Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | ... | 31 |

[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt

rwąca rzeka

rwąca rzeka
2010-05-04 01:18:05
83.4.29.146 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ej, ja bym na twoim miejscu zostawiła sobie te Bieszczady na koniec... tzn od drugiej strony bym szła:) Bo Biesy to taki.. deser, po tylu dniach ciężkiej wędrówki;D

-------------------------------------------------------
Wartości gór nie mierzy się w metrach.

Jachol

Jachol
2010-05-04 11:18:53
85.134.206.114 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

rwaca przypomnialas mi jak kiedys spotkalem w gorach pare, ktora robila GSB wlasnie z zachodu na wschod
na pytanie dlaczego w ta strone, padlo sakramenckie
''idziemy na wschod, tam musi byc jakas cywilizacja'' :)

...nic to

chewelina

2010-05-06 13:02:28
89.171.196.157 Głosów: 0

chyba rzeczywiście w czerwcu na szlaku będzie tloczno. Ja planuję z mężem. Zaczynamy od końca, czyli Wolosatego

maciejfloyd

maciejfloyd
2010-07-12 17:57:11
83.21.252.148 Głosów: 0

Też mam zamiar w tym roku trochę powłóczyć się po GSB, tylko że na odcinku Wołosate - Rymanów Zdrój. I tu pytanie - Jak zaplanować sobie ten odcinek szlaku? gdzie noclegować? Będę miał na ten odcinek jakieś 6 dni. A może dałoby się zrobić ten odcinek GSB niekoniecznie w całości czerwonym szlakiem, tylko wprowadzając jakieś ciekawe modyfikacje, np. żeby nie spotkać zbyt dużo ludzi albo żeby dało się gdzieś dalej od tego szlaku rozbić namiot i przenocować?

maciej

~chris

2010-07-26 21:37:57
83.4.22.31 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja ruszam na GSB w klasycznym kierunku 31.07 i mam na przejscie 17-19 dni. Tez poczatkowo planowałem wariacje GSB tzn niektóre odcinki szlakiem granicznym który mi się bardzo podoba np. rewelacyjny kawałek Zwardoń - Wielka Racza ale stwierdziłem że przy ograniczeniach czasowych nie da się tego zrobić a i sam GSB w czystej postaci warto przejść. Szlak graniczny to sobie zostawie na spokojne łazikowanie z namiotem.

Krzysiek

~synek

2010-08-11 20:35:17
95.160.45.207 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

gsb robi sie bez namiotu spi sie w schroniskach i u ludzi.a co do wody to bierze suie dziennie tyle zeby wystarczylo jej na dzien.

synek

Wielki E.

Wielki E.
2010-08-11 20:43:45
95.160.246.53 Głosów: 0

Ale dlaczego robi się bez namiotu. Jasne że troszku wazy ale za to jesteś bardziej hmm... niezalezny? Taniej wychodzi? Śpisz na czubku góry budzisz się wychodzić a przed sobą masz niesamowity widok? Co do wody to tak zgadzam się bo niemal codziennie jesteś gdzieś gdzie możesz sie zaopatrzyć ale z tym namiotem to nie wiem co Cie ugryzło.

:-)

npietrow

npietrow
2010-08-11 20:59:56
82.160.173.202 Głosów: 0

może kolega ma na stanie NSa ;-] to rzeczywiście warto w domu zostawić
a co do spania w schroniskach to ciekawe, które polecasz w b. niskim ;-]
kilka jest, ale żeby codziennie dach nad głową mieć to ja bym tak nie umiał
no i Wielkie E. powiedziało czemu namiot to dobry pomysł... ach te poranki ;-]

http://www.piotrbaranowski.com

rwąca rzeka

rwąca rzeka
2010-08-11 21:58:41
83.27.77.172 Głosów: 0

ja uważam, że można robić jak najbardziej z namiotem. czemu nie? Byłam i jakoś nie umarłam. Ważne jest tylko, żeby nie podchodzić zbyt ambitnie, tzn nie zakładać z góry, że będzie się robiło 40 km każdego dnia. I nie brać pieniędzy na styk. Bo właśnie to, co nas najbardziej wykańczało, to wyczerpanie(za mało snu) i ciągłe oszczędzanie. Wzięłyśmy też za dużo prowiantu (typu kuskus), lepiej jednak by było wziąć troszkę więcej pieniędzy(50 zł więcej by wystarczyło) i kupować takie ciężkie rzeczy w miarę możliwości w wiejskich sklepach.
Co do namiotu- naprawdę warto mieć. W lipcu/sierpniu jest burzowo, nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie przerwac wędrówkę- w zasadzie to z wielu powodów, nie tylko pogodowych!

Wielki E.

Wielki E.
2010-08-11 23:01:10
95.160.246.53 Głosów: 0

OffTop: npietrow a wiesz jak piękny był poranek jak spałem na parapecie w schronisku w piątce? Budzisz się i PIERWSZE co widzisz to jezioro i skaliste szczyty. No po prostu chyba najlepsza pobudka jaką w życiu miałem. :-)

:-)

rwąca rzeka

rwąca rzeka
2010-08-11 23:03:14
83.27.77.172 Głosów: 0

OT, gdybym spała przy oknie w moim własnym pokoju, w moim domu, to pierwszą rzeczą widzianą po przebudzeniu zawsze byłoby jezioro i szczyty ;D
Przy czym aktualnie przywlokłam sobie do pokoju na podłogę materac z innego łóżka (dla gości, tak to nazwijmy ;)) więc rzecz jest do zrealizowania ;)
---
Edytowany: 2010-08-11 23:04:40

~chris

2010-08-28 21:19:57
83.4.22.151 Głosów: 0

Właśnie wróciłem z GSB. W czasie 8 dni udało mi się zrobić odcinek z Ustronia do Rabki. W zasadzie na GSB spedzilem tylko 7 dni, a 1 dzien dodatkowy w Markowych na suszenie po wtorkowych opadach. Generalnie bylo super, wstrzelilem sie prawie idealnie w pogode. Z wyjatkiem wtorku super temp. i halny a jak dochodzilem do Rabki to wlasnie sie pogoda zalamala. Szedlem na lekko , noclegi w schroniskach. Nie nioslem nawet spiwora, mozna z wyprzedzeniem tel. spr. czy sa wolne miejsca i nawet zarezerowac.
Waga plecaka to bylo tylko 12 kg. Utrata wagi na tym dystansie tylko 2 kg :( ... czyli musze jeszcze kontynuowac ... :)
Schroniska po drodze to : super Soszów, gówniano-masakryczne schronisko na przysłopie pod Barania Górą ( zdecydowanie odradzam , tylko w stanie zagrożenia życia ... ) , potem kwatera w WG ( normalna ) , schronisko na Pilsku OK, bardzo fajnie w nowym na Markowych i rownie sympatycznie na Krupowej.
Z ciekawostek przyrodniczych to napotkany lis w pasmie Babiej Gory ( chory lub oswojony , albo i jedno i drugie ) . W kazdym razie pozowal wiec zrobilem mu troche zdjec :)
Dodatkowo to :

- przebieg szlaku w zejsciu do WG w koncu zmieniony , czego nie ma na mapach , schodzi sie bezposrednio do WG i przez mostek na deptak, dalej deptakiem do centrum. Wczesniej trzeba bylo isc do mostu juz za WG i wracac przez cale miasteczko. Dodatkowo szlak nie wiedzie juz przez dworzec PKP jak jest to w wielu opisach , a skret na Zabnice nie jest oznaczony
- szlak po minieciu Bystrej ( jeszcze przed przejsciem linii kolejowej do Zakopca ) jest kiepsko znakowany i mozna przeoczyc odejscie w lewo zarosnieta sciezka
- mostek na rzece pomiedzy Bystra a Jordanowem jest zniszczony ostatnia powodzia ale mozna po jego pozostalosciach poki co przejsc zachowujac ostroznosc

PS
Prawdopodobnie nie znalem przebiegu szlaku na odcinku Kubalonka - Stecowka. Zawsze chodzilem tamtedy ta droga przez las ktora o zgrozo jest teraz wyasfaltowana i tlumy spacerowiczow nia ida ... Na szczescie czerwony mija to bokiem i szczerze mowiac ten ok 50 min. odcinek jest moim zdaniem rewelacyjnie pomyslany i poprowadzony . Polecam !

chris

akacja

akacja
2010-09-01 19:03:45
77.236.0.2 Głosów: 0

http://www.cotg.pttk.pl/gsb/odznaki.html taka ciekawostka

~sadiM

2011-11-07 19:09:05
80.238.64.8 Głosów: 0

Cześć! Opis naszego przejścia GSB: http://www.acrossthemountains.net/wyprawy/gsb.html wraz ze zdjęciami. Może komuś się przyda przy planowaniu ;-)

cookiejaaar

cookiejaaar
2011-11-07 21:11:28
83.29.242.227 Głosów: 0

Rewelacja! W pierwszej chwili rzuciłam okiem na trasę i się zmartwiłam, że 22 dni, ale potem zauważyłam dzień 13... :) Od dawna noszę się z zamiarem przejścia tego szlaku i ta rozpiska jest chyba najbardziej praktyczna ze wszystkich które widziałam - dziękować!

Ale mam pytanie :P. Czy przechodząc przez Chyrową zahaczyliście o tamtejsze schronisko? Mało informacji mogę o nim znaleźć, a wydaje się rozsądnym miejscem noclegowym.

~Tomcio

2011-11-08 12:37:28
81.219.145.21 Głosów: 0

~sadiM
Bardzo ciekawie zrobione strony, ale mam 2 uwagi.
1. Cos mi sie wydaje, ze wg najnowszych pomiarow GSB stracil cos kolo 20km, i niestety ma ponizej 500 (zob: http://compass.krakow.pl/aktualnosci/39/Glówny-Szlak-Beskidzki/)
2. Czy nie ma przeklamania na stronie Ocena Wyprawy cyt: "kiedy to odcinek Ustrzyki Dolne - Halicz pokonaliśmy między 2:30 w nocy, a 8 rano", na pewno TE Ustrzyki? Normalnie szlak idzie przez U.Gorne.

Tomcio

Liryk

2012-05-07 00:45:49
83.10.5.87 Głosów: 0

Witam wszystkich : )
Planuję już od trzech lat przejść Główny Szlak Beskidzki, jako że co roku los ze mnie szydzi i nie pozwala mi spełnić moim marzeń postanowiłem chwycić byka za rogi i coś z tym zrobić. Jeśli ktoś z Was ma podobny problem, możemy razem założyć spółkę i odegrać się na zgryźliwym losie, wyruszyć wraz obojętnie czy z Ustronia czy z Wołosatego i przemierzyć czerwonym szlakiem pół Polski. Ważniejsze informacje: termin: czerwiec (ewentualnie jeszcze końcówka maja). Tak do wiadomości jestem dziewiętnastolatkiem ze Śląska : ) Chętnych proszę o informacje na maila
Pozdrawiam
---
Edytowany: 2012-05-07 00:46:38

liryk93@gmail.com

~mayti

2012-06-20 18:54:05
87.206.118.17 Głosów: 0

Witam! Ruszamy w trójkę na GSB od 4 lipca, wszystko już dopięte na ostatni guzik. Wszelkie informację na temat wyprawy dostępne na naszej stronie internetowej: http://gsb2012.cba.pl/page1.html ,jesteśmy też na facebooku: http://www.facebook.com/pages/Wyprawa-GSB-2012/299986356739623?ref=ts. W miarę możliwości prosimy o ‘lajki’ i komentarze.Pozdrawiamy! Mateusz ,Dominik i Maciek ;)

~birkut

2012-06-20 22:51:12
80.55.72.66 Głosów: 0

http://poznajpolske.onet.pl/wiadomosci,48/zamkniety-czerwony-szlak-od-krowiarek-w-kierunku-babiej-gory,42963.html

cookiejaaar

cookiejaaar
2012-06-21 22:11:16
83.4.68.251 Głosów: 0

Szkoda, że idziecie to w 24 dni, a nie w 21 (ja bym przynajmniej próbowała zdobyć diamentową odznakę... ale taka już ze mnie gadżeciara :P). Chociaż z drugiej strony mniej was będzie bolał objazd fragmentu opisany w newsie.

Żeby zdobyć zainteresowanie NGT powinniście jeszcze na stronie umieścić spis ekwipunku z komentarzem i prawdopodobnie też strategię żywieniową ;).

Powodzenia wam

Strona: | 1 | ... | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | ... | 31 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: a64c9 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3