Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |

[Akcesoria] Naczynia

Ma.rysia

2018-02-15 23:29:12
213.238.107.208 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja bardzo polecam łyżkę z kompletu dziecięcych sztućców z Ikei - komplet złożony z 18 części (6 zestawów pt. łyżka, widelec i nóż) kosztuje 5,99 i jest niezniszczalny, więc można obdarować znajomych;) Plastikowy spork to jakieś nieporozumienie - po złamaniu dwóch dostałam w prezencie tytanowy ale po pierwsze ciężkie to (w porównaniu z łyżką), po drugie boję się, że porysuje garnek i do tego niemiłosiernie się wygina przy mieszaniu gęstszych sosów czy kaszy - zdolności do wyginania pokazane na zdjęciu;)
Z łyżką z Ikei jeżdżę od kilku lat - jest nieco mniejsza od sporka (co akurat mi odpowiada), nic nie rysuje, nie łamie się, nie wygina i prawie nie waży - dla mnie ideał ;)

Widelca ze sporka chyba faktycznie nigdy nie użyłam, tym bardziej ichniejszego ''noża'' ;-)

PRS

2018-02-16 00:16:48
195.242.139.0 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Widelec metalowy chyba z zestawu do tortów waży 13 g długość całkowita 14 cm, z jakiegoś niezbędnika przy dl. 17 cm 17 g.
Zaleta w porównaniu do Sporka jest taka, że jak kiełbasa spadnie do ogniska to można bezproblemowo próbować ratować. I są ostre.
Płaska łyżka plastik z Deca bodajże 10 g.
Spork się złamał choć dość długo służył, części widelcowatej chyba nigdy nie użyłem.
Gdy nie liczę każdego grama ;) czyli np. zloty to zabieram zestaw Campusa w pokrowcu który jest masakrycznie ciężki - 108 g komplet.

-------------------------------------------------------
wynik mierzy czyny

skrzyplocz

skrzyplocz
2018-02-16 07:26:01
193.243.143.209 Głosów: 0

Zbynek Ltd. - to taki pośredni rozmiar między łyżeczką do herbaty, a łyżką do zupy, większa niż plastikowa z deca.

T Atomicus

2018-07-17 22:07:16
5.184.34.204 Głosów: 0

Słuchajcie, jest coś ciekawego z tych garnków na ali? Bo patrzę na oferty 'krajowe' i ceny są całkiem przystępne. Np. https://www.e-horyzont.pl/zestaw-naczyn-stalowych-trio-s-145410.html

T Atomicus

2018-08-04 14:15:42
5.184.26.83 Głosów: 0

@Ma.rysia
Byłem w IKEA. Takiego zestawu o którym piszesz nie znalazłem. Jeden zestaw składający się z noża, łyżki i widelca - Smaska - kosztuje 14,99
W necie sa jeszcze podobne zestawy Fabler i już wycofane, nieco tańsze - Dragon za 12,99.
---
Edytowany: 2018-08-04 14:17:39

grendel

grendel
2018-08-04 19:04:42
77.253.6.11 Głosów: 1

W IKEA tych zestawów (o których pisała @Ma.rysia) już nie ma.

Za to na aledrogo wysyp. Cena tylko lekko napęczniała, chociaż wciąż atrakcyjna (w porównaniu do ceny sporków) jak za 6 zestawów: https://tinyurl.com/Ikea-Kalas
---
Edytowany: 2018-08-04 19:07:42

https://gameoflife-nextround.blogspot.com

bax

2018-08-28 22:48:55
89.69.16.71 Głosów: 0

Pytanko mam - ma ktoś lub używał garnków Robens? Zainteresował mnie ostatnio zestaw L - https://tiny.pl/gvk2b (dwa garnki 2,6l i 1,6l + patelnia, która może robić za pokrywkę do większego gara). Pasuje mi też to, że każde naczynie ma składany uchwyt. Jaka jest jakość tych garów, jak się w nich gotuje, jakieś plusy/minusy? Ewentualnie jakieś inne podobne propozycje (zestaw 2 gary + patelnia jako pokrywka, podobna wielkość i składane uchwyty, ...cena ;)?

grendel

grendel
2018-08-28 23:01:09
77.253.6.11 Głosów: 0

Na Aliexpress znajdziesz tego pełno za ⅓ tej ceny.

https://gameoflife-nextround.blogspot.com

PRS

2018-08-28 23:34:25
195.242.139.24 Głosów: 0

@bax nie wiem czy to jest kolejna próba działania marketingowego czy pytasz poważnie... bo nic w tym temacie nie wiesz.
Zakładam więc..., że to drugie. Może naiwnie.
Nie wiem po co Ci takie gary.
Może masz ośmioro dzieci i wybierasz się z nimi na miesięczny obóz.
I tobie akurat przypada rola kucharza...
Albo na jakąś bezludną wyspę i będziesz liczył pingwiny...

Od początku...
Obecnie praktycznie każdy garnek turystyczny ma składane uchwyty. Są oczywiście nadal takie do których używa się dziwki. I są to garnki za parę złotych jak i za paręset z modnym ,,znaczkiem''. Tego typu uchwyty mają zaletę ale także poważną wadę - ,,silikon'' topi się od wysokiej temperatury.

Waga rozm. L jest w zasadzie rozsądna. Nie jest to mało ale też nie masakrycznie dużo.

Każdy garnek przypalisz/sfajczysz i każde pokrycie zostanie porysowane jak się używa ostrych narzędzi do mieszania w garze i/lub jedzenia z niego.

W garnku o pojemności użytkowej 2,6 litra podgrzejesz 5 słoików fasolki/klopsów/pulpetów.
Zagotowanie jednorazowe tak dużej ilości wody będzie trwało bardzo długo na kuchence turystycznej.

W schroniskach typu PTSM/SSM, na kwaterach prywatnych oraz nadal w niektórych schroniskach masz kuchnie turystyczne z bardzo bogatym ukompletowaniem w wszelaką zastawę.

Zwykła, płaska pokrywka z ,,cyckiem'' jest bardziej użyteczna (poręczna) niż patelniopokrywka.

Tak duże gary wymagają dużego palnika i szerokich podpór.

wynik mierzy czyny

bax

2018-08-29 00:25:33

PRS, dzięki za posta, ale po kolej:
1. uwierz, nie działam marketingowo. Zapytałem z ciekawości o markę w kontekście garów (niekoniecznie tego zestawu - czy zdecyduję się na taki zestaw/układ to jeszcze kwestia do zastanowienia), bo nigdzie nie znalazłem opinii akurat o tym lub podobnych zestawach (jest mowa o namiotach, palnikach, etc, a o garach chyba tylko jedno wspomnienie, że mają coś wspólnego z firemaple).
2. Powoli używanie garnuszka (palnikowego) o pojemności ok. 1 litra przestało być wygodne dla mnie i mojej małej familii - nie zawsze i wszędzie jest dostęp do kuchni (garów), baru, jadłodajni, serwującego np. bezglutenowe potrawy o rożnych porach dnia ;)
3. Lubię bawić się w kucharza - najczęściej szybkie, jednogarnkowe potrawy poza domem (niekoniecznie związane z gotowaniem 2,5 litra wody, albo podgrzewaniem 5 słoików fasolki ;)
4. Nie napisałem też nigdzie, że będę za każdym razem brał do plecaka/bagażnika cały ten zestaw, może będę miał fantazję zabrać tylko jeden garnek, albo tylko patelnię ;)
5. Moim zdaniem lepiej jednak mieć w zestawie gary i patelnię niż gary i pokrywkę, ale to tylko moje zdanie ;)
6. Co do dużego palnika i szerokich podpór ro poradzę sobie jakoś

Doceniam i przyjmuję Twoje sugestie, ale zaczekam jeszcze na opinie kogoś kto korzystał z garów Robensa :)

bax

2018-08-29 00:31:43

grendel: link do 8a jest przypadkowy, na mall ten zestaw jest już za 163 PLN. Na ali chyba nie ma robensa?

PRS

2018-08-29 09:12:58

@bax - chciałeś ,,plusy i minusy''.
Ja osobiście poza przydatną w pewnych sytuacjach dużą pojemnością garnka plusów nie znajduję.
Wymieniłem minusy ogólnie do tego typu garów.
W większości (naczynia) są bardzo zbliżone do siebie, wykonywane przez zakłady w Chinach na zamówienie ,,markowych'' firm. Poza znaczkiem różnią się np. kolorem izolacji na uchwycie.
Dlatego grendel sugerował Ci poszukać np. na Ali

wynik mierzy czyny

Pim

Pim
2018-08-29 09:58:53
79.189.247.217 Głosów: 0

Gara 2,4l używam jedynie zimą na wyrypach narciarskich. W garze o dużej średnicy efektywniej topi się śnieg....Innych pomysłów nie mam.
W garach o takiej pojemności gotowało się herbatę na zlotach harcerskich i wyjazdach SKPB...

Pim

bax

2018-08-29 10:33:16

Panowie, trochę źle mnie zrozumieliście (może niejasno napisałem) - chodziło mi o opinię użytkownika garów Robens na temat ich jakości (np. czy uchwyty się nie urywają, nic nie pęka, powłoka nie ściera/rysuje przy normalnym użytkowaniu, czy jedzenie nie przywiera do powierzchni, etc.).
Szczerze mówiąc też raczej wolałbym nominalną pojemność największego gara w granicach 2,3l - 2,5l (czyli realnie pewnie ok 2,0 - 2,3). Plusem dla mnie są te składane uchwyty, i możliwość (?) zastosowania patelni jako pokrywki (na zdjęciu wygląda to podobnie jak przy Optimusie Terra Weekend HE).

PRS

2018-08-29 11:44:12
193.0.116.9 Głosów: 0

@bax
,,bo nigdzie nie znalazłem opinii akurat o tym lub podobnych zestawach''
Nie twierdzę, że NIKT nie używa takich lub podobnych garów.
Ale powinno dać Ci do zastanowienia to co napisałeś powyżej.
Przyczyna jest prozaiczna - za duże i za ciężkie (to że drogie to pomijam).

Dla mnie ,,optymalnym'' dużym garnkiem byłby 1,3 l zaopatrzony w dobry ,,dzióbek'' (a nie namiastkę-imitację), płaską pokrywkę ze składanym uchwytem oraz by wchodził z małym luzem duży kartusz 450.

wynik mierzy siły

bax

2018-08-29 13:53:23
89.69.16.71 Głosów: 1

PRS, dla mnie optymalna objętość garnka onegdaj było 0,9l, ale dla NAS jednak powinien być większy. Stąd też zastanawiam się właśnie nad zestawem 2 garnków o różnej pojemności (+ patelnia), z których będę mógł coś wybrać pakując się na wyjazd. Zrobił się trochę temat oboczny: ''dla kogo jaka objętość garnka jest optymalna'' :)

Cały czas odbiegamy od tematu mojego pytania o garnki marki Robens (są opinie o MSR, Primusach, GSI, Optimusach, SnowPeak, Kovea, FireMaple, etc... a o Robensach nie znalazłem, dlatego pytam, bom ciekaw ;) Pozwolisz, że nie będę ciągnął tematu objętości :)

PRS

2018-11-06 16:47:37
193.0.116.9 Głosów: 0

Czy ktoś wie - widział czy poza tym internetowym sklepem można gdzieś nabyć

Zestaw garnków EXPLORER - 2 częściowy obrendowany jako Bo Camp

https://kamai.pl/product-pol-2104-Zestaw-garnkow-EXPLORER-2-czesciowy.html

Sklep dostarcza TYLKO kurierem i życzy sobie za to dodatkowe prawie 20 zł :(
Uprzedzając pytania zainteresowałem się bo na 90% mieści się do środka ,,średni'' kartusz oraz ma dwukołnierzową pokrywkę, pojemności jak na garnuszki też są spoko.
Żeby jeszcze miał dzióbek...

Rocland za 6 dych ma https://www.militaria.pl/rockland/garnek_z_pokrywka_rockland_travel_light_248_p91935.xml
Pytanie tylko czy te 96 mm to średnica zewnętrzna (kołnierza) czy wewnętrzna...

boguś b

boguś b
2018-11-06 19:16:11
109.196.48.18 Głosów: 0

Może coś w tym rodzaju ?
https://tiny.pl/g39gh
---
Edytowany: 2018-11-06 19:17:19

kniazix

2018-11-06 19:46:40
89.64.21.54 Głosów: 0

@PRS
Bo-Campa szukaj na niemieckich amazonach, ebajach
---
Edytowany: 2018-11-06 19:47:34

PRS

2018-11-06 20:26:56

Dzięki Panowie
Nie doprecyzowałem - gdzie w Polsce można JESZCZE kupić ?

Na pytanie ,,co chcesz na Mikołaja'' - chcę wskazać konkretny produkt w konkretnym sklepie i tak żeby Juniorstwu kieszeni nie przedziurawić ;)
Ten mi się podoba.

Gdybym chciał ,,se'' kupić to bym zamówił u Chińczyka i poczekał 3 miesiące... w niepewności.

wynik mierzy czyny
Strona: | 1 | ... | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: e7b24 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2