Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 |

[Akcesoria] Zegarek w góry

Farfura

2019-02-12 09:52:19
178.215.197.242 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czy ktoś z Was ma/miał/może polecić jakąś niedrogą (wiem, kwestia względna) opaskę mierzącą liczbę zrobionych kroków, ewentualnie także tętno?
Zastanawiam się nad takim czymś dla żony - problemem jest to, że nie nosi zegarka i nie wiem, czy przyzwyczai się do takiego cuda - stąd zależy mi, aby funkcjonalność takiej opaski była naprawdę podstawowa, bo nie zamierzam wywalać kasy na coś, co później będzie się jedynie kurzyć w szafie.

Interesuje mnie pomiar aktywności w danej jednostce czasu.
Z tego co wiem, tego typu opaski potrafią mierzyć liczbę wykonanych kroków (pewnie nawet względnie dokładnie) i liczbę spalonych kalorii.
Dodatkowym bonusem byłby pomiar tętna - nie wiem jednak, czy od urządzeń w dolnej granicy cenowej można oczekiwać pomiaru dokładnego?
Kompletnie się na tym nie znam.

Ewentualnie zapytam inaczej - ile należy wydać i jaki model kupić, aby uzyskać opaskę z podanymi wyżej funkcjami i dokładnym pomiarem.
Żadne przesyłanie danych na komputer, archiwizacja, czy GPS - nic z tych rzeczy mnie nie interesuje.

jareklie

jareklie
2019-02-12 10:50:25
89.64.251.71 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

zobacz:
Xiaomi Mi Band - proste opaski (2. i 3. wersja - już z zegarkami); bateria na ok.20-30 dni; cena do ok.100 zł (?)
lub Xiaomi Amazfit - zegarek-opaska (bateria też b.dobra) - za ok. 200 zł (można czasem znaleźć taniej)

-------------------------------------------------------
JL

siedem

siedem
2019-02-12 11:06:52
213.25.166.82 Głosów: 0

@Farfura, temat rzeka.
Opasek masz multum. Od Xiaomi, przez Polar, Tomtom do Garmin.
Wpisz w wyszukiwarce ''Monitor aktywności'' a wyskoczy tego sporo.

#7TRTP

Farfura

2019-02-12 12:29:15

@siedem, ale uważasz, że te opaski są cokolwiek warte?
Trochę poczytałem i w sumie nie wiem, czy jest sens.
Po co mi sprzęt, którego odczyty są mocno niepewne.
Ludzie pisali, że siedząc w kuchni przy kawie (ruszając tylko ręką) opaska wskazywała na x wykonanych kroków, podczas gdy w rzeczywistości było ich znaaacznie mniej...
Podobnie z aktywnością serca...

siedem

siedem
2019-02-12 13:57:46
213.25.166.82 Głosów: 0

W zegarkach odczyty są także niepewne. Algorytmy liczenia kroków i czujników tętna są takie same. Opaski nie używałem. Mam zegarek i wiem, że tętno z nadgarstka działa różnie, zależnie od aktywności. Liczenie kroków to także pewne ruchy nadgarstka. Mi czasami podczas jazdy samochodem doliczy kilka kroków.
Jak dla mnie to w takich opaskach chodzi o ogólny obraz aktywności człowieka, który po miesiącu używania będzie w stanie określić swój poziom aktywności (średnie tętno, tętno spoczynkowe, tętno wysokie, średnia liczba kroków). Od człowieka zależy, co z taką dawką danych zrobi. Dla mnie nie ma znaczenia czy zegarek policzy 8 czy 9 tys. kroków. Tętno z nadgarstka jest zawsze niższe niż z pasa piersiowego. Zależy do jakich aktywności potrzebujesz opaski i co z pomiaru tętna chcesz wywnioskować..

#7TRTP

Farfura

2019-02-12 23:09:34
46.134.164.118 Głosów: 0

Dzięki za info, nie wchodzę w to.

jackk

2019-02-13 11:31:39
78.9.179.5 Głosów: 0

A z mojego punktu widzenia taka prosta opaska jak najbardziej ma sens. Sam na co dzień korzystam z zegarka do biegania garmina, ale do monitorowania aktywności oferuje on takie same funkcje jak proste opaski (np. Xiaomi Mi Band 3 za ok. 120 zł). Tzn. pomiar tętna (dla mnie informacja o tętnie spoczynkowym jest wystarczająco wiarygodna i bardzo przydatna) i orientacyjny poziom aktywności (monitorując kroki). Z mojej perspektywy nadgarstkowy pomiar kompletnie nie nadaje się do mierzenia tętna w trakcie jakiejkolwiek aktywności - bieganie czy wspinania.

Nawet jeśli licznik kroków pomyli się o 5% mamy motywującą do ruchu orientacyjną informację o tym czy w tym tygodniu się nie obijamy. Monitorując tętno spoczynkowe można wyłapać zbliżającą się infekcję albo przemęczenie.

I jeszcze 2 fajne funkcje
- monitorowanie snu - też działa całkiem sprawnie, sprawdzając dane z kilku dni można się zastanowić czy gorsze samopoczucie nie wynika z 4,5h snu w przeciągu ostatniego tygodnia
- powiadomienia z telefonu, np o przychodzących połączeniach czy sms'ach

Farfura

2019-02-13 12:12:41

@jackk
dla mnie wszystko rozbija się o dokładność pomiaru.
Jeśli miałbym pewność, że jest to wspomniane 5% - byłoby ok.
Ale czy rzeczywiście jest to tylko 5%?

m

2019-02-13 12:42:00
194.165.48.1 Głosów: 0

Musisz czytać testy konkretnego urządzenia. Polary potrafiły się mocno mylić nawet z opaskami na piersi a firma niby benchmark w pulsometrach. Z kolei tomtom który chyba pierwszy na dużą skalę wprowadził pomiar z nadgarstka ma dobre oceny. Więc technologia sama w sobie jest sprawdzona.
Jak jesteś wyczynowcem to kupujesz monitor za 2 tys. z znacznie szerszą funkcjonalnością a nie opaskę za 100plnów. To jednak gadżet z powiadomieniami z tel i pomiarem tętna przy okazji. Aczkolwiek moim zdaniem w zupełności wystarczającym dla amatora a być może i zawodnika - tu już musisz doczytać testy konkretnej opaski.

m

boguś b

boguś b
2019-02-13 13:02:17
94.254.195.194 Głosów: 0

Farfura, moja żona przetestowała, różnych firm i wszystkie te tanie nie sprawdziły się, chodzi o pomiar tętna.
Teraz jak jest potrzeba bierze mojego polara V 800.
Tylko to było trzy lata temu, może technologia już dopracowana.
Tanie opaski piersiowe też były wkur...., ace, tak mówiła.

jackk

2019-02-13 13:57:59
78.9.179.5 Głosów: 0

@Farfura
Nie wiem czy 5%, ale wiem, że w dni o sporej aktywności mi 20k+ kroków, w dni kiedy nie biegam, ale jednak mogę sporo pospacerować 12-16k, a jak się obijam, to z 8k. Jeśli myli się o tysiąc, to nie ma to dla mnie znaczenia. Orientacyjny poziom mi w zupełności wystarcza. Jeśli oczekujesz większej dokładności faktycznie możesz być rozczarowany.

Z ciekawostek - zmielenie kawy na 1 espresso ręcznym młynkiem to ponad tysiąc kroków ;)

Piotrunio

Piotrunio
2019-02-18 22:00:54
185.238.122.26 Głosów: 0

@Farfura, zobacz Fitbit Charge, są teraz w niezłych cenach (250zł), szczególnie te w damskich kolorach. Nie miałem tej opaski, ale kiedy szukałem czegoś dla siebie, to sporo czytałem i one miały bardzo dobre recenzje.
A co do nieortodoksyjnie dokładnych wskazań, to można się do przyzwyczaić. :)

Strona: | 1 | ... | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 0e019 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3