Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | ... | 40 |

[Bielizna] z natur. materiałów /z wełny merynosów, merino

piteros

Administrator piteros
2011-05-29 16:44:46
89.72.101.74 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dla mnie osobiście wełna merino to super sprawa, tylko mogłaby być dużo tańsza z cenami to trochę przesadzają ,albo my za mało zarabiamy :-).

~adaff

2011-05-29 17:26:41
91.121.95.40 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

widzisz gdy producent chce odemnie 300zl za podkoszulek od razu to ja rozumuje ze oto takie sa warunki, merino jest drogie, obróbka jest droga itp. Jesli natomiast w jeden tydzien kosztuje 120zl a potem 300zl to rozumiem to inaczej niz rachunek ekonomiczny i w mojej glowie pojawia sie ze roznica w cenie jest zwyklym oszustwem.

Moze byc tak ze my za malo zarabiamy ale wiecie nawet jakbym mial miesiac w miesiac 5tys netto to 300zl za podkoszulek dalej uwazam jest nieporozumieniem

widze jednak ze jest na tym polu spory kawalek do ugryzienia bo w zasadzie tylko IB i smartwool robia delikatna dla skory welne, nordre czy devold robia wełne ktora drapie ostro. Hmm jesliby zakupic troche maszyn ktore tak ladnie tkaja mozna by samemy zaczac produkowac podkoszulki itp. jakosci IB w cenie 100zl i dalej bylby zysk a i klient zadowoly wrocilby i kupil zimowe wersje a golfem, bokserki i co tam jeszcze potrzebuje a nie meczyl jeden podkoszulek latami lub wydal 2tys na 3-5 czesci garderoby na rok :) bo jak wiemy wool sie zaciagnie i zasmierdnie barankiem ;)

Nie mam nic przeciwko cenieniu sie :) moze faktycznie konkurencja na polu wool jest za mala

-------------------------------------------------------
asdf

~Filemoon

2011-05-29 20:17:02
83.71.2.239 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja powiem tak. IB sie ceni i czesto miewa promocje ja w zasadzie jak kupuje cos od nich to kupuje rzeczy przecenione (najczesniej poprzedni sezon). Jesli chodzi o podkoszulke + bokserki (merino) to raczej sa elementem koniecznym w gorach. I tutaj preferuje IB. Ostnio dorwalem ichnie gatki po 20E za sztuke (przecena z 40) pokupilem i jestem bardzo zadowolony (seria GT). Skarpety Icebreakera juz mi nie podeszly. Mam tez cos co jest odpowiednikiem cienkiego polara gramtura 320 (czy 340) i od tego preferuje polartec strench (lepiej wilgoc odciaga) i idealnie sie z podkoszulkiem zgrywa.

Sam IB to pewna idea produktow pro-ekologicznych, dzieki kodowi zawartemu w ciuchu mozesz sobie sprawdzic z jakeigo rejonu Nowej Zelandii pochodza owce ktorych welna byla uzyta. Tutaj ogolnie mamy filozofie produktow naturalnych przy produkcji ktorych zwierzeta nie sa krzywdzone itp itd… (wielu klientow na to patrzy - z bogatszych krajow).

Gdzie jest wada wszystkich tych delikatnych produktow welnianych. Lubia sie robic dziurki i jesli sie je przegapi to lubia sie powiekszac bardzo szybko.

Filemoon

radziq

2011-05-29 21:12:47
82.177.224.4 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@ Filemoon, YeahTea, kivak
Panowie, moja prośba do Was dajcie znać na forum jak bedzie gdzieś w UK - 50% na merino z np. icebreakera w jakimś sklepie z usługą sprzedaży on-line
z góry dziękuje ;-)

adamqs

adamqs
2011-05-29 21:42:40
188.221.236.151 Głosów: 0

radziq
tu masz linka, sam zakupiłem niestety pozostały już tylko xl i xxl, sa też inne modele przecenione
http://www.evanscycles.com/products/icebreaker/sprint-long-sleeve-base-layer-ec024464?query=icebreaker

kivak

kivak
2011-05-29 22:46:04
86.184.190.10 Głosów: 0

Delikatnosc produktu koncowego to nie tylko maszyny i know-how. To takze jakosc produktu poczatkowego. Welna merino welnie merino nierowna. Wlokno, by nie drapalo, musi byc cienkie. Tegosc wlokna uzywanego przez IB to Fine i Superfine. Mam ciche podejrzenie, ze bodyfity sa robione z wlokna medium, nie chwala sie jego jakoscia. Wlokno Broad moze juz drapac, ale jest tansze i latwiej dostepne. Kazda owca daje wlokna roznej grubosci, oddziela sie lepsza welne od gorszej i sprzedaje na aukcjach. Tej najcienszej welny jest tak malo na rynku, jak najlepszej jakosci puchu. Jednakze nawet najgrubsza welna merino (generalnie ponizej 25mikronow) jest ciensza niz przecietna zwykla welna (zwykle 35mikronow). I mozna sobie wszyc modna metke merino.

Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

~Filemoon

2011-05-29 23:11:35
83.71.2.239 Głosów: 0

radziq - sorry ale nie monitoruje sklepow online. Ja osobiscie kupuje IB w stancjonarnym Snow and Rock w Dublinie. Maja tez strone www.snowandrock.com (strona i wiekszosc sklepow UK) ale niestety nie wiem jak z wysylka do PL (maja pwnie obecnie jakies przeceny).

Filemoon

Yeah Tea

Yeah Tea
2011-05-30 09:22:01
82.12.252.61 Głosów: 0

Stacjonarne sklepy mają zwykle ograniczenia w wysyłce do terenu UK, choć nie wszystkie. Trzeba się wczytać w 'Terms and Conditions'. Cena produktów większości firm jest ustalana odgórnie i stąd problem dysproporcji w możliwościach zakupu w Polsce i UK. Zwykła marża oscyluje w przedziale 100-300% i zdarzają się duże przeceny od czasu do czasu. Proponuję monitorować Snow&Rock, Cotswold, Ellis Brigham, Field&Trek, GoOutdoors. Nie mam pojęcia czy Blacks, Millets, i inne oferują IB (wątpię). Jak coś będzie to oczywiście dam Ci radziq znać, nie ma problemu

Pan Spacerowicz

Pan Spacerowicz
2011-05-30 10:10:39
83.6.7.2 Głosów: 0

Mam bieliznę firmy Devold (dwa komplety Expedition) i Nordre (podkoszulkę z krótkim rękawem - 180 gm2) i nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, w rodzaju: ostro drapię... Co prawda Norde, jest odrobinę drapiący w porównaniu do Devolda. Co poniektórzy z Was muszą mieć niezwykle wrażliwą skórę...

Jeśli chodzi o wytrzymałość to zauważyłem nie długo po zakupie dziurkę koło metki (prawdopodobnie powstała podczas jej przyszywania) w podkoszulce Nordre, która mimo spacerów, roboty w ogródku przy koszeniu trawy, kilkukrotnego prania i suszenia na wieszaku, bez wcześniejszego usuwania nadmiaru wody itd. nie powiększyła się, a także nie pojawiły się kolejne.
Jak dla mnie jest to podkoszulka numer jeden na lato mimo swojej, w miarę dużej, gramatury i braku "prześwitywalności". (Po zakończeniu okresu letnich prac tzw.: Hardcore Test, napiszę malutką recenzję owego ubranka w odpowiednim wątku. Może komuś się to przyda). ;-(

A ceny i owszem mogłyby być niższe...
---
Edytowany: 2011-05-30 10:26:25

Pora na spacer...

~Filemoon

2011-05-30 13:01:56
195.7.32.218 Głosów: 0

Ja proponuje jesze objrzec to co ma Patagonia do zaoferowania oni swoja bielizne tez z Meryno robia (miedzy innymi). I ich jakosc jest ok.

filemoon

ns

2011-05-30 14:17:39
195.10.54.12 Głosów: 0

Słowo na temat merynosów, zarówno bielizny jak i swetrów, z Patagonii. Mam kilka sztuk ich koszulek (jedna 100% merynos, inne to mieszanka z poliestrem - z tego co pamiętam to stosunek jest ~70/30). Co zaobserwowałem to to, że w porównaniu do IB to bardziej się mechacą. Poza tym to zarówno wełna IB jak i P. nie drapie.
A jak ktoś ma okazje gdzieś dorwać produkty z merynosa australijskiego XTM-a, to bardzo polecam.

~asdfa

2011-05-30 17:29:38
91.121.95.40 Głosów: 0

ja mam wrazliwa i robilem porownania dosc ostre a wiec odpadalo juz podczas przymierzania

- nordre - bokserki, male jakby skapili materialu, duze oczka jak na love parade, gryzie
- devold - podkoszulek, gryzie srednio ale jednak czuje sie, koszulki sa dluuugie, mozna spokojnie na dupe zalozyc choc klata opieta, akutat na zime w portki, na lato za grube, pomimo ze pisze 100% merino ma sie wrazenie ze 2-5% jest elastanu
- merino decathlonu z dlugim rekawem - gryzie ostro i ciezka typowa zimowka, brzydkie kolory, tanio tzn 99zl
icebraker - duzo odmian wiec i sa lekkie letnie i grube, prawie nic nie gryzie a jak juz to naprawde lekko, dobry fason mozna isc w gory i na miasto, luzne, nowsze wersje niestety maja haft na piersi ktory obciera
smartwool - coz juz prawie nie pamietam bo jedyne co u nich mozna dostac latwo to koszulki z dlugim rekawem, lubia sie zaciagac, drogie, luzne typowo pizamkowe

i to tyle z rynku pl jak bedzie promo na IB za ~100zl to wezme, ale obecnie za 300 nawet nie podchodze, mozna sie jeszcze zasadzic w uk albo u czechow gdzie taniej niz w polandii

kiedys w cerrotore byly wlasnie po 100zl ale jak sie pokatnie dowiedzialem to dostali po dupie od dystrybutora ze za tanio sprzedaja :( wiec moi drodzy jestesmy klasycznie robieni jak owce z merino :) na lyso bo produkt ten spokojnie z zyskiem moglby byc po ~100zl

pozdrawiam i obysmy doczekali conajmniej pensji i rynku jak w uk

vgawe

~zupa

2011-05-31 08:29:32
109.243.59.179 Głosów: 0

a ja skwituje takoj
mam delikatną skórkę i merino mnie swędzi :) ale jak nic nie robię tu wystarczy, że czymś sie zajmę (np:gotowaniem,chodzeniem,toaletą) to swędy odchodzą i oppa

radziq

2011-06-09 23:20:06
109.131.0.157 Głosów: 0

nabyłem koszulkę lnianą kwarka (50%lnu, 50% merino)
http://www.kwark.pl/shoper/index.php?products=product&prod_id=162
skusiły mnie cena (105zl) i niska waga (90g L-ka)
kolor śliwkowy nawet fajny
przezroczystość w porównaniu z czystym merino, na które narzekałem wcześniej nie była tu problemem, więc postęp ;-)
pierwsze wrażenia całkiem pozytywny
niestety dalszych nie będzie, bo koszulka po upraniu w 30C (wg producenta można w 40C) skurczyła się o 2 rozmiary ;-)
definitywnie kończę z szukaniem alternatyw dla IB ;-)

update 1.
po pierwszym praniu malzonka zadowolona
nie dosc, ze dostala nowa koszulke IB 150, to teraz moj Kwark len/merino pasuje na nia ;-)

update 2.
dwa dni pozniej po dwoch dniach noszenia z koszulka dzieje sie cos dziwnego, miejscami sie porozsciagala, miejscami zbiegla, wyglada jakby ja pies wytarmosil, polknal i oddal (niepogryziona)

update 3.
zona dalej nosi ;-) po praniu wyglada znow w porzadku

---
Edytowany: 2011-06-14 10:47:53
---
Edytowany: 2011-07-01 13:05:19

kkzak

2011-06-20 16:43:14
77.236.26.167 Głosów: 0

myślę, że odczucie gryzienia/swędzenia to kwestia dość indywidualna
mam od roku bieliznę Devolda i jest ok, niemiłych wrażeń brak
a pozytywne owszem - dobrze oddycha i odprowadza wilgoć, szybko schnie i po tygodniu nie śmierdzi! nie miałem lepszej bielizny

kkzak

Yeah Tea

Yeah Tea
2011-06-20 17:08:34
93.95.110.13 Głosów: 0

Radziq
Wg mnie jedyną alternatywą dla IB jest Smartwool. Mam na razie tylko ich skarpety i czapkę, ale jak będzie okazja to również wypróbuję bieliznę. Jak na razie to SW i IB to najlepsze co spotkałem w dziale merino.

Sprzedawca w sklepie outdoor w Anglii

kivak

kivak
2011-06-20 23:57:16
86.184.189.76 Głosów: 0

Icebreaker produkuje rowniez tansza bielizne pod nazwa RedRam. Ma inny splot niz Bodyfit, jest mieksza i lepiej sie rozciaga.
Nowa bielizna Icebreaker z serii GT ma juz kilka procent lycry w mieszance (bodajze trzy).

~Heiner

2011-06-23 13:11:15
80.54.143.15 Głosów: 0

Od jakiegoś czasu mam Smartwool Microweight Tee i muszę powiedzieć, że nie odczuwam drapania, które było dla mnie koszmarem w dzieciństwie :-P Może nie jest to miękkość 100% bawełny, ale... koszulka świetnie odprowadza wilgoć, długo pozostaje "świeża", bez problemu można ją nosić zimą jako pierwszą warstwę lub latem - jak w reklamie, gdy trzeba to grzeje, a gdy trzeba chłodzi (a raczej izoluje?) ;-) Bardzo dobrze znosi pranie w pralce, błyskawicznie schnie, nie mechaci się (może odrobinkę... taką malutką). Na początku miałem obawy, że szwy mogą powodować otarcia, ale nic takiego nie występuje. Cena... dałem ok. 160zł i nie żałuję ani jednej złotówki :-)

GT

kivak

kivak
2011-06-30 22:41:45
86.184.184.229 Głosów: 0

Radziq - od dzisiaj jest przecena na RedRam by Icebreaker w Field&Trek. 20 funtow za kalesony i koszule, 12 za gatki.

~Kasia.N

2011-07-01 12:35:02
87.205.27.55 Głosów: 0

Bardzo mi przykro z powodu niezadowolenie z naszej liniano wełnianej koszulki. Jeżeli macie Państwo problem z jakimkolwiek z naszych produktów proponuję zgłosić reklamację.
Jednocześnie przepraszam, że w czasie pracy nad nową stroną przez chwilę nie działały formularze. Nie zauważyliśmy tego od razu. Maile wysłane do nas w tym czasie nie doszły. Bardzo proszę wysłać je jeszcze raz.
Jednocześnie uprzedzam, że przez dwa tygodnie od poniedziałku będziemy na urlopie, a firma będzie zamknięta.
Pozdrawiam Kasia Nizinkiewicz Kwark

Strona: | 1 | ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | ... | 40 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 310dc - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3