Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

[Akcesoria] Leatherman Charge Ti

gumibearMarcin

2007-09-23 22:24:22
80.51.15.73 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat: Leatherman Charge Ti

ludz

ludz
2007-09-23 22:54:39
83.22.160.46 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ładna recenzja, dobrze napisana.. do parametrów bym dodał jeszzce cene, bo napisałeś "wysoka cena" w wadach, a nikt nie wie ile zapłaciłeś ;)

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2007-09-23 22:57:41

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

poprawię;-)

cena to około 550 zł. z niewielkimi wahaniami, ja o ile pamietam zapłaciłem nieco ponad 400.

-------------------------------------------------------
Pies i nóż - najlepsi przyjaciele człowieka.

tjach

tjach
2007-09-23 23:16:07
77.252.67.228 Głosów: 0

Powiedz mi, czy (i przede wszystkim czym) ostrzyłeś główne ostrze?

Bo sam mam Charge'a Ti od ponad roku i zastanawiam się nad możliwościami ostrzenia.

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2007-09-23 23:26:04

Ostrzyłem na niewielkiej ostrzałce gerbera, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Lepsze efekty miałem ostrząc na kamieniu, z ręki.
Przymierzam się do kupna spyderco triangle, problem ostrzy w domu zostanie rozwiązany.
---
Edytowany: 2007-09-23 23:26:25

woju

2007-09-24 07:04:25
87.99.16.114 Głosów: 0

Podpisuję się pod recenzją PITdoggyego.
Używam tego modelu dokładnie od roku, wcześniej korzystałem okazjonalnie ze Swisstoola - klasa jakości porównywalna, ale za Chargem przemawia możliwość otwarcia i zamknięcia ostrzy jedną ręką, co ma kolosalne znaczenie w codziennym użyciu.
Ogólnie rzecz biorąc nie dbam specjalnie o mojego Charga, oprócz przepłukania w płynie do naczyń i naoliwienia raz na jakiś czas, za to katuję go w pracy, przy rowerze, w aucie, w górach, w domu, itp, bo tak się (zupełnie przypadkiem :-))) ) składa, że zawsze jest pod ręką.
Teraz szykuję się do zakupu porządnej osełki, bo główne ostrze zaczyna przypominać Szczerbiec.
Świetne urządzenie na prezent dla ludzi z pokolenia A.S. (Adam Słodowy ;-)) )

~iamkret

2007-09-24 09:30:27
83.10.44.15 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

hmm...niezła recenzja, zmuszony jestem popracowac nad swoją. Co do tego Tytanu to jest to strzałw dziesiątke. Jezeli chodzi o ten materiał to mozna niemalze wypowiadac sie w samych superlatywach. Jezeli chodzi o alergików t o faktycznie tytan jest koniecznoscia. Faktyczni Charge sprawia wrazenie delikatniejszego, co nie znaczy ze słabszego. Ale faktycznie tool vika nastawiony jest na mase. ;-)

tjach

tjach
2007-09-24 09:48:22
77.252.67.228 Głosów: 0

Tytan ma jeszcze jedną nieocenioną zaletę - jest ''cieplejszy'' w dotyku, niż zwykła stal.
Swoją drogą, to chyba Charge Ti stanie się najczęściej recenzowanym produktem ostatnich dni :)

Co do ceny - radzę polować na allegro lub sprowadzić z USA. Nawet z przesyłką wychodzi sporo taniej (dzięki froogle znalazłem przed chwilą nowego Charge'a Ti za 240 zł po przeliczeniu. Więc przesyłka i tak się opłaci)
---
Edytowany: 2007-09-24 09:57:34

iamkret

iamkret
2007-09-24 11:16:37
83.10.44.15 Głosów: 0

http://militaria.wp.pl/kat,27395,wid,8747790,wiadomosc.html?ticaid=14851

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2007-09-24 16:25:03

Tak, to jest bardzo dobra recenzja porównawcza charga ze spiritem.
Rzeczywiscie przy konserwacji charge'a pojawia się problem z likwidacją bladeplaya. Gdy ostrze lekko nam ''lata'' i chcemy mocniej skręcić okładziny, najpierw pojawia się problem ze znalezieniem odpowiedniego torxa z ''otworkiem''. Potem znowu problem, bo wg opini osób, które tego probowaly, leatherman zastosował jakąś próbe zablokowania śruby. Sam nie probowalem- więc nie wiem. Ale czytałem że ludzie musieli podgrzewać toola nad ogniem, by śruba puściła. Nie mam pojęcia czy to prawda, nie wiem jak się do tego odniesie firma jeżeli po czymś takim będzie się chciało narzedzie serwisować.

Edytowałem recenzję by napisać o dacie wybitej we wnętrzu toola- kazdy kto ma charge'a może sprawdzić kiedy narzędzie ''przyszło na świat'';-)

Edytowany: 2010-05-16 22:19:06
---
Edytowany: 2010-05-16 22:19:25

kubek

kubek
2008-08-04 08:05:43
156.17.201.22 Głosów: 0

2008-07-31 11:06

Mam Charge TTI - trochę nowszy model, oferowany od 2008 roku - ostrza zamiast 154m maja teraz stal S30V - nadal nie wiem, czym się różni dla użytkownika, ale brzmi groźniej. UWAGA od 2008 roku cena spadła o nawet 30%.
Skrzynka narzędziowa na pasie i wymienne końcówki do każdego rodzaju śrub... Ostrze może nie jest typowo bojowe, ale ostatnio walczyłem z 4 bananami i wszystkie sie poddały.
Hak i ząbkowane ostrze jest bardzo przydatne podczas ciężkiego cięcia, szkoda na to ryzykować precyzyjne ostrze główne - piła do drewna rządzi, pilniki do drewna i metalu mają też jedną krawędź służącą jako pila do metalu.
Malo kto skorzysta z obciskacza do spłonek, a innego zastosowania nie znalazłem dla tego elementu, warto dodać, że osłabia on konstrukcje kombinerek, choć u mnie nie stało się nic złego - ot, taki bajer.
Uniwersalne zastosowanie (wycieczki, biwaki, rower, remonty, naprawy polowe itd) powoduje, że mam go gdzieś ze sobą, a nawet zastąpiłem nim Victora. Może te 250 g w bagażniku to dużo, ale przecież to nie apteka. Chociaż udaje się nawet złożyć/rozłożyć palnik, czy latarke, to na biwak polecam zabrać jakiś większy nóż.
Podczas zakupu dodatkowych bitów (wymiennych końcówek) proponuję zwróci uwagę na końcówki metryczne i calowe, warto tez zakupić pochewkę z nylonu, a najlepiej taką do MOLLE (niestety dostępna tylko z budżetowym modelem Wave - bardzo udaną konstrukcją bez gwizdków i wodotrysków).

przeniesione z pola recenzja

michaL3rider

2010-05-13 07:48:06
156.17.201.68 Głosów: 0

michaL3rider
2007-09-24 17:18

Posiadam leatherman'a charge Ti dostalem go na osiemnaste urodziny od rodziców i powiem ze nie moglem dostać chyba nic lepszego. Bardzo rzadko zdarza mi sie wychodzić bez toola z domu i do momentu kiedy nie miaąłem tylu narzedzi zawsze przy sobie to nawet przez mysl mi nie przeszlo ze mogly by mi sie do czegoś przydać a przydaja sie i to czesto juz nie mowie o zastosowaniach "wakacyjnych" bo na wyjazdach roznego rodzaju moj niezbednik jest używany dość intensywnie i nóż nadal jest ostry (choć nie tak jak na początku) kombinerki mimo ze zgniatałem nimi pare razy różne rzeczy maja nawet nie naruszone ząbki (a odkręcałem nimi nawet śrubki w awaryjnej sytuacji i jedyna negatywna rzeczą jaką zauważyłem jest fakt ze kiedy trzymamy kombinerki "na sztorc" wtedy troszke sie wygina ale nie zapominajmy ze to jest składana konstrukcja).
Przecinanie drutu siatki ogrodzeniowej jest proste mając to narzędzie w ręku. Do czego może nam służyć to narzędzie to chyba wszystko co można robić narzedziami które zawiera tzn. ciąć, piłowac, zgniatać, odkręcać, dokręcać, itp. a gwarancja jaką otrzymujemy na 25 lat sugeruje ze można wykonywać te czynności codziennie przez te lata i nie powinno sie z toolem nic stac

Aha jeszcze jedna malutka sprawa choć dla niektórych dosc istotna a mianowicie producent podaje ze tool jest wyposażony w otwieracz do butelek który jest niestety zintegrowany z otwieraczem do puszek i niestety żeby otworzyć butelke to trzeba sie chwilkę namęczyć otwierając np. piwo ;) i to jest chyba jedyna nie przemyślana rzecz jaka przychodzi mi do głowy po ponad 1,5 roku użytkowania
Polecam wszystkim to narzędzie naprawdę warto mieć ten gadżet zawsze przy sobie.

ziman

2010-05-13 07:49:26
156.17.201.68 Głosów: 0

ziman
2010-05-12 14:27

Moje doświadczenia z tym urządzeniem:
Narzędzie użytkuję już od około 3 miesięcy. Napisałem już dlatego, że używam go najczęściej w pracy i to dość często. W tym czasie zdążyłem sobie już wyrobić zdanie na temat tego multitool'a.
Pierwsze co rzuca się w oczy i nie tylko, to solidność wykonania narzędzia. Dostępne narzędzia są rewelacyjne. Ostry nóż z bardzo trwałej stali S30V. Ostatnio wycinałem nim suport (bardzo twardy plastik) w rowerze, zahaczając o metal. Widać ślady ale nóż wciąż ostry jak brzytwa. Piłka też w tym brała udział. Niestety nóż okazał się lepszy w tym. Świetnie się sprawdza w przy odkręcaniu, podważaniu. Niestety nóż nie ma zabezpieczenia elektrycznego i nie można go używać przy pracach elektroinstalacyjnych. Wyjątek, nie pod napięciem! Ostrze do odcinania pasów bezpieczeństwa świetnie się sprawdza do zdejmowania koszulek z przewodów. Ma wymienne końcówki do śrubokrętów. Szkoda, że czarne. Po używaniu widać mało estetyczne ślady użytkowania. Nie wyobrażam go sobie całego takiego.
Narzędzie fajowo się obsługuje jedną ręką. Jest bardzo poręczne pod tym względem. Niestety jak dla mnie trochę ciężkawe. Co prawdą w polarze nie czuć go w cale. Ale zaczęło się robić ciepło i noszę go w spodniach. Nie lubię się obnosić i mieć go przyczepionego do spodni. Stąd konieczność noszenia go w kieszeni w spodniach. Świetne i bardzo poręczne są nożyczki. Używałem go raz do wbijania gwoździa. Jakoś to przeszedł. Nawet śladu po tym zdarzeniu nie ma.

devilll

devilll
2010-05-16 00:20:28
82.139.23.164 Głosów: 0

kto inny jak nie pitt mógłby zrecenzowac toola gratki pitt

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2010-11-09 20:01:31

Ponieważ coś odświeżyło, to skorzystam z okazji i napiszę, że obecnie mamy możliwość korzystania z serwisu leathermana w Polsce- w momencie pisania recki trzeba było zepsutego toola wysyłać za ocean.
O tym jak się nasz polski serwis sprawuje pewnie napisze niedługo, bo mój charge zaczął lekko niedomagać- nie można spokojnie złożyć kombinerek, blokują się i trzeba się nieco nagimnastykować. Skorzystamy więc z możliwości naprawy, zobaczymy co daje ta 25 letnia gwarancja.

Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

gumibearMarcin

2010-11-09 20:02:48
188.47.164.102 Głosów: 0

PIT coś odświeżyło ale to coś musiałem zaorać

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2010-11-09 20:43:42

Tak, ja widziałem to coś ;-)

Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Jewrioszka

Jewrioszka
2011-07-07 21:35:44
85.219.142.10 Głosów: 0

Dobra to i ja dorzucę. W nowszych modelach jak ktoś już wspomniał ostrze główne jest ze stali S30V. Jeśli chcecie ją ostrzyć, tak żeby była jak brzytwa to kupcie do tego diamentowa ostrzałkę. Inne po prostu wyrywają węgliki z tej stali.

Mam model z 2009 roku i zawsze jest ze mną, gdyby nie fakt że w pracy potrzebuję części zamiennych, to nie potrzebowałbym skrzynki narzędziowej.
Jednak brakuje mi nim pęsety, bardzo przydatne przy wyciąganiu cierni, żądeł itp. Dlatego na wypady zabieram raczej swissa.
---
Edytowany: 2011-07-07 21:39:30

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2012-01-10 07:53:24
195.205.221.231 Głosów: 0

Uzupełniam recenzję o dosyć ważny fakt.

Jakiś czas temu tool uległ awarii- pękła jedna z zapadek blokujacych narzędzia wewnętrzne. Ponieważ od jakiegoś czasu w Polsce działa serwis leathermana- skorzystałem z pomocy Vicka, który osobiscie zawiózł toola do Wrocławia. Efekt- otrzymałem fabrycznie nowego toola (data produkcji- kwiecień 2011), z tym że już nie model charge Ti, ale charge TTi. A więc teraz mam dodatkowo hak do cięcia, a ostrza główne ze stali S30V, a nie jak wcześniej z 154CM. Tak więc nie było żadnych problemów z uznaniem deklarowanej 25 letniej gwarancji.
---
Edytowany: 2012-01-10 07:56:02

Życie nie ustaje w zadziwianiu nas ironią.

LWIK

2019-02-14 12:17:45
78.159.80.123 Głosów: 1

Dawno, dawno tutaj pisano, ale chciałbym dodać, że w ubiegłym roku pojawiła się wersja, która nazywa się Charge TTi Plus, która dodatkowo w szczękach kombinerek ma wymienne przecinaki. Jednak biorąc pod uwagę cenę, która jest IMO bardzo zaporowa niewiele osób może być stać na zakup tego fajnego toola. Chociaż te tytanowe rękojeści :) a i sama użytkowość i rewelacyjna gwarancja mogą kogoś skusić.

Lwik
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: a5771 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2