Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | ... | 27 |

[Akcesoria] Naczynia

Bleys

Bleys
2014-03-14 23:02:32
89.67.7.193 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Sołtys, wyluzuj. Lekarze piją i palą, a Ty ludziom głupiej menażki żałujesz? :-)

sołtys

sołtys
2014-03-15 01:02:41
83.14.168.5 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ależ skąd. Żyjemy w wolnym kraju! Ja tylko dzielę się informacją, a co z nią zrobią inni...

-------------------------------------------------------
http://www.lukaszsupergan.com

ot

2014-03-15 22:25:45
83.218.112.134 Głosów: 1

Z całym szacunkiem, ale absolwent ochrony środowiska ma tyle wspólnego z medycyną, że jak napisałeś "Nie wiem i nikt tego nie wie. To jedyna odpowiedź na dziś."

Faktem jest, że jemy jogurty i kefiry z alu przykrywkami, piwo/cole z alu puszek, używamy folii aluminiowej w kuchni, więc jak się raz na tydzień zje z menażki to wiele nie zwiększa kontaktu z alu.

Dwa - gdyby zależność była taka bezpośrednia to już dawno by to stwierdzono, choćby badając dane historyczne (np. ilość zachorowań wśród żołnierzy) - a nie stwierdzono.

I ciekawostka taka:
"Wcale nie trzeba jeść zatrutych produktów spożywczych, żeby zjeść glin. Znajduje się on w wysokich stężeniach w przyprawach, np w majeranku (0,5-1 g/kg) lub pieprzu (48-237 mg/kg). Rekordzistką jest czarna herbata, której suche liście zawierają aż 30 g/kg. Napar z herbaty zawiera już jedynie 10 mg/l. Zdrowy człowiek może bez konsekwencji spożyć 20 mg glinu dziennie."

No to kaplica - 2 termosy na zimowej wyciecze i nic dziwnego, że organizm wysiada ;) Nie dajmy się zwariować.
---
Edytowany: 2014-03-15 22:29:22

m

kivak

kivak
2014-03-16 09:14:09
109.156.132.245 Głosów: 0

A do tego aluminium anodyzowane niechętnie wchodzi w reakcje.

Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

dazzoth

dazzoth
2014-03-16 10:30:30
62.87.214.97 Głosów: 0

to w końcu jak jest z tym aluminium anodyzowanym? niby lepsze niż zwykłe alu, ale jednak wchodzi w jakieś reakcje? A co do harcerskich menażek i nieanodyzowanego alu to jadłem z takiej przez kilka miesięcy i żyję :P

Mani

2014-03-16 13:36:06
80.82.22.162 Głosów: 0

Myślę, że o aluminium już tu dużo zostało napisane i każdy musi sam rozważyć co o tym sądzi, bo wspólnej opinii na pewno nie stworzymy.

Ja uważam, że anodyzowane aluminium mi wystarczy, bo pewnie najczęściej będę go używał do gotowania wody, tudzież machnę jakąś jajecznicę czy coś podgrzeję. Do tego nie będzie to pewnie częściej niż kilkanaście dni w roku.

Zastanawiam się w sumie nad dwoma zestawami:
1. http://tinyurl.com/q6vkrmo
2. http://www.cerrotorre24.pl/product-pol-7585-Zestaw-naczyn-FIRE-MAPLE-FMC-203.html

Cena praktycznie jednakowa, za zestawem z ebay przemawia większa liczba elementów (w sumie mogą to być 2 oddzielne komplety np. 1- i 2-osobowy), większa kompaktowość (zakładam, że nawet do mniejszego kompletu zmieści się kartusz 250g, słusznie?). Zestaw ze sklepu wydaje mi się racjonalniejszy pod kątem gotowania, wydaje mi się, że większa średnica powinna dawać mniejsze straty energii i ogólnie powodować wygodniejsze gotowanie, do tego garnek ma "dziubek" do nalewania itp.
Waga wychodzi mi podobna, zakładam że standardowo na jedną osobę nosiłbym mniejszy komplet z pierwszego zestawu lub garnek+przykrywka z drugiego.

Dopiero zaczynam przygodę z gotowaniem w terenie, więc proszę o rady bardziej doświadczonych ;)

.d.14

2014-04-03 14:40:07
89.67.243.116 Głosów: 0

witam
czas troche odswiezyc sprzet i szukam zarowno palnika jak i naczynia do gotowania
glownym wyznacznikiem jest dla mnie cena, opisze krotko czego oczekuje
z racji, ze potrzebuje i palnika i naczynia to najlepiej byloby kupic zestaw palnik+menazka, ale nie moge znalezc nic odpowiedniego
chodzi o jais zestaw dla 2 osob(w sensie nie ilosci naczyn, a pojemnosci), czyli naczynie, w ktorym w szybkim tempie zagotuje sie woda na obiad dla 2 osob(jakis makaron z sosem i miesem), w ktorym zmieszcze potem kartusz z palnikiem, a wiec naczynia o wymiarach standardowych menazek odpadaja bo sa za szerokie, wolalbym cos wezszego, ale wyzszego. zalezy mi rowniez zeby nie wazylo to pol kilo, ale tez zeby nie kosztowalo zbyt wiele
fajny zestaw widzialem optimusa ale naczynie w zestawie to 0,6l i wydae mi sie, ze na obiad dla 2 osob to troche malo prawda?
druga sprawa to palnik, jaki polecacie? chodzi o cos taniego, a przy tym stabilnego i w miare dobrego, lepiej wybrac palnik primusa, czy mzoe optimusa, czy moze cos jeszcze innego?

moze pytania dosc tendencyjne, ale nie moge znalezc nic odpowiedniego, a chcialbym na zestaw palnik+garnek poswiecic nie wiecej niz 200-250zl

PRS

2014-04-03 15:40:25
193.0.116.29 Głosów: 0

W http://www.etraper.pl/ masz ceny za palniki od 34,5 zł (absolutny Hit! cenowy) do... wyboru do koloru
W Horyzoncie jest zestaw 4 naczyniowy Pingwina. Są to gary zbliżone do innych, drogich-markowych. Chodzi o koncepcję. Naczynia mniejsze to ,,patelenki" a w praktyce używane są jako pokrywki. Garczek z zestawu ,,mniejszego" ma poj. 750 ml (max) czyli w praktyce ok 600 ml. To za mało na dwie osoby. Za to większy garnek ma już praktyczną pojemnośc litra i mieści się w nim duży kartusz z palnikiem.
Grzebiąc po necie znajdziesz podobne zestawy - prawdopodobnie z tej samej chińskiej fabryki znakowane innym logiem i trochę tańsze.

.d.14

2014-04-03 16:01:33
89.67.243.116 Głosów: 0

dzieki bardzo za szybka odpowiedz
http://www.e-horyzont.pl/zestaw-naczyn-double-alu_73661t?p[cat]=119 - rozumiem ze chodzi ci o taki zestaw?
wyglada calkiem ciekawie, jakby brac tylo wiieksze naczynie z pokrywka to nawet duzo by nie wazylo, ma tos takie cudo i moze cos o nim powiedziec? bo wiadomo jak to bywa z chinszczyzna, a cena zachecajaca jak za 4czesciowy zestaw

jeszcze szybkie pytanie niedotyczace stricte naczyn, ale mam nadzieje,, ze nie zlinczujecie mnie za offtoop
bardzo podoba mi sie stronka z palnikami, ktora wyslales, tak dobre maja ceny ze kupie od nich cos na dniach, ale chcialem spytac jaki najlepiej wybrac palnik, na kartusze nabijane, nakrecane, na oba, z zapalnikiem czy bez?

PRS

2014-04-03 16:39:27
193.0.116.29 Głosów: 1

Naczynia kupił Jewrioszka (pewnie w poprzednich postach znajdziesz).
Odnośnie palników tyle opinii ilu użytkowników.
Moim subiektywnym zdaniem nie warto ,,dopłacać" do piezzo zapalnika.
Poza większą ceną jest to el. który może (ale nie musi) się zepsuć w pierwszej kolejności. W tym sklepie masz b. dobre ceny na Primusy. To ,,uznana" marka.
Ja zainteresowałem się ,,podróbką" Spidera za 59 zł. Providus+ palnik FM800
Na pewno jest to rozwiązanie cięższe ale ma 3 punkty podparcia.
Właśnie przy pichceniu - mieszaniu strawy jest to rozwiązanie wygodniejsze - stabilniejsze. Wypełniony garczek umieszczony na kartuszu i palniku ma wysoko środek ciężkości - a to przy ,,chwili nieuwagi" powoduje wywrócenie (wylanie) garnuszka. Dedykowane podstawki pod kartusz niewiele dają.
Palniczek za 34,5 zł wydaje mi się kopią palnika Vango, który posiadam.
Pewnie zrobiony jest z innych (cięższych) materiałów ale budowa jest identyczna. Vango (które też jest pewnie podróbką czegoś tam) waży ok 80 g. Wg mnie patrząc na zdjęcie na stronie sklepu jest to kopia 1:1. Piszę o Providus+ palnik FM100 - za taką cenę jest to doskonała propozycja na ,,awaryjny" palnik zabierany z kartuszem ,,100" podczas jednodniowych/jednoosobowych wycieczek.
Czy wybierzesz Primusa czy ,,taniochę" wybierz palnik wkręcany w kartusz. Co prawda cena kartuszy nakręcanych jest wysoka ( w stosunku do przebijanych) ale dostępność ich w Polsce jest duża i są bardzo wygodne w turystyce (masz 3 pojemności - ,,100", ,,250" i ,,450", zabierasz odpowiedni do sługości wyprawy).

Arni

Arni
2014-04-03 17:03:54
77.45.14.139 Głosów: 0

Nakręcane są łatwiejsze w ponownym napełnieniu i wtedy cena kartuszy jest piekielnie niska. Przebijany po zużyciu nadaje się tylko na śmietnik.

wiktorgu

wiktorgu
2014-05-14 22:56:10
84.10.228.217 Głosów: 0

Potrzebuję na prezent kupić zestaw do gotowania dla 1- 2 osób, w większości przypadków jednak dla jednej. Zestaw powinien dobrze współgrać z primusem express stove.

Gotowane będą proste potrawy np. wszelkie instanty, sosy knorr, kasza, gotowe potrawy wymagające jedynie gotowania w wodzie przez jakiś czas, czasem jakaś paróweczka/kiełbaska, okazjonalnie może jajecznica i wszystko co nie wymaga długiego gotowania.

No i gotowa potrawa czyli np saszetka kaszy + sos z kawałkami kabanosa też spożywany będzie z zestawowego gara.

Ważne, żeby któraś z części zestawu nadawała się do zrobienia sobie gorącego kubka/kawy/herbaty więc wskazany jest jakiś niewielki garnuszek/kubek/głęboka patelka.

Konieczna jest miarka przynajmniej na jednym z naczyń aby móc odpowiednio wymierzyć ilość wody potrzebną do sporządzenia danych potraw (np. sosy).

Do środka powinien mieścić się klasyczny kartusz i ew. maszynka (primus express stove).

Tytan odpada ze względu na cenę. Także raczej tylko w grę wchodzi aluminium z wewnętrzną tytanową powłoką. Cena myślę, ze 100-150 zł. Co polecacie? Zaciekawił mnie zestaw Yatzka, który miał na GSB ale nie ma go już w ofercie polskich sklepów.
---
Edytowany: 2014-05-14 22:56:35
---
Edytowany: 2014-05-15 01:08:06

Yatzek

Yatzek
2014-05-15 01:28:45
217.75.59.51 Głosów: 0

Mojego zestawu Colemana już nie ma w ofercie, ale pojawia się (rzadko) podobny, nieco droższy i nieco większy.
Jednak dla 1-2 osób wybrałbym garnek bardziej w kształcie miski i z radiatorem, bo przy dłuższym gotowaniu niż tylko zagotowanie do zalania, opłaca się z uwagi na oszczędność gazu.
Coś w stylu Optimus Terra Lite HE Cook Set,
Esbit Aluminium Cookware 3 Standard,
MSR Base 2 Pot Set,
Albo Escape Kovea (wygodny uchwyt jak przy kubku) - ten zestaw najbardziej mi tu pasuje.

Yatzek - bieszczadnik z doskoku...

wiktorgu

wiktorgu
2014-05-15 02:11:57

Aż takich mich nie chcę kupować bo zestawik ma też mieć element idealny na kawkę/cherbatę/gorący kubek. No i ta waga...

Primus ES Stove jest na wspólnym wyposażeniu moim i osoby, dla której szykuje prezent. Nie mam niestety porównania z innymi palnikami ale wydaje mi się, że płomień ma wąski i powinien się sprawdzić przy węższych naczyniach z radiatorem. Ale to wszystko "chyba" bo nie wiem czy faktycznie ten płomień jest wąski. Wolałbym żeby ktoś, kto ma porównanie i doświadczenie z innymi palnikami to potwierdził lub zdementował.

Ostatni zestaw, który zaproponowałeś jest faktycznie najciekawszy ale nieco drogi no i ciężki bo dużo tych garów i wymiarowo też spory.

Zastanawiam się nad Terra Weekend od Optimusa. Co myślisz?
Jeśli faktycznie w\w palnik by się godził z radiatorem tego garnka to całkiem mi się podoba ta opcja (nie ukrywam, że też ze względu na cenę).
Rondelek wydaje się być dobrą opcją zarówno do zrobienia małej jajecznicy, zalania kus-kusa jak i zaparzenia kawki.

Prezent ma stanowić główny zestaw do gotowania dla 1-2 osób i do jedzenia dla 1 osoby. Gary do jedzenia druga osoba sobie będzie mogła zabrać swoje (np. większy kubek)
---
Edytowany: 2014-05-15 02:17:56

klajso

2014-05-15 08:34:51
62.87.185.43 Głosów: 0

Mam Terra Weekend HE. Kartusz 220g mieści się w środku razem z palnikiem, zapalniczką i małą ściereczką. Woda gotuje się szybko. Pokrywka jest na tyle głęboka, że często robimy w niej herbatę czy inne ciepłe napoje. Zależy na jak długie wyjazdy potrzebujesz ten garnek. Jak w miejsca gdzie są schroniska i można czasami coś innego zjeść, oraz na wyjazdy nie dłuższe niż długie weekendy to ten garnek jest akurat. Na dłuższe kilka tygodni w tereny bez cywilizacji, Terra Weekend może być troszkę mało wygodny.

Yatzek

Yatzek
2014-05-15 10:50:07
80.244.137.94 Głosów: 0

Terra Weekend jest podobny gabarytowo do mojego Colemana i jako taki ma wiele zalet, jak choćby wymienione przez przedmówcę. Ma dodatkowo radiator.
Osobiście w takich rozwiązaniach najbardziej mi się nie podoba uchwyt jak przy rondlu, bo źle się to trzyma jako kubek do picia i z tego powodu bardziej ergonomiczny jest ten z zestawu Kovea, w którym nota bene są dwa komplety - mniejszy i większy.
W Decathlonie kiedyś widziałem zestaw podobny do Optimusowego Terra Weekend, ale nie pamiętam jaką miał pojemność.
Zakładam, że palnik i garnek z radiatorem zgrają się bez problemu, ale wolałbym, by ktoś to potwierdził.

Yatzek - bieszczadnik z doskoku...

wiktorgu

wiktorgu
2014-05-15 15:58:50
94.254.194.181 Głosów: 0

@klajso, jeśli chodzi o wypady terenowe to bez cywilizacji max 2-3 dni, dłuższe od schroniska do schroniska. W grę wchodzą tez dlugie, 2-3tyg wypady stopem.
Jak z wytrzymałością radiatora? Mozna zapakować ciasno do zbitego plecaka?

Myślę też nad opcja wieksza menazka bardziej garnkowata z przykrywką stricte patelkowa i do tego osobno kubeczek ok. 300ml. Te z deca widziałem ale niestety na stronie nie ma info jaka to pojemność. Jest też zestaw z duza menazka. Ceny fajne
---
Edytowany: 2014-05-15 15:59:45
---
Edytowany: 2014-05-15 16:00:41

zjerzony

2014-05-15 22:07:41
89.75.35.63 Głosów: 0

<<Zakładam, że palnik i garnek z radiatorem zgrają się bez problemu
Chodzi o palnik Optimusa i TerraW? No się nie specjalnie zgrywają. Palnik ma podstawki jako lekko wygięte w kształcie litery S, nie wchodzą miedzy radiator. Szkoda, bo stabilność cierpi.

wiktorgu

wiktorgu
2014-05-15 22:24:55

Chodzi o palnik Primusa, pisałem przecież - model Express Stove

beskidbike

2014-05-15 22:35:15
83.5.67.134 Głosów: 0

Ja używam zestaw jaki podał @klajso i dokładnie tak samo składam wszystko w całość. Sprawdza się super, ale do gotowania na 2 osoby ten większy garnek z radiatorem może być trochę mały.

Strona: | 1 | ... | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | ... | 27 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 2ca65 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3