Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | 27 |

[Kijki] Jakie kije trekkingowe wybrać?

~useroniku

2008-09-25 20:10:16
212.76.37.140 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

też jestem ZA kijkami. jak ma się w plecaku 19 kg to bez kijków ani rusz w dłuższą trasę.

-------------------------------------------------------
trzeba uważać na węże

~dymy

2008-09-25 20:11:22
87.105.125.65 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ja też gorąco namawiam bo od roku używam i wydatnie odciążają. inna zaleta to przy sprawnym operowaniu wzrasta wygoda przy zejściach/podejściach oraz prędkość - bo nie kombinujemy gdzie i jak się podeprzeć tylko opieramy kije i chyb chyc. największa zaleta - faktycznie ratują przed upadkiem zwłaszcza przy zejściach po śliskim terenie!

always the sun

Nemesis

Nemesis
2008-12-22 22:37:08
87.105.88.25 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Wszyscy piszą o użytkowaniu kijków głównie w górach a ja mam pytanie o to, czy jest sens brać je w drogę po równym terenie, ale z obciążeniem (plecak około 15-17kg) Latem wybieram się w pieszą wycieczkę na Mazury od Augustowa po Gdańsk, około 450km do przejścia, czasem jakiś las i nierówności, ale przeważnie mimo wszystko równo i po asfalcie zapewne.

ludz

ludz
2008-12-22 22:41:30
89.74.115.169 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

hmm... zdecydowanie tak!
ja optuję nawet za teorią, że jeśli mamy zamiar z kijkami łazic np. po Tatrach, to szkoda ich niekiedy zabierać (mowa o lecie, dowolny bardziej strony szlak)
moim skromnym zdaniem, latem najlepiej sprawdzają się w górkach typu beskidy, zimą - wszedzie;)

ED: a co do asfaltu, to czasem wkurzają ... ale - coś za coś.
---
Edytowany: 2008-12-22 22:43:35

Kryvan

Kryvan
2008-12-22 23:08:30
87.101.32.135 Głosów: 0

Nemezis - zdecydowanie tak.
W większości po równym terenie, po asfalcie- chociaż trasa była urozmaicona, zrobiłem odcinek Śląsk-Rzym [www.kryvan.pl] 1600km, i nie wyobrażam sobie tego bez kijków. Da się, ale jest to niepotrzebne utrudnienie. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Do kijków warto się przyzwyczaić bo na prawdę ułatwiają marsz.

www.kryvan.pl

krakers

2009-05-20 17:01:25
94.40.61.2 Głosów: 0

planuje kupic sobie kijki, ale mam problem bo moje fundusze sa raczej bardzo skromne. i tu pytanie do was. czy jest sens kupowac kijki w granicy oklo 120 zl?? waze 65kg i jestem dosc niski, ale nie wiem czy kijki w tym przedziale cenowym w ogole oplaca sie kupic, czy nie rozwala mi sie po krotkim czasie. w gory jezdze rzadko wiec nie beda bardzo czesto uzywane.
jesli uwazacie ze oplaca sie takie kije kupic i macie jakies typy (chodzi mi o konkretne modele) to bede wdzieczny za podzielenie sie

krakers

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2009-05-20 17:30:11
80.51.15.73 Głosów: 0

Ja jeszcze odniosę się do pytania Nemesisa- zdecydowanie bierz kije. Ostatnio chodziłem z mastersami dłuższymi odcinkami plażą z niezbyt ciężkim plecakiem- sprawdzają się bardzo dobrze. Miałem okazję porównać marsz w podobnych warunkach bez kijków- było gorzej. Jakiś czas temu podwoziłem kawałek dwóch turystów ze Szczecina, szli wybrzeżem- jeden z nich także używał typowo trekkingowych kijów.

Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.

idas

idas
2009-05-20 18:37:33
81.190.230.238 Głosów: 0

Ja wiem póki co jedno: kijki to super sprawa :) Nie dość, że człowiek szybciej idzie, to mniej sie męczy i ręce nie puchną po całym dniu łażenia po górach. Ja jestem zadowolony i bez nich nie ruszam sie nigdzie. Zreszta po powrocie z gor, jak kilka dni z nimi non stop chodze, dziwnie sie czuje idac bez nich ;-)

It's my way ;)

Alkibiades

2009-05-20 20:21:32
212.76.37.182 Głosów: 0

Jak idę z cięższym plecakiem albo na intensywniejsze chodzenie po górach, to bez kijków nawet z domu nie wychodzę :) A przydatne są praktycznie zawsze, z wyjątkiem może chodzenia po równym bez obciążenia. Tak więc ze swojej strony polecam (u mnie Leki Makalu - antyszok to dla mnie tylko bajer) - jedyny swoisty mankament to to, że wszędzie tam, gdzie nie chodzi zbyt dużo turystów, pytanie o zgubione narty człowieka wręcz prześladuje ;)

PS Nemezis : w ostatnie wakacje robiłem podobną trasę po równym, z obciążeniem 18-25kg [różne warunki i towarzysze] : przy 18 kijki jest mieć baardzo miło, przy 25 bez kijków mi osobiście kolana dość szybko siadają, nawet na płaskim.
---
Edytowany: 2009-05-20 20:24:30

krakers

2009-05-20 20:28:35

a potraficie cos mi polecic???

krakers

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2009-05-20 20:40:26

Teraz już kijki stają się powszechnym elementem wyposażenia, ludzie nie rozrożniają treków od NW, a NW codziennie niemal widzę na plaży i w lesie- zasuwają z nimi głównie starsze osoby.
---
w głowę dzisiaj oberwałem, nie dość że błąd ortograficzny to nazwy się mylą- starość.
---
Krakers - zerknij i poczytaj wrażenia z użytkowania jednych z tańszych kijków, decyzję i tak podejmiesz sam:
http://ngt.pl/426,lidl-trekking-pole.html
---
---
Edytowany: 2009-05-20 20:58:28

idas

idas
2009-05-20 23:26:53
81.190.230.238 Głosów: 0

W ogóle to wydaje mi się, że kijki stały się bardzo, bardzo popularne. Przykładowo:
Rok temu podczas weekendu majowego w Karpaczu spotkaliśmy na trasie tylko kilka osób z kijkami.
W tym roku w Międzygórzy gdzie się człowiek nie obejrzał tam ludzie z kijami- albo ze sklepu, albo z lasu :D

It's my way ;)

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2009-05-20 23:30:26

Idas, wpływ na to na pewno ma fakt, że teraz rozmaite kijki i stylizowane na nie laski można kupić nawet na straganach- ostatnio przy nadmorskiej promenadzie widziałem kilku sprzedawców, którzy wśród rozmaitych rozmaitości mieli rózne rodzaje taniutkich kijków. I ludzie kupowali.

iduna

iduna
2009-05-21 13:09:51
81.167.224.102 Głosów: 0

Krakers - Powtórzę się z innego wątku :-)

Ja kupiłam pierwsze kijki całkiem niefirmowe, używam ich od roku praktycznie co weekend w bardzo różnym terenie i dałam za nie 50 zł, więc myślę, że na sporadyczne wypady rocznie spokojnie wystarczą kijki do 100 plnów :-)

W tej kategorii cenowej całkiem niezłe są kije Fjord Nansen
http://www.e-horyzont.pl/fjord-nansen_2m/kije-trekkingowe-gravel_24258t.html
lub ewentualnie Salewy
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=1674

przepięknie jest, tylko tlenu mniej...

krakers

2009-05-30 01:06:48
94.40.61.2 Głosów: -1

a co myslicie o firmie spookey?? duzo tego na allegro, ale nie wiem co z jakoscia, nawwet jak na ta cene. koles w sportowym sklepie zachwalal jako wprost idealne, ale on jest taki ze i foliowe torebki bylyby dla niego wyprawowe:D

krakers

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2009-05-30 10:07:40
195.3.220.146 Głosów: 0

Myślimy, że wciskasz nam kit i firma spookey nie istnieje. Na Alledrogo nie ma żadnego produktu tej firmy. Także w aukcjach zakończonych.
---
Edytowany: 2009-05-30 10:11:09

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2009-05-30 10:44:15

Jemu chodziło o "spokey" pewnie, faktycznie jest taka spółka oferująca sprzęt.

~Arkadiusz

2009-05-30 11:59:31
87.99.117.66 Głosów: 0

co do pytania, czy brać kijki....... używam ich dopiero od tego roku, ale spokojnie mogę się wypowiedzieć, że działają. To nic innego jak napęd 4X4, a w terenie to nieodzowne. Dla tych co dzwigają plecaki - obowiązkowe, ciężar robi się mniej uciążliwy.

McTofik

McTofik
2009-05-30 12:56:18
217.144.211.189 Głosów: 1

Fakt popularności kijków świadczy o tym, że tak całkiem dwunożni jeszcze nie jesteśmy:)
W ogóle jesteśmy na jakimś głupim etapie ewolucji, tzn. zeszliśmy z drzew wystarczająco dawno żeby stracić zdolność sprawnej wspinaczki, a na tyle niedawno że jeszcze nie możemy bez żadnych kontuzji i zwyrodnień stawów, kręgosłupa etc. na dwóch nogach dojść do kresu naszych dni.

W każdym razie jeśli nie jesteśmy pewni decyzji, to przed zakupem trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań:

1. Czy eksploatuję swoje stawy i kręgosłup ponad normę? (częste trasy z dużym obciążeniem w trudnym terenie)

2. Czy często poruszam się w terenie w którym trudno utrzymać równowagę?

3. Czy mam jakieś skłonności do kontuzji, których można uniknąć używając kijków?

4. Czy uzyskany komfort jest warty dla nas tej kasy?

Jeśli chodzi o aspekty zdrowotne to nie ma co się zastanawiać, natomiast reszta to kwestia określenia czy uzyskany komfort jest dla nas warty ceny kijków.

krakers

2009-05-30 23:14:56

dzieki, -PITdoggy- za obrone;P
rzeczywiscie chodzilo mi o firme "spokey", czy warto kupic takie kije??( bo sa raczej z tej dolnej polki)

krakers
Strona: | 1 | ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | 27 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 3b3db - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3