Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |

[Akcesoria] Naczynia

Yatzek

Yatzek
2016-07-13 22:26:21
94.254.180.103 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Skrzyplocz - Platypusów różnych mam 5 sztuk - tych bukłaków 1.8 l. mam dwa.
Nigdzie się bez przynajmniej jednego nie ruszam. Waży to 37g., można zalewać wrzątkiem - kilka razy próbowałem, można też zamrażać. Hoser ma gwint PET, więc nakrętka od Cisowianki pasuje, bo w zestawie miałem "smoczek" wyciągany, podobny jak w Powerade. Nowsze modele mają inny gwint, co już nie jest takie OK. Powieszony za ucho, pełni rolę umywalki, można też z niego filtrować wodę (przerabiałem).
Trochę łapie kamień z wody czy inne osady, no ale mam je ponad 5 lat, więc mają prawo. Natomiast nie łapią zapachów, choć tych 1.8l używam wyłącznie do transportu czystej wody. W większym 2l nosiłem izotoniki z magnezem i minimalny zapaszek pozostaje. Do czyszczenia używam ...Corega Tabs lub Efferdent - czyści z siłą wodospadu ;-)
Amerykanie używają Platypusa powszechnie i dają im dobre oceny, z czym sam się zgadzam.
Jednego większego przebiłem gdzieś w dopakowanym plecaku, zakleiłem dobrą taśmą klejącą i trzyma, choć sporo klejów nie łapie. Niestety, do Platypusa nie ma łatek-reperaturek.
Ale i tak moje bukłaki przetransportowały hektolitry wody, więc polecam je zdecydowanie.

-------------------------------------------------------
Yatzek - nadworny tester NGT.pl :)

Leśna

Leśna
2016-07-13 23:12:41
94.229.84.2 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A ja ostatnio stwierdziłam, że Platypus jest jedną z rzeczy, bez których mogłabym się obyć. Mam litrowy z uchwytem i dwulitrowy bez. Ten pierwszy jest z miększego plastiku, taki bym polecała jeśli już. Nadają się jako dodatkowy pojemnik na wodę, do transportu i użytku biwakowego i tak ich używam, ale na taki do użytku dziennego nie bardzo, w kieszeniach niektórych plecaków się mieszczą, ale i tak wyjęcie takiego wora i picie z niego nie jest wygodne i nie wiem jak oni tam za tym oceanem to robią. Z uwagi na trudność czyszczenia lepiej transportować czystą wodę. Podobnie jest z PETami, a są darmowe. Czasem noszę lemoniadę czy inne cuda, ale staram się to robić tylko w razie konieczności i na razie nie mam grzyba i jeszcze nigdy nie czyściłam (czwarty rok użytkowania, nie mówię że jest czysty:-)).
Do filtrów nie wszystkich pasują, do Sawyera nie. PETy pasują.
---
Edytowany: 2016-07-13 23:16:07

http://acrossthewilderness.blogspot.com

Yatzek

Yatzek
2016-07-14 00:28:42
94.254.180.103 Głosów: 0

"nie wiem jak oni tam za tym oceanem to robią."

No wiesz co... Robią to przez rurkę! Też tak robiłem, ale wtedy wypijałem więcej niż zwykle, bo to takie wygodne...
Taka jest zresztą idea bukłaka z rurką.

No i jeszcze jedna sprawa. Ten z otwieranym dnem me tę zaletę, że łatwo do środka wrzucać większe gabaryty - tabletki Isostaru, kostki lodu, czy nawet niektórzy wrzucają kawałki owoców.
Butelkę używam tylko do picia na bieżąco, najczęściej jest to butelka Powerade, którą później zalewam Isostarem, Litorsalem, magnezem. A Platypusa zwijam kiedy jest pusty i zajmuje minimalną przestrzeń między bambetlami.
---
Edytowany: 2016-07-14 00:29:28

fotofx

fotofx
2016-07-14 01:21:49
176.221.121.88 Głosów: 0

Do transportu małej ilości wody jest to bardzo wygodne rozwiązanie , kiedy potrzeba więcej wody dla dwóch osób używam kanistrów 5 L po wodzie demineralizowanej , tanie i mocne , a woda demineralizowana przydaje się do żelazka ;)

Arni

Arni
2016-07-14 06:39:02
46.211.253.245 Głosów: 2

Te sztywne? Chyba tylko do łodzi. Do plecaka bańki pet 5/6L są najlepsze, ultra lekkie i tanie, wielokrotne składanie im nie groźne, po co dźwigać takie cegły?

PRS

2016-07-14 08:44:02
31.179.219.222 Głosów: 1

Jeżeli już to http://hobbyhouse.pl/product-pol-5069-Pojemnik-na-wode-5l-skladany-240469.html
Na jachtach/łodziach od wielu lat nie używa się (masowo) ,,kanistrów" na wodę. Powód to ,,lęgnięcie" się wszelkiej maści ,,grzybów", etc. Najczęściej są to 5 L ,,bańki" z wodą mineralną kupowane w sklepach i po zużyciu wyrzucane. W rejsach dalekomorskich powszechne są 1,5 L PETy ze względu na możliwość ształowania we wszelkich możliwych ,,dziurach", zakamarkach, bakistach jachtu.
Obecne PETy jak i ,,bańki" 5L mają o wiele słabszą budowę niż te z przed np. 15-20 lat. Kiedyś takich butelek używaliśmy jako odbijaczy jachtowych, dziś upadek np. Polarisa z Biedry na glebę często powoduje uszkodzenie (pęknięcie) butelki i cieknięcie wody. To samo tyczy się 5 L. Trzeba uważać.
Niedawno w telewizyjnej Sondzie mówiono, że spożywcze PETy nie nadają się na powtórne wykorzystanie bo niby to ,,szkodzi".

Noszę w plecaku zwinięty w rulon bukłak po mydle w płynie 2 L.
To na wypadek doniesienia na biwak wody wykorzystywanej do mycia, zmywania, etc. Jest cięższy niż dedykowane Profi bukłaki, ale ,,darmowy" i solidny.

wynik mierzy czyny

fotofx

fotofx
2016-07-14 09:47:32
176.221.121.88 Głosów: 0

@Arni oczywiście , że duże pojemniki używam do transportu w samochodzie i w canoe. Przez lata używałem rozmaitych pojemników na wodę dedykowanych '' turystyce '' składane w harmonijkę 5 , 10 i 15 litrowych oraz podobnych zwijanych i składanych o , których napisał @PRS , do dzisiaj posiadam jeszcze kilka tego typu pojemników o rozmaitych kształtach w tym są też z zaworkami. Te pojemniki harmonijkowe i z zaworkami odradzam , kiedyś taki harmonijkowy uszkodził mi się na zgięciu i zalał bagażnik , zaworki też potrafią w naj miej oczekiwanym momencie stracić szczelność , a te miękkie zwijane przy większej ilości są kłopotliwe w transporcie ponadto są one nieporęczne w użyciu ( przelewanie , odstawianie ) . Na dwóch ostatnich wyprawach miałem już tylko te po wodzie demineralizowanej i na tegoroczną też już tylko te zabiorę
---
Edytowany: 2016-07-14 09:58:51

Arni

Arni
2016-07-14 11:35:48
46.211.67.29 Głosów: 0

Potwierdzam, te wszelakie składane/zwijaze 5/10L to tragedia z jednej i tej samej fabryki chińskiej. Przerobiłem chyba 3 sztuki takowych i ciągle gdzieś coś pękało lub się dziurawiło. Najgorsze były wyrwania przy uchwycie od obciążenia, a co gorsza nie idzie tego naprawić. Dla tego obecnie jak zabieram, to tylko pety 5/6L, lżejsze, tańsze i nie żal wyżucić gdy niepotrzebne, a jeszcze nigdy nie przytrafiło mi się ich pęknięcie.

Miałem też zwijaną butlę 1,5L, 50zł i podziurawiona od rakiety. Kupiłem tylko ze względu na możliwość wlewania wrzątku. Fajne ale nie za te pieniądze.

Leśna

Leśna
2016-07-14 18:11:52
37.47.14.65 Głosów: 0

Yatzku, znam idee buklaka z rurka :-) nota bene uwazam ja za kiepski pomysl, ale tu wypowiadalam sie na temat zwijanych butelek jako takich, widzialam ze je nosza w kieszeniach ale w uzyciu pitnym, stad sie zastanowilam.

Wifi w pkp dziala!

http://acrossthewilderness.blogspot.com

Arni

Arni
2016-07-14 18:56:02
46.211.142.126 Głosów: 0

Czemu idea bukłaka/rurki to kiepski pomysł? Ja uważam dokładnie odwrotnie, świetny pomysł pozwalający na regularne picie bez zdejmowania plecaka. Odkąd mam bukłak zacząłem dopijać całość (2L) do końca. Z butelkami przytwierdzonymi gdzieś do plecaka niestety był z tym problem, bo nigdy nie chce się tego plecaka zdejmować by się napić, a ciągłe proszenie współwędrowca o podanie butli, staje się upierdliwe już po godzinie.

Znam oczywiście osoby wielbłądy, którym 0,5L w kieszeni spodni wystarcza na 8h drogi, ale dla większość Kowalskich żyjących na planecie Ziemia nie powinna stosować takich metod.
---
Edytowany: 2016-07-14 18:59:46

PRS

2016-07-14 20:06:47
5.172.247.233 Głosów: 0

Jeżeli Leśnej chodzi o sam bukłak to mam podobne zdanie.
Za to rurka podłączoma do PETa jest dla mnie OK.
Fakt, sama rurka też zachodzi osadem po tabletkach i ciężko to doszorować.
Ale butelkę uzupełniam (w sklepach) bez wypakowywania plecaka.
Do żadnego z moich worków nie wcisnę bukłaka bez wywalenia przynajmniej połowy zawartości górnej komory. Dotyczy to także Kestreli gdzie niby miejsce na bukłak jest na zewnątrz.

wynik mierzy czyny

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2016-07-14 21:34:18
46.175.234.188 Głosów: 0

Zapominacie o takich bidonach turystycznych do przypięcia do pasa plecaka, niemodnych już w dobie zwanej outdoorem.

Yatzek

Yatzek
2016-07-14 21:52:29
94.254.191.132 Głosów: 0

Picie prosto z bukłaka jest - owszem - nieporęczne. Mam nawet zwijaną butelkę litrową Platypusa, ale nie mogę się do niej przekonać. Zwykle używam butelki po Powerade - o czym wspomniałem.
Natomiast do transportu niewielkiej ilości wody, bukłak jest - jak dla mnie - niezastąpiony. Łatwo dopasowuje się do zawartości plecaka, a pusty staje się płaski lub można go zrolować.
Zwykle nie potrzebuję transportować więcej niż dwa litry wody, więc zastosowania dla większych pojemników nie mam. Jedynie gdy noszę wodę z odległego o 6 km źródła, używam butli 6l po wodzie. Ale to już nie jest regularny trekking, a raczej leśny transport plecakowy :)

fotofx

fotofx
2016-07-14 22:01:53
176.221.121.88 Głosów: 2

Podczas intensywnego wysiłku elektrolity uzupełniam wprost ze sterylnych metalowych opakowań ;) przez rurkę też piję ale tylko z naturalnym sokiem malinowym :)
---
Edytowany: 2016-07-14 22:05:30

boguś b

boguś b
2016-07-15 07:51:15
213.5.139.235 Głosów: 0

Ten sok malinowy to profanacja piwa ;)

PRS

2016-07-15 08:00:42
5.172.247.226 Głosów: 0

Boguś niektóre płyny są tak zprofanowane, że bez soku nie da rady spożyć ;)

wynik mierzy czyny

boguś b

boguś b
2016-07-15 08:28:53
213.5.139.235 Głosów: 0

Jak będziesz na Festiwalu to przywiozę malinówkę własnej roboty nie trzeba mieszać ;)

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2016-07-15 08:56:48
46.175.234.188 Głosów: 0

I to do tego stopnia sprofanowane, że po analizie można dostać ekspertyzę w stylu: Wasz koń nie jest chory i mogliście przysłać tylko próbkę 100ml ;-)

marider

2016-07-15 11:24:08
83.175.150.55 Głosów: 0

Dobra dobra, jak w Czechach kiedys zamowilem w jakiejs knajpie piwo z sokiem, to mi przyniesli - w 1 szklance piwo a w drugiej sok (jablkowy). Hehe.

Wracajac do tematu - tez uzywam worow Platypusa i polecam, tylko musze wynalezc patent na ocieplenie czy izolacje rurki (zima woda w niej zamarza i z picia nici). A z naczyn testuje ostatnio nowego Jetboila MiniMo (deko inny palnik i kubek w porownaniu do Sol czy Flash).

piotr.r

piotr.r
2016-07-15 12:36:47
77.154.204.98 Głosów: 0

Marider poszukaj rurek do CamelBak-a. Mają wersję zimową z izolacją. Ja od kilku lat używam, ostatnio sporadycznie, dwu litrowego CamelBak-a. Duży wlew, elastyczny. Zdecydowanie wole tego typu baki na wodę.

Strona: | 1 | ... | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: d56b9 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3