
http://www.decathlon.pl/namiot-turystyczny-dwuosobowy-quickhiker-ii-id_8206032.html -zależy mi zwłaszcza na opinii doświadczonych w temacie podróżowania z własnym 'domkiem' motocyklistów o ile tacy na ngt są :)
Po zasięgnięciu kilku opinii i poczytaniu forów wiem że przedsionki w tym modelu są Bardzo małe i podobno nie mieszczą się w nich plecaki (a tym samym kufry). Dodam, że nie interesują mnie buble z marketów za 50-100zł.
Czy wg Was taki QuickHiker II sprawdzi się na moto czy lepiej odpuścić i poszukać czegoś innego?
I co drodzy motocykliści robicie ze swoją maszyną podczas deszczu -chowacie ją do namiotu (tym samym namiot musi być chyba większy?) czy wozicie osobno jakąś płachtę/folię malarską? Które rozwiązanie lepiej się sprawdza? Pytam gdyż jestem świeżo upieczoną motocyklistką, przyszły sezon będzie moim pierwszym, a wiadomo że o sprzęcie najlepiej pomyśleć teraz, gdy są duże posezonowe obniżki i wiele bardzo dobrych jakościowo namiotów moża znaleźć na necie w rewelacyjnych cenach :)

bartolini

Administrator bartolini
2013-11-19 13:57:26
83.238.235.116 Głosów: 0

"motocyklistów o ile tacy na ngt są"

są, są :) zapewne Arek Ci podpowie.

Sibirska

Sibirska
2013-11-19 14:17:02

nooo to lwg i cieszę się, że jesteście :]

grinpis

2013-11-19 15:39:33
79.175.236.33 Głosów: -1

@Sibirska, powiedz że to chowanie moto do namiotu to żart... :-)

Sibirska

Sibirska
2013-11-19 16:03:25

~grinpis oj zdziwisz się:)
http://motormania.com.pl/turystyka/z-namiotem-na-motocykl-w-droge/

Sibirska

Sibirska
2013-11-19 16:11:04

słyszałam taką historię, że ktoś podróżował moto po Polsce, zatrzymał się na nocleg na jakiejś wiosce gdzie diabeł mówi dobranoc, zostawił maszynę przed namiotem, oczywiście blokada drzewo i wszystko elegancko, zasnął, rano budzi się, patrzy a tu jakieś wiejskie cwaniaczki urwały mu lusterko ot tak dla zabawy...a mogło być gorzej, bo facet mógł zostać bez motocykla... Takie sytuacje pokazują co się może wydarzyć, stąd lepiej przewidywać ;)

kivak

kivak
2013-11-19 17:59:42
195.225.189.107 Głosów: 0

Przecież są namioty turingowe z przedłużonym przedsionkiem, by wrzucić tam motor, czy rower. Widać ludzie chowają, skoro takie namioty im szyją.

Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Centralna Anglia

Arek

Arek
2013-11-19 19:08:03
89.230.48.231 Głosów: 0

@Sibirska

Hej ten namiot jest "prawie: idealny do moto turystyki.
+ wielkość i kształt po spakowaniu
+ dwa wejścia
+ kolor nierzucający się w oczy

- "prawie" bo w dwie osoby będzie trzeba kombinować z gotowaniem jak będzie padać.

Zobacz na namioty Fjord Nansen

np. TOLIMA II/III http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=offers&kat=0&prod=747

Znajdziesz tam też namioty do którego pewnie się da wstawić moto, tylko po co ;)

Kilka fotem jak ja śpię na wyjazdach.

cdn.
---
Edytowany: 2013-11-19 19:08:44

Zły motocyklista ;)

Arek

Arek
2013-11-19 19:20:30
89.230.48.231 Głosów: 0

DO USUNIĘCIA ;) chciałem dodać jeszcze 3 foty ale "Wypenij WSZYSTKIE wymagane pola poprawnie Powrót"
---
Edytowany: 2013-11-19 19:25:52

Zły motocyklista ;)

grinpis

2013-11-19 20:47:21
79.175.236.33 Głosów: 0

Pewnie że się da i że takie namioty są, ale czy ludzie tego używają? Ja nie widziałem, ale jeśli masz duże obawy o motocykl albo o siebie, to może po prostu nocuj na kwaterach, gdzie moto da się schować.
Jeśli będziesz szukać namiotu "zwykłego" to konstrukcja jaką pokazał Arek jest jedną z lepszych - czyli dwa wejścia/przedsionki, do tego wysokość pozwalająca usiąść bez schylania głowy. Komfort na pierwszym miejscu, rozmiar po spakowaniu i waga ma wg mnie drugorzędne znaczenie.

jackdruid

2014-01-05 18:26:30
89.71.246.131 Głosów: 0

Witam serdecznie , przepraszam , jeżeli w sposób niewłaściwy dodaję ten post , ale to moja pierwsza wizyta , dlatego nie do końca jeszcze orientuję się , gdzie powinienem skierować moje pytanie. Wiem , że Forum służy przede wszystkim do oceny sprzętu , ale doszedłem do wniosku , że tylko tutaj znajdę ludzi , którzy mogą mi pomóc . Mój problem polega na tym ,że posiadam od 20 lat namiot ,który służy mi przede wszystkim do podróży motocyklowych . Jego główną zaletą jest bardzo szybkie i nieskomplikowane rozkładanie i składanie , jak również niezawodność . Niestety ostatnio zauważyłem , że tropik zaczął w niektórych miejscach przepuszczać wodę w trakcie mocniejszych opadów , również naciągnięcie tropiku jest w chwili obecnej mocno utrudnione (pomimo prawidłowego naciągu tropik w niektórych miejscach jest luźny). Bardzo zależy mi na identyfikacji tego modelu , bo co prawda zabezpieczyłem go Nikwaxem , ale boję się , że to ostatni jego sezon. Namiot zakupiłem w Rybniku , ponoć był wyprodukowany w Polsce , ale z przeznaczeniem na eksport (chyba stąd napisy po niemiecku na instrukcji rozkładania wszytej w namiocie) . Jeżeli nie ma możliwości identyfikacji tego namiotu , to proszę , poradźcie , kto produkuje obecnie modele podobne do tego , będę wdzięczny za każdą uwagę , pozdrawiam

http://tiny.pl/qff9z
http://tiny.pl/qff9v

przeniesione

Arni

Arni
2014-01-05 18:27:33

20 lat na plaży czy w górach, wichurach, zlewach? Co za różnica gdzie go kupiłeś, ten namiot nie wzbudza zaufania z samego wyglądu.

przeniesione

jackdruid

2014-01-05 18:28:07

Arni , wiem ,że nie wzbudza zaufania ,ale mimo wszystko poradź , gdzie i jaki model mogę kupić , by go zastąpić , bo służył mi bardzo dobrze i chciałbym kupić namiot o podobnych walorach ( niekoniecznie wyglądzie ;) )

jackdruid

Doczu

Doczu
2014-01-05 18:28:39

Marabut zdaje się miał podobny model w swojej ofercie jakieś 10 lat temu.
Zwał się bodaj Bali.

jackdruid

2014-01-05 18:28:56

Doczu , bardzo dziękuję , nie wiem , czy ten model jest jeszcze osiągalny , ale to jest chyba to ;)
Po zmierzeniu wymiarów mojego namiotu wygląda na to , że mam jakiegoś protoplastę tego modelu :).
jackdruid

sebastian_ck

2014-01-05 18:29:36

Zaufania może i nie wzbudza ,ale kolor ma interesujący ... żeby nie powiedzieć ładny :)

... a nie jakiś tam siusiumajtek

jackdruid

2014-01-05 18:29:56

Właśnie nie wiem , dlaczego jego wygląd nie wzbudza zaufania , bo podczas tylu lat eksploatacji tylko raz zdarzyło się , że zaczął przeciekać ( po całonocnej ulewie w Zakopanem). Może wygląda niepozornie , ale świetnie spełniał swą rolę podczas wszystkich wyjazdów , a co do koloru , to niestety nie mogę nic powiedzieć , bo mam z tym kłopoty ( tzn. z kolorami ;) )

jackdruid

Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 8c19f - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2