[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

X-Socks Trekking Expedition Short

Odzież » Bielizna

Na każdą wyprawę!
Z tą skarpetą jesteś dobrze przygotowany na każdą wyprawę. Zintegrowany X-Cross Bandage chroni wrażliwą okolicę kostki. Doskonała wyściółka na podbiciu i pięcie zapewnia wzmocnioną ochronę przed otarciami i podrażnieniami skóry.

Techn. Composition
35% Merinowool
23% Nylon
20% Robur
11% Silk
11% Elastane

informacje zaczerpnięto ze strony producenta i dystrubutora

@rek

2008-12-22 13:57

Ocena produktu

Oddychalność5
Wygoda4
Wytrzymałość4
OGÓLNA 4.33

X-Socks Trekking Expedition Short
Skarpety otrzymałem do testów w październiku 2007 r. od x-socks.pl za pośrednictwem ngt.pl wraz z biking silver dla porównania :D
Postanowiłem używać ich najczęściej jak to tylko możliwe z zamiarem zajechania ich przed upływem jednego roku. Używane do łazikowania po górach i nizinach, zimą do jazdy rowerem i do biegania oraz do pracy (kilka lub kilkanaście godzin w butach przebywając na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń na zmianę).

Budowa, użytkowanie, wygoda i wytrzymałość - podobnie jak w wersji rowerowej producent dostosował skarpety do przeznaczenia poprzez podział ich na kilka różnych stref odpowiadających za wentylacje, komfort, ochronę i działanie antybakteryjne. Po założeniu najlepiej wyczuwalny jest X-Cross Bandage opinający staw skokowy, nie należy liczyć na to, że skarpeta będzie "trzymać" staw, od tego są buty. Skarpeta mocno opina stopę, nie ma tendencji do rozciągania się nawet po kilku dniach, siła jest spora, ale nie ma tu mowy o nadmiernym ucisku. Rozmiar 42-44 jest raczej 41-42 i przy szerokiej stopie nie widzę możliwości naciągnięcia jej na stopę o rozmiarze 44. Producent uwzględnił różnice anatomiczne prawej i lewej stopy profilując odpowiednio dla każdej z nich podstawę skarpety. Do największych zalet bez wątpienia jak zresztą w wersji rowerowej należą właściwości antybakteryjne.
Cytat mojej wypowiedzi z forum: "Zainspirowany pomysłami użytkowników innych modeli skarpet tego producenta, przeprowadziłem kilka testów długodystansowych na trek expe. Testy wykonano w różnych okresach czasu i w różnych butach, po czym obserwowałem bacznie osoby ze mną przebywające i ich reakcje. Pozwoliłem sobie na ciągłe używanie tych samych skarpetek przez okres od 2 do 7 dni !!! codziennie sprawdzając reakcje współtowarzyszy w różnych butach od adidasów przez buty trekkingowe ze skóry po buty codziennego użytku wyposażone w jakąś podłą membranę. I ta ostatnia para była zdecydowanie najlepszym testem, buty z membraną i pomieszczenia z temp pokojową -normalnie sauna. Więc jak dla mnie rewelacja, skarpety nabierają z czasem bardzo delikatnego zapaszku, ale nawet po 7 dniach nikt nie reaguje na nie negatywnie sam jestem zaskoczony, bo szczerze nie pamiętam czy kiedyś wcześniej tak długo nosiłem jedną parę skarpet i wszelkie opory wiązały się raczej z podłożem psychologicznym niż z bodźcami zewnętrznymi (węch). Reasumując właściwości anty zapachowe sprawdzają się rewelacyjnie i nie zauważyłem, aby ilość prań lub czas użytkowania wpływał na nie w jakikolwiek sposób" jakoś nie potrafię trafniej ubrać w słowa moich odczuć, co do testu antyzapachowości a od tego czasu moje zdanie na ten temat nie uległo zmianie.
Skarpeta posiada w strefach materiały o bardzo różnej gramaturze. Od grubszej na stopie, podbiciu, pięcie i palcach po bardzo cieniutki na bokach w miejscach kanałów wentylacyjnych (wręcz na początku myślałem, że coś jest nie tak, bo to sama siateczka). Moje obawy o wytrzymałość owej siateczki nie sprawdziły się i w skarpetach do tej pory nie ma żadnej dziury. Materiał na stopie wyraźnie zbił się i delikatnie spilingował pogarszając nieznacznie komfort użytkowania. Nie ma przetarć ani innych uszkodzeń.
To jedne z cieńszych skarpet trekkingowych z używanych przeze mnie i na początku raczej używałem je, jako wewnętrzne, gdy miałem na nogach dwie pary, z czasem okazało się, że przy intensywnym chodzeniu zapewniają wystarczający komfort nawet w lekko ujemnych temperaturach. Przy butach z podwójnej skóry trzeba wziąć pod uwagę, że miejscami skarpetek praktycznie nie ma i zwłaszcza nierozchodzone buty mogą nam przysporzyć kilka otarć i bąbli (mi osobiście zdarzyło się to tylko raz i to przy luźnym bucie).
Skarpety nawet po całkowitym zamoczeniu dzięki swej niewielkiej jak na tego typu produkt gramaturze schną błyskawicznie.
Jest to krótsza wersja tego modelu, długość jest w zupełności wystarczająca do typowych butów trekkingowych.
Są to bardzo uniwersalne skarpety, jeżeli chodzi o zakres temperatur, ja osobiście używam ich cały rok, przy większych mrozach, jako wewnętrzną.
Jak w modelu rowerowym producent umieścił na skarpetach nazwę oraz oznakował lewą i prawą.

Podsumowanie - solidne, uniwersalne i zapewniające spory komfort użytkowania skarpety. Jeżeli cena nie stanowi problemu polecam, warto mieć w plecaku taką parę podczas wyjazdu.

Zalety:
+ antybakteryjne,
+ uniwersalne, jeżeli chodzi o zakres temperatur,
+ wygodne i trwałe.

Wady:
- zbijanie się materiału.


Pozdrawiam @rek.

Dziękuję dystrybutorowi x-socks oraz ngt.pl za udostępnienie sprzętu do testów.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl