Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... | 40 |

[Bielizna] z natur. materiałów /z wełny merynosów, merino

piteros

Administrator piteros
2010-10-23 13:08:08
89.75.36.40 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja mam dość wrażliwą skórę ale jak będę to przymierze i pomacam.Potrzebuje właśnie na zimę.Ja mam skarpety 85 procent merino i nie drapią ,wydaje mi sie że wszystko zależy od technologi wykonania i obróbki wełny , a to się liczy z wyższa ceną.
---
Edytowany: 2010-10-23 13:22:44

-------------------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.

ns

2010-10-23 14:13:00
62.208.225.86 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

To czy ubrania z merono drapią zależy do jakości/grubości 'włosa' użytego do wyprodukowania przędzy. Grubszy 'włos' merino będzie 'gryzł', pewnie trochę mniej niż standardowa (nie z owcy merynosa) wełna.
Tu jest trochę o grubościach wełny merynosowej:
http://tinyurl.com/2eb9pgc
Do koszulek z Decathlonu prawdopodobnie (przypuszczam, bo nie widziałem tego na oczy) używana jest wełna 'basic', o najgrubszym przekroju:23 - 24.5 µm.

piteros

Administrator piteros
2010-10-23 14:34:39

Firma gatta zaczeła sie zajmować bielizną termoaktywną dzisiaj odbył sie pokaz w galerii grunwaldzkiej we Wrocku.Jakoś zawsze mi się ta firma kojarzyła z rajstopami i bielizna dla pań, a tu proszę.Ciekawy jestem co jest warta ta bielizna termo od nich. http://www.gattaactive.pl/#/kolekcja

bsuder

bsuder
2010-10-24 06:58:19
91.150.223.122 Głosów: 0

Co do firmy Gatta i jej kolekcji bielizny termoaktywnej to nieznalazłem nic z naturalnych materiałów /np. z wełny merynosów.

"...a sa tacy co wierze ze merino to i na 35C ;) ach te prostpekty reklamowe smartwool ;PPP..."
Może i tak, własnego zdania nie mam, bo nie używałem. Natomiast pewien rowerzysta używał odzieży z wełny merynosów Icebreaker (zapewne najniższej gamatury) na pustniach w Australii (i sobie chwalił):
http://www.wildworks.co.nz/csr/equipment_pl.php (na dole)

Co do koszulek z Decathlonu to na swojej stronie podają iż jest to wełna merinos 17,5 mikrona:
http://www.decathlon.com.pl/PL/techwool-d-ugi-r-kaw-137301017/

---
Edytowany: 2010-10-24 06:59:46
---
Edytowany: 2010-10-24 07:51:56

http://KoronaEuropy.suder.cc/

piteros

Administrator piteros
2010-10-24 10:30:10

Powiem szczerze 17,5 mikrona ;-) nic mi to nie mówi.Zazwyczaj jest podawane gr/m2 .A tu jakaś jednostka długości i co mam z niej wnioskować?

ludz

ludz
2010-10-24 11:55:59
89.76.45.48 Głosów: 0

to nie chodzi o żadną gramaturę, tylko o średnicę włókna bodajże ;)

taki tam wskaźnik jakości dla wełny.

piteros

Administrator piteros
2010-10-24 12:46:07

Rozumiem to tak. Koszulka wykonana z 100 procent wełny merino bez żadnych dodatków innych materiałów ,o włóknie średnicy 17,5 mikrona.Tylko jak jest z samej wełny to ciekawe jak z jej trwałością.Z tego co widze u innych producentów to każdy dodaje trochę sztucznych materiałów pewnie by były bardziej trwałe.
---
Edytowany: 2010-10-24 12:46:36

~mmm

2010-10-24 17:25:35
85.25.239.94 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@bsuder

facet moze mowic co chce albo co musi bo to jego sponsorzy, jakby mi nie wiem cropp zasponsorowal wyprawe za 30k to bym powiedzial smialo ze bawelna to nowy hit outdoorowy i oglosil jej wielki comebeck ;)

@piteros

w cerro jest koszulka 140zl merino wsponianego icebrejkere ;P oznaczona 150 czyli najciensza, moze to no i jaka podpora gosc bsudera mowi ze nie myl sie i jezdzil w niej po pustyni miesiac. ;P

mmm

bsuder

bsuder
2010-10-24 19:08:41
91.150.223.122 Głosów: 0

@mmm
Sądząc po tym że ten sponsor specjalnie nie jest wyeksponowany na stronie internetowej i trzeba trochę poszukać aby się dowiedzieć iż to właśnie jest sponsor; wnioskuję że cały ten sponsoring ograniczył się do dużego rabatu przy zakupie odzieży, lub co najwyżej do jej sprezentowania, o kasie na wyprawę raczej nie może tu być mowy. A jeżeli tak właśnie jest to jaki jest sens brać od sponsora niepotrzebny gadżet i męczyć się z nim przez 2 miesiące? Tylko po tu by go mieć (mimo że nie przydatny)?

http://KoronaEuropy.suder.cc/

~mmm

2010-10-24 19:23:41
85.25.239.94 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@bsuder

nie oskarzam smieje sie tylko weekendowo :) bo rozbawilo mnie jak mozna nie umyc siebie i ubrania przez 2 miesiace.

co do reklam to Ci musze powiedziec ze jest to stronka ktora idalnie sie wpisuje w marketing, kazdy ekwipunek opisany marketingowo i z linkami do producentow, zadnej fuszerki a jak przejdziesz jednym klikiem na glowna to po prawej stronie cale buttony :)

no i zobacz ze podalem koledze gdzie moze za 140zl kupic cienkiego brejkera :)

a juz do samych wypraw, co za problem wyjac zalozyc zrobic zdjecia pr-owe dla firmy a potem dalej w droge? wojciechowska tez pewnie rzuca slowami ze musi sie z sonym obnosic choc ta pani to kompletnie nic sama nie zrobila wszystko ma sponsorowane, coz taki swiat, masz cycki i ojca masz reszte.

mmm

Martinii

Martinii
2010-10-25 08:12:50
141.76.45.34 Głosów: 0

Chodzi o to, ze ciensze wlokna mniej drapia lub w ogole, jak zapewniaja producenci. Material jest wtedy przyjemniejszy w dotyku.

~vick

2011-01-03 13:26:17
83.24.107.238 Głosów: 1

Cześć. Niecały miesiąc temu dotarła do mnie przesyłka z bielizną Devold Expedition rozmiar L. Po rozpakowaniu moim oczętom ukazała się zaskakująco cienka bielizna. (Wcześniej na większe mrozy używałem zielonego dresu, starszego typu ocieplacza Wojska Polskiego, który przyzwoicie sprawdzał się w najgorsze mrozy Byłem więc przyzwyczajony, że jeśli coś ma być ciepłe to musi być w miarę grube i ciężkie). Na mnie chudzielca o wzroście 183 ten rozmiar bielizny pasuje bardziej niż dobrze. Po kilku dniach testów przy nie dużych mrozach (dochodzących do - 12 C) przekonałem się jednak, że pozory mogą mylić.
Większość czasu używałem tą bieliznę podczas odśnieżania podwórka mając na sobie robocze ubranka bez żadnych membran przeważnie przy dużym wietrze i było mi całkiem ciepło. Najprzyjemniej wspominam godzinny spacer w bezwietrzny dzionek przy minus 10 stopniach), także w roboczych ciuchach - coś pięknego. Lekko, sucho, bardzo ciepło i wygodnie! Jestem pod wrażeniem! Póki co ubranie nie przesiąknęło, ani trochę moim zapachem.
Najlepsze jest jednak to, że gdy przestawałem się ruszać materiał nie wychładzał się tak szybko, jak inne ubrania które miałem okazję używać. Polecam kupić bluzę w wersji z suwakiem który mi od samego początku przydał się do regulacji temperatury.
Póki co zużycie materiału jest bardzo małe - parę drobnych zmechaceń na nogawkach i wewnętrznej części kołnierza.
Na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Miłego spacerowania! :)

dgim

dgim
2011-01-09 21:18:03
89.73.211.44 Głosów: 0

zakupilem 1 rzecz z merynosow, mianowicie skarpetki smartwool'a mountaineering extra heavy i jestem w szoku ;)
sa to moje pierwsze skarpetki, ktore autentycznie nie smierdza po wielu godzinach wyrypy. mam x-socks'y air force 1 ;) choc nitka srebrna, cena podobna nie umywaja sie do smartwool'a. kapitalny produkt, ciesze sie tym bardziej, gdyz korzystajac z promocji zakupilem 3 pary, 1 wyszla free.
wrocilem wlasnie z roweru, korzystajac z kiludniowej odwilzy, obawialem sie, ze do dosc ciasnawych butow SPD Specialized nie wejda, a jednak nie ma i tu problemu.

kolejne skarpetki, moze juz krotsze beda rowniez smartwool'a. wykonanie kapitalne, czuc poduche pod stopa. cieple. po wielu godzinach stopa wciaz sucha i co istotne - skarpetka nie zabija towarzyszy podrozy ;) ale naprawde zszokowany bylem jak zdjalem ja po 1 dniu, wachalem chyba z 10 minut, na 100% nie bylo smrodu, dla mnie rewelacja. gdzies tu czytalem opinie o smartwool'ach osoby, ktora rowniez pelna zachwytu sie wypowiadala o ich produktach. dolaczam do ow zachwytu i ja !

Blatio

Blatio
2011-01-09 21:41:56
178.37.45.112 Głosów: 0

A jak termika?

dgim

dgim
2011-01-09 22:17:47
89.73.211.44 Głosów: 0

mialem je w Nepalach Evo LS'a przy -10/-15. but stosunkowo cieply, warunki nie byly za arktyczne, ale kompani z wypadu narzekali na zimno w palcach u stop, ja nie mialem tego problemu. cieple ale stopa nie poci sie, jest stosunkowo sucha po calym dniu chodzenia etc, w jakims stopniu niwelujace nacisk na stawy poprzez poduche w piecie, nie smierdza porownujac je do moich kilku 'srebrnych' par typu lafuma, x-socks itp - to moim zdaniem najwieksze zalety tych skarpetek.
az chyba zakupie za jakis czas jakas koszulke smartwool'a - moze bede mial 1 prawdziwie niesmierdzaca koszulke ;) tu akurat watpie w to ale jak chociaz bedzie duzy progres porownujac do pozostalych to bedzie juz warto.
---
Edytowany: 2011-01-09 22:20:38

Blatio

Blatio
2011-01-09 23:40:14

Cóż, patrząc po mojej Nordre, to rzeczywiście zaśmierdywanie nie powinno grozić. Ja swoją niedawno uprałem dopiero po raz drugi, a mam ją już jakiś rok i 2 miechy. Tyle, że na jakieś dłuższe wyjścia to miałem ją na sobie kilka razy. W międzyczasie parę razy służyła jako bielizna na miasto.

wideł

wideł
2011-01-10 00:07:00
92.24.198.127 Głosów: 0

jak tam gadamy o skarpeciorach to może i ja się wtrące,otóż jak zaczęło się zimno robić więc sprawiłem sobie do pracy nowe buciki-haixy z myślą że ciepła,sucha stopa..sucha i owszem ale palce czerwone od zimna kurde,buty na gore,metalowy czubek z przodu i lipa,po 2 tyg. sprawdziłem większość dostępnych skarpet na rynku UK,Bridgedale seria mountain-niestety nie zadziałały-zimno w palce nast.Icebreakery-mountainer-dałem 23 funty za parę!-zimno w palce!dalej smartwool te najgrubsze wyglądające jak by je moja mama robiła na drutach-szaro/czerwone już było lepiej ale to nie było to i dopiero thorlo's załatwiły sprawę dziwne nie mają aż tak wiele wełny a ciepłe :) a smartwoole mam nawet teraz na stopach pisząc tego posta :) takie fajne,jak kapcie są te skarpety i stopa się nie poci..

Blatio

Blatio
2011-01-10 00:30:48

>> "metalowy czubek z przodu"
No, na zimę, to nie najlepszy pomysł w butach :D

wideł

wideł
2011-01-10 00:43:12
92.24.198.127 Głosów: 0

niestety ale angielskie health&safety czyli odpowiednik naszego bhp wyraznie to reguluje-metalowe noski jak nie to..zmień pracę :(

~PASTA

2011-01-10 20:45:34
79.162.20.180 Głosów: 0

Hmm wracając do merynosów to właśnie zakupiłem komplecik bielizny DEVOLDA z owej wełny z etykietki wynika że idealnie się sprawuje w temp od -10 do +10 no jak narazie używałem ją 4 razy na nartach w tem od -15 do +1 a na sobie miałem tylko spodnie narciarskie a u gury cieniutki polarek i kurtka i powiem że jak było blisko zera to musiałem rozpinac wszystkie wentyle bo się przegrzewałem w temperaturach bliskich -15 trza się ruszać to jest ok inaczej się przymarza do tego naprawde się pociłem i nie było tego czuć na bieliźnie wię jak najbardziej polecam merynaosa z devolda :)

eon180
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... | 40 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 54873 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2